Přejít na obsah

Kurz pastelek. Barevná kresba pro začátečníky

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Kurz pastelek. Barevná kresba pro začátečníky

Předchozí
Další
Předchozí
Další
DSC_4306
DSC_4333
DSC_4316
DSC_4289
DSC_4369
DSC_4372
DSC_4299
DSC_4307
DSC_4290
DSC_4295
DSC_4291
DSC_4342
DSC_4370
DSC_4376
DSC_4296
DSC_4331
DSC_4341
DSC_4344
DSC_4347
DSC_4352
DSC_4343
DSC_4353
DSC_4310

Kurz pastelek. Barevná kresba pro začátečníky

Líbí se Vám barevné kreslení? Rádi byste se naučili nádherné, detailní a zářivé kresbě moderními pastelkami?

DSC_4306
DSC_4333
DSC_4316
DSC_4289
DSC_4369
DSC_4372
DSC_4299
DSC_4307
DSC_4290
DSC_4295
DSC_4291
DSC_4342
DSC_4370
DSC_4376
DSC_4296
DSC_4331
DSC_4341
DSC_4344
DSC_4347
DSC_4352
DSC_4343
DSC_4353
DSC_4310
Předchozí
Další

Líbí se Vám barevné kreslení? Rádi byste se naučili nádherné, detailní a zářivé kresbě moderními pastelkami?

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Kurz kresby pastelkami si užije s chutí do učení začátečník i pokročilejší v tvorbě!

Rádi byste se naučili pořádně kreslit? Nebaví Vás černobílá tvorba? Barevná kresba pastelkami je ideální! Zjistěte s námi, co v dnešní době pastelky nabízí! S trochou trpělivosti se naučíme kreslit barevná zvířata i předměty. Překvapí Vás, co barevné tužky v moderním podání umožní i začínajícím umělcům!

Vysvětlíme si základy kresby, a jak kombinovat barvy. Budeme kreslit pečlivě a do detailu. Vyzkoušíme si, jak docílit různých struktur. Naučíme se ovládat i speciální vodou rozmývatelné pastelky Intense, které jde aplikovat i na textil. Používáme výborné britské barevné tužky Derwent s plnými odstíny.

V milém prostředí našich ateliérů Vás barevná kresba chytne. Naši příjemní lektoři Vám vše vysvětlí, získáte sebevědomí v tvorbě. S námi si vypilujete kresbu a užijete každou lekci, tak hurá na kurz!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Přihláška a veškeré informace o termínech a hodinách kurzu jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
V kurzu je 9 lekcí + 1 bonusová na konci kurzu
Každá lekce je 3 hodiny. Celkem 30 hodin skvělé výuky!
Cena celého kurzu je 4300 Kč
Jen 143 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

Předchozí
Další
IMG_7114
DSC_6187
IMG_6262
793A8779
IMG_6259
DSC_6184
1

Přihlásit se do Kurzu kresby pastelkami

1. Vyberte si kliknutím termín začátku

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

2

2. Kontaktní údaje

3

Více o kurzu

Láká Vás barevná kresba? Kurz pastelek v Draw Planet v Praze si užijete a odnesete si mnoho nových znalostí i dovedností! Začneme úplně od základů a kurz si užije i začátečník. S námi to v pohodě zvládnete. Stačí troška trpělivosti a mít chuť tvořit, ostatní nechte na nás. Pojedeme podle skvěle sestaveného programu!

Nejdříve si uděláme několik cvičení na rozhýbání ruky a zkusíme si šrafování. Vysvětlíme si, jak zobrazit světlo a stín, jak dát obrázku objem. Nakreslíme si optický klam. Kurz kreslení pastelkami si užijete a odnesete si parádní obrázky.

Povíme si, jak se v barevném kreslení posouvat dál, abychom postupně začali s realistickými obrázky. Kurz kreslení pastelkami Vám dá základy i pro další tvorbu! Zvládneme menší zátiší a naučíme se základy kompozice. Kresba pastelkami umožňuje skvělé zobrazení různých povrchů. Naučíme se kreslit sklo, vlasy, látku, nebo třeba peří.

Kurz pastelky pozvedá na vyšší úroveň, než jste tušili. Nakreslíme krajinku Inktense pastelkami, tedy barevnými tužkami, které se dají rozmýt vodou. Vše ale v pohodě zvládnete, i když s tvorbou začínáte. Pastelky pro začátečníky v Draw Planet Praha Vám krok po kroku představí milí lektoři, není se čeho bát!

Užijte si s námi kreslení a nasajte kreativní atmosféru v příjemných ateliérech. Přijďte na kurz kresby pastelkami :)!

Program kurzu

1

1. lekce
Cvičení šrafování a míchání barev, učíme se dělat barevné přechody. Vysvětlíme si, jak udělat předmět 3D, jak správně udělat světlo a stín.
Cvičení na objem, světlo a stín. Kreslíme barevnou kouli.
Uděláme optický klam na A5

2

2. lekce
Kreslíme malé zátiší, ještě jednou opakujeme teorii z první lekce, světlo, stíny, míchání barev. Řekneme si o správné kompozici, jak umístit zátiší na papíru. Práce na A4.

3-4

3.-4. lekce
Naučíme se tvořit různé povrchy a struktury pastelkami. Nakreslíme 5-6 různých povrchů (dřevo, sklo, vlasy, látka, tráva, voda, peří)
Kreslíme realistické zvíře, ptáka nebo květiny

5-6

5.-6. lekce
Krajina s použitím inktense tužek a vody. Vysvětlíme si, jaké jsou hlavní principy krajinomalby, jak namíchat správný odstín na trávu, nebo jak nakreslit strom, aby vypadal jako živý.

7

7. lekce
Pastelky inktense. Zkusíme nakreslit motiv na látku, použijeme inktense pastelky. Suchá a mokrá technika. Na začátku zkusím jednoduché kresby na papír. Přeneseme na látkovou tašku.

8-9

8-9. lekce
Realistická kresba podle fotografie, formát A4

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Adresa Draw Planet je Sokolovská 131/86, Praha 8, Karlín. Hned na zastávce Křižíkova (metro, tramvaj). Nacházíme se v budově Zirkon, ve 3. patře. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?