Přejít na obsah
Menu

#hobby

arts-dept-majors-4

Člověk se probudí a už mu v hlavě běží: Tohle musím dneska zařídit, tuhle práci musím odevzdat, nesmím zapomenout vyzvednout děti, nesmím zapomenout nakoupit, musím se naučit na tenhle test… Pokud jste v takovém kolotoči každý den několik měsíců, můžete začít pociťovat úzkost, napětí, stres a mnoho dalších nepříjemných pocitů.

Co proti tomu dělat? Někdo se ranní chmury snaží odehnat chutnou snídaní, jiný se je snaží utopit ve výběrové kávě a někdo s ní bojuje ranní rozcvičkou. Všechny tyhle věci rozhodně pomáhají, ale my v Draw Planet si stejně myslíme, že nejlepší je tvořit.

Když tvoříte, zapomenete na každodenní starosti a užíváte si chvíli klidu, kterou máte jen pro sebe. Tvorba je svým způsobem forma meditace, která vás učí zachovat klidnou mysl při řešení náročných a neobvyklých situací. Jakmile člověk přemýšlí o tom, jak nakreslit list na stromě, nebo z jakého úhlu vyfotit Staromák na starosti ohledně práce či jiných věcí už nemá pomyšlení.


Tím, že se učíte dívat se na svět kreativníma očima, jste schopní se i na problémy dívat z nového úhlu. To můžete zužitkovat mimo jiné i ve svém zaměstnání. Když se objeví problém, se kterým si s kolegy marně lámete hlavu, dokážete nad ním přemýšlet trochu jinak než ostatní a problém se Vám povede vyřešit spíš. Dopoledním tvořením vás nabije na celý den, vyčistí vám hlavu a utřídí myšlenky.

Přijďte si vyzkoušet pozitivní účinky tvorby na vlastní kůži a přihlaste se na některý z našich nových dopoledních kurzů, které probíhají vždy od 10:00.

Na kurzu figurální kresby v úterý si ukážeme, jak zachytit lidské tělo, zaměříme se jak na končetiny, tak i na kreslení a malování portrétu. Zkusíte si přírodní a umělý uhel, rudku nebo pastel. Předlohou Vám budou živí modelové a modelky!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-figuralni-kresby-portretu/

DSC_9096.JPG

Kurz ilustrátorství ve středu vás naučí pracovat s textem a stylizací předmětů. Rozebereme si práce slavných ilustrátorů a představíme si techniky, které se v ilustraci používají nejčastěji. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilejší.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-ilustrace-pro-zacatecniky/

1-2017-Ilustrace-1-86.JPG

Na kurzu fotografování ve čtvrtek elegantně zvládneme focení s modelkou, práci v pravém fotoateliéru, fotku malebné krajiny, parádní portrét nebo komerční fotografii! Samozřejmě
nezapomeneme ani na teorii. Projdeme si expozici, nastavení zrcadlovky i možnosti objektivu. Na kurzu vám také zapůjčíme notebook pro práci na důležitých úpravách fotek v Lightroomu a
Photoshopu.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-fotografovani-pro-zacatecniky/

untitled-26.jpg

Na kurzu abstraktní malby si vysvětlíme, jak abstrakce a expresivní tvorba funguje. Přiblížíme si historii a povíme si, proč jsou některé abstraktní obrazy úspěšné. Užijeme si zábavnou práci s
akrylem, špachtlemi i modelovací hmotou!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-abstraktni-malby-pro-zacatecniky/

1-2018-Abstrakce-1-56.JPG

Vstupte s námi do světa umění! 🙂

unor8 8

Dnes se hodně hovoří o kreativitě a tvůrčím myšlení. Co je kreativní myšlení a je možné jej u sebe rozvíjet? A pokud ano, jak? Mnozí věří, že tvořivost a takové věci, jako je tvrdá práce, vysoká úroveň sebeorganizace a pořádek, nejsou slučitelné. Lidé s tvůrčím myšlením jsou lidé s velkými zkušenostmi, jsou plně rozvinuti a jsou velmi zruční. A to vše vyžaduje značné úsilí, tvrdou práci a odpovědnost. Takže kreativita je úspěšná kombinace myšlení, dovedností, zkušeností a vnitřní otevřenosti vůči světu, schopnost učit se v jakémkoliv věku a ve všech situacích.

Kreativita je otevřenost mysli a srdce a můžeme ji rozvíjet. Jaké jsou praktické cesty a cvičení pro rozvoj tvořivosti? Nezapomeňte, že každé cvičení by vás mělo směřovat k tomu, abyste se zbavili úzkosti a změnili svůj obvyklý způsob myšlení. Podívejme se na všechna tato cvičení:

1) Vezměte obvyklý předmět, který používáte v každodenním životě a snažte se přijít s největším počtem nestandardních použití. Třeba taková lžíce. Nemusíte s ní jen jíst. Můžete z ní vyrobit jedinečnou lampu, obraz nebo s ní označit, kde jste co zasadili na zahradě.

2) Čas od času přerušte obvyklý průběh věcí a změňte své zvyky. Pokud například chodíte na večeři do stejné restauraci každý týden nebo dokonce každý den, změňte ji.

3) Vyzkoušejte jídla jiné světové kuchyně, vyberte novou trasu, kterou půjdete domů z práce a tak podobně. Když se nad tím zamyslíte, je v našem životě spousta drobných zvyků, kterými se zavíráme do krabice. Snažte se tyto zdi zbořit a vystoupit za její hranice.

4) Pokud máte nějaký problém, nepokoušejte se ho vyřešit obvyklým způsobem. Lidé si často myslí, že je bláznivé dělat něco nového, když to staré funguje dobře. Ale Einstein tvrdil, že šílenství je, když děláš totéž a čekáš na nový výsledek. Takže nezačínejte s řešením, dokud nenajdete alespoň jeden alternativní způsob, jak to udělat.

5) Další skvělý způsob, jak rozvíjet svou kreativitu, je věnovaní se jakémukoliv druhu tvorby. Může to být cokoliv, hlavní věcí je najít něco co se bude líbit Vám. Můžete začít kreslit, psát poezii nebo písně nebo jít a učit se hrát hudební nástroj. A smyslem není to, abyste byli v této činnosti úspěšní. Nejdůležitější je získat nový zážitek a nový úhel pohledu. Váš mozek začne pracovat jinak. Koneckonců, kreativita je přerušení myšlení, přerušení obvyklé posloupnosti myšlenek, slov, skutků, toku života.

6) Užitečné je i cestovat nebo se začít s novým sportem. Obecně platí, že nová místa nebo změna situace značně rozšiřují obzory a přispívají k tvořivosti. Důležité je cestovat s otevřenými očima a srdcem, abyste nepropásli nic nového.

7) Rozvíjejte vaše asociativní myšlení! Naučte mozek spojovat dohromady zdánlivě nekoherentní koncepty. To vám pomůže zlepšit paměť a vyškolí váš mozek pro kombinování různých konceptů. Koneckonců, ne každý je schopen takové asociace uskutečnit. Tyto jednoduché tipy vám pomohou rozvíjet svou kreativitu, naučit mozek překračovat obecně nastavené hranice a limity, zpochybnit základy a najít jedinečná řešení problémů.

A samozřejmě skvělým způsobem, jak v sobě rozvíjet kreativní myšlení je začít kreslit 🙂  V Draw Planet máme širokou nabídku kurzů, od klasického kreslení a malovaní až po počítačové kurzy. Každý si najde to, co ho bude bavit. Přihlaste se a rozvíjejte se spolu s tvorbou!

https://www.drawplanet.cz/kurz/

4zpUGcRjI8U

Každý z nás se musí denně rozhodovat. Jestli vstane brzy, jestli vypije kávu nebo vodu nebo jestli začít běhat či shlédnout další video na Youtube!

Někdy se zdá výběr jednoduchý, někdy se ale volí hůř. Chcete-li dosáhnout výsledků, musíte se rozhodovat a odstraňovat žrouty času. Tak to funguje i u koníčků. Přestože jsme své hobby měli rádi, upouštíme od něj, protože dojde čas, nebo se celkově změní situace. Nejčastěji to však bývá naše volba, kreslit (tančit, vyšívat nebo cokoli jiného) určitě můžeme upřednostnit před seriálem nebo jakýmkoli jiným, co vám vlastně jen bere čas.

Ujišťujeme vás, že nejde vždycky zvolit požadovanou variantu. Dny se od sebe dost liší, někdy je slunečno a někdy zataženo, někdy vám to ani zdraví nedovolí. Určitě to ale každý den zkuste! To je hlavní, nezapomenout to pokaždé zkusit!

O kreslení to platí také!

🖍 Buď můžete kreslení odložit na zítra, nebo si sednete a nakreslíte rychlou skicu tužkou za 10 minut.
🖍 Jde se vymluvit na to, že nemáte kde tvořit a všechno umažete, nebo si vezměte igelit či noviny a začněte kreslit
🖍 Určitě si jde říct, že byste potřebovali hodně peněz na tvoření, abyste koupili materiály. Také si ale můžete pořídit obyčejnou tužku, papír a začít kreslit, třeba už to máte doma.
🖍 Je možné, že ve Vašem městě neexistuje normální škola kreslení (což samozřejmě neplatí pro Prahu, vzhledem k Draw Planet), ale vy si přesto můžete koupit online kurzy.

Výběr je na vás! 😊

Témata

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!