Přejít na obsah
Menu

#vystavy

31348306

Co se všechno můžete zažít v Praze během adventu? Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší a nejzajímavější akce.

Vánoční ArtBazaar
Ne 15. 12. 2019 10:00
Pragovka Art District

Na každoročním vánočním ArtBazaaru na Pragovce naleznete nejenom originální drobná umělecká díla za rozumnou cenu, která se skvěle hodí jako vánoční dárky. Zúčastnit se můžete ale i tvůrčích worskopů určených pro všechny věkové skupiny, komentované tour výstavami, soutěže o nejlepší bramborový salát včetně ochutnávek. Krásnou atmosféru navodí hudební doprovod v podání koncertu Marie Ladrové a afterparty DJ Snaut.

http://www.pragovka.com/cs

Lemarket Vánoce 2019   
14. 12. – 15. 12. 2019
Galerie Mánes

Nenechte si ujít již desátý ročník tradičního Lemarketu, který proběhne ve dvou patrech pražské Galerie Mánes. Lemarket je moderního tržiště, které představuje lokální tvůrce a projekty a dává návštěvníkům možnost seznámit se s novými značkami a setkat se s jejich autory. Těšit se můžete na kurátorovaný výběr prodejců z rozličných kategorií a jako každoročně i na menší food festival.

https://www.facebook.com/events/2500941043325118/

Wendy Drahotušská: Black’n’White

1.12. 2019 – 4. 1. 2020 Prostor39

Wendy Drahotušská představuje sérii fotografií, kde se každé dílo soustředí na vnímání vnitřního světa a rozvoje osobnosti. Diváci se mimo klasické snímky mohou těšit i třeba na jejich aplikaci na bavlnu a plátno. Výstava bude doprovázena řadou přírodních prvků, společně s instalací aluminia, jež jde ruku v ruce jakožto obraz autorčina dosavadního života.

https://prostor39.cz/akce/2019/11/30/vernis-wendy-drahotusk-blacknwhite

Vernisáž výstavy So Far, So Right

Čt 19. 12. 2019 18:00 Display

Projekt So Far, So Right je založen na spekulativním pojetí deformace a na tom, jak se promítá do daného rámce globálního spravování statků.

Na vernisáži výstavy se můžete těšit i na performance.

https://www.facebook.com/events/469032140408979/?active_tab=about

Výstavy v říjnu

4. října 2019

Daniel Pitín: Papírová věž
26. 9.– 29. 12. 2019
Galerie Rudolfinum

Průřezová výstava Daniela Pitína představí jeho malířskou tvorbu s důrazem na novější práce.
Výstava Papírová věž Daniela Pitína, českého umělce narozeného roku 1977, zahrnuje průřez jeho malířské tvorby. Název je metaforou k umělcovu vnímání dnešního světa médií a informací. Na více než třiceti dílech doplněných filmy budete mít možnost nahlédnout do umělcových inspiračních zdrojů. Díky malířskému talentu jsou jeho díla plná svůdných náznaků, lákavých zdánlivou snadností je uchopit. To je ovšem past vedoucí posléze do hlubin podivného šera světů za obrazy, temných hrozeb a nevyslovených nebezpečí. Přijďte se nechat pohltit změtí útržků teatrálních scén, filmových postupů vzbuzujících napětí, budování labyrintů kašírované reality paralelních světů.
Úžasný mix realistických maleb a abstraktních prvků, doporučujeme!

https://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/pripravujeme/daniel-pitin/

Lukáš Musil: Azajtókzáródnak
25. 9. – 24. 11. 2019 Villa Pellé

Lukáš Musil, narozený roku 1984, se od roku 2006 věnoval tatuáži a pod pseudonymem MUSA byl jako jediný z českých tatérů prezentován na celosvětové tatérské výstavě Musée du Quai Branly v Paříži. Lidskou kůži ale vyměnil časem za plátno a nyní prezentuje svá originální umělecká díla na výstavě Azajtókzáródnak. Celé výstave dominuje linie, která je podle umělce elementárním zobrazovacím prvkem. Kromě těchto zřetelných tematických prvků výstavy jako jsou svoboda, podstata, identita, nebo symbol a intimita tvoří podstatnou část výstavy i Musilova díla z předešlých let, která pomocí květin, obličejů, zvířat i lidí hledá výrazové prostředky. Samozřejmě ale nebudou chybět ani jeho nová díla vznikající v budapešťském ateliéru.
Výstava pro všechny, kteří mají rádi abstraktní malby a oceňují originalitu expozice.

https://villapelle.cz/lukas-musil-azajtokzarodnak/

Signal Festival 2019
10. 10. – 13. 10. 2019

Už po sedmé se do pražských ulic vrací Signal Festival – festival, který propojuje umění, městský prostor a moderní technologie.
Protože Signal Festival od svého vzniku prošel revolucí, je revoluce i letošním tématem. Z přehlídky videomappingu a light designu vyrostl v respektovaný festival digitálního umění a art/tech kulturní akci, která dnes patří k jedněm z největších v České republice.
Známá a všemi oblíbená akce Signal Festival každoročně překvapuje diváky, nenechte si ji ujít!
https://www.facebook.com/SignalFestival

Designblok 2019
17. 10. – 21. 10. 2019

Designblok založili roku 1999 Jana Zielinski a Jiří Macek. Nyní, o dvacet let později, se jedná o největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě.
Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.
Doporučujeme všem, kdo se zajímá o design a návrhářství.
https://www.designblok.cz/

Výstavy v srpnu

29. července 2019

GettyImages-1051272020

Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírek Ordrupgaard 
29. 6. – 13. 10. 2019
Palác Kinských


Díla plná světla a barev budou prezentována na výstavě, která představí unikátní sbírku francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.
Zastoupeni budou především impresionisté jako například Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d’oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Výstava určite must see pro všichni kdo ason trošku zajmá se o malbu jako směr vytvarného umění!

https://www.ngprague.cz/budova/palac-kinskych/

 

Výstava—David Gaberle: Metropolight 
19. 6. – 15. 9. 2019
Kasárna Karlín

Výstava Metropolight je souborem fotografií z ulic světových velkoměst. Lidé na snímcích procházejí světelnými odrazy mrakodrapů a přítmím nočních neonů a lamp. Ve městech napříč kontinenty, od New Yorku až po Tokio, dýchá z fotografií úzkost a melancholie, které jsou podtrženy až filmovou atmosférou. Některé snímky působí zinscenovaně – skoro jakoby se z ulic stalo nasvícené jeviště a herci moderní doby se po něm procházeli všichni spolu, a přesto každý zvlášť.

Tématem výstavy i stejnojmenné knihy je především vztah mezi člověkem a architekturou velkoměst. Fotografie zároveň podtrhuji i emoční deficit, který se v jejich obyvatelích spolu s odcizením a kolektivní samotou postupně prohlubuje

Máte rádi fotografie čí architekturu? Tato výstava je pro Vás 🙂
https://kasarnakarlin.cz/node/1146

Adolf Zika 2019 
1. 7. – 31. 8. 2019
GALERIE ART Praha

Výstava představuje soukromou sbírku fotografií Adolfa Ziky za posledních 20 let jeho umělecké tvorby.
Adolf Zika fotografování se začal věnovat v roce 1994 a rok na to zvítězil v prvním ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Jeho fotografie se prodávají po celém světě a za svůj život již stihl vydat mnoho fotografických publikací, které prezentují jeho uměleckou tvorbu. Mezi jeho charakteristické fotografické vyjádření patří především různé druhy uměleckých aktů a portréty.

Fotoportrety znamých osobnosti je vizitkou autora, přijdte se podívat pokud tenhle žanr Vás taky baví.

https://www.galerie-art-praha.cz/vystava-adolf-zika-2019

Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 
30. 4. – 29. 9. 2019
Městská knihovna, 2. patro


Kurátorský projekt „Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu“ představuje první souhrnnou přehlídku portugalského vizuálního umění v Čechách i na Slovensku v historicko-politickém dialogu s československými umělci.
Navštivte vystavu pokud báví Vás historie.
http://www.ghmp.cz/vystavy/karafiaty-a-samet-umeni-a-revoluce-v-portugalsku-a-ceskoslovensku-1968-1974-1989/

IMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!