Kurz pastelek. Barevná kresba pro začátečníky

Předchozí
Další
DSC_4306
DSC_4333
DSC_4316
DSC_4289
DSC_4369
DSC_4372
DSC_4299
DSC_4307
DSC_4290
DSC_4295
DSC_4291
DSC_4342
DSC_4370
DSC_4376
DSC_4296
DSC_4331
DSC_4341
DSC_4344
DSC_4347
DSC_4352
DSC_4343
DSC_4353
DSC_4310

Obdivujete barevné realistické kresby?

Naučíme se používat moderní pastelky, které mají nádherné barvy a dají se s nimi dělat vážně divy! Kurz si užije s chutí do učení začátečník i pokročilejší.

Rádi byste se naučili úžasným detailním kresbám? My vás to naučíme, ať už kreslit teprve začínáte, nebo už s tvorbou koketujete.

DSC_4306
DSC_4333
DSC_4316
DSC_4289
DSC_4369
DSC_4372
DSC_4299
DSC_4307
DSC_4290
DSC_4295
DSC_4291
DSC_4342
DSC_4370
DSC_4376
DSC_4296
DSC_4331
DSC_4341
DSC_4344
DSC_4347
DSC_4352
DSC_4343
DSC_4353
DSC_4310
Předchozí
Další

Obdivujete barevné realistické kresby?

Naučíme se používat moderní pastelky, které mají nádherné barvy a dají se s nimi dělat vážně divy! Kurz si užije s chutí do učení začátečník i pokročilejší.

Rádi byste se naučili úžasným detailním kresbám? My vás to naučíme, ať už kreslit teprve začínáte, nebo už s tvorbou koketujete.

Více o Kurzu pastelek. Barevná kresba pro začátečníky

Chtěli byste zvládnout nakreslit realistický obrázek, ale nebaví Vás černobílá tvorba? Láká Vás barevná kresba a rádi byste se naučili pořádně kreslit? Kurz barevné kresby pastelkami je pro Vás ideální!

Zjistěte spolu s námi, co vše v dnešní době pastelky nabízí! S trochou trpělivosti se naučíme kreslit barevná zvířata i předměty. Překvapí vás, co vše barevné tužky v moderním podání umožní!

Projdeme si základy kresby a vysvětlíme si, jak kombinovat barvy. Budeme kreslit pečlivě a do detailu. Vyzkoušíme si, jak docílit různých povrchů i struktur, nebo jak udělat obrázku objem. Naučíme se ovládat i speciální vodou rozmývatelné pastelky Intense, které jde aplikovat mimo jiné na textil. V průběhu kurzu používáme výborné britské barevné tužky Derwent, které září krásně plnými odstíny.

V milém prostředí našich ateliérů Vás barevná kresba opravdu chytne. Naši příjemní lektoři Vám vše v klidu a krok po kroku vysvětlí, a tak získáte zkušenosti i sebevědomí v tvorbě. Na kurzu barevné kresby pastelkami si vypilujete kresbu jako takovou a užijete si s námi v Draw Planet každou lekci :).

Co s sebou? Vůbec nic 🙂  Veškeré materiály a pomůcky Vám během celého kurzu poskytneme zdarma.

V kurzu je 9 lekcí a 1 náhradní na konci zdarma. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem 10 lekcí, tedy 30 hodin špičkové výuky v příjemném prostředí!

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Přihláška a veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Počet lekcí v Kurzu pastelek pro začátečníky

V kurzu máte 9 lekcí a 1 náhradní zdarma. Každá lekce trvá 3 hod.

Dohromady 10 lekcí, tedy 30 hodin v Draw Planet :)

Cena Kurzu barevné kresby

4300 Kč za celý kurz včetně všech materiálů a pomůcek

Vychází jenom na 143 Kč za hodinu výuky

Jakým způsobem kurz probíhá?

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

Občerstvení i pomůcky máte vždycky zdarma

Program kurzu

#Popis lekce
1

1. lekce
Cvičení šrafování a míchání barev, učíme se dělat barevné přechody. Vysvětlíme si, jak udělat předmět 3D, jak správně udělat světlo a stín.
Cvičení na objem, světlo a stín. Kreslíme barevnou kouli.
Uděláme optický klam na A5

2

2. lekce
Kreslíme malé zátiší, ještě jednou opakujeme teorii z první lekce, světlo, stíny, míchání barev. Řekneme si o správné kompozici, jak umístit zátiší na papíru. Práce na A4.

3-4

3.-4. lekce
Naučíme se tvořit různé povrchy a struktury pastelkami. Nakreslíme 5-6 různých povrchů (dřevo, sklo, vlasy, látka, tráva, voda, peří)
Kreslíme realistické zvíře, ptáka nebo květiny

5-6

5.-6. lekce
Krajina s použitím inktense tužek a vody. Vysvětlíme si, jaké jsou hlavní principy krajinomalby, jak namíchat správný odstín na trávu, nebo jak nakreslit strom, aby vypadal jako živý.

7

7. lekce
Pastelky inktense. Zkusíme nakreslit motiv na látku, použijeme inktense pastelky. Suchá a mokrá technika. Na začátku zkusím jednoduché kresby na papír. Přeneseme na látkovou tašku.

8-9

8-9. lekce
Realistická kresba podle fotografie, formát A4

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Nyní máme dva světlé a prostorné ateliéry v centru Prahy na adrese Bubenská 1, Praha 7, přímo u stanice metra C a tramvaje Vltavská. V pěším dosahu jsou i tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešen. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!