Přejít na obsah
Menu

#kreslení

Jak nakreslit vlasy?

2. prosince 2021

derek-lee-gLWChQOe2EY-unsplash

Vlasy je velmi těžké nakreslit, protože co vidíme, je jiné, než co myslíme. Nemůžete nakreslit rovné vlasy ve formě rovných linek, protože to není to, co vidíme, když se díváme na vlasy. Co vidíme, musí být zjednodušeno do linií, vlnek a stínů. 

Předpokladem pro nakreslení vlasů je samozřejmě nějaká základna ve formě hlavy. Zkuste si nakreslit nějakou podobnou, jako je tato. 

Začněte tím, že přidáte nějaký objem kolem hlavy. Vlasy neleží rovně na skalpu. 

Naznačte pěšinku. 

Nakreslete obrys vlasů spadajících do čela a obličeje. 

Nakreslete náznaky vlasů jemně spadající pod uši, na nebo pod ramena (podle požadovaného výsledku, samozřejmě). Zde zatím nekreslíte přímo jednotlivé prameny, jen jejich směr a délku. 

Jak jsme si říkali kousek výše, vlasy neleží přímo na skalpu. Začněte je vyzvedávat od pěšinky směrem z čela. 

Vlasy se shlukují v pramenech. Nakreslete tedy zkosené obrysy pramenů. 

Každý pramen se dá rozdělit do ještě menší pramenů. 

Rozdělení pramenů by mělo být viditelné také na vrchu hlavy. 

Nakreslete také nějaké prameny po stranách a přidejte texturu. Nekreslete je jako jednoduché rovné čáry, spíše ve tvaru Y (klasické i vzhůru nohama). 

Zvedněte vlasy kolem pěšinky. 

Nakreslete obrys celých vlasů, následujte směr pramenů. Pozor, moc netlačte na tužku. Vlasy jsou jemné a neměly by mít tvrdé obrysy. 

Nakreslete linky podél pramenů. To dodá vlasům objem a pěkné detaily. Opět ta tužku netlačte, aby linky nepůsobily tvrdě. 

Nyní vlasy stínujte. Ne však jednotlivé linky, myslete rovnou v pramenech. 

Nyní přidejte tu a tam nějaké volné linky, aby vlasy působily realističtěji. 

Extra tipy 

Vlnité vlasy 

Prameny začněte naznačovat v jemných vlnkách, které poté spojíte ve špičatý konec a dokreslujete jednotlivé linky podle stejného směru. 

Afro

Pro tento typ vlasů začněte naznačením kruhů okolo hlavy a kudrlinek vně účesu. Poté doplňujte kudrlinky dle jednotlivých kruhů až po požadovaný objem. 

Různé části těla podle živého modelu a skvělého výkladu zkušených lektorů si můžete vyzkoušet na našem kurzu Figurální kresby. https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-figuralni-kresby-portretu/ Ať se společné dílo vydaří!

corinne-kutz-4U9PD_lYrao-unsplash

Toužíte dodat Vaším výtvorům hloubku a dimenzi, aby byly více realistické? Potom potřebujete cvičit perspektivu. S následujícím návodem se společně podíváme, jak začít v jednoduché a přitom velice efektivní jednobodové perspektivě. Potřebovat budete papír střední textury, tužky 2B a 4B, pravítko, gumu. 

Krok 1. Načrtněte čtverce

 Na papír za pomoci tužky 2B nakreslete velký čtverec 20 cm x 20 cm. Uvnitř velkého čtverce za pomoci pravítka nakreslete menší čtverce, které budou stejně velké a stejně daleko od sebe. 

Krok 2. Přidejte mizející bod a kolmé linky

Uprostřed papíru umístěte tečku, toto bude Váš středový mizející bod. Začněte kreslit kolmé linky z rohu každého čtverce. Dejte si ovšem pozor, abyste nekreslili přes plochy, které zůstanou bílé. 

Krok 3. Přidejte více kolmých linek

Pokračujte v přidávání linek. 

Krok č. 4 Přeneste nebo překreslete 

Na separátní papír přeneste nebo překreslete lehkou rukou za pomoci tužky 2B výsledný počin čtverců a kolmých linek, aby Vás při vyplňování nic nerušilo. 

Krok č. 5 Přidejte lehké stíny

Za pomoci tužky 2B vyplňte čtverce lehkými stíny. 

Krok č. 6 Přidejte střední stíny

Pokračujte stínování, pomalu přejděte ve střední stíny okolo tunelových čar směrem k mizejícímu bodu. 

Krok č. 7 Přidejte tmavé stíny

Nakonec přidejte nejtmavší stíny pomocí tužek 2B a 4B.

Gratulujeme, právě jste zvládli první cvičení! Neusněte na vavřínech, podobnou metodou můžete rovnou začít procvičovat třeba jednoduché kresby kolejí, ulice nebo i pokoje. Hodně štěstí!

Pro dvou a více bodovou perspektivu a další důležité dovednosti se přihlaste na nás kurz Kresby pro začátečníky. Budeme se těšit! https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresby/

amauri-mejia-IhXrWDckZOQ-unsplash

Podíváme se na 6 hlavních chyb, kterých se začátečníci často dopouštějí.

 • Nákup příliš drahých materiálů. Tak je zařízena psychologie, že na papíře za 3000 rublů se cítíte povinni vytvořit něco, co stojí za to, a nemáte právo udělat chybu. Z takového zcela přirozeného postoje vzniká strach z kreslení, proto nekupujeme celý sortiment uměleckého obchodu.

 

 • Bolestivé vnímání kritiky. S největší pravděpodobností budete svou práci zveřejňovat na sociálních sítích. Zahltí vás síť milionů zlotřilých kritiků, ale neberte si něčí slova k srdci. Věnujte pozornost pouze konstruktivní kritice a ignorujte urážky a nepříjemná prohlášení o své práci.

 

 • Touha pojmout příliš mnoho. Ano, chápu, že už chcete nakreslit pohledy na svou rodnou vesnici nebo portrét svého milovaného bratra, ale nespěchejte. Když si vyberete témata, která jsou pro vás příliš obtížná, budete jen naštvaní a zklamaní svými schopnostmi. Vše má svůj čas.

 • Čtení knih o kreslení. Co může být špatného na knihách? Pokud jste se právě začali učit kreslit, pak ještě nemáte znalostní základnu, aby vám všechny tyto knihy o vnímání barev nebo anatomii pomohly. Tyto knihy jsou určeny studentům uměleckých akademií, nikoli začátečníkům.

 

 • Málo časté nebo nepravidelné malování. Zde je vše jako ve sportu, 10 minutami denně ničeho nedosáhnete, kreslete alespoň 1-2 hodiny denně. A pokud se na týden nebo měsíc vzdáte kreslení, ztratíte cvik a pocítíte, jak jsou vaše prsty neposlušné.

 • Strach z nových materiálů. V počátečních fázích kreslení bude vaším hlavním materiálem jednoduchá tužka, ale nebojte se kreslit pery, barvami, fixy atd. Pokud máte příležitost pracovat s jakýmkoli novým materiálem, nenechte si to ujít.

Přihlaste se do kurzu Draw Planet, zařídíme Vám kvalitní tvůrčí rozvoj bez stresu a starostí!

https://www.drawplanet.cz/kurz/

Jak začít kreslit?

9. listopadu 2021

dusan-kipic-pyMbXQhPK0k-unsplash (1)

Pokud požádáte dospělého, aby něco nakreslil, okamžitě se začne ptát – co přesně je třeba nakreslit, proč, jak, a skončí pravděpodobně tvrzením, že kreslit neumí.

Dospělí mají tendenci vše analyzovat, takže tráví spoustu času nikoli samotným procesem tvorby, ale přemýšlením o něm. Děti berou život snadněji a snadno kreslí, co je napadne. Co brání této vnitřní svobodě v dospělosti?

Mnoho začátečníků neví, jak se začít učit kreslit. Internet je plný různých návodů a materiálů, které jsou matoucí. Lidé také mívají strach ze selhání a pochybují o svém talentu.

Určitě se však dá říct, že nikdy není pozdě začít malovat, je mnoho úspěšných a talentovaných umělců, kteří poprvé vzali do rukou štětec až v dospělosti. Samozřejmě je jednodušší naučit děti cokoli, včetně kreslení.

Kreslení je kreativní a poměrně pracný proces, takže ve druhé lekci od sebe nečekejte mistrovská díla, ale buďte trpěliví.

Prvním krokem je kreslení podle obrázků a fotek. Ano, to není přesně to, co dělají na uměleckých školách, a ano, základy akademické kresby se nenaučíte, protože je téměř nemožné to udělat sami bez pomoci profesionálních učitelů. Ale překreslování obrázků Vám pomůže trénovat ruku a oko, aby ty pak automaticky zachycovaly tvary, proporce a detaily předmětů.

Kreslete vše, co kolem sebe vidíte. Věnujte pozornost proporcím objektu a jeho umístění v prostoru. Paralelně s náčrty pokračujte v kreslení podle obrázků, fotografií a video lekcí. V zásadě jde jen o to začít, což není nic složitého, chce to jen vůli a trpělivost.

Dovolte si kreslit nedokonalé výtvory; kreslit pro zábavu, ne pro výsledek.

To Vám pomůže uvolnit se a jen kreslit. Právě díky tomuto postupu se dostaví lepší výsledky, protože od sebe nečekáte mistrovská díla. Jakmile přestanete myslet na výsledek, okamžitě se přestanete bát udělat nějakou chybu, nakreslit špatnou práci. Dokud se učíte, kreslíte pro své potěšení, pro sebe a ne na zakázku, vždy si můžete vzít nový list a začít znovu nebo jinak.

Je taky velmi důležité se o umění zajímat. Rozšiřte si obzory, prohlédněte si obrazy různých umělců, zjistěte, jak a proč svá díla vytvořili. 

Nebojte se zpětné vazby. Své výtvory můžete zveřejňovat na stránkách sociálních sítí, ukažte svou práci a komunikujte s lidmi, naslouchejte kritice. Koneckonců, je to právě konstruktivní kritika, co Vám pomůže stát se lepším. 

Nejdůležitějším pravidlem umělce je tvořit každý den, alespoň ve fázi tréninku. Hodně praxe a trpělivosti a všechno se podaří! 🙂 

Přihlaste se do kurzu Draw Planet! Naučíme Vás pevným základem kreslení! 

https://www.drawplanet.cz/kurz/

Jak nakreslit nohy

29. října 2021

joyce-mccown-IG96K_HiDk0-unsplash

Lidské tělo je fascinující a když se umělci rozhodnou jej nakreslit v co možná nejvěrnější podobě, je zapotřebí hodně praxe. Náročnou částí těla jsou dolní končetiny. Paže a nohy mají mnoho společného, když přijde na jejich kreslení. Celý proces jejich vyobrazení si je navzájem velmi podobný. Největší rozdíl mezi nimi představuje především množství svalové hmoty.

Pochopení toho, jak kreslit nohy, začíná uvědoměním si zapojených svalů a jejich nakreslením po částech. Co je tedy vlastně nezbytné udělat, je zjistit, jakým způsobem je lze vystihnout všechny a nic neopomenout.

Tento článek je svým pojetím koncipován tak, aby byl každý začínající umělec schopen osvojit si základní znalosti kresby nohou v základním postavení. Bez zbytečných složitostí, které by jen komplikovaly celý proces. 🙂

Krok 1

Stejně jako by tomu bylo například při kresbě paží, je i v tomto případě nutné začít náčrt dolní končetiny od jejich základny, tady od ,,kostry”. Pomocí dvou čar bude nejprve zakreslena horní a dolní část a následně přidáním tří kruhů budou zobrazeny klouby.

Krok 2

Nyní přijde na řadu zesílení jednotlivých částí dolní končetiny. Začátek by měl být směrován od horní části, tj. od stehna. Stehno by se pak mělo blíže ke kolenu jemně zužovat.

Krok 3

Další na řadu přichází kolenní kloub, ten je možné si nejprve představit jako jednoduchou kouli. Pokud je cílem autora vykreslit osobu silnější a vypracovanější postavy, je nutné vytvořit širší a masivnější detaily kresby. 

Krok 4

Dalším krokem přichází na řadu spodní část nohy, tedy holenní kost. Tato část se nejprve rozšiřuje od kolena, poté se velmi hladce zužuje blíže ke kotníku.

Krok 5

V této fázi je nutné dokončit navyšování objemu celé dolní končetiny tak, aby již připomínala nohu člověka. Poté přijde na řadu vykreslení kotníků a zbytku chodidla.

Krok 6

Jakmile je celá noha v základu vyobrazena, přichází na řadu její detaily. Je nezbytné následovat jednotlivé tahy z předchozích kroků a nohou nyní udělat podrobně. Je důležité také nezapomenout zobrazit chodidla a prsty na nohou.

Krok 7

Nyní je zapotřebí pomocí gumy vymazat výkres veškerých pomocných čar. Na řadu přichází linie svalů a kolen. Je také možné zvýraznit linky tmavou tužkou nebo inkoustem.

Krok 8

V poslední fázi přichází čas na barvy, celý obrázek dolní končetiny by měl být vybarvený tělovým odstínem. Aby kreba nohy působila objemnějším a realističtějším dojmem, je možné přidat několik stínů a zvýraznění.


Líbil by se Vám tento článek, ale stále si nejste jisti, jak se sami pustit do díla? Přihlašte se do našeho Kurzu kreslení a malování pro úplné začátečníky! Naši zkušení lektoři Vás provedou jednotlivými technikami kresby a malby. Naučí Vás veškeré základy, které budete při své tvorbě potřebovat! 🙂 

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-figuralni-kresby-portretu/

draw-a-tree-structure

Často zapomínáme na to, jak jsou stromy zásadně důležité pro naše přežití na této planetě. Pokud se učíme kreslit například krajinu nebo přírodu obecně, pak bude pro nás kreslení stromů nepostradatelnou dovedností.

V tomto článku si ukážeme jednoduchý příklad procesů kreslení stromu tužkou. Pokud se nám podaří osvojit si tento proces, který je klamně jednoduchý, můžeme nakreslit libovolný strom, který se nám líbí, bez ohledu na jeho tvar nebo velikost.

Než začneme kreslit strom, je dobré znát několik jednoduchých faktů o struktuře stromu. K lepšímu porozumění stromové struktury nám může pomoci jeho jednoduchý náčrt.

Znalost stromové struktury nám může nesmírně pomoci, pokud budeme pozorovat strom (skutečný nebo na fotografii) jako objekt své kresby. Nyní se tedy zaměříme na standardní typ listového stromu. Podobné stromy nalezneme v jakémkoliv lese nebo parku kolem sebe. 

 1. Krok
 • Nejprve nakreslíme kotvící čáru. Ta bude představovat výchozí bod, odkud bude kmen stromu vystupovat ze země.
 • Je nutné mít na paměti, že pokud kreslíme strom, větve (zejména) listových stromů mají tendenci růst více vzhůru než do stran, jako je tomu v případě jehličnatých stromů. 
 • Linku vytahujeme od kmene stromu směrem vzhůru. Velikost stromu bude následně určována pomocí tloušťky stromu.
 • Skrze zvolenou předlohu dále pečlivě sledujeme, jak větve rostou vzhůru, a postupně je zakreslujeme do svého skicáře. Toto je počáteční skica, proto je vhodné vytvářet pouze slabé a jemné linie tužky.
 1. Krok
 • Nakreslíme obrys koruny stromu. Zde využíváme svoji kreativitu, a rozhodneme se, jaký tvar koruny bude mít náš strom.
 • V tomto případě se prakticky bude jednat o kulatou strukturu, ale ne příliš pravidelnou. Větve by měly na určitých místech vystupovat z koruny.
 • Snažíme se dbát na celkovou rovnoměrnost a proporce kmenu a větví. 

 1. Krok
 • Na větvích nakreslíme zvlněné nepravidelné obrysy listů. I zde využíváme svou kreativitu.
 • Spodní část kmene je vždy o něco tmavší než vršek, který přichází do přímého kontaktu se slunečním světlem. 
 1. Krok
 • Pomocí tužky zatemníme spodní část koruny. Postupujeme krok po kroku, nejprve provádíme pouze slabé tahy. 
 • Následně načrtneme pod stromem stín.

 1. Krok
 • Na závěr se můžeme zaměřit na dokreslení posledních detailů. Kmen stromu vystínujeme do tmavších odstínů a špičkou tužky nakreslíme ostřejší obrysové kontury.
 1. Krok
 • Konečná podoba kresby se příliš neliší od posledního mezikroku. Koruna se však nyní rozšiřuje více do stran.

Zaujal Vás tento článek a rádi byste se naučili vytvářet podobné kresby? Přihlašte se do našeho Kurzu kreslení a malování pro úplné začátečníky. Naši lektoři Vás během něj naučí všem potřebný technikám, jednoduše krok po kroku. Vytvořit podobnou skicu pak pro Vás nebude žádný problém! 🙂 

Pojďte se naučit kreslit do kurzu kresby pro začátečníky v Draw Planet! https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresby/

 

kelly-sikkema-OG9pIe51rhU-unsplash

Toužíte po tom nakreslit si krajinku pastelem a nevíte jak na to? Tento jednoduchý návod by vám to měl umožnit. 🙂 Pokud s pastely teprve začínáte, doporučujeme našeho průvodce pastelem: https://www.drawplanet.cz/stitek/pastel/.

Díky přirozené „uvolněnosti“ pastelových barev je toto médium ideální pro zachycení jedinečných krajinných scén. Pastely, stejně jako jiné formy uměleckých médií, jsou dostupné v různých „úrovních“ kvality. Úvodní sady jsou cenově dostupné a mohou je s úspěchem použít začátečníci i středně pokročilí umělci. I když jsou úvodní sady levné, středně pokročilí a pokročilí umělci by měli zvážit pastely profesionální kvality. Pigmenty jsou silnější a pastely jsou méně „prašné“. Také barevná škála je větší a jsou odolnější vůči vyblednutí.

Tvorba krajiny vyžaduje trpělivost a postupné vrstvení barev. Začneme pozadím, které zcela rozvineme a postupně přejdeme do střední části obrazu. Po zpracování střední části plynule přejdeme až do samotného popředí obrazu. V zásadě to znamená, že začneme v horní části obrazové roviny a budeme postupovat směrem dolů.

Pracujeme na tónovaném pastelovém papíru (značky Canson). Tento papír má jednu stranu silně texturovanou a druhou stranu hladší. U obrazů, které vyžadují silné vrstvení, se doporučuje pracovat na té straně papíru, která má silnější texturu, neboť umožňuje více aplikací barev.

 • Pozadí

Nejprve vytvoříme pozadí a na tmavší modrou aplikujeme světlejší modrou. Velmi světle modrá se používá k vytváření tvarů pro mraky a k rozvoji přechodu ze světla do tmy. Prst použijeme k lehkému smíchání barev aplikovaných na mraky.

Dále nakreslíme vzdálenou stromovou linii, která překrývá pozadí. Nejprve aplikujte tmavě žlutozelenou, následuje Burnt Umber a jen lehce černou. Tyto barvy něžně smícháme prstem a nahoře necháme ostré linky.

 • Střední část

Do vzdálené střední části použijeme světle krémovou, žlutozelenou, Yellow-Ochre a pruhy Burnt Sienna. Přidáme několik vzdálených stromů, ale s detaily to nepřeháníme. Zaměřujeme se na barvy a tvary, které vytvářejí.

Používáme světle krémovou barvu a kousky oranžového papíru můžeme nechat prosvítat. Přidáme opět několik pruhů Burnt Sienny a postupujeme až do přední části obrazu.

 • Přední část

Trsy trávy vytvoříme pomocí tmavě žlutozelené a světle žlutozelené. Pokračujeme postupným přidáváním detailů do scény, včetně skalního útvaru a malého stromu za ním.

Postupně tvarujeme další skalní útvary a vykreslujeme trávu, za pomoci již použitých barev včetně světle krémové.

Na úplný závěr můžeme použít bílou barvu pro zvýraznění mraků. Pro lepší propojení barev si můžeme opět pomoci prstem.

A krajina pastelem je hotova! 🙂 Pokud Vám tento návod nestačí a chcete se o kresbě krajiny dozvědět více, neváhejte a přihlašte se na kurz krajinomalby do Draw Planet! 🙂  Více info zde: https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pastelu/

Woman-Side-Profile-Step-10

Portréty z profilu se dlouho těší velké oblibě. Byly používány už od starověku např. na mincích nebo keramice. Jejich krása tkví v jednoduchosti hlavně díky struktuře obličeje – čela, nosu a brady. 

Rádi byste si namalovali ženský profil? Vše, co potřebujete, je tužka, papír, guma a náš malý rádce. Brzy budete schopni skicovat z profilu svou rodinu i přátele. 

 

 1. Namalujte kruh, ten Vám pomůže zformovat obrys obličeje. 

2. Připojte zakulacený trojúhelník , to pomůže zformovat bradu. 

3. Vygumujte původní obrys napojený na trojúhelník. Poté nakreslete dvě linie krku. 

4. Pokračujte prací na detailech obličeje. Nakreslete dvě zakulacené linky do špičky nosu a  vygumujte původní čáru obrysu. Poté pokračujte drobnými křivkami a vytvořte rty. Opět vymažte původní obrys. 

5. Vygumujte trojúhelníkovou bradu a místo ní nakreslete delší, zakřivenou čáru ve tvaru brady. 

 1. Přidejte elipsoidní nepravidelný tvar podle ucha, poté nakreslete několik nepravidelných linek a koleček připomínajících vzor v uchu. 
 2. Pracujte na detailech obličeje. Použijte dvě zakřivené linky na obočí. Pod ním  nakreslete dvě linky spojující se ve tvaru ”Y” k vytvarování očních víček. Spojte konce zakřivenou linkou k vytvarování zornice. Doplňte o oválný tvar k dokončení zornice a vykonturujte oční víčko. Nakonec nakreslete linku ve tvaru “C” vedle nosu a přidejte malý ovál k naznačení nozdry.  

 1. Dokreslete vlasy za pomoci překrývajících se linek. Nezapomeňte na vlasy spadající do obličeje, z uchem, na konci na spodu i vrchu hlavy a to vše spojené kulatým drdolem. 

 1. Dodejte texturu vlasům. Nakreslete linky diagonálně také v drdolu. 

Volitelně: obrázek vybarvěte

Určitě Vás v případě zájmu rádi naučíme více v našem kurzu Portrétu https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresby-malby-portretu/

Jak nakreslit srst?

23. května 2021

3cf14f44aedf15ca162fb3ebb9fb55a4

Kreslení srsti není jen tak, proto vám přinášíme pár tipů, jak na to!

Místo toho, abyste kreslili jednotlivé chloupky, soustřeďte se na kožešinu jako na celek. Díky tomu bude snazší a rychlejší srst zobrazit v realistické podobě.

Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba se soustředit je směr růstu srsti. Není potřeba nakreslit všechny chlupy na zvířeti, dokonce není potřeba nakreslit ani jeden jediný. Důležité je správně odhadnout stíny a zobrazit je tužkou.. Zapomeňte tedy na to, abyste kreslili prameny chloupků.

U „flekatého“ zvířete začněte s jemným vykreslením obrysů jednotlivých skvrn, abyste došli správnýh proporcí na těle zvířete.

Vemte si, že třeba kráva na sobě nemá jen černé fleky. Skvrny se většinou liší tónováním. Například světlejší oblasti skvrn jsou tam, kde se světlo odráží od srsti.

V případě krátké kožešiny, která není skvrnitá, stačí pouze stínování tužkou.

Načechranou fluffy kožešinu můžete v některých oblastech skoro vynechat. Chloupky kreslete hlavně v oblastech, kde se zvíře krčí a ohýbá. Ve stínech kreslete malé husté čárky ve tvaru písmene „V“, které naznačují vzhled chloupků.

Chcete-li zobrazit lehkou tenkou vrstvu kožešiny, soustřeďte se, že ji kreslíte přímo na kůži zvířete. Stačí ji jen lehce a rychle stínovat.

Rádi byste začali s kreslením? Nevíte jak začít? Přihlaste se na kurz kresby v Draw Planet. Pod dohledem trpělivého lektora se naučíte například jak správně stínovat, jak zachytit lidské proporce a mnoho dalšího!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/kresba-online-kurz-pro-zacatecniky/

Jak to celé funguje?

15. února 2021

1111111dffggg

V Draw Planet zahajujeme online dálkovou výuku a rozhodli jsme se napsat článek, ve kterém Vás podrobně seznámíme s tím, jak ten celý proces online výuky bude vypadat. 

Dálková výuka je vhodná pro všechny skupiny studentů. Pokud máte třeba méně času na dojíždění, stačí po práci doma zapnout pár aplikací a ocitnete se v kreativním světě přímo ve Vašem obýváku! Na kurzu budete v malé skupince stejně smýšlejících kurzistů a najde se spousta času na prostor k dotazům a pravidelnou zpětnou vazbu od lektora. Tvorba online je skvělou relaxací z pohodlí domova, ateliér vytvoříte na menším prostoru i Vy a uděláte skvělé pokroky. Není čeho se obávat. 🙂 

 

Je to snadné, lektor učí malou skupinku studentů v živém přenosu přes internet. Lekce se konají vždy ve stejný den a čas jednou týdně. Kurz počítá s úplnými začátečníky, ale i se středně pokročilými studenty. Během online lekce lektor vysvětlí teorii, dá spoustu tipů a rad a provede Vás krok za krokem k úžasným výsledkům. Lektor během lekce pomalu a přehledně ukáže celý proces a také zvládne okamžitě reagovat na dotazy. 

Každou lekci začneme krátkou zajímavou přednáškou, dále uděláme několik cvičení a následně budeme opakovat kroky lektora a postupně vytvářet krásná díla. Lektor je Vám k dispozici pro jakékoli dotazy a pravidelně několikrát během lekce budete sdílet svá díla pro zpětnou vazbu a důležité tipy ke zlepšení. 

Pokud zmeškáte lekci, nic se neděje. Všechny lekce se nahrávají a jsou Vám k dispozici ke zpětnému zhlédnutí. Zmeškanou lekci si můžete kdykoli spustit a pracovat podle ní. Prezentace spolu s dalšími odkazy Vám budou také k dispozici.

Na online dálkové kurzy je potřeba mít funkční počítač se stabilním připojením k internetu. Doporučujeme alespoň 12 palcovou obrazovku, abyste viděli veškeré detaily. Mobil Vám pro komfortní pozorování lekce nebude stačit. Kvůli malému displeji nebude výuka dostatečně kvalitní.

Před začátkem výuky Vás poprosíme o stažení pár aplikací zdarma pro video výuku. Veškeré detaily, stejně jako velmi jednoduché návody na instalaci, Vám samozřejmě zašleme. Zvládne to každý. 🙂 Je ale opravdu důležité si před začátkem kurzu zkontrolovat, zda vše funguje, abyste byli už na 1. lekci připraveni.

Co se týká materiálu a pomůcek, nabízíme Vám objednat ke kurzu balíček všech potřebných pomůcek, které jsme pro Vás pečlivě vybrali a poskládali od nejlepších výrobců za nejlepší ceny. Nemusíte se tedy obávat, že koupíte zbytečně jiné pomůcky a ušetříte si čas a nervy. 🙂 Avšak pokud jste si jisti, že si dokážete pomůcky a materiály zařídit sami, můžete se na kurz přihlásit i bez objednání balíčku od nás.

Věříme, že tento článek Vám pomohl ujasnit si své otázky ohledně online kurzu. Pokud nějaké stále máte a potřebujete něco objasnit a vysvětlit, určitě nám napište na [email protected] . Rádi Vám poradíme!
Těšíme se na Vaše přihlášky! 🙂

Váš tým Draw Planet

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!