Přejít na obsah
Menu

Kurz akrylu pro začátečníky v Brně

1-2018-Olejomalba-zacatecniky-1-14
793A8224
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-31
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-74
IMG_5421
DSC_0691
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-78
793A7715
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-92
DSC_9163
IMG_7732
1-2016-akryl-1-2
1-2016-akryl-1-1
1-2016-Olejomalba-3-8
DSC_0479
IMG_6530
IMG_6886
IMG_2624
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-109
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-118
IMG_5860
IMG_6891

Kurz akrylu pro začátečníky v Brně

Milujete pestré a syté barvy? Malujte akrylem, nejoblíbenější technikou malby poslední doby, stačí začít!

1-2018-Olejomalba-zacatecniky-1-14
793A8224
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-31
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-74
IMG_5421
DSC_0691
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-78
793A7715
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-92
DSC_9163
IMG_7732
1-2016-akryl-1-2
1-2016-akryl-1-1
1-2016-Olejomalba-3-8
DSC_0479
IMG_6530
IMG_6886
IMG_2624
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-109
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-118
IMG_5860
IMG_6891

Milujete pestré a syté barvy? Malujte akrylem, nejoblíbenější technikou malby poslední doby, stačí začít!

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Pojďte do toho s námi, přidejte si barvy do života i jako úplný začátečník!

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Láká Vás malba akrylem a nevíte, jak na to? Nebo jste s ním už začali, ale chcete získat pevné základy? Přijďte k nám na kurz akrylu! Naučíte se zacházet s akrylovými barvami a plátnem, osvojíte si výtvarnou kompozici a naučíte se kombinovat různé styly! Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky!

Projdeme společně teorii akrylových barev, jak pracovat se štětcem a plátnem, a pak se hlavně pustíme do tvorby. Budeme kombinovat zajímavá cvičení s prací na Vašich úžasných dílech. Z kurzu si odnesete nejen pevné základy malby, ale i několik autorských prací, na které budete určitě hrdí!

Akryl si získal srdce mnoha umělců. Rychle schne, je míchatelný s vodou a nabízí pestrou škálu zářivých barev. Postaráme se, abyste odcházeli se skvělými obrazy i náladou. Tak se přihlaste, těšíme se!

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Kurz probíhá jednou týdně. Cena každé lekce je 570,-Kc včetně všech pomůcek a materiálu. Platí se za každou lekci zvlášť.

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku.

Veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce!

Přihlásit se můžete dole přes formulář nebo se můžete zeptat na jakékoli otázky na [email protected]

 Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Na každé lekci Vás čeká nový inspirující program
  • Každá lekce má 3 hodiny
  • Cena lekce je 570 Kč, lekce se platí jednotlivě
  • V přepočtu jen 190 Kč za hodinu fantastické výuky

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-14
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-42
DSC_4163
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-66
1-2017-Olejomalba-zacatecniky-1-74
1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-17

Lektoři

Zdeněk

Zdeněk miluje portréty a pastel. V každé práci hledá unikátní individualitu a podstatu člověka. Po studiu na VŠUP, Zdeněk hodně experimentuje s 3D modelováním a pastelem. Získal již hodně lektorských zkušeností a v Draw Planet vyučuje kurzy pro začátečníky, kurzy pastelu, portrétování, olejomalby a akrylu.

Dominik

Charismatický absolvent AVU, náš skvělý lektor Dominik, má vynikající umělecký styl. Dominik se nejen detailně věnuje figurální kresbě, ale zároveň i pracuje s moderní interpretací barokního stylu. Jako umělec má skutečně široký záběr, díky čemuž je i parádní lektor, který Vám dokáže v ledasčem pomoct a nasměrovat Vás. Sám se věnoval tvorbě od kresby a malby až po výrobu nábytku na zakázku.

Pavel

Náš skvělý lektor Pavel vystudoval SUPŠ a AVU, má velký smysl pro humor, je velice podporujícím lektorem a přátelským člověkem. Jako umělec se zaměřuje především na hyperrealismus, jeho vášní jsou stroje (letadla, lokomotivy, lodě,…). Pomůže Vám však se vším od kresby, přes akvarel až po olejomalbu a hyperrealistickou malbu.

Klára

Nestává se často, aby se člověk setkal u lektora s tak úžasnou kombinací vlastností, jako u Kláry. Nejen že umí výborně učit, ale je zároveň velmi talentovaná umělkyně. V jejím mladistvém věku se jí podařilo získat dvouletou zkušenost z Univerzity Karlovy v oboru pedagogiky a nyní pokračuje studiu na AVU. Klára je velice kreativní a přichází s výbornými nápady na každou lekci.

Více o kurzu

Kurz malování akrylem v Brně ocení každý, koho láká malba na plátno se stojanem a líbí se mu zářivé barvy. Na rozdíl od olejomalby malba akrylem rychleji schne, což přináší možnost dynamičtější tvorby. Naši lektoři vám dokážou, že naučit se malovat akrylem zvládnete také! Užijeme si práci s kvalitními barvami a krásnými předlohami.

Namalujeme si dílo úplně od základu. Nejdřív si uděláme několik cvičení a vysvětlíme si velmi důležitou teorii barev. Řekneme si, co jsou to valéry. Vrhneme se na podmalbu a pomalu začneme malovat parádní obraz, který si rádi vystavíte :). I vy zvládnete naučit se malovat akrylem! Práce s akrylovými barvami jde hezky od ruky.

Malovat akrylem se naučíte nejlépe v hezkém prostředí Draw Planet v Brně. U nás v příjemných ateliérech společně připravíme hezké zátiší, na kterém se naučíme malovat 3D objekty. Malba akrylem nesmí postrádat správnou kompozici. Při malování akrylem budeme hledat světlá a tmavá místa, dáme celému dílku objem. Lektor Vám bude stále k ruce a vše v pohodě zvládnete!

Kurz akrylu v Draw Planet Brno si užijete a odnesete si skvělý základ i na samostatnou tvorbu do budoucna. Přijďte si s námi užít radost z tvorby a staňte se šikovnými malíři! Akrylová malba se hodí opravdu pro každého, malování akrylovými barvami si zamilujete.

Program kurzu

Vysvětlíme si teorii míchání barev a barevný kruh. Procvičíme si míchání barev nejdřív společně a poté samostatně. Na závěr si namalujeme 2 jednoduché barevné krajinky.

Řekneme si, co je to forma, objem, stínování a alla prima. Ukážeme si, jak se pomocí stínů vytváří objem. Namalujeme si menší obrázek.

Jak se přenáší proporce na plátno. Co je to podmalba a k čemu se používá? Začínáme pracovat s podmalbou.

Pokračujeme na malém formátu, začneme nanášet další vrstvu. Naučíme se harmonicky kombinovat barvy na plátně.

Doděláváme malý formát (detaily a textury)

Vlastní tvorba! Základy už umíme, teď se vrhneme na to, co chceme sami po zbytek lekcí malovat na větší formát :) Může to být kopie obrazu či fotografie, nebo těžší zátiší i Vaše fantazie.

Pokračování ve vlastní tvorbě.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94