Přejít na obsah
Menu

#krok po kroku

alexander-dummer-9N68zG9o9IY-unsplash

Když přijde na umění, není nikdy od věci vyzkoušet si, jak nakreslit animované postavičky – ty, které známe z mnoha populárních komiksů, televizních pořadů a filmů.

K dispozici je široká škála slavných kreslených postaviček. V tomto článku si ukážeme, jak nakreslit postavičku modrého Šmouly. Pokud jde o styl, v němž by měla být kresba vyobrazena, je jistě nejlepší, aby se stále velmi podobal originální postavičce. Fantazii se ovšem meze nekladou a vždy záleží především na autorovi kresby.

Jak nakreslit Šmoulu

Obecná kresba animovaného Šmouli může být použita ke ztvárnění kterékoliv postavičky z této série. Vždy bychom tedy měli tvořit podle společného rámce. Jednotlivé postavičky se poté budou odlišovat pomocí vhodně umístěných detailů. 

Krok 1

První věcí, kterou bychom měli při kresbě postavy Šmouli začít, je, pomocí několika různých barev zmapovat základní části těla (včetně umístění rukou) a klobouku. Ten by měl v této počáteční fázi připomínat svatozář. Jednotlivé části nakreslíme jako geometrické útvary s využitím jednoduchých čar.

Krok 2

V dalším kroku se více zaměříme na detaily tváře. Jelikož kreslíme hlavičku ze tříčtvrteční perspektivy, bude z tohoto pohledu zakresleno nejprve pouze jedno oko a nos.

Krok 3

V tomto kroku přidáváme do obrázku i druhé oko, vzhledem k výše zmíněné perspektivě bude však záměrně výrazně menší, než v případě toho prvního. Úmyslně ponecháváme mezeru mezi očima. Oči šmoulů nejsou spojené, jako tomu je například u postavičky kocoura Garfielda. Dále dokreslujeme náznak velkého ucha. 

Krok 4

Nyní přichází čas na několik detailů. Zvýrazníme více ucho, přidáme ústa, obočí a zobrazte také tváře.

Krok 5

Jakmile budeme mít dokresleny detaily tváře, přichází čas na klobouk. Ten perfektně padne na své místo – jeho centrem bude “svatozář”, kterou jsme si připravili v předchozím kroku. Následně přidáme i zbytek obrysu těla, nejprve tu část, která se nachází více v popředí. V tomto případě se bude jednat o pravou polovinu těla, tedy pravou ruku a nohu.

Krok 6

Nyní dokončíme obrázek Šmouly nakreslením čáry, která oddělení dolní končetiny od trupu a tím vytvoří postavičce kalhotky. Dokreslíme také levou nohu a ruku – v tomto případě zkusíme zaťatou pěstičkou vytvořit pochvalný palec nahoru. 

Krok 7

Když máme všechny části dokončeny, vymažeme z kresby pomocné čáry, kterými jsme obrázek začínali. Zbyde nám tak čistá kresba, která je připravena na vybarvení. Modré tělíčko malého Šmouly a nezapomínáme na červený jazyk, který lehce vykukuje z otevřených úst.

A kresba je hotova! 🙂

Stejným způsobem můžeme nyní nakreslit i další postavičky z tohoto animovaného příběhu. Stačí pouze upravit jednotlivé detaily každého Šmouly. Můžeme například přidat brýle, vousy a červenou čepičku či dlouhé žluté vlasy a místo kalhotek šaty. Variant je samozřejmě hodně, záleží jen na Vás! 

Přihlaste své děti na výtvarku do Draw Planet:  https://www.drawplanet.cz/kurz/

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!