Přejít na obsah
Menu

#umeni

nq_06HnQ

Už dlouho přemýšlíte, že začnete tvořit? Při každé volné chvíli brouzdáte po internetu a hledáte kurzy, které by splnily vaše představy, a srovnáváte nabídky? Proč si vybrat ale Draw Planet?!
Připravili jsme si pro vás 5 důvodů, proč právě Draw Planet je tou správnou volbou. 🙂

1. Poskytneme vám pomůcky a materiály v ceně kurzu Po celou dobu kurzu máte na lekcích s dispozici kvalitní pomůcky a materiály. Cena kurzu už se po uhrazení nijak nenavyšuje, vše máte k dispozici. A pokud píšeme vše, je to opravdu tak. I na kurzy fotografování si u nás můžete po předchozí domluvě zapůjčit na lekce zrcadlovku a na grafické kurzy vám zapůjčíme notebook s programy.


2. Lektoři jsou u nás příjemní a milí Každý náš lektor je nejen vynikajícím umělcem- profesionálem, ale i velmi sympatickým a milým člověkem, který rád pracuje s lidmi a se vším studentům rád pomůže a poradí! 🙂
3. Vycházíme vstříc s nahrazováním lekcí Chápeme, že někdy nastane situace, kdy nemůžete navštívit svou lekci, ať už jde o dovolenou, nebo v horším případě nemoc. Jediné co je třeba k nahrazení lekcí, je ozvat se, co nejdříve ať už přes email nebo telefon a na náhradní lekci se s námi domluvit.

4. Z široké nabídky si jistě vybere i úplný začátečník
Nabízíme nejenom tradiční techniky, jako jsou kurzy olejomalby, akvarelu, nebo třeba kresby, ale i kurzy zaměřené, jako kurz ilustrátorství, módní tvorby nebo moderní kaligrafie. Na své si jistě přijdou i ti, kteří by se chtěli naučit s grafickými programy Adobe Photoshop nebo Illustrator, případně s iPadem v programu Procreate. Připravujeme také studenty na talentové zkoušky, učíme kreslit a malovat i děti od 6 let a ty od 10 let učíme i počítačovou grafiku nebo programování.


5. Připravujeme co nejpříjemnější prostředí U nás máme naše studenty rádi, přistupujeme ke každému individuálně podle jeho potřeb. Ateliéry jsou pozitivní a příjemné a nikdy zde nebudete o žízni a o hladu 🙂
Věříme, že se u nás v Draw Planet budete cítit dobře a jako mezi svými. Přihlaste se na kurz a přesvědčte se na vlastní oči, že v Draw Planet budete jako doma! Na shledanou v ateliérech 🙂
https://www.drawplanet.cz/kurz/

04698b9216a107bfddc24413598f7574

Už vás každoroční Mrazík a Pelíšky nebaví? Uvařte si svařák a nalaďte se na vlnu umění s některým z filmů o umění! Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější.

Do českých kin dorazila žhavá novinka, film Ermitáž – síla umění. Nechte se vtáhnout do fascinujícího 250 let se odehrávajícího příběhu Ermitáže i ulic magického Petrohradu. Historií slavného muzea bude provádět oscarový herec Toni Servillo a přiblíží vám i historii na pozadí napoleonských válek, revoluce v roce 1917 i totalitní éry ve 20. století až do současnosti. Ve sbírkách Ermitáže se ukrývají cenná díla velikánů, jakými byli Leonardo, Raffael, Van Eyck, Rubens, Titian či Rembrandt, které film přibližuje vůbec poprvé ve vysokém rozlišení na velkém plátně.

Gauguin (2017)
Filmový příběh francouzského malíře a postimpresionisty, Paula Gauguina, sleduje jeho život od momentu, kdy se rozhodne vydat na životní cestu z temné Paříže na slunné Tahiti. Díky tomu se jeho tvorba zapíše do dějin světového malířství. Film začíná Gauguinovým příjezdem na ostrov a popisuje jeho tamější život, romantická vzplanutí, ale i boj s nemocí v období, které bylo pro jeho kariéru nejplodnější. V hlavní roli se představil francouzský herec Vincent Cassel.

S láskou Vincent (2017)
Není tomu tak dávno, co měl v kinech premiéru britsko-polský film s názvem S láskou Vincent. Unikátní je už jen v tom, že se jedná o první film na světě, který byl celý poskládaný z olejomaleb. Máte-li rádi slavného holandského impresionistu Vincenta van Gogha a jeho nejslavnější díla, jistě budete tímto filmem oslněni. Nechte se přenést do atmosféry Vincentových obrazů, poznejte ty, kteří na nich jsou a nahlédněte do závěrečné etapy van Goghova života, který provázela mnohá tajemství.

Frida (2002)
Jasný a barevný film o zářivé ženě, o vzpurné povaze, o nenasytné touze, o tryskající energii. Fridě bylo 20 let, když se provdala za nejslavnějšího umělce v Mexiku Diega Riveru. Její manžel ve středním věku se vyznačoval bohatstvím a zkažeností. Film vypráví příběh Fridy nejen jako vynikající umělkyně, ale také jako ženy, pro kterou byla v první řadě láska a rodina.

Basquiat (1996)
Příběh sice krátkého života, ale za to plného dramatických zvratů, černošského umělce Jean-Michaela Basquiata. Vše se odehrává na pozadí uměleckého života v New Yorku.
Jeho obrazy, stejně jako životní styl s tíhou naložené slávy, nespočet románků, vášeň k drogám, to vše vedlo k jeho sebezničení.

Pollock (2000)
Moc lidí se nemůže pochlubit tím, že z nich vyrostli umělci, kteří ovlivnili svou generaci a udali směr malby. Napadne nás Kazimir Malevič v Rusku, Salvador Dali ve Španělsku. Ale v Americe? V Americe to byl Jackson Pollock (1912-1956).
Nespoutaný genius s tragickým osudem, který za pár let udělal revoluci v abstrakcionismu. Jeho talent objevila v roce 1941 umělkyně Lee Krasner. Z té se později stala přítelkyně. Jejich štěstí bohužel trvalo krátce. Vnitřní démoni mučili duši Pollocka a tlačili ho po cestě k sebezničení. V důsledku toho prožil úžasně jasný, ale krátký život. Film je věnován právě takovému životu!

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Film vypráví neuvěřitelný, a přesto pravdivý příběh. Výstřední, francouzský a buržoazní dokumentarista z Los Angelesu se snaží najít Banksyho a spřátelit se s ním.
Dokument dostal nominaci na Oscara na nejlepší snímek v odvětví. Poznáte svět street artu i moderního umění zevnitř. Talent tu neznamená nic, ale být iniciativním prodavačem je skoro všechno.

31348306

Co se všechno můžete zažít v Praze během adventu? Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší a nejzajímavější akce.

Vánoční ArtBazaar
Ne 15. 12. 2019 10:00
Pragovka Art District

Na každoročním vánočním ArtBazaaru na Pragovce naleznete nejenom originální drobná umělecká díla za rozumnou cenu, která se skvěle hodí jako vánoční dárky. Zúčastnit se můžete ale i tvůrčích worskopů určených pro všechny věkové skupiny, komentované tour výstavami, soutěže o nejlepší bramborový salát včetně ochutnávek. Krásnou atmosféru navodí hudební doprovod v podání koncertu Marie Ladrové a afterparty DJ Snaut.

http://www.pragovka.com/cs

Lemarket Vánoce 2019   
14. 12. – 15. 12. 2019
Galerie Mánes

Nenechte si ujít již desátý ročník tradičního Lemarketu, který proběhne ve dvou patrech pražské Galerie Mánes. Lemarket je moderního tržiště, které představuje lokální tvůrce a projekty a dává návštěvníkům možnost seznámit se s novými značkami a setkat se s jejich autory. Těšit se můžete na kurátorovaný výběr prodejců z rozličných kategorií a jako každoročně i na menší food festival.

https://www.facebook.com/events/2500941043325118/

Wendy Drahotušská: Black’n’White

1.12. 2019 – 4. 1. 2020 Prostor39

Wendy Drahotušská představuje sérii fotografií, kde se každé dílo soustředí na vnímání vnitřního světa a rozvoje osobnosti. Diváci se mimo klasické snímky mohou těšit i třeba na jejich aplikaci na bavlnu a plátno. Výstava bude doprovázena řadou přírodních prvků, společně s instalací aluminia, jež jde ruku v ruce jakožto obraz autorčina dosavadního života.

https://prostor39.cz/akce/2019/11/30/vernis-wendy-drahotusk-blacknwhite

Vernisáž výstavy So Far, So Right

Čt 19. 12. 2019 18:00 Display

Projekt So Far, So Right je založen na spekulativním pojetí deformace a na tom, jak se promítá do daného rámce globálního spravování statků.

Na vernisáži výstavy se můžete těšit i na performance.

https://www.facebook.com/events/469032140408979/?active_tab=about

Výstavy v listopadu

30. října 2019

Pokoje 2019
9. 11. – 17. 11. 2019
Desfourský palác

Přehlídka Pokoje představí skupiny současných mladých umělců ze všech koutů České republiky.
Svéráz- téma letošního roku, okolo kterého se celá výstava bude odehrávat. Instalace se věnuje výjimečnosti,
originalitě, ale také nepostradatelné odlišnosti a typičnosti. Pro všechny fajnšmekry moderního, leckdy experimentálního umění a samotnými tvůrci, je takřka povinností neotálet a přijít!

https://www.facebook.com/events/464259181029434/

 

Benedikt Tolar: Simulakrum
18. 9. – 22. 11. 2019
Kvalitář

Simulakrum, neboli napodobování. Způsob odkazování hlavně na principy všeobecného fenoménu nebo imitace. Zdánlivá jednoduchost, kontextuální zvrat a zájem o duchovní sféru.
Objevujte v sobě vlastní představivost a krásu různých materiálů díky tvorbě Benedikta Tolara, tvůrce fungujícího jako reálné medium, plného kreativní energie a se schopností změn ze světského vytvořit svaté.

https://kvalitar.cz/2019/09/16/simulakrum/

 

Bedřich Dlouhý: Moje gusto
1. 11. 2019 – 16. 2. 2020
Městská knihovna, 2. patro

Navštivte výstavu spoluzakladatele umělecké skupiny „Šmidrové“, malíře Bedřicha Dlouhého. Oslní Vás sbírkou originálně pojatých obrazů, s důkazem tvůrcovo schopnosti malovat do hloubky imaginace, metod a nadčasovosti v netradičním pojetí obrazu.

http://ghmp.cz/vystavy/bedrich-dlouhy-moje-gusto/

 

Marie Tomanová: Young American
23. 10. – 22. 11. 2019
Pragovka Gallery

Chcete se vcítit do pocitů mladých Američanů a vžít se do jejich situace? Oslovuje Vás fotografická tvorba? Skloubením techniky a námětu vznikla další záživná akce přesně pro Vás. 🙂

https://www.facebook.com/events/490568515132854/

 

 

Jak porozumět umění

30. října 2019

artist-opportunity-annual-open-exhibition

Rada č. 1
Začněte tak, že si přečtete literaturu věnovanou malování.
Zvláštní pozornost věnujte následujícím věcem:
– Historie malby;
– malba 20. století;
– moderní malba;
Prohlížet maximální počet katalogů obrazů a výstav je velmi důležité pro „rozvoj oka“

Rada č. 2
Zaostřete svůj zájem na jedno z uvedených témat.
Rozšiřte své znalosti o zvoleném tématu.
Přečtěte si alespoň 5 knih o zvoleném tématu.

Rada č. 3
Chcete-li pochopit malbu, musíte ji často vidět! Zúčastněte se všechno, co máte k dispozici, zajděte do muzeí i na výstav!

Tohle všechno (společně s četbou speciální literatury) je nejspolehlivějším a nejkratším způsobem, jak zvládnout porozumění umění.
Na výstavách můžete nejen vidět dílo, ale také se seznámit s autory osobně.
V tvůrčí atmosféře můžete navázat osobní kontakty s mnoha autory a poslechnout si názory o tom, co chtěli vyjádřit jedním nebo jiným dílem.

Výstavy v říjnu

4. října 2019

Daniel Pitín: Papírová věž
26. 9.– 29. 12. 2019
Galerie Rudolfinum

Průřezová výstava Daniela Pitína představí jeho malířskou tvorbu s důrazem na novější práce.
Výstava Papírová věž Daniela Pitína, českého umělce narozeného roku 1977, zahrnuje průřez jeho malířské tvorby. Název je metaforou k umělcovu vnímání dnešního světa médií a informací. Na více než třiceti dílech doplněných filmy budete mít možnost nahlédnout do umělcových inspiračních zdrojů. Díky malířskému talentu jsou jeho díla plná svůdných náznaků, lákavých zdánlivou snadností je uchopit. To je ovšem past vedoucí posléze do hlubin podivného šera světů za obrazy, temných hrozeb a nevyslovených nebezpečí. Přijďte se nechat pohltit změtí útržků teatrálních scén, filmových postupů vzbuzujících napětí, budování labyrintů kašírované reality paralelních světů.
Úžasný mix realistických maleb a abstraktních prvků, doporučujeme!

https://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/pripravujeme/daniel-pitin/

Lukáš Musil: Azajtókzáródnak
25. 9. – 24. 11. 2019 Villa Pellé

Lukáš Musil, narozený roku 1984, se od roku 2006 věnoval tatuáži a pod pseudonymem MUSA byl jako jediný z českých tatérů prezentován na celosvětové tatérské výstavě Musée du Quai Branly v Paříži. Lidskou kůži ale vyměnil časem za plátno a nyní prezentuje svá originální umělecká díla na výstavě Azajtókzáródnak. Celé výstave dominuje linie, která je podle umělce elementárním zobrazovacím prvkem. Kromě těchto zřetelných tematických prvků výstavy jako jsou svoboda, podstata, identita, nebo symbol a intimita tvoří podstatnou část výstavy i Musilova díla z předešlých let, která pomocí květin, obličejů, zvířat i lidí hledá výrazové prostředky. Samozřejmě ale nebudou chybět ani jeho nová díla vznikající v budapešťském ateliéru.
Výstava pro všechny, kteří mají rádi abstraktní malby a oceňují originalitu expozice.

https://villapelle.cz/lukas-musil-azajtokzarodnak/

Signal Festival 2019
10. 10. – 13. 10. 2019

Už po sedmé se do pražských ulic vrací Signal Festival – festival, který propojuje umění, městský prostor a moderní technologie.
Protože Signal Festival od svého vzniku prošel revolucí, je revoluce i letošním tématem. Z přehlídky videomappingu a light designu vyrostl v respektovaný festival digitálního umění a art/tech kulturní akci, která dnes patří k jedněm z největších v České republice.
Známá a všemi oblíbená akce Signal Festival každoročně překvapuje diváky, nenechte si ji ujít!
https://www.facebook.com/SignalFestival

Designblok 2019
17. 10. – 21. 10. 2019

Designblok založili roku 1999 Jana Zielinski a Jiří Macek. Nyní, o dvacet let později, se jedná o největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě.
Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.
Doporučujeme všem, kdo se zajímá o design a návrhářství.
https://www.designblok.cz/

9c2e12d9684-kingston-university-c1727a92abf-kingstonschoolofartopenday

Když se řekne „talentová zkouška“, většina lidí si ji spojí s uměleckými obory. Nejde však jen o výtvarné umění, ale i o design či architekturu, ke kterým se skládají talentové zkoušky. Také lákají mnoho zájemců. Oproti jiným oborům se u těchto setkáváme s poměrně velkou konkurencí, která vyžaduje pečlivou, v některých případech i mnohaletou přípravu. U škol s uměleckým zaměřením je výtvarná zdatnost jedním z nejdůležitějších hledisek, ale sama o sobě bohužel nestačí. Přijímací komise vyžadují také znalosti v oblasti výtvarných technik, historie a technické schopnosti.

Jak můžou talentové zkoušky vypadat a jaké mohou mít školy požadavky?   

Každá střední i vysoká škola s uměleckým zaměřením má svoje vlastní přijímací řízení. Některé mají jen jednokolové přijímací řízení, některé dvou – či dokonce vícekolové přijímací řízení. Některé školy vyžadují domácí práce, jinde s uchazečem vedou přijímací pohovor a někde mají praktickou přijímací zkoušku.

Všem uchazečům doporučujeme, aby se s dostatečným předstihem informovali o tom, jakou formou přijímací řízení probíhá, jaké má škola požadavky na domácí přípravu (portfolio domácích prací) a jakým stylem probíhá samotné přijímací řízení. Ve většině případů naleznete tyto informace na webových stránkách jednotlivých škol, pokud ne, měli by vám pomoci na studijním oddělení nebo na sekretariátu školy.

Také rozhodně neuškodí, když se na školu půjdete podívat, nejlépe třeba v rámci dnů otevřených dveří. Pokud je škola nepořádá, můžete využít jiné příležitosti – obhajoby, výstavy klauzur…

Kde se s výtvarně zaměřenými talentovými zkouškami setkáte?

S výtvarně zaměřenými talentovými zkouškami se samozřejmě setkáte u uměleckých oborů – tedy především u oborů na Akademii výtvarných umění v Praze. Studovat zde můžete malířství, sochařství, kresbu, architektonickou tvorbu i restaurování. Standardně jde o šestileté magisterské studium, na jehož konci získáte titul MgA. Pro přijetí musíte prokázat výtvarný talent, motivaci, dostatečný všeobecný kulturní přehled a schopnost dalšího tvůrčího rozvoje a teoretické reflexe vlastní tvorby. V prvním kole odevzdáváte vlastní práce (cca patnáct až dvacet), ve druhém kole skládáte praktickou zkouška na místě. A takto druhé kolo probíhá:

  1. den – kresebná či plastická studie dle reálného modelu
  2. den – kompozice na zadané volitelné téma, zpracované v libovolném médiu (technice), test ověřující všeobecný kulturní přehled
  3. den – volná kompozice v libovolném médiu (technice)
  4. den – speciální ověřovací zadání příslušného pedagoga, souběžně probíhají pohovory s jednotlivými uchazeči.

Výtvarné talentové zkoušky také čekají na oborech architektury včetně zahradní architektury. U přijímacích zkoušek musíte předložit portfolio s výtvarnými pracemi a vytvořit návrh architektonického řešení konkrétního popsaného prostoru.

Jak se na zkoušky připravit?

Nejlepší řešení, je zapsat se přímo do přípravného kurzu na talentové zkoušky. Takový kurz nabízí většina veřejných škol s výtvarnými obory. Ideální je kreslit to, co vás bude čekat u přijímacích zkoušek, například pokud půjde o kresbu hlavy, zaměřte se právě na to. Rozhodně neuškodí ani účast v kurzech na základní umělecké škole, kde můžete o pomoc poprosit vyučujícího, případně se pokusit oslovit učitele výtvarné výchovy na střední škole. Nezapomeňte, že mnoho škol požaduje po uchazečích portfolio. Začněte s jeho tvorbou včas.

Příprava obvykle probíhá formou navštěvování výuky vedené odborníkem – ať už se jedná o skupinovou nebo individuální. Výuku vede kvalifikovaný odborník (obvykle sám umělec či pedagog výtvarného oboru), který je zde k tomu, aby posoudil, jak jste pokročilí, aby zadával úkoly, hodnotil a inspiroval. Zkušenost, kterou vám učitel předá formou konzultace, je při praktické výuce nenahraditelná.

Učitel dokáže objektivně zhodnotit vaše silné i slabé stránky. Ty silné vám pomůže rozvíjet a u slabých dokáže poradit, na čem potřebujete ještě zapracovat a jak.

V rámci kurzů přípravy na talentové zkoušky se obvykle probírá klasická kresba a malba. Účastníci se seznamují se s různými výtvarnými technikami, získávají praktické zkušenosti ve stínování, kompozici, perspektivě na úkolech jako jsou zátiší, portrét a figura.

 A rada na konec?

Nejdůležitější věcí, kterou člověk rozhodnutý se věnovat umělecké dráze musí udělat, je být ochotný věnovat splnění svého snu maximum času, energie, úsilí a píle. Na cestě k dosažení cíle vás může potkat mnoho překážet, ale nevzdávejte to. Berte je jako úkol, který je třeba vyřešit. Nikdo a nic by vás nemělo odradit od toho, čemu se chcete věnovat naplno a v čem se cítíte být opravdu dobý. Výtvarný obor má mnoho oblastí a určitě i vy najdete oblast, ve které se uplatníte. Řádná příprava na talentové zkoušky vám v tom pomůže.

Všem, kteří o se chtějí vydat tímto směrem, v Draw Planet nabízíme přátelské a inspirativní prostředí, potřebné pomůcky a hlavně skvělé profesionální lektory, kteří sami tyto obory vystudovali. Přihlaste se k nám na kurzu přípravy, ať máte klid a jistotu v tom, že jste na té správné cestě k úspěchu!

https://www.drawplanet.cz/kurz/priprava-k-talentovym-zkouskam/

Výstavy v září

23. srpna 2019

5ad4b91e7db6930965063297

Festival Ilustrace v trafice 
22. 8. – 4. 9. 2019, Artrafika

Artrafika představí na festivalu Ilustrace v trafice současné autory ilustrace, komiksu a kresby. Mimo skupinovou výstavu více než patnácti autorů čeká návštěvníky bohatý doprovodný program plný koncertů, workshopů, besed a mnoha dalšího po celou dobu konání festivalu.
https://www.facebook.com/events/332246767402398/

LUSTR 2019 
19. 9. – 24. 9. 2019, Kampus Hybernská

Lustr je mezinárodní festival současné ilustrace. Ilustrace reflektuje celospolečenská témata, proto je letošním ústředním tématem svoboda. Čekají Vás díla mnoha tuzemských i zahraničních autorů, známých i méně známých. Součástí programu budou letos stejně jako každý rok workshopy, přednášky, diskuze a další vzdělávací aktivity. Nenechte si ani letos ujít jedinečnou příležitost vidět to nejlepší a nejaktuálnější z ilustrátorské tvorby pod jednou střechou.
https://www.facebook.com/events/2114547458656006/

JAF 34: Audio-vizuální show konceptu Empty 
18. 9. 2019 18:00, Vnitroblock

Projekt JAF 34 vyvrcholí 18. 9. 2019 ve Vnitroblocku. Připravte se na kombinaci koncertu, vizuální show a výstavy.
JAF 34 je koncepční projekt, který si klade za cíl vytvořit futuristicky pojaté dílo s opravdovým sdělením. Pod akronymem JAF 34 vytvořili hudebníci album, jehož písně vypráví dohromady jeden příběh alternativě rockovým jazykem v kombinaci s elektronikou. I vizuální část projektu je samostatným významovým prostředkem, který je hudbě vyrovnaným partnerem. Záhadná hudební videa, velkoformátová chromová plátna a futuristické plakáty… celý projekt přivádí člověka k zamyšlení.

https://vnitroblock.cz/

Autumn Opening 2019 
19. 9. 2019 19:00, Veletržní palác

Ve čtvrtek 19. září 2019 od 19:00 proběhne slavnostní zahájení podzimní výstavní sezóny Národní galerii Praha ve Veletržním paláci. Těšit se můžete na uvedení těchto výstav: Milan Grygar – 2019, Josef Bolf – Tušení stínu, Introducing Sara Enrico – The Jumpsuit Theme a Moving Image Department 11 – Image (of) Silence.

 

Výstavy v srpnu

29. července 2019

GettyImages-1051272020

Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírek Ordrupgaard 
29. 6. – 13. 10. 2019
Palác Kinských


Díla plná světla a barev budou prezentována na výstavě, která představí unikátní sbírku francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.
Zastoupeni budou především impresionisté jako například Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d’oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Výstava určite must see pro všichni kdo ason trošku zajmá se o malbu jako směr vytvarného umění!

https://www.ngprague.cz/budova/palac-kinskych/

 

Výstava—David Gaberle: Metropolight 
19. 6. – 15. 9. 2019
Kasárna Karlín

Výstava Metropolight je souborem fotografií z ulic světových velkoměst. Lidé na snímcích procházejí světelnými odrazy mrakodrapů a přítmím nočních neonů a lamp. Ve městech napříč kontinenty, od New Yorku až po Tokio, dýchá z fotografií úzkost a melancholie, které jsou podtrženy až filmovou atmosférou. Některé snímky působí zinscenovaně – skoro jakoby se z ulic stalo nasvícené jeviště a herci moderní doby se po něm procházeli všichni spolu, a přesto každý zvlášť.

Tématem výstavy i stejnojmenné knihy je především vztah mezi člověkem a architekturou velkoměst. Fotografie zároveň podtrhuji i emoční deficit, který se v jejich obyvatelích spolu s odcizením a kolektivní samotou postupně prohlubuje

Máte rádi fotografie čí architekturu? Tato výstava je pro Vás 🙂
https://kasarnakarlin.cz/node/1146

Adolf Zika 2019 
1. 7. – 31. 8. 2019
GALERIE ART Praha

Výstava představuje soukromou sbírku fotografií Adolfa Ziky za posledních 20 let jeho umělecké tvorby.
Adolf Zika fotografování se začal věnovat v roce 1994 a rok na to zvítězil v prvním ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Jeho fotografie se prodávají po celém světě a za svůj život již stihl vydat mnoho fotografických publikací, které prezentují jeho uměleckou tvorbu. Mezi jeho charakteristické fotografické vyjádření patří především různé druhy uměleckých aktů a portréty.

Fotoportrety znamých osobnosti je vizitkou autora, přijdte se podívat pokud tenhle žanr Vás taky baví.

https://www.galerie-art-praha.cz/vystava-adolf-zika-2019

Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 
30. 4. – 29. 9. 2019
Městská knihovna, 2. patro


Kurátorský projekt „Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu“ představuje první souhrnnou přehlídku portugalského vizuálního umění v Čechách i na Slovensku v historicko-politickém dialogu s československými umělci.
Navštivte vystavu pokud báví Vás historie.
http://www.ghmp.cz/vystavy/karafiaty-a-samet-umeni-a-revoluce-v-portugalsku-a-ceskoslovensku-1968-1974-1989/

Výstavy v červenci

25. června 2019

FfGC_LP_ballroom-90A6246_comp

A Cool Breeze 
25. 4. – 11. 8. 2019

Galerie Rudolfinum

Výstava „A Cool Breeze“ odkrývá nové možnosti zobrazení figury v současném umění
Jak moderně pojmout tradiční sochařství? V současné době se setkáváme čím dál tím častěji s neobvyklým postupem, použitím netradičních materiálů a hlavně s potíráním konvenčního ideálu krásy a zobrazení člověka. Výzva, kterou s sebou přináší tradice figurálního zpracování, vede k těm nejpokrokovějším a nejinovativnějším příkladům současného sochařství. Přijďte se na výsledná díla podívat!

Doporučujeme všem, které zajímá zobrazení figury.
https://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/prave-probiha/a-cool-breeze/

Zvuky / Kódy / Obrazy: Akustický experiment ve vizuálním umění 
5. 6. – 13. 10. 2019

Dům U Kamenného zvonu

Výstava představuje průřez dějinami zobrazení zvuku a zvukového experimentu od doby avantgardy po současnost. V umění spojením barev, tvarů, tónů, rytmu, světla a nových technologií, ke kterým se přidává reálný pohyb, zvuk i živá performance, vzniká nová škála uměleckých projevů. Na dílech téměř sedmdesáti českých i mezinárodních autorů bude ukázáno, jak zvuk nabývá barvu a tvar, stává se objektem nebo architekturou, a jaké psychologické, ale také fyzikální nebo matematické předpoklady předurčují jeho vizuální podobu.
Máte rádi světla, zvuky a experimenty s vjemy? Přijďte se podívat!

http://en.ghmp.cz/stone-bell-house/

Helmut Newton: Fashion and Fictions 
29. 6. – 28. 10. 2019

Museum Kampa

Helmut Newton ovládl estetiku studiové fotografie svou pozorností k atmosféře, kompozici, jemnosti a detailu. Slavný je především svou tvorbou fotografií pro australskou, londýnskou a pařížskou redakci časopisu Vogue, pro který pracoval 23 let. Modelky vyobrazoval jako silné, aktivní a sebevědomé ženy v moderní společnosti. Retrospektivní výstava „Helmut Newton in Dialogue: Fashion and Fictions“ představí nejen fotografie Helmuta Newtona ale i fotografie jeho spolupracovníků.
Must see pro fanoušky fotografie a módy!

http://www.museumkampa.cz/

Lazyexif 
26. 6. – 20. 9. 2019

Polagraph

Ostravský grafický designer a experimentální fotograf Martin Kozák (alia Lazyexif) vytvořil malý projekt „Lazyefix“. Ten se však pro Martina stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Rád zachycuje souboje světla a tmy a v náročných světelných podmínkách se snaží najít způsoby, jak propojit více momentů v jeden funkční celek. Díky tomu, že Martin neudělá bez Pentaxu ani krok, se diváci se mohou těšit na fotky nejrůznějších situací, které město a večerní život nabízí.
Výstava pro ty, kteří mají rádi atmosférické filmové fotky ze skutečného života.
https://www.polagraph.cz/

1-2017-Ilustrace-1-45