fbpx
Přejít na obsah
Menu

#kurzy

Novinky v Draw Planet

3. září 2020

DSC_0249

Dokonalost nezná hranic aneb přečtěte si článek o změnách v programu některých našich kurzů. 🙂

Kurz portrétní fotografie. Lifestyle, fashion, svatby
Portrétní fotografování skýtá nepřeberné množství možností. Ke starému (dost úspěšnému) programu jsme přidali lekce svatebního focení. V čem se to bude lišit od klasické lovestory se dozvíte u nás na kurzu. 🙂 K tomu všemu jsme přidali ještě focení lifestyle fotek, které jsou nezbytné pro milovníky cestování a pro travel bloggery. Přihlašte se do nového kurzu portrétní fotky a naučte se zachytit kouzelnou atmosféru okamžiku!
.
Kurz kresby pastelem. Květiny, krajiny, zvířata pro začátečníky
Pastel je perfektní volba pro začínající umělce! Díky jeho pestrým barvám a možnosti vytváření různých efektů si domů odnesete krásná díla. Krajiny, ptáčci a zvířata z nového programu kurzu vám bezpochyby pomůžou se do tohoto materiálu zamilovat 🙂 Pro pokročilejší a zkušenější jsme připravili nové složitejší předlohy. Odkaz na kurz: https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pastelu/
.
Skicování postav. Zachycení života ve městě
Rádi skicujte a kreslíte lidi, ale nebaví vás anatomické podrobnosti? Vymysleli jsme pro vás kurz skicování postav, během kterého si užijete rychlokresby všemožných lidí venku, v ateliérech, podle reality nebo podle fotek. Odkaz na kurz: https://www.drawplanet.cz/kurz/skicovani-postav-zachyceni-zivota-ve-meste/
.
Adobe Photoshop a Lightroom pro začátečníky
K již zaběhlému programu Kurzu Adobe Photoshop jsme přidali pár lekcí v Lightroomu, tedy v nejpopulárnějším programu  po Photoshopu mezi editory fotek. Naučte se kombinovat možnosti obou programů! Odkaz na kurz: https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-photoshop-pro-zacatecniky/
Přihlašte se do nějakého z našich kurzů, pojďme tvořit spolu! Tešíme se na vás! 🙂
wzjK6aOw

Máme opravdu širokou nabídku kurzů a chápeme, že pro vás někdy může být složité si v tom velkém množství vybrat. Pojďme se tedy podívat jaké typy kurzů u nás můžete navštívit:
– Kresba
– Malba
– Počítačové kurzy
– Kurzy na iPadu
– Design
– Fotografické kurzy
– Kurzy šití a módní tvorby
– Dětské kurzy
– Příměstské tábory

Nejprve je důležité vybrat si typ kurzu – oblast, která vás nejvíce láká a čemu byste se chtěli věnovat. Až budete vědět, můžete začít vybírat konkrétní kurz z vybrané kategorie, protože pro každý typ
nabízíme více jednotlivých kurzů. Nemusíte se ničeho obávat, většina našich kurzů je určená pro začátečníky, a tak žádná předchozí zkušenost není nutná. Vše potřebné vás naučíme. A pokud už nějaké zkušenosti máte, není to žádný problém, výuku na kurzu pro začátečníky lze po dohodě s lektorem lehce upravit. A v nabídce máme i kurzy pro pokročilejší. 🙂

Váháte mezi několika kurzy a nemůžete se rozhodnout?
Pak vám doporučujeme pročíst si pozorně všechny informace o kurzu, především Program kurzu. Ten najdete u každého kurzu na našem webu skoro až dole na stránce (rolujte až pod lektory).
Najdete tam popis toho, co budete tvořit od první do poslední lekce. Většinou je to přesně to, co vám pomůže se lépe zorientovat a dopomůže ke správném výběru.
Dále doporučujeme prohlédnout si obrázky prací našich studentů, díky kterým si můžete dokreslit obrázek toho, co můžete očekávat. 🙂

Chtěli byste vyzkoušet více technik najednou? Nebo vůbec nevíte, s čím začít?

Pokud vás nezaujala žádná konkrétní technika nebo si chcete vyzkoušet více možností najednou, doporučíme vám kurz Kreslení a malování pro úplné začátečníky. Budete se tam věnovat kresbě:
tužkou a pastelem; a také malbou: akvarelem a olejem. Je to skvělá příležitost pro úplný start vaší tvorby. Ale i pro ty, kteří se nemohou rozhodnout která technika je ta pravá. Vyzkoušením těchto
technik snadno zjistíte, co vás baví a čemu byste se chtěli dál věnovat. Pak už budete mít jasno jakým dalším kurzem pokračovat. 🙂

Pokud si i tak nejste jistí který kurz si vybrat, volejte nebo pište. Rádi Vám s výběrem poradíme.
Těšíme se na vás v ateliérech. 🙂

https://www.drawplanet.cz/kurz/

Jak kreslit pastelkami

13. listopadu 2018

DSC_0289

Barevné pastelky jsou všestranný nástroj, se kterým si může kreslit každý. Nevyžadují speciální dovednosti a jsou ideální pro první náčrtky.

5 tipů pro kreslení pastelkami:

1. Míchejte barvy šrafováním Barevné tužky zřídka odpovídají požadovanému odstínu. Obrovská sada odstínů není řešením: nebudete je chtít nikam přenášet, a nalezení správné barvy Vám bude trvat hodně času. Lepší je koupit průměrnou sadu odstínů a naučit se barvy vytvářet.

Obvykle je barva tužky intenzivní a jasná. V přírodě jsou tóny více tlumené. Dalším přínosem mixovaní je tedy schopnost tlumit jasné barvy do přirozených odstínů.

2. Jak šrafovat ve vrstvách vrstvami Chcete-li se šrafovat ve vrstvách, zvolte lehce zrnitý papír a netlačte na pastelku příliš tvrdě. Kresba by pak byla lesklá a pigment další vrstvy by se na ni nepřichytil. Také nepoužívejte na stín černou tužku. Stín by vypadal nepřirozeně až uměle. Pro stín použijte tedy doplňkové barvy. Jejich dvojice leží v kruhu proti sobě:

Purpurová a zelená

Modrá a oranžovočervená

Žlutá a fialovomodrá

Pomocí barevného kruhu můžete definovat vhodné barvy pro stíny. Kombinace barvy objektu s další barvou vytvoří tlumený hnědý nebo šedý stín. Zde je příklad, jak používat odstíny, které představují stín.

1. Začněte kreslit oranžovou kouli se stínem, na který použijete modrou.

2. Na modrý stín přidejte tmavě oranžovou vrstvu.

3. Přidejte další barvy: žlutá, červená a zelená. Obraz bude zářit bleskem různých odstínů.

3. Zvolte techniku správného šrafovaní. Jedná se o techniku šrafování, která ovlivňuje výsledek a rychlost kreslení.

Malé, lehké, zaoblené tahy jsou ideální pro rovnoměrné pokrytí a maximální kontrolu. Tuha se méně rozpadá, barvy se snadněji míchají. Vyžaduje vytrvalost, ale zároveň působí velmi uvolňujícím dojmem.

Klikyháky jsou rychlá a zajímavá technika, která ale není tak přesná. Čím menší je kresba, tím je u této techniky přesnější výsledek.


Čáry – řada paralelních linií. Také rychlá technika. Nakreslete čáry pod úhlem vhodným pro ruku. Ovládejte tlak a na konci zdvihu jej nezvyšujte, jinak vám tam zůstanou pruhy.

Křížené šrafovaní – řada protínajících se čar. Čím víc vrstev, tím bude struktura hladší: následující vrstvy skryjí nepravidelnost předchozích. Pokud chcete prohloubit tón, můžete křížové tahy dělat stejnou barvou. Pokud chcete odstín změnit nebo barvy namíchat použijte více barev.

4. Jak rychle a snadno kreslit stíny. Stíny dávají obrázku objem a hloubku. Nezapomeňte na ně a nenechávejte je na poslední chvíli. Nezapomeňte, že na konci je přidání stínů obtížnější: je škoda překrýt pečlivě smíchané barvy a papír bývá ke konci kresby úplně lesklý, takže dodat stín není občas možné vůbec.

5. Jak jít do černé Pokud kreslíte stíny nebo pozadí pouze černé, obrázek vypadá plochý. Vytvořte černý stín jinými barvami, které černou obsahují – tmavými tužkami. Třeba kombinací indigo modré, tmavě zelené a toskánské červená vznikne bohatá černá barva s nádechem původních barev. Můžete začít jednou vrstvou černé tužky a přidat jednu nebo více těchto barev.

Kvalitní pastelky září barvami ve všech odstínech. 🙂 Zvládnete s nimi i realistický obrázek, hezký detail po detailu! Zkuste moderní kreslení, užijte si kvalitní materiály na kurzu barevné kresby pro začátečníky 🙂

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pastelek-barevna-kresba-pro-zacatecniky/

 

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!