fbpx
Přejít na obsah
Menu

#digitální tvorba

corelpainter2021
Chystáte se začít tvořit digitálně? Přečtěte si náš nový článek, ve kterém jsme dali dohromady nejpopulárnější a nejlepší programy pro digitání malbu. 🙂

Celkově nejlepší: Adobe Photoshop CC

 

Adobe Photoshop je zlatým standardem programů pro úpravu obrázků již více než tři desetiletí a je nepravděpodobné, že by se to brzy změnilo. Nepochybně nejlepší software pro digitální umění, který je k dispozici, umožňuje vytvářet úžasné ilustrace, 3D umělecká díla a ještě mnohem více. Od plakátů a bannerů po celé webové stránky a mobilní aplikace můžete ve Photoshopu navrhnout téměř cokoli. Tento program obsahuje pestrou škálu profesionálních nástrojů, které vám umožní uvolnit vaši kreativitu. Například nástroj štětec, který byl navržen speciálně pro ilustrátory, dává malování symetrických vzorů nový rozměr.

Kromě toho můžete vytvářet pomocí mnoha tužek, per, značek a štětců, které pracují stejně autenticky jako jejich protějšky z reálného života. Nejnovější verze aplikace Photoshop přichází s množstvím pokročilých funkcí, včetně režimu „Paint Symmetry“, který umožňuje vytvářet složité vzory (např. Mandaly) na vlastních osách symetrie, zatímco pracovní prostor poskytuje interaktivní prostředí pro úpravy. Mezi další vychytávky patří nástroj pro snadné maskování rámců, více úrovní zpět a náhled režimu živého míchání. A protože Photoshop je nyní součástí sady Adobe Creative Cloud (CC), je neustále aktualizován o nová vylepšení.

Nejlepší pro Windows: Corel Painter

Programy Corel pro zpracování grafiky jsou považovány za jedny z nejvýznamnějších v oboru a nejnovější verze Painter se nijak neliší. Se správnou kombinací výkonu a funkcí je to perfektní software pro digitální umění pro Windows. Rozsáhlá sbírka více než 900 štětců společnosti Corel Painter je rozdělena do 36 kategorií a zahrnuje vše od vzorníků až po štětce na textury. Můžete si také importovat štětce od jiných umělců a dokonce si vytvořit své vlastní.

Program je dodáván se šesti novými barevnými harmoniemi, které lze uložit jako sady, což činí z výběru barev snadnou záležitost. Používá také vodítka a mřížky založené na klasických technikách kompozice obrazu, což vám umožňuje vytvářet digitální umělecká díla, která mají jedinečný smysl pro poměr. Pomocí nástrojů pro zrcadlové malování a kaleidoskop můžete snadno navrhnout symetrické ilustrace tak, že budete reprodukovat tahy štětce na opačných stranách plátna a budete mít více odrazů zrcadlových rovin.

S intuitivními průvodci aplikace Corel Painter můžete buď rychle převést fotografii na digitální obraz, nebo malovat plátno pomocí fotografie jako zdroj klonování. Pak je tu šikovná utilita „Brush Accelerator“, která automaticky optimalizuje vaše nastavení CPU / GPU pro 20x rychlejší malování.

Nejlepší pro Mac: Affinity Designer

Přestože je Serif Affinity sada programů pro úpravu obrázků relativně nová, stala se silným hráčem, se kterým je třeba počítat. Klíčovým členem této sestavy je Designer, který předává nejlepší software pro digitální umění, který pro MacOS můžete získat. Vítěz ceny Apple Design Award (WWDC 2015), je rychlá a pohotová aplikace, která podporuje posouvání a přiblížení rychlostí až 60 snímků za sekundu. V reálném čase můžete zobrazit náhled efektů, režimy míchání, úpravy křivek a další.

Nástroj Affinity Designer’s snadno zvládne i ty nejsložitější dokumenty a umožní vám uspořádat objekty pomocí skupin vrstev a barevných značek. Zajímavou vlastností programu je jeho schopnost přepínat mezi vektorovým a rastrovým pracovním prostorem jedním kliknutím. To znamená, že můžete bez problémů vytvářet škálovatelná umělecká díla a vylepšovat je podrobnými texturami. Kromě barevných prostorů RGB a LAB (až 32 bitů na kanál) podporuje Designer Pantone, stejně jako funkce správy barev CMYK a ICC typu end-to-end.

Mezi další pozoruhodné funkce patří neomezená kreslicí plátna, komplexní vektorové nástroje, živý náhled pixelů, zvětšení o milion procent, pokročilé ovládací prvky mřížky (standardní a izometrické) a vlastní styly typografie. Affinity Designer pracuje se všemi hlavními typy obrazových / vektorových souborů, jako jsou EPS, SVG a plně vrstvené PSD.

Nejlepší pro začátečníky: Autodesk SketchBook

Vzhledem k tomu, že tyto programy jsou primárně zaměřeny na profesionální umělce, je drtivá většina programů pro zpracování grafiky poměrně komplikovaná. To však není případ SketchBooku společnosti Autodesk, jehož přímý design je ideální pro začátečníky. Nyní zcela zdarma ke stažení, tento software nabitý digitálními funkcemi obsahuje minimální a elegantní uživatelské rozhraní, které zůstává skryté, dokud není potřeba nástroj / volba, což vám umožní pracovat bez jakýchkoli rozptýlení. Jeho kreslicí modul zvládne plátna až do velikosti 10 megapixelů, přičemž si stále zachovává přesnost a rychlost.

Sketchbook je dodáván s řadou nástrojů pro kreslení, včetně tužek, inkoustů, značek a více než 190 přizpůsobitelných štětců, které dokáží pracovat s texturami i tvary. Jako bonus navíc získáte přístup do exkluzivní knihovny barev „Copic“. Ti, kteří se právě vydali na cestu jako digitální ilustrátoři, mohou těžit z integrovaných asistenčních průvodců programu, který přichází s funkcemi, jako je 16ti sektorová radiální symetrie a prediktivní tah, který automaticky vyhlazuje čáry a opravuje tvary.

Autodesk SketchBook umožňuje exportovat umělecká díla v různých formátech, jako jsou PNG a TIFF. Podporuje také vrstvené soubory PSD, které jsou plně zachovány s množstvím informací, včetně názvů vrstev, skupin a režimů míchání.

Nejlepší freeware: Krita

I když jsou placené programy pro úpravu obrázků skvělé, ne každý může (nebo chce) zaplatit mnohdy stovky dolarů za zakoupení toho či onoho programu. Pokud je to i váš případ, nehledejte nic jiného než freeware Krita. Přestože je tento software pro digitální umění s otevřeným zdrojovým kódem zcela zdarma, je nabitý funkcemi. Krita je ve vývoji již více než deset let a milují ji profesionálové i amatéři. Uživatelské rozhraní je tvořeno panely, kterými lze pohybovat a nastavit vlastní pracovní prostor, a můžete také nakonfigurovat zástupce běžně používaných nástrojů.

Vyskakovací paleta umožňuje rychle vybírat barvy a štětce, zatímco správce zdrojů usnadňuje import balíčků štětců a textur od jiných umělců. Krita má režim „Wrap-around“, který umožňuje vytvářet plynulé textury a vzory, zatímco nástroj „Multibrush“ lze použít k zrcadlení ilustrací kolem více os pro dosažení kaleidoskopického efektu. Mezi další pozoruhodné funkce patří plná podpora správy barev (pomocí LCMS pro ICC a OpenColor IO pro EXR), kompatibilita s PSD a stabilizátory štětců.

Nejlepší pro umění ve stylu akvarelu: Rebelle 3

 

Programy grafického zpracování jsou neuvěřitelné, pokud jde o moderní ilustrace, ale co kdyby mohly replikovat kouzlo staré školy tradičního umění, jako je malba akvarelem? Seznamte se s Rebelle 3, jedinečným softwarem pro digitální umění, který dělá právě to. Simulační techniky, jako je míchání barev a mokrá difúze, vám umožní vytvářet realistická umělecká díla z akrylu a akvarelu s minimem námahy.

Program je dodáván s celou řadou nástrojů (např. Mokrý, suchý, míchaný a rozmazaný) a k emulaci akvarelových kapek používá nový „DropEngine“. Plátno můžete dokonce „naklonit“, abyste reprodukovali efekty toku a navrhovali vlastní štětce pomocí výkonného tvůrce štětců. Rebelle 3 obsahuje 22 různých stylů papíru (např. Cold Pressed, Washi Fine, Kenaf, Lokta a Bamboo Soft) a také celou řadu kreativních šablon a maskovacích nástrojů.

Součástí balení jsou také nové barevné filtry, vrstva „Masking Fluid“ a 23 režimů míchání Photoshopu. Rebelle 3 podporuje přizpůsobitelné uživatelské rozhraní a vícedotyková gesta. Je k dispozici pro Windows i macOS a je kompatibilní se všemi standardními typy souborů, jako jsou PNG, BMP, TIF a vrstvené PSD.

Nejlepší pro iPad: Procreate

 

Tablety Apple byly vždy úžasné a s nadcházejícím iPadOS chystají ještě výrazné zkepšení. Pokud však opravdu chcete posunout tvůrčí potenciál vašeho iPadu (a Apple Pencil) na vyšší úroveň, potřebujete něco jako je Procreate. Oceněná aplikace pro digitální umění umožňuje snadno vytvářet náčrtky, ilustrace a další, kdykoli a kdekoli.

Můžete si vybrat z více než 200 ručně vyrobených štětců, importovat vlastní štětce a dokonce si vytvořit vlastní. Procreate obsahuje mnoho funkcí, které byly vyvinuty výhradně pro iPady. Například „ColorDrop“ rychle vyplní vaše kresby plynulými barvami. Pak je tu „Draw Assist“, který automaticky opravuje tahy štětcem v reálném čase. Do svých ilustrací můžete také přidat vektorový text a širokou škálu dramatických efektů a filtrů (např. Warp, Symmetry a Liquify).

Mezi další vychytávky patří plnohodnotný systém vrstvení, 250 úrovní zpět / znovu, nepřetržité automatické ukládání a možnost zaznamenat celý proces vytváření digitálních ilustrací jako časosběrná videa (v rozlišení 4K), které lze poté sdílet na sociální sítě.

 

Nejlepší pro tablety Android: ArtRage

Svět Androidu nabízí několik skvělých tabletů, které můžete použít k ilustraci na cestách. To znamená, že potřebujete také aplikaci pro digitální umění a my nemáme žádné výhrady k doporučení ArtRage. Dodává se s celou řadou kreativních nástrojů, které skvěle simulují své protějšky ze skutečného světa. Můžete malovat pomocí hustých olejů, jemných vodových barev a dokonce experimentovat s texturami tak, že barvu namícháte a rozmažete.

Díky rozmanité škále realistických nástrojů (např. pastely, stínovací tužky a precizní inkoustová pera) můžete kreslit stejně jako na papír. ArtRage podporuje neomezené vrstvy a je kompatibilní se všemi standardními režimy míchání. Pomocí funkce „Metalické tónování“ můžete pigmentům přidat také zrcadlivost. Chcete-li použít stávající fotografii jako vodítko pro malování, lze to samé provést importem jako trasovací obrázek. Aplikace dokonce automaticky vzorkuje barvy z trasovacího obrázku, což vám umožní soustředit se na tahy štětcem. ArtRage je kompatibilní s grafický tablety Wacom i S-Pen.

Pokud chcete otevřít dveře do nádherného světa digitální tvorby, přijďte k nám na Kurz Digitální tvorby. Pod výborným vedením zapomenete na neuchopitelné návody z internetu. Vše v klidu vysvětlíme, tak se přihlaste! 🙂

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby/

 

wacom-one-vyuka

Výběr tabletu pro digitální umění nebo nebo animaci se může zdát jako běh na dlouhou trať, když se člověk zamyslí nad všemi kritérii, které by měl pro něj tablet splňovat, a také nad všemi modely a druhy, které jsou momentálně na trhu. 

Aby to bylo ještě komplikovanější, každý model má své vlastní přednosti a splňuje různá kritéria. Takže kde by měl umělecký novic začít, aby porozuměl všemu technickému žargonu a vybral si pro sebe správný kousek?

Pěkně popořadě – k čemu budete přístroj používat?

Stejně jako nákup jakékoli jiné elektroniky, i nákup tabletu pro tvorbu je docela investice, takže je třeba se zamyslet nad tím, k čemu skutečně jej budeme využívat. 

  • Bude tvorba pro Vás jen koníčkem nebo i něco víc?
  • Budou Vaše děti s ním mít povoleno hrát si?
  • Jste chudý student a hledáte skvělý a finančně dostupný kus?
  • Nebo jste už zavedený umělec a hledáte profesionální stroj pro pracovní účely?
  • Potřebujete samostatný tablet kvůli úspoře místa?

Všechny tyto odpovědi Vás posunou blíže k tabletu, který vyhovuje Vašim potřebám a Vaší peněžence. 

Rozpočet

Což nás jemně posouvá k prvnímu kritérii, a tím je Váš rozpočet. Ten bude asi prvním faktorem, na který se podíváte při brouzdání internetem. Cena grafického tabletu se může vyšplhat až ke 100 000 kč. Ale nenechte se odradit – existují skvělé tablety za mnohem nižší částky, jen je třeba se zaměřit na důležitá kritéria pro Vás a provést pár kompromisů. 

Kreslící tablet nebo tablet s monitorem?

Společně s rozpočtem si budete muset hned na začátku určit, jestli chcete tablet jako klasické zařízení, které propojíte s Vaším PC a výsledky vidíte na obrazovce nebo jestli chcete tablet s displayem, na kterém rovnou vidíte svou tvorbu. Samozřejmě, že zařízení rovnou s displayem bude dražší, než tablet, který připojíte k externímu monitoru. Je teda třeba si určit, zda právě zde můžete udělat kompromis kvůli ceně. 

Kompatibilita

Než se ponoříme do hloubání o individuálních potřebách u tabletu, je třeba si také připomenout, že základním stavebním kamenem při výběru bude také kompatibilita s Vaším operačním systémem. Ať už budete mít tablet propojený s Vaším stolním PC, laptopem nebo mobilním telefonem, je třeba nejprve zjistit, zda se k sobě vůbec hodí, abychom se vyhnuli zbytečně vyhozeným penězům. Většina velkých značek a výrobců nicméně přichází s velmi dobře vybavenými stroji, které se také budou shodovat s Vaším kreslícím nebo animačním programem, nicméně je vždy lepší se o všem přesvědčit dopředu. 

Uživatelsky přívětivý nebo je třeba PhD?

Určitě neexistuje nic otravnějšího, než když si člověk přinese domů svůj nový nablýskaný přístroj a poté zjistit, že zapojení a připojení jsou naprostá noční můra a člověk potřebuje minimálně doktorát, aby porozuměl návodu. 

Naštěstí spousta nových přístrojů na trhu je vybavena pro automatickou instalaci všech potřebných programů, a nebo mají vše přehledně předpřipravené na CD, ze kterého je lze jednoduše aktivovat. 

Zážitek z kreslení

Další z klíčových aspektů výběru je, jaký je tablet na dotyk, zda je příjemný Vám a jaký je zážitek z jeho používání. Toto je samozřejmě velice subjektivní a složité, pokud vybíráte tablet online, nicméně může pomoci se podívat na uživatelské recenze různých přístrojů, a tím si alespoň udělat nějaký obrázek. Hledejte hlavně názory na citlivost a kvalitu povrchu. 

Ty nejdražší tablety k Vám přichází už s tvrzeným sklem, na kterých pracujete podobně jako na svém smartphonu. Normálně grafické tablety jsou vybaveny povrchem pro kreslení, s různými druhy a kvalitami, od plastů až po skutečný pocit kreslení na papír. Zeptejte se sami sebe, jak chcete tablet využívat. Měli byste mířit směrem ke stejnému pocitu, jako když kreslíte na papír. 

Velikost/kreslící plocha

Zde se musíme podívat na dvě velikost:

  • Celková velikost zařízení
  • Velikost kreslící plochy

Budete se chtít zaměřit na obě velikost! Můžete najít dostatečně malé a přenosné tablety, které nabízejí uspokojivou velikost kreslící plochy, jen je třeba hledat, jaká velikost vyhovuje právě Vám. 

Slovníček

Nyní se společně podíváme na malý slovníček, který Vám pomůže se zorientovat při výběru stroje a stanovit si priority. 

Multi-touch

Tato technologie Vám umožní být interaktivní ve využití. Budete moci scrollovat, přibližovat, oddalovat a tím získáte větší flexibilitu ve tvorbě. 

Záruka

Určitě je třeba si připomenout, abyste nezapomněli, jak důležitá je délka záruky, stejně jako je tomu u ostatních druhů elektroniky. Neuškodí delší záruka, chcete-li přístroj naplno využívat dlouhodobě. 

Úrovně tlaku

Jeden z nejdůležitějších technických parametrů a je třeba ho dobře sledovat. 

ČÍslo zde uvedené nám říká, kolik odlišných bodů je hrot pera schopen rozpoznat. Čím více jich je, tím více schopni kontrolovat svoje tahy, a tím budete mít i lepší a hladší Vaše tvorba bude. 

RPS

Když spolu počítač a tablet komunikují, pero vysílá jakési reporty o své pozici na kreslící ploše. Hodnota reportů zaslaných za sekundu se označuje jako RPS a její rychlost je dalším důležitým aspektem, který může zjednodušit Vaši tvorbu. 

Rozlišení

Rozlišení je dalším důležitým technickým parametrem. Počítá se jím, kolik různých pozic ve všech směrech je pero schopné zachytit na pracovní ploše. Kombinace vysokého rozlišení a rychlé RPS umožní mnohem preciznější pohyb perem po pracovní ploše. 

Některé další parametry k zamyšlení 

Zde bude patřit různá konektivita – např. podporuje tablet bluetooth, internetové připojení nebo má USB porty? Jsou s ním k dostání i nějaké další extra pomůcky nebo náhradní pera? Jak složité je dokoupit případně tyto pomůcky?

Ještě je také dobré se kromě velikosti tabletu podívat i na jeho váhu, hlavně pokud chcete tablet nosit hodně sebou. 

Až si vyberete ten správný pro Vás, rádi Vás v různých programech naučíme pracovat a budeme inspirovat v našem kurzu Digitální malby: https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby/

DSC_1419
Papír, pero a tužka nejsou jedinými nástroji moderního kaligrafa. Zajímavý nástroj, který nepřekonatelně pomáhá návrhářům, umělcům a dalším tvůrčím osobnostem dnešní doby, je tablet!
iPad skvěle zastupuje počítač. Můžete na něm pracovat s grafickými programy, sledovat videa, hrát hry atd.
Programy na iPad pro:

Asropad
Umožňuje připojit se k počítači a použít iPad stejně jako grafický tablet Wacom. Vše, co na tabletu uděláte, se okamžitě zobrazí na obrazovce počítače

Adobe Draw (Illustrator)
Program Adobe Draw je určený pro práci s vektorem. Poskytuje více možností tabletu a umožňuje vám vytvářet vektorové ilustrace. Illustrator aktivně používají například návrháři log, což pomůže i vám posunout kvalitu log na vysokou profesionální úroveň.
Stejně jako jiné Adobe programy je tento program placený.
A jak Adobe Illustrator funguje? V nabídce vlevo jsou nástroje, vpravo jsou vrstvy. Chcete-li začít pracovat na vektorovém obrázku, můžete načíst rastrový obrázek, podle kterého budete překreslovat. Může být nakreslený vámi nebo stažený z webu. Není to ale podmínkou. V Illustratoru můžete začít kreslit klidně hned. Vše záleží na vašich schopnostech.

Photoshop Adobe Sketch
Program pro práci s obrázky v rastru. Dá se v něm skvěle pracovat s akvarelovým efektem: vytvářet průsvitné vrstvy, které se do sebe vpíjí jako skutečné akvarely. Sketch nabízí umělcům obrovské množství nástrojů, barev a textur: tužky, pera, vlastní štětce a mnoho dalšího. Stáhnout si jej můžete zdarma.

Procreate
Po Illustratoru druhý nejvýkonnější program pro designéry. Díky různým nástrojům a možnostem úprav citlivosti pera můžete vytvářet dokonalé linie, krásná pozadí, vytvářet masky, měnit barvy, i se věnovat kaligrafii a letteringu.
Nejlépe si asi představíte skvělé možnosti Procreatu na vytváření písma.

Kaligrafický styl Copperplate můžete v Procreate snadno vytvořit pomocí nástroje pro kreslení. Jeho použití je velmi podobné práci se skutečným perem: když se sotva dotknete displeje, linie je tenká, s přibývajícím tlakem se rozšiřuje.
Pro dokonale rovné čáry můžete použít Streamline. Jde o nastavení pera, které vyhlazuje nerovnoměrné linie a v každém probudí pocit jakoby pero psalo samo!
Chcete-li vytvořit přímé čáry, můžete nakreslit čáru a bez uvolnění stylusu ji podržet. Uvidíte, jak se čára narovná.

Psaní na tabletu se může zdát samozřejmě obtížnější než psaní na papír. Oproti kluzkému povrchu stylusu je pero na papíře stabilnější a dává kaligrafovi větší kontrolu. Oproti tvoření na papír můžete ale své výtvory vylepšovat a upravovat jak se vám zlíbí.

Tohle je ale jen mizivý výčet programů, které můžete na iPadu používat. Nechte se technologiemi zavést do budoucnosti tvorby! IPad Pro vám to umožní stejně jako tisícům umělců z celého světa.

Přijďte si vyzkoušet, jak se tvoří na iPadu do Draw Planet! Připravili jsme pro Vás Kurz kaligrafie i kurz ilustrátorství. Tak se přihlaste a ponořte se do světa tvorby. 🙂

Digitální lettering. Kurz kaligrafie v iPad Procreate:
Kurz ilustrace a sketchingu iPad Procreate:

Animace. Jak na to?

17. července 2019

1

V dnešní době určitě nemusíme nikoho přesvědčovat o důležitosti vizuálního obsahu. Podle agentury Reuters je 84% veškerého internetového obsahu letos ve formě videa.

Stejný trend dlouho pozorujeme na sociálních sítích. Před našima očima roste počet krátkých videí a dalších formátů, včetně fotografií, textu, videa a animace. Uživatelé Facebooku dnes sdílejí GIF animaci dvakrát častěji než statické obrázky.
Uživatelé navíc většinou absorbují pouze vizuální obsah.
Pokud je však kreslení bannerů a rozložení e-mailových zpráv pro designéry na plný úvazek obvyklou věcí, zdá se, že streamování výroby videa nebo animovaných GIF  vyžaduje jistou kvalifikaci, jakož i dostatečné časové a finanční náklady. Pokud ovšem budete chtít použít jedinečnou grafiku, která propaguje váš produkt, nejde vám jen o ilustraci vašeho příspěvku z obrovského archivu Giphy a dalších podobných zdrojů.

Giphy – hosting trendových obrázků a animací GIF
Ukážeme vám, jak vytvořit animovanou grafiku na příkladu v Canvě, která vám umožňuje převádět statické obrázky na video nebo GIF.
Vytvořte animaci
# 1
Vyberte typ obrázku
Nejdříve se musíte rozhodnout, pro jakou platformu a pro jaké účely potřebujete animaci. Každý typ grafiky je vytvořen se zadanou velikostí obrázku, například:

Příspěvek na Facebooku: 940×788 px;
Příspěvek pro Instagram: 1080×1080 px;
Webový banner: 560x315px;
Reklamní banner mrakodrapu: 160 x 600 pixelů.

Pro větší pohodlí zvolíme čtvercový format, pokud jde o příspěvek na Instagram.

Příklad vytváření obrázků pro Instagram v Canvě

# 2
Výběr rozvržení
Protože tvorba grafiky je založena na upravitelných rozloženích, musíte se rozhodnout pro konkrétní vzorek. Pokud jste již vytvořili určitou firemní identitu, vyberte rozvržení co nejblíže tomu, co jste použili v marketingu dříve.

Obvykle je lze rozdělit do několika stylů:

Model použití fotografie je vhodný pro podniky, které nabízí něco hmatatelného, cestovní kanceláře, nemovitosti a další oblasti. Mezi takovými modely, je také více vážných, černobílých nebo barevných, s jednou fotografií na pozadí nebo i koláž.

„Cartoon“ styl pro ty, kteří mají rádi “domácí“ styl. Vhodné na dětskou tématiku, vzdělávání, řemesla, různé služby pro domácnost.

Abstrakce / ozdoba – nezávazné vzory, které lze použít k ilustraci jednorázových akcí nebo slev. Veškerý důraz je přenesen ze samotné grafiky do zprávy.

Při výběru rozvržení není nutné zaměřovat se na konkrétní fotografii nebo barvu, protože libovolný prvek může být nahrazen jiným z vestavěného katalogu nebo můžete nahrát vlastní grafiku.

Zvažte však velikost návrhu: fotografie s menším rozlišením, než je velikost obrázku, bude vypadat špatně. Čím lepší je kvalita fotografie tím lépe.
Pozn. Čím více jednotlivých prvků použitých v návrhu, tím delší animaci může získat doba (a tím i velikost souboru).
Kromě toho na základě zkušeností doporučujeme neupravovat vybrané rozvržení příliš radikálně, jinak hrozí, že se program nebude schopen převést na video.

Nevkládejte tři nebo čtyři fotografie, pokud je jedna použita v modelu.

Nepřidávejte příliš mnoho dalších ikon a tvarů nad původní velikost.

Nepoužívejte fotografické filtry a vlastní písma – v konečné animaci se nebudou zobrazovat.


# 3
Brandujeme obrázek
V záložce „Moje“ může editor nahrát vlastní grafiku: například logo pro branding obrázků (stejně jako jejich ochranu proti plagiátorství). Načtené logo, pokud nejde o plný vyplněný obdélník, ale o určitý znak nebo jen název společnosti, musíte nahrát ve formátu PNG s průhledným pozadím.
Přidejte do jednoho z rohů logo.
Umístěte logo do jednoho z rohů vašeho designu tak, aby se nepřekrývaly s jinými částmi nebo nápisy, ale musí stat samostatně a zabírat asi ⅕ své výšky a šířky v závislosti na horizontální nebo vertikální orientaci návrhu.

Přestože vám Canva umožňuje vytvořit logo nebo jakoukoli jinou část rozvržení průsvitně, doporučujeme ponechat logo v plné barvě a vybrat kontrastní pozadí. Je nepravděpodobné, že by vaše značka byla tolik rozeznatelná.

# 4
Stáhněte si GIF nebo video
Když je návrh připraven, zbývá jej uložit v animované podobě. A zde začíná magie. Při výběru formátu pro stahování jednoduše zvolte „GIF-animace / video“ místo standardních JPEG, PNG nebo PDF. Editor nabídne šest možností pro animaci: s prvky postupně jdoucími ze strany, padajícími dolů, tekoucími zevnitř rámu, atd.
Animace je možnost dostupná v placeném předplaceném programu Canva for Work. Tuto funkci lze použít během zkušební doby předplatného zdarma.

Délka videa bude od 3 do 8 sekund, to vám umožní omezit velikost animace na několik megabajtů a usnadnit prohlížení na stacionárních a mobilních zařízeních. Výběrem stylu animace si můžete soubor stáhnout ve formátu .gif nebo .mp4, v závislosti na platformě, na které jej chcete použít.

1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!