Přejít na obsah
Menu

Kurz figurální kresby a portrétu pro začátečníky v Brně

IMG_6953
W_Kl5IzA
IMG_20191006_115331
P6sewL2g
nas-atelier-8
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-24
DSC_0059
1-2017-Figura-1-12
DSC_0061 copy
1-2017-Figura-1-2
DSC_0060 copy
DSC_0801
Figura-2016-2-4
DSC_0059 copy
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
3GJG5uPg
1-2017-Figura-1-40
DSC_0368
c6u3N1Zg
1-2016-Figura-3-11
47nFMIaA
Ue0gtlig
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
8JZSL8Yw
oijCIsTg

Kurz figurální kresby a portrétu pro začátečníky v Brně

Chtěli byste vědět, jak zachytit lidskou postavu? Toužíte ji správě namalovat v různých polohách či pohybu?

IMG_6953
W_Kl5IzA
IMG_20191006_115331
P6sewL2g
nas-atelier-8
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-24
DSC_0059
1-2017-Figura-1-12
DSC_0061 copy
1-2017-Figura-1-2
DSC_0060 copy
DSC_0801
Figura-2016-2-4
DSC_0059 copy
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
3GJG5uPg
1-2017-Figura-1-40
DSC_0368
c6u3N1Zg
1-2016-Figura-3-11
47nFMIaA
Ue0gtlig
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
8JZSL8Yw
oijCIsTg

Chtěli byste vědět, jak zachytit lidskou postavu? Toužíte ji správě namalovat v různých polohách či pohybu?

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro začátečníky

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Naučíme Vás vše o lidském těle v pohybu a portrétech. Přijďte i jako začátečník!

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Chtěli byste znát lidské tělo nazpaměť? Vědět, kde je jaký sval a záhyb pro perfektní výsledek? Chcete-li se naučit realistické a detailní kresbě postavy, portrétu, nebo proporcím lidského těla a obličeje, pak je kurz figurální kresby a portrétu přesně pro Vás! Ponořte se s námi do tvorby.

Znalost proporcí a anatomie lidského těla i obličeje je důležitým základem pro tvorbu. Ukážeme si, jak zachytit části lidského těla, zaměříme se jak na končetiny, tak i na kreslení a malování portrétu. Zkusíte si přírodní a umělý uhel, rudku nebo pastel. Předlohou Vám budou živí modelové a modelky!

S našimi milými lektory se naučíte zachytit člověka takového, jaký je. Malování portrétů a figury Vám poslouží v jakékoli další umělecké tvorbě. Začněte s námi opravdu kreslit, v Draw Planet to zvládnete!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Kurz probíhá jednou týdně. Cena každé lekce je 570,-Kc včetně všech pomůcek a materiálu. Platí se za každou lekci zvlášť.

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku.

Veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce!

Přihlásit se můžete dole přes formulář nebo se můžete zeptat na jakékoli otázky na [email protected]

 Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Na každé lekci Vás čeká nový inspirující program
  • Každá lekce má 3 hodiny
  • Cena lekce je 570 Kč, lekce se platí jednotlivě
  • Kreslení podle živého modelu

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

1-2017-Figura-1-60
1-2017-Figura-1-9
1-2016-Figura-3-21
1-2017-Figura-1-13
Figura-2016-2-6

Lektoři

Terezie M

Terezie miluje současné umění a figurální kresbu. Má vystudovanou prostorovou tvorbu, má neuvěřitelné znalosti v historii umění, věnuje se interiéru a malování a je úžasnou galeristkou. I přes všechny tyto znalosti se chce pořád zlepšovat a překonávat a často jí uslyšíte, jak doporučuje samostudium i svým studentům. Tato energií nabitá lektorka dokáže svým nadšením nakazit každého. I díky tomu se všichni její studenti v tvorbě zlepšují neuvěřitelnou rychlostí a dělají velké pokroky.

Marcela

Marcela je naším ilustrátorským mágem. Poté, co absolvovala obor Ilustrace na Západočeské Univerzitě, rozjel se její život naplno. Úspěšně připravovala studenty na umělecké přijímačky, vytvářela knižní ilustrace, založila vlastní nakladatelství a stihla i stáž v Římě. O jejích superschopnostech pozvednout náladu a namotivovat i úplného začátečníka se vypráví legendy. Je to všestranně nadaná umělkyně a skvělá osobnost.

Petr

Náš fantastický výtvarník Petr zvládá vše od klasické kresby až po ty nejvíce experimentální grafické techniky. Jeho hluboké znalosti, které získal studiem na VUTu, dokáží během lekce zaujmout každého, skoro stejně jako jeho zápal pro tvorbu. Široký stylistický záběr v kresbě získal jak na zahraničních stážích, tak praxí v designovém ateliéru.

Kristýna M

Nejveselejší akademická malířka našeho týmu. Kristýna má dar jednoduše vysvětlit i ta nejvíc náročná témata. Klasické výtvarné vzdělání v Sofii v kombinaci s dlouholetými zkušenostmi z práce v komerční ilustraci a designu z ní dělají skvělou lektorku. Má za sebou spoustu individuálních i týmových výstav. Její zápal pro tvorbu je nebezpečně nakažlivý. Technicky je dokonalá a jako člověk nesmírně přátelská.

Více o kurzu

Chcete-li vědět, jak se naučit kreslit lidskou postavu, kurz figurální kresby v Draw Planet Brno je ideální volbou! Přijďte si vyzkoušet, jak se dá pojmout kresba a malba figury. Jak na kresbu figury? Začneme základními tvary a proporcemi, použijeme pastelové tužky a zjistíme, jak určovat světlo a stín i správné měření. Naučit se kreslit lidské tělo podle živého modelu zvládnete také!

Zkusíme si rychlé skici, nebo jak se tvoří schématická postava. Tužkou či uhlem si na papíře zkonstruujeme sedícího člověka. Kurz kreslení lidského těla a portrétu se hodí všem umělcům. Kresba lidské postavy a kreslení aktu rozšíří obzory. Navíc je kresba pohybovek v Draw Planet určitě nejlepší v Brně ve svém oboru.

Vytvoříme si studie rukou a nohou, nebo nakreslíme samostatný portrét. Kresba i malba figury by nebyla to pravé bez znalosti zobrazení postavy v oblečení. Kresba aktu je důležitá a budeme se jí pečlivě věnovat, ale zvládneme i kreslení různých druhů oblečení. Figurální kresba Brno , to je kurz v Draw Planet! Konečně se opravdu dozvíte, jak nakreslit lidskou postavu.

Kurz kresby člověka Vám představí důležitou uměleckou disciplínu se vším všudy. Odnesete si skvělé zážitky z tvorby a mnoho nových znalostí i zkušeností. Těšíme se na další nadšené kreslíře a malíře, figurální kresba v Brně je dostupná. Nebojte se kurzem figury a portrétu třeba i začít! Pojďte do toho s námi a naučte se kreslit lidi! Kurz kresby lidského těla podle živého modelu ocení snad každý nejen začínající umělec.

Program kurzu

Probereme - Hlavní proporce figury; Konstrukce, z čeho se tělo skládá; Hlavní záchytné body, které nám pomůžou rychle zobrazit postavu. Naučíme se měřit proporce a nakreslíme 4-5 postav. Materiál: tužka, uhel

Opakujeme základní konstrukce těla. Hledáme konstrukce podle fotek modelů. Poté se to snažíme 2 hodiny opakovat na reálném modelu. Nakreslíme 4-5 postav s propracovanou konstrukcí.

Světlo a stín. Řekneme si, jak přidat figuře objem pomocí světla a stínu. Probereme šrafuru a uděláme pár cvičení na vystínování těles. Dále nakreslíme nasvícenou postavu (přes konstrukci až po vystínování)

Ruce a nohy. Podíváme se na kostru a nastudujeme konstrukce končetin. Pochopíme, z čeho se skládají a usnadní nám to zobrazování. Nakreslíme 2-3 konstrukce studií rukou a nohou. Poslední hodinu se budeme věnovat se propracovaným detailům, stínování a šrafování.

Probereme konstrukci lebky a podíváme se, z jakých části se skládá hlava. Probereme proporce obličeje. Nakreslíme 3 různé polohy hlavy, budeme vždycky vycházet z konstrukcí. Podíváme se na každou část obličeje zvlášť. Nakreslíme ucho, oko, nos a pusu.

Portrét. 3 hodiny se budeme věnovat portrétu od konstrukce až po finální stínovaní

Kreslíme sedící model v barvách, používáme pastel.

Náhradní: Oblečený model - zobrazení látky a vlasů.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44