Přejít na obsah
Menu

#logo

brad-neathery-mGH253KbfaY-unsplash

Perfektní logo bude samozřejmě jiné v každém případě, záleží na identitě značky. Každý projekt je jiný a všechny mají svá úskalí, ale jedno by měly mít stejné – pracovní prostup, který je založen na kreativitě a produktivitě. 

Podívejme se na krátký tutorial, který Vás provede krok za krokem od zrození nápadu až po finální návrh. 

 1. Vždy začneme na papíře

Nezapomínejte začít plánem na papíře. Ten toho snese hodně, můžete si skicovat, gumovat, upravovat, navrhnout více možností a vždy se k nim vrátit. Kreativní začátek Vaší vlastní rukou bude určitě přínosný.

2. Mobilní scanner

Papírový návrh je hned ze začátku dobré převést do digitální podoby. Pokud máte scanner na mobilu, je ideální ho použít. Jinak samozřejmě postačí fotoaparát. Je ale třeba dbát na preciznost!

3. Cvičení dělá mistra

Zkuste začít procvičovat nástroj Pero a obkreslovat s ním. Je velice vhodný v této fázi použít, ale není úplně jednoduché se s ním naučit. 

4. Využijte Tvary

Toto logo vytvoříme pomocí nástroje Obdélník. Nalezneme jej na panelu Tvarů. Podržte Shift, abyste díky tomu mohli nakreslit tvary o stejné velikosti. Vyberte si jakýkoliv tvar v nabídce a zde můžete zvolit výšku a šířku. 

5. Duplikujte a kombinujte

Pro porovnání více variant duplikujte původní verzi podržením Alt a potáhněte. Nyní zkuste změnit tvary podle své libosti a kreativity. Použijte paletu Pathfinder ke kombinování tvarů a vytvoření nových. 

6. Písmo

Pohrajte si také s písmem. Změnit můžete i délku rozestupu jednotlivých písmenek. Přidejte k nim logo a zkuste zakomponovat k textu, aby spolu vizuálně seděli a uživatele příliš nerušila jejich kombinace. 

7. Provádějte menší změny

Použijte Direct Selection nástroj k aranžování základních bodů a můžete změnit i výsledné písmo. Změny ovšem provádějte jen menší. Nakonec precizně vyměřte i rozdíly mezi logem a písmem, aby byl výsledek skutečně oku lahodný. Podržte Shift při provádění změn, aby velikosti byly skutečně stejné. 

8. Čas na barvy

V CS4 a vyšší, můžete zapojit i aplikaci Adobe Kuler, abyste viděli barevné palety. Zkuste se vyhnout nápadným přechodům, ale neberte to jako absolutní pravidlo. Stiskněte Cmd/Ctrl+F9  pro menu barevné palety. Vyzkoušejte logo na spoustu barevných pozadí, než najdete tu pravou kombinaci. 

9. Vytvořte šablony

Běžte následující cestou: Soubor – Uložit jako – Illustrator template. Vyberte písma, která sedí Vaší značce. Zaznamenejte také šablony pro styl: CMYK rozhraní, Pantone kody nebo nárvy písma. Také zkuste přidat různé materiály. 

Pro více návodů a nápadů Vás rádi přivítáme na našem kurzu Adobe Illustrator. 🙂 https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

Jak vytvořit logo

26. července 2021

doctype-hi-res

Už jste se někdy setkali se známou značku, která by existovala bez loga? Ne? Patrně je tomu tak proto, že žádné takové neexistují. Logo má zásadní vliv na to, jak zákazníci vnímají značku. Je tedy zcela přirozené chtít, aby logo bylo co možná nejlepší. Jak však takové logo získat?

Tento článek má za cíl naučit a vysvětlit vše, co je potřeba vědět, abyste navrhli perfektní logo pro Vás  a Vaše podnikání. Od definování identity Vaší značky a porozumění tomu, co dělá skvělé logo, až po správný výběr designu a navigaci v procesu navrhování.

Tady jsou nejdůležitější kroky k návrhu loga:

 1. Zkuste správně uchopit, proč potřebujete logo
 • Logo má vždy obrovský vliv na první dojem, který Vaše firma udělá: Poskytne zákazníkům informace o Vaší značce a sdělí jim, zda je pro ně to pravé.
 • Protože je logo tak důležitou součástí značky, je třeba se ujistit, že je vytvořeno dobře. Ve všech vašich značkových materiálech bude logo disponovat. Bude to to první, co zákazníci zaregistrují při vstupu na Vaše webové stránky. Bude to klíčový bod veškerých obalových materiálů, letáků a vizitek. A to se počítá!
 • Skvělý a profesionální design loga má sílu komunikovat s trhem, za čímž si stojíte. 
 • Udělat také dobrý první dojem Vám pomůže vyniknout mezi konkurencí.

2. Definujte vlastní identitu své značky

 • Chcete, aby Vaše logo vyjadřovalo osobnost Vaší značky. Abyste to mohli udělat, musíte nejprve pochopit, co je hlavní typologií Vaší značky. Jakmile budete mít jasnou představu o tom, co Vás dělá jedinečnými a o čem Vaše značka je, bude pro Vás mnohem snazší udělat designová rozhodnutí.
 • Zde je několik otázek, které si můžete položit, abyste se dostali na konec své identity značky:
 1. Proč jsme zahájili tento obchod?
 2. Jaké jsou hodnoty a víra, které jsou pro nás jako společnost důležité?
 3. Co děláme lépe než kdokoli jiný?
 4. Čím jsme výjimeční?
 5. Pokud bychom mohli popsat naši značku třemi slovy, co by to bylo?
 6. Jakými třemi slovy bychom chtěli, aby nás naši zákazníci popsali?

3. Najděte inspiraci pro svůj design

 • Nejtěžší částí procesu návrhu může být hledání inspirace. Naštěstí je zde několik tipů, které Vám tuto část mohou usnadnit.
 • Řiďte se pravidly brainstormingu: Brainstorming je o tom, jak dostat všechny nápady (i ty opravdu špatné) a zapsat si je. I hrozný nápad může vyvolat konverzaci, která povede k geniálnímu řešení.
 • Přemýšlejte jako cílová skupina: Vytvořte seznam slov, která popisují Vaši značku a jak chcete, aby byla vnímána. 
 • Zapojte všechny: brainstorming jedné osoby je v pořádku, ale zázraky se dějí jen díky rozmanitosti. Čím více perspektiv, tím lépe.

4. Podívejte se ke konkurenci

 • Nejlepší místo k získání nápadů? Vaše konkurence! Podívejte se, co už je venku, co dobře funguje u Vaší klientely a čeho byste se měli naopak raději vyvarovat. Při sledování těchto dalších firem přemýšlejte o tom, čím se liší od Vás a jak můžete zdůraznit tyto rozdíly v designu loga.
 • Určitě se odlište od konkurence. Pokud všechny ostatní podniky ve vašem oboru přecházejí do monochromatického režimu, možná byste se měli rozhodnout pro vyniknutí nějaké barvy. Pokud jsou všichni ostatní tradiční, možná přitáhne pozornost zábavné a moderní logo.

5. Vyberte si styl designu

 • Nyní, když máte jasnou představu o své značce a máte inspiraci, je čas začít ji přetvářet do designu. 
 • Do hry zde vstupuje spousta různých prvků, od barev, tvarů a grafiky až po typografii. 
 • Když přemýšlíte o svém logu, první věcí, kterou musíte udělat, je vybrat správnou designovou estetiku právě pro Vaši značku. Neexistuje žádný styl, který by byl vhodný pro každého.

6. Najděte správný typ loga

 • Kromě celkového stylu existuje 7 hlavních typů log (monogramy, slovní loga, obrázková loga, abstraktní loga, maskoti, kombinovaná loga, symboly), ze kterých si můžete při jeho vytváření vybírat. Můžete si zvolit ten, který nejlépe vyhovuje názvu Vaší společnosti nebo celkově esteticky. Je současně možné je i kombinovat a vytvořit něco jedinečného. 

7. Věnujte pozornost barvě

 • Barvy mohou mít spoustu různých významů. 
 • Psychologie v pozadí barvy je složitá, ve zkratce, každé barvě je připisována určitá emoci a představa s ní spojená.
 • Před výběrem barvy je určitě dobrý nápad, zjistit si něco více o teorii barev. 

8. Zvolte správnou typografii

 • Existují 4 základní typy písma, se kterými můžete pracovat, aby Vaše logo získalo jedinečný vzhled:
 1. Serif font: Jedná se o velmi univerzální styl písma , které vypadá skvěle s jakýmkoliv designem, obzvláště dobře funguje s elegantními nebo klasickými vzory.
 2. Sans serif font: Tento typ písma je ideální volbou, pokud chceme docílit moderního a čistého vzhledu.
 3. Script font: Při použití toho písmu, bude výsledný vzhled připomínat rukopis. Od elegantních kaligrafických písem až po ta uvolněná a praktická, existuje zde obrovská rozmanitost.
 4. Display font: Je dekorativní typ písma, který je vysoce stylizován a opravdu upoutá pozornost. 

9. Komunikujte se svým designérem

 • Nyní, když jste zvážili všechny potřebné stylové body, jste připraveni začít navrhovat! 
 • Existuje mnoho způsobů, jak logo získat, takže byste měli zvážit, který Vám nejvíce vyhovuje. Agentura, soutěž o logo, projekt jeden na jednoho nebo tvůrce loga? S různými cenami přicházejí i různé druhy kvality a všechny varianty mají své klady a zápory. 

10. Vyhodnoťte své možnosti

 • Dobré logo je okamžitě rozpoznatelné, odráží sdělení Vaší značky a dává jí vyniknout. Efektivní logo vypadá profesionálně a bez problémů zapadá do identity značky. Skvělé logo musí také fungovat v jakékoliv velikosti a kdekoliv, kde je potřeba jej použít.
 • Dobré logo by mělo být jedinečné, osobité a především nezapomenutelné. A v každém případě i nadčasové.

Co nedělat při návrhu loga

 • Při navrhování loga na Vás čeká několik běžných úskalí. Zde je několik tipů, co nedělat:
 1. Nepodléhejte klišé svého oboru. Jste zubař, takže Vaše logo musí v sobě obsahovat zub? Určitě ne. 
 2. Nevytvářejte ho příliš komplikovaným. Jednoduchost je klíčem k zapamatovatelnému (a tisknutelnému) logu.
 3. Nesnažte se být příliš trendy. Trendy jsou fantastické, ale ujistěte se, že Vaše logo nebude mít z hlediska budoucnosti expirační lhůtu.
 4. Nespokojte se s logem nízké kvality, abyste ušetřili pár korun. Vaše logo není něco, na čem byste měli šetřit, a často dostanete právě to, za co zaplatíte.

Integrujte design loga do své značky. Jakmile budete mít své logo, vytvořili jste ideální základnu pro veškerý značkový materiál, který Vaše firma potřebuje – ať už jde o vizitky, obalový materiál nebo webový design.

Rádi byste se naučili vytvářet vlastní loga a mnoho dalšího, aniž byste potřebovali rady či pomoct od odborníků? Přihlašte se do našeho Kurzu pro počítačové grafiky. Naše lektoři Vás naučí nejen, jak vytvořit své vlastní logo, ale ukáží Vám jak navrhnout i vlastní plakát, leták či vizitku. Jakým způsobem zpracovat text nebo nadesignovat webové stránky. 🙂 https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-zacatecniky/

 

Ilustrator

Tento článek obsahuje tipy, které se mohou velmi hodit při vytváření loga. Popíšeme také práci se základními nástroji. Podívejte se, jak krok za krokem vytvořit logo kávy v retro stylu!

Detaily lekce:

Program: Adobe Illustrator CS5
Obtížnost: středně pokročilá
Čas: 1 hodina
Konečný výsledek:

Práce s klienty a utřídění nápadů
Než začnete vytvářet logo, musíte si promluvit s klientem a pokusit se shromáždit co nejvíce informací. Čím více informací o firmě nebo produktu vašeho klienta získáte, bude pro vás snazší vytvořit logo.

Na internetu je spousta tipůna co se musíte zeptat klienta, jaké otázky položit, abyste se dozvěděli co nejvíce o jeho podnikání, takže tím se zabývat nebudeme. Musíte si však hlavně uvědomit, že vytváříte design pro svého klienta a jeho značku, takže musíte respektovat touhu a volbu klienta a respektovatpokud bude trvat na svém. Nakonec to zákazník vás kontaktoval, požádal vás, abyste pro něj vytvořili design, což znamená, že respektuje vás a vaše schopnosti, takže musíte jen prokázat, že to není chyba. A že důvěřovat vám bylo tou správnou volbou.Pokud jde o náčrtky nápadů, je velmi důležité nabízet více možností. V závislosti na vaší práci se počet možností může lišit od několika po poměrně velké množství. Většina profíků poskytujpřibližně 10 skic. Pak musíte kontaktovat klienta a požádat o výběr dvou nebo tří možností. Určitě by měl klient říct, proč si vybral právě ty. Zaznamenejte si body, které se zákazníkovi nejvíce líbí. Tady je velmi důležité diskutovat o různých variantách, nabízet různá řešení. Obvykle navrhujeme ke každé skice dvě až tři možnosti.

V této fázi si musíte uvědomit, že zákazník je váš pán. Jako designér možná víte, že ta druhá varianta byla o něco lepší, ale je velmi důležité vypořádat se s emocemi a přistupovat k této záležitosti dospěle. Poslouchejte klienta, všechny jeho návrhy a přání a pokuste se usměrňovat jeho nepříliš podařené návrhy humánním způsobem. Pokud reagujete spíš rychle nebo dokonce konfliktně, může to jen poškodit vaši pověst dobrého návrháře.

Vytvoření skic
V tomto tutoriálu vytvoříme logo pro značku Vector Coffee. Po malém 
výzkumu a průzkumu jsme zjistili, že společnost má rádčistý, zářivý design v moderním nebo retro stylu.

Při tvorbě náčrtů je třeba zvážit firemní fonty, barvy a jakékoli tvary, které již existují nebo se mohou v budoucnu stát součástí značky. Před samotným navrhováním musí být tyto informace jasně domluvené. Kromě toho musí být prezentované logo použitelné online i v tištěné podobě. Musíte si uvědomit, že celá řada různých přechodů a barev může vypadat skvěle na internetu nebo v Illustratoru a ztrácet kvalitu při tisku, nebo může být výroba příliš nákladná. Zkuste udržet paletu barev na minimu a představte si, jak bude logo vypadat na různém pozadíDalším klíčem k vytvoření dobrého designu je čitelnost. Text, který je dokonale čitelný na počítači, může výrazně ztratit čitelnost například na obálce. Pokud vaše logo při zmenšení velikosti ztratí podrobnosti, nejedná se o kvalitní design a je třeba znovu zvážit možnosti.

Myšlenkou tohoto loga bylo kombinovat pojmy „vektor“ a „káva“. Zkoumali jsme různé kombinace zrnek a kapek kávy s obecnými koncepty vektorové grafiky, Pen Tool a referenční body. Nakonec zvítězila klasická verze formuláře s vlnitými okraji a textem. Po projednání s klientem jsme dospěli k závěru, že musíme také vytvořit symbol, který by připomínal kávu. Byla to kapka kávy, která se podobá také peru, což je ikona nástroje Pen Tool pro téměř všechny vektorové editory. Zvolili jsme červenou barvu, která je spojena s teplem, protože káva je horká. Dále jsme vybrali žlutou zlatavou barvu, která má nejen zahřívací účinek, ale také dává pocit radosti a štěstí. A konečně, krásná bohatá hnědá, barva kávy.

1. Vytvořte nový dokument
Naše skica je připravena. Teď začneme stejně důležitou část procesu. Vytvoření vektoru. Pouze rastrová verze nestačí, protože poskytnutí pouze rastrového souboru klientovi může naznačovat vaši neschopnost jako designéra.

Otevřeme tedy Illustrator a vytvoříme nový dokument podle nastavení obrazovky.

2. Vytvořte zvlněný tvar
Krok 1

Vytvořili jsme počáteční dokument, nyní začínáme vytvářet vektorové logo. Vybranou skicu nebudeme importovat, protože to byla jen hrubá skica. Ale pokud přesto z nějakého důvodu chcete importovat skicu, můžete to udělat.

Nejprve vyberte nástroj Star (Star), který je umístěn pod Rectangle Tool (obdélník) na panelu nástrojů. Klepnutím na ikonu nástroje ji aktivujete. Poté klikněte levým tlačítkem na pracovní plochu. Objeví se okno Star Option (zde volíme množství vrcholů hvězdy). Nastavte hodnoty, které vidíte níže. Po vytvoření tvaru upravte výšku a šířku hvězdy pomocí panelu Okna> Transformace: rozměry 448 x 448 pixelů. Poté otáčejte hvězdou o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček, aby byl horní bod hvězdy zarovnán.

Krok 2

Vyberte tvar hvězdy a přejděte na panel Align (Okna> Zarovnat) a vyberte Align to Artboard (zarovnat na kreslící prkno), poté na Vertical Align Centre (vertikální zarovnání na střed) a  Horizontal Align Centre (horizontální zarovnání na střed).

Krok 3

Když je hvězda umístěna uprostřed, otevřete panel Appearance (Okno> Vzhled) a vyberte hnědou barvu (která je převzata z informací o značce klienta). Dále klikněte na tlačítko Effects (Efekty) ve spodní části panelu Appearance (Vzhled), vyberte  Stylize > Round Corners (Stylizovat> Zaoblit) rohy a zadejte níže uvedené hodnoty.

Krok 4

Vyberte Ellipse Tool (Nástroj elipsy a klikněte na tlačítko na pracovním prostoru. Vytvořte kruh o rozměrech 406 x 406 pixelů a vystřeďte jej podle obrázku níže.

Krok 5

Přepněte na Selection Tool (nástroj pro výběr) a podržte klávesu Shift, vyberte současně kružnici a tvar vlnité hvězdy. Nyní otevřete panel Pathfinder (Okno> Pathfinder) a vyberte druhou ikonu vlevo, která se nazývá Minus Front, dokončete tvar hvězdy.

3. Vytvořte vnější kroužek
Krok 1

Pomocí nástroje Ellipse (Elipsa) znovu vytvořte kruh s rozměry 400 x 400 pixelů a umístěte jej vzhledem ke středu pracovní oblasti.

Krok 2

Otevřete panel Appearance (Okna> Vzhled), odstraňte výplň a přidejte žlutý tah 5 pixelů (převzato z informací o značce klienta).

Krok 3

Nyní přejděte na Object> Expand Appearance (Objekt> Rozbalit vzhled). Při změně velikosti obrázku při tisku loga mohou řádky změnit hodnotu velikosti v závislosti na nastavení. Abychom tomu zabránili, použili jsme tento příkaz. Vaše logo zůstane tak, jak jste chtěli.

Krok 4

Vytvořme další 
kruh blíže ke středu, abychom vyvážili text, který představíme později. Vyberte nástroj elipsy (L) a vytvořte kruh o rozměrech 190 x 190 pixelů, který umístíme doprostřed pracovní oblasti.

Krok 5

Otevřete panel Appearance  (Okno Vzhled) a odstraňte výplň a přidejte tah 6px, který bude zarovnán, poskytne prstenu nádhernou červenou barvu (převzato z informací o značce klienta).

Krok 6

Nakonec se vraťte do části Object> Expand Appearance (Objekt> Rozbalit vzhled).

4. Vytvořte tvar kávy
Krok 1

Na panelu Window otevřete Layers (Okna> Vrstvy), vypněte viditelnost vrstvy kliknutím na ikonku oka vedle názvu vrstvy. Ve výchozím nastavení by to měla být vrstva „Vrstva 1“. Nyní vytvořte novou vrstvu. Celkem byste měli mít dvě vrstvy, poslední by měla být umístěna nahoře a měla by být zahrnuta její viditelnost.

Krok 2

Znovu vyberte nástroj Ellipse Tool (L) a vytvořte kruh o rozměrech 300 x 300 pixelů, který by měl být umístěn ve středu pracovní oblasti.


Krok 3

Pomocí nástroje Ellipse Tool (L), který je stále vybrán, vytvořte další kruh o rozměrech 70 x 70 pixelů a také jej vystředte. Udělejme z něj jinou barvu, aby byl
a práce pohodlnější.

Krok 4

Nyní klikněte pravým tlačítkem na malý kruh a vyberte Transform> Move (Transformovat> Přesunout )… (Shift-Command-M), zadejte parametry, jak je uvedeno níže.

Krok 5

Přepněte na Selection Tool (Nástroj pro výběra stiskněte klávesu Shift a vyberte oba kruhy současně. Přejděte na Object> Blend>   Blend Options  (Objekt> Prolnutí> Možnosti prolnutí)… a ujistěte se, že je zapnuta možnost „Smooth Color“ a klikněte na OK. Nyní vytvořte prolnutí volbou Object> Blend> Make (Alt-B command).

Krok 6

Přejděte na Object> Expand Appearance (Objekt> Rozbalit vzhled). Tím se vytvoří mnoho, mnoho kruhů, které budou umístěny jeden na druhý.

Krok 7

Otevřete panel Pathfinder (Okna> Pathfinder) a vyberte první ikonu vlevo, která se nazývá Unite, ta kombinujte tvary.

Krok 8

Bohužel budeme mít mnoho uzlových bodů, které je nyní třeba odstranit. Chcete-li to provést, zvětšete tvar, poté vyberte nástroj pro přímý výběr (A) a přetáhněte výběr do nežádoucích kotevních bodů. Je třeba si uvědomit, že horní a dolní kotevní body musí být neporušené. Jakmile je vyberete, musíte je odstranit kliknutím na Backspace. Přejděte na Path> Join (Command-J) a zavřete otevřené cesty. Budete to muset udělat dvakrát.

Krok 9

Zdobíme nový tvar kapky. Pomocí nástroje elipsa (L) vytvořte kruh o rozměrech 60 x 60 pixelů. Barva nezáleží, ale musí být patrná.

Krok 10

Vyberte nástroj  Rectangle Tool (Obdélník) a vytvořte podlouhlý obdélník o šířce 10 pixelů a výška by měla být větší než nejvyšší část kapky.

Krok 11

Vyberte nástroj pro výběr (V) a stisknutím klávesy Shift vyberte kruh i obdélník. Nyní otevřete panel Pathfinder (Okna> Pathfinder) a vyberte první ikonu vlevo nazvanou Unite, abyste tyto tvary spojili.

Krok 12

Zatímco držíte Shift, současně vyberte kapku a kružnici s obdélníkem, pak v panelu Pathfinder (Okno> Pathfinder) vyberte druhou ikonu vlevo, která se nazývá Unite, a odečtěte tvar pera od kapky.

Krok 13

Přejděte na panel Transform  (Okna> Transformovat) a kliknutím na ikonu řetězu napravo od dialogového okna šířka a výška omezte změny šířky a výšky. V okně Width  (Šířka) zadejte velikost 90 pixelů a zarovnejte objekt na střed pracovního prostoru.

Krok 14

Vyberte nástroj elipsy (L) a vytvořte kružnici o rozměrech 182 x 182 pixelů, jak je ukázáno níže. Vyberte ji a klepněte pravým tlačítkem a vyberte Arrange > Send to Back (Uspořádat> Odeslat zpět ),(Shift + Option + [). Nyní přepněte na nástroj pro výběr (V) a podržte klávesu Shift a vyberte oba tvary současně. Otevřete panel Pathfinder (Okno> Pathfinder) a vyberte druhou ikonu vlevo, která se nazývá Minus Front, a také změňte barvu na hnědou.

5. Červená část
Krok 1

Přejděte na naši první vrstvu s dalšími objekty. Vyberte nástroj elipsy (L) a vytvořte kruh o rozměrech 460 x 460 pixelů, vyplňte jej červeně a zarovnejte jej ke středu.

Krok 2

Zapněte nástroj obdélník (L) a vytvořte podlouhlý obdélník s výškou 125 pixelů dostatečně široký, aby se překrýval kruh.

Krok 3

Nyní, zatímco držíte Shift, vyberte současně kruh a obdélník. Otevřete panel Pathfinder (Okno> Pathfinder) a vyberte třetí ikonu vlevo nazvanou Intersect (Průnik).

Krok 4

Otevřete panel 
Appearance  (Okna> Vzhled) a vyberte tlačítko Effects (Efekty) ve spodní části panelu a poté Stylize> Round Corners (Stylizace> Zaoblit rohy). Zadejte níže uvedené informace. Nyní vyberte tlačítko Effects a Warp> Bulge. Zadejte parametry jako na obrázku níže. Nyní přejděte na Object> Expand Appearance.


Krok 5

Vyberte nástroj elipsy (L) a vytvořte kruh o rozměrech 195 x 195 pixelů.

Krok 6

Přepněte na nástroj pro výběr (V) a současně držte klávesu Shift a současně vyberte kružnici a deformovaný obdélník. Nyní otevřete panel Pathfinder (Okna> Pathfinder) a vyberte druhou ikonu vlevo, která se nazývá Minus Front.

Krok 7

Vyberte nástroj Magic Wand Tool (Kouzelná hůlka (V) a klikněte na červený tvar. Otevřete panel Pathfinder (Okna> Pathfinder) a vyberte první ikonu vlevo, která se nazývá Unite (Sjednotit) a spojte tvary.

6. Přidejte text
Krok 1

Vyberte nástroj elipsy (L) a vytvořte kruh 295 x 295 pixelů. Odstraňte výplň a tah.

Krok 2

S vybranou kružnicí stiskněte Type Tool (Textový nástroj (T) ) a podržte Alt na klávesnici a vyberte nejvyšší kotevní bod. Změňte barvu písma na hnědou a zadejte text „VECTOR“ pomocí písma vybraného klientem. V tomto případě používáme písmo Lubalin Graph. Ujistěte se, že je text vystředěn pomocí panelu Paragraph (Odstavec)Window > Type > Paragraph.

Krok 3

Poklepejte na nástroj psaní na panelu nástrojů a upravte efekt a zarovnání podle snímků obrazovky. Poté přepněte na nástroj pro výběr (V) a uchopte roh rámečku, otočte text tak, aby se vešel do středu.

Krok 4

S vybraným nástrojem pro výběr (V) zkopírujte cestu (Ctrl-C) a umístěte ji do popředí (Ctrl-F). Vraťte se zpět k Nástroji pro psaní textu (T) a změňte text na „KÁVA“. Překlopte text tak, aby byl zobrazen obráceně. Poklepejte na Nástroj pro psaní a v zobrazeném okně vyberte možnost „Flip“ („Převrátit“) a klepněte na tlačítko OK.

Krok 5

Pojďme rozestup mezi písmeny. Vyberte dvě písmena F a nastavte vyrovnání na 90. Poté nastavte mezi F a E a poté mezi dvěma E.

Krok 6

Pomocí nástroje pro výběr (V) vyberte textové formuláře a přejděte na Object> Expand (Objekt> Rozbalit).

Krok 7

Nyní přidejte další prvky. Pomocí nástroje pro zadávání textu (T) zadejte „TUTS“. A upravte velikosti.

Krok 8

Musíte zvětšit text a pomocí nástroje Rectangle Tool (Obdélník (L) )nakreslit obdélníky nad a pod textem. Šířka obdélníků bude odpovídat šířce textu, výška je 3 pixely. Obdélníky jsou umístěny ve vzdálenosti 4 pixelů od textu.

Krok 9

Přepněte na nástroj pro výběr (V) a vyberte obdélníky i text, poté přidržte klávesu Option na klávesnici a kliknutím a přetažením výběrem do libovolného směru jej rychle duplikujte. Poté zarovnáme text a v případě potřeby upravíme šířku obdélníku na stejnou hodnotu jako text.

Krok 10

Vyberte text a klikněte na  Object > Expand (Objekt> Rozbalit), pak seskupte text (Command-G) a ohraničení. Nespojujte objekty a text dohromady. Až budete hotovi, měly by existovat dvě skupiny – „TUTS“ a „PLUS“.

Krok 11

Vyberte skupinu „TUTS“, umístěte ji do středu pracovního prostoru a vyberte Transforme > Move (Transformace> Přesunout (Shift-Command-M) ), zadejte parametry, jak je uvedeno na obrázku.

Krok 12

Nyní vyberte skupinu „PLUS“ a umístěte ji také do středu pracovního prostoru, poté klikněte pravým tlačítkem a vyberte Transformace> Přesunout … (Shift-Command-M). Zadejte parametry z obrázku.

Krok 13

Při zapnutém nástroji pro výběr (V) vyberte skupiny a červený tvar a poté přejděte na panel Pathfinder (Window> Pathfinder) a vyberte druhou ikonu vlevo, která se nazývá Minus Front.

Zde je naše logo dokončeno. Je také třeba si uvědomit, že některé objekty, které jsme vytvořili pomocí panelu Pathfinder, nemají žádnou výplň. Logo tedy lze umístit na jakékoli pozadí. Volba je na klientovi. Po vytvoření loga je třeba jej uložit v nízké kvalitě pro schválení se zákazníkem. Po schválení můžete poskytnout soubor AI a na jeho žádost připravit PNG a JPEG.

Přihlaste se do kurzu Adobe Illustrator v Draw Planet a naučte se toho s Illustratorem ještě mnohem víc!

https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

3676a7387eca7d3ef9c5839d9a5b2874

Podívejte se kolem sebe. Pokud se nenacházíte v nějaké bohem zapomenuté divočině, je pravděpodobné, že se právě teď díváte na spoustu log, které jsou na všem, co vlastníme. Ale všimli jste si někdy, že existují prvky, které jsou v některých logách skryté? Stejně jako u každého úžasného díla má dobré logo hloubku.

# 1 Beats

Není to jen písmeno B v červeném kruhu, ale také někdo kdo nosí sluchátka Beats.

# 2 Quiksilver

Je to ve skutečnosti stylizovaná verze slavného plátna Great Wave od Kanagawa.

# 3 Toblerone

Toblerone čokolády pocházejí ze Švýcarska a poukazují na to nejen tím, že máji v názvu schované město Bern (tam se čokolády vyrábí), ale také medvědí siluetu umístěnou uvnitř horského loga.

# 4 Amazon

Je zjevné, že šipka spojuje A i Z, ale to, co se obvykle vynechává, je, že se logo usmívá.

# 5 Toyota

Logo Toyoty je extra cool, protože v sobě opravdu obsahuje každé písmeno použité v názvu společnosti.

# 6 FedEx

FedEx skrývá malou šipku mezi písmeny E a X, což představuje hybnost a efektivitu.

# 7 Baskin Robbins

Výrobce zmrzliny je známý tím, že vyrábí 31 různých příchutí svého produktu. Tohle číslo dali dokonce i do svého loga.

# 8 Hyundai

Logo automobilu je prvním písmenem názvu značky, že? A nejen to, představuje také úspěšnou dohodu mezi prodejcem automobilů a zákazníkem.

# 9 Tour de France

Jen málo kdo si toho všimne, že do loga je začleněný i cyklista.

# 10 Formule 1

Lidé obvykle vidí písmeno F oddělené od čísla 1. Ale ve skutečnosti je číslo bílé, za ním je červená vlajka.

# 11 Pinterest

Písmeno „P“ je v logu stylizované tak, aby nám připomínal skutečný špendlík.

# 12 Obchodní domy ve Francii „Galeries Lafayette“

Dvě „T“ v názvu se proměňují na symbol Paříže – Eiffelovu věž.

# 13 Italský výrobce automobilů „Alfa Romeo“

Logo Alfa Romeo obsahuje spoustu věcí, ale klíčovým znakem je had, který požířá muže.

# 14 Sony Ericsson

Takhle vznikla ta mystická zelená bublina – spojením prvních písmen S a E

# 15 Unilever

Logo Unilever je vlastně tvořeno ikonami, které představují různé aspekty udržitelného bydlení.

Baví Vás loga a grafika? Přihlaste se k nám na kurz grafického designu nebo na kurz Adobe Illustratoru pro začátečníky a naučte se je také vytvářet!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-zacatecniky/

https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

31703872_1747424178637764_7578697628922150912_n

Co vás napadne jako první, když se řekne „logo“? Pravděpodobně si okamžitě vybavíte značku automobilu nebo známého produktu. To je síla loga. Dnes je řada firem posedlá značkováním, svých produktů a logo má ve společnosti zvláštní místo. Je více než nepravděpodobné, že by se v našem moderním světe našel obchod bez loga nebo obchodního znaku. Díky logu je jednodušší odlišit a rozpoznat firmu od mnoha podobných společností. A jak to všechno začalo? Existují různé názory na aktuální vývoj loga. Pojďme se podívat do světa designu loga, včetně jeho minulosti, současnosti a budoucnosti.

Termín „logo“ se poprvé objevuje v řecké etymologii. Odvozuje se od slova „logos“ a znamená „slovo“. Starověké římské a řecké mince byly zpravidla zdobeny monogramy (v moderní době zvanými loga) králů. Pokud si myslíte, že pouze Řekové a Římané používali loga pro různé účely, mýlíte se. Asyrská, mayská, egyptská, čínská a babylonská – tyto všechny kultury také používaly piktogramy, které se nyní mohou nazývat starověkými logy. Pokud jde o 13. nebo 14. století, existovaly monogramy, které v moderní době představují obchodní znaky. Zemědělci, klenotníci i obchodníci je používali. Faktem je, že branding existuje už několik století. Například v době před označováním hospodářských zvířat kódem, označovali zemědělci zvířata pomocí „razítka“ z rozžhaveného železa.
Když v 18. století nastala průmyslová revoluce, vývoj loga a značky se stal ještě nezbytnějším a intenzivnějším. Firmy postupně začaly používat značky jako součást firemní kultury. S produkováním výrobků ve velkém měřítku museli obchodníci a podnikatelé najít způsoby, jak rozlišit své výrobky od konkurenčních a udělat je jedinečnými. S nástupem nových technologií se stával design více a více populární. Vývoj výtvarného umění a litografických procesů pozitivně ovlivnil popularizaci loga. Pokud si připomeneme devadesátá léta, loga našla své místo v brandingu.


Současná historie loga a značky má své kořeny v padesátých letech minulého století. V současné době používají designéři ve velkém měřítku nejnovější technologie včetně bezchybné grafiky, aby vytvořily vzorové návrhy log, které budou uchvacovat svět. S nárůstem konkurence a dosažením nových výšin v designu se vývoj loga stal pro podnikání prostě nenahraditelným. Kromě toho, pokud obchodní zástupce hodlá spustit webové stránky, logo hraje jednu z rozhodujících rolí. Dnes prostě nejde ignorovat sílu loga. Jeho konstrukce se v posledních letech stala jednoduchou, ale velmi efektivní. Návrháři používají různé styly a písma, vizuální efekty atd., aby vytvořili unikátní logo pro podnikání.


Pokud se podíváme na historii a zohledníme současné hodnoty loga, je zřejmé, že se logo stává stále důležitější součástí značky. Díky tomu, že se designéři stávají zkušenějšími a využívají všechny nové technologie, je design loga ještě významnější a je důležitou součástí marketingové strategie pro obchodní organizace. Bez ohledu na to, co říkají skeptici, logo designu bude v nadcházejících letech stále dosahovat nových a nových výšin.

Zkusit si vymyslet vlastní logo, zrealizovat ho v počítačovém programu a mnohem víc můžete na našem kurzu Grafického designu. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.

1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!