Přejít na obsah
Menu

Blog Draw Planet

S blížícím se jarem a teplejším počasím je to ideální čas vyrazit ven a vychutnat si krásy Prahy skicováním. Pokud hledáte inspiraci a místa pro skicování v Praze, máme pro vás připraveno pět tipů na místa plná motivů a atmosféry.

 

Vojanovy sady

Tichý a klidný park ve stínu Pražského hradu je ideálním místem pro skicování přírody, historických budov a lidí, kteří si tu užívají klidné chvíle.

Vojanovy sady - Prague.eu

Obrázek z webu

Náplavka

Podél řeky Vltavy najdete nekonečné možnosti pro skicování – od pohledů na Pražský hrad až po atmosféru tržiště a kaváren.

 

Zahrady pod Pražským hradem

Tyto krásné zahrady nabízejí klidné zákoutí a romantickou atmosféru pro skicování květin, soch a historických budov.

O zahradách - Zahrady pod Pražským hradem

Obrázek z webu

DOCK

Dalším zajímavým místem pro skicování je DOCK, moderní kancelářská čtvrť v Praze. Tento inovativní komplex nabízí fascinující architekturu a zajímavé úhly pohledu pro tvorbu uměleckých skic.

DOCK IN TWO: objekt, který stojí za to si prohlédnout i z pohledu TZB –  část 1. - TZB-info

Obrázek z webu

Kavárna Letka

Skvělým místem pro skicování je kavárna Letka, kde můžete v klidu posedět a nechat se inspirovat atmosférou tohoto útulného místa pro vaše umělecké vyjádření.

Café Letka na Letné – Kudy z nudy

Obrázek z webu

 

Ať už jste začátečník nebo zkušený umělec, skicování v Praze je skvělý způsob, jak objevovat krásy města a rozvíjet svou kreativitu. Tak se vezměte své skicáky a vydejte se na cestu po pražských ulicích, které jsou plné inspirace a překvapení.

 

Vydejte se s námi na cestu světem umění!:

 

Svátek svatého Valentýna, který slavíme každoročně 14. února, je považován za den lásky a romantiky. Jeho kořeny sahají hluboko do historie, a i když se jeho význam a způsoby oslav mohly časem měnit, jeho podstata zůstává stejná – oslavovat lásku a náklonnost mezi lidmi. Ale odkud tento svátek vlastně pochází?

 

Pohanské kořeny

Některé teorie naznačují, že Valentýn má své kořeny v pohanském svátku Lupercalia, který byl slaven ve starověkém Římě od 13. do 15. února. Lupercalia byl festival plodnosti, během kterého probíhaly různé rituály a obřady, včetně párování mladých mužů a žen na základě losování. Tyto tradice byly později křesťanstvím přetvořeny a přizpůsobeny.

 

 

Křesťanské kořeny

Křesťanský původ svátku je spojován s legendou o svatém Valentýnovi, knězi, který žil ve 3. století v Římě za vlády císaře Claudia II. Claudius zakázal mladým mužům vdávat se s tím, že svobodní muži jsou lepšími vojáky. Valentýn však tento zákaz porušoval a tajně oddával zamilované páry. Za svůj čin byl uvězněn a nakonec popraven 14. února. Díky svým činům se stal symbolem lásky a odvahy.

 

Evoluce svátku

Svátek svatého Valentýna začal být spojován s romantickou láskou v období středověku, zejména díky dílu anglických a francouzských básníků, kteří oslavovali lásku ve svých dílech. Geoffrey Chaucer, anglický básník, je často citován jako první, kdo spojil svatého Valentýna s romantickou láskou ve svém díle „Parlament ptáků“ z 14. století.

 

Moderní oslavy

Dnes se svátek svatého Valentýna slaví po celém světě různými způsoby, od darování květin a sladkostí po romantické večeře a výměnu valentýnek. Ačkoli se způsoby oslav mohou lišit, podstata svátku zůstává nezměněna – oslavit lásku a náklonnost v jejích nejrůznějších podobách.

Svátek svatého Valentýna je tedy svátkem s bohatou a rozmanitou historií, který se vyvíjel po staletí. Od pohanských rituálů až po křesťanské legendy a středověkou poezii, tento den se stal celosvětovým symbolem lásky a přátelství, který spojuje lidi napříč kulturami a tradicemi.

Valentýnská akce 1+1 ZDARMA! Poříď sobě on-line kurz a ten druhý on-line dostaneš zdarma* pro svou polovičku. 

* Druhý online kurz je bez podpory lektora

 

Brunch, tato půvabná kombinace slov, znamená mnohem více než jen dobrodružství spojení dvou hlavních jídelních událostí dne. Je to jedinečná gastronomická zkušenost, která přináší do našich životů harmonii mezi ranním vstáváním a pohodlím odpoledne.

 

Co je Brunch?

Brunch, slovo spojením snídaně (breakfast) a oběda (lunch), vytváří kulturní a chutovou událost, která se stává stále oblíbenější po celém světě. Tato jedinečná jídla jsou tradičně podávána kolem dopoledne nebo brzy odpoledne a nabízejí širokou škálu pokrmů, které splňují touhu po ranním zlehka sladkém jídle i po pozdějších sycených chodech.

 

Historie Brunch

Historie Brunch je trochu záhadná a zahrnuje několik teorií. Jedna z nich říká, že Brunch vznikl v Anglii v 19. století jako prostředek pro aristokracii na potěšení obědů v pozdních ranních hodinách. Další teorie naznačuje, že Brunch má svůj původ v New Yorku ve 20. století, kdy se stával oblíbeným mezi pracujícími lidmi, kteří si rádi dopřáli dlouhou snídani o víkendech.

 

Typické Pokrmy Brunche

Brunchové menu je často bohaté a rozmanité. Zahrnuje klasické snídaně, jako jsou vajíčka, slanina, toast a omelety, ale také pokrmy jako wafle, palačinky, croissanty, quiche, bagely a ryby. Nelze zapomenout na oblíbené nápoje, jako jsou mimózy, Bloody Mary, káva a čaj, které dodávají této události svůj specifický šarm.

 

Proč Milujeme Brunch?

Brunch není jen o jídle, je to také o atmosféře. Je to příležitost ke společnému setkání s přáteli a rodinou, ke sdílení dobrého jídla a k relaxaci po náročném týdnu. Navíc vám dává svobodu volit, zda se rozhodnete pro snídani nebo oběd – nebo obojí!

 

Brunch není pouze jídlo, je to způsob, jak prožít den plný chutí a společenského propojení. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro klasickou snídani nebo svačinu, Brunch je skvělý způsob, jak se odpoledne obléci v pohodlném stylu a užít si kulinářskou rozmanitost a relaxaci. Takže proč nevyrazit na Brunch tento víkend a objevit svou novou oblíbenou kombinaci chutí?

Dozvědět víc můžete na kurzech :

Témata

Sociální sítě se staly nepostradatelnou součástí každodenního života a jsou také klíčovým prvkem úspěšného digitálního marketingu. Facebook, Instagram, LinkedIn a další platformy nabízejí podnikům neuvěřitelnou příležitost oslovit cílovou skupinu a budovat s ní přímý vztah. Jak však můžete zajistit, aby váš marketing na sociálních sítích byl co nejefektivnější? Zde máme několik klíčových tipů:

 

Stanovte si сíle a сílovou skupinu

Prvním krokem k úspěšnému marketingu na sociálních sítích je stanovení konkrétních cílů. Chcete zvýšit povědomí o značce, získat nové zákazníky nebo zvýšit prodeje? Pojmenujte si své cíle a určte, kdo je vaše cílová skupina. Každá sociální síť má odlišný demografický profil, takže mějte na paměti, že obsah na Facebooku se může lišit od obsahu na LinkedInu.

Vytvořte kvalitní obsah

Kvalitní obsah je klíčem k úspěšnému marketingu na sociálních sítích. Vytvářejte obsah, který je relevantní, atraktivní a sdílejte hodnotu pro vaši cílovou skupinu. Můžete využít různé formáty, jako jsou textové příspěvky, obrázky, videa nebo živé vysílání.

 

Rozumné používání reklam

Reklama na sociálních sítích může být velmi účinným nástrojem, pokud je správně cílena. Využívejte možnosti cílení reklamy na základě demografických údajů, zájmů a chování. Testujte různé typy reklamy a sledujte výsledky, abyste optimalizovali svou strategii.

 

Komunikujte se svým publikem

Sociální sítě jsou o interakci. Odpovídejte na komentáře, otázky a zpětnou vazbu. Zahrňte své publikum do konverzace tím, že budete reagovat na jejich názory a podněty. To pomáhá budovat důvěru a loajalitu.

 

Efektivní marketing na sociálních sítích vyžaduje plán, kvalitní obsah a pravidelnou interakci s publikem. Nezapomeňte sledovat aktuální trendy a měnit svou strategii podle potřeb vaší cílové skupiny. S správným přístupem může být sociální média silným nástrojem pro růst vašeho podnikání.

 

Dozvědět víc můžete na kurzech :

Cestování je nekonečnou inspirací pro milovníky kultury a umění. Každý kout světa skrývá svůj vlastní umělecký duch a nabízí neuvěřitelné zážitky pro ty, kdo touží po poznání kulturního dědictví a uměleckých pokladů. Pokud jste vášnivými milovníky umění a kultury, existují destinace po celém světě, které vás okouzlí svou bohatou historií, galeriemi, muzei a architekturou.

 

Paříž

Paříž, město světla a lásky, není jen o Eiffelově věži a romantických uličkách. Toto město hostí některá z nejvýznamnějších uměleckých center na světě, včetně Louvru, Musée d’Orsay a Centre Pompidou. Procházka ulicemi Paříže je jako putování časem skrze rozmanitou paletu uměleckých stylů a epoch.

Musée d'Orsay

Obrázek z webu

Istanbul

Pokud se vydáte na východ, Istanbul spojuje východní a západní kultury, což se odráží nejen v jeho architektuře, ale také v uměleckých sbírkách Hagia Sophia, Topkapiho paláce a muzea Istanbul Modern. Toto město je živým svědkem historie, která se prolíná skrze umělecká díla, která zde najdete.

Renzo Piano's Istanbul Modern, the First Museum of Modern and Contemporary Art in Türkiye, Opens to the Public | ArchDaily

Obrázek z webu

 

Florencie

Pro milovníky renesance a historie umění není lepšího místa než Florencie v Itálii. Zdejší galerie Uffizi hostí mistrovská díla Botticelliho, Leonarda da Vinciho a Michelangela, přičemž samotné město je jako živé muzeum s nádhernou architekturou a uměleckými skvosty na každém kroku.

The Uffizi Gallery Gathers Some Heavy Hitters in a New Room - The New York Times

Obrázek z webu

Berlín

Berlín, město rozmanitosti, zahrnuje od zbytků Berlínské zdi na East Side Gallery po alternativní umělecké scény v Kreuzbergu. Hamburger Bahnhof a Galerie Eigen+Art jsou jen některá z míst, která lákají milovníky současného umění.

Galerie EIGEN + ART | Artists, Art for Sale, and Contact Info | Artsy

Obrázek z webu

Ať už se vydáte do starobylých chrámových měst Japonska, jako je Kyoto s Muzeem Miho, nebo se ponoříte do kultury v Sydney Opera House v Austrálii, cestování za uměním je cesta, která otevírá mysl, posouvá hranice a zapojuje smysly.

 

Vydejte se s námi na cestu světem umění!:

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!