Přejít na obsah
Menu

Seriály, filmy a dokumenty, které stojí za to vidět!

3. dubna 2020

Zpět na blog
scifi_radio_drama_podcast_226_cropped

Už nevíte na co koukat? A co takhle nakrmit svou lačnou kreativní duši nějakým kvalitním materiálem? Připravili jsme si pro vás tipy na filmy, seriály i dokumentu ze všech možných odvětví. Fotografie, interiérový design, animace, grafika, hry, umění a zajímaví umělci, móda a další! Načerpejte inspiraci a opusťte karanténní rutinu alespoň pomocí obrazovky. 🙂

 1. Iris

Krátký dokument o Iris Apfel, interiérové designérce, módní ikoně a fanynce obrovských kulatých brýlí. Dílo natočila legenda Albert Meisles. Přesto, že je Iris Apfel už skoro 100 let, stále se drží svého stylu a nebojí se ho vyjádřit! 

 1. Indie Game: The Movie

Jaké to je být nezávislým vývojářem hry, když za vámi nestojí firmy s miliardami na propagaci? Nahlédněte pod pokličku vzniku her i myšlenkových procesů jejích tvůrců, kteří tvorbou her odhalují svou osobnost až na dřeň.

 1. Život pod vodou  (The Life Aquatic with Steve Zissou)

Parádní film jednoho z nejoriginálnějších režisérů současnosti! Co k tomu dodat? Možná jen to, abyste si nenechali ujít ani Grand hotel Budapešť a Až vyjde měsíc!

 1. Ai Weiwei: Bez omluvy (Ai Weiwei: Never Sorry)

Ai Wej-Wej je nejznámějším umelcem v Číně. To, co není úplně běžné je, že otevřeně zpochybňuje a kritizuje čínskou vládu, což nezůstává bez následků. Dokument představí jeho dílnu, práci a filozofii.

      5 Banksy: Exit through the gift shop

Pokud jste o tomto „dokumentárním filmu“ o graffiti Banksyho neslyšeli, nebudeme vám nic prozrazovat!. Ale jinak – Banksy vážně existuje! A pokud budete chtít pokračovat jízdou na vlně s názvem “Banksy”, doporučujeme shlédnutí “Banksy v New Yorku”. Tenhle dokument se pouští do velmi zajímavé otázky – Komu patří pouliční umění?

6.Metropolis

Ano, tohle je film z roku 1927. A ano, je naivní. Ale je to stále úžasné mistrovské dílo fikce. Těžko uvěřit, že film vznikl dříve, než se objevily všechny ty možnosti počítačových úprav..

      7.Štěstí (Happy)

Co nás dělá šťastnými? A opravdu je to to, co si myslíme? Ve filmu se Roco Belic ptá na tuto otázku lidí z celého světa. Zajímá Vás, k jakému závěru došel? Pak si nenechte film ujít!

 1. Sky Ladder: The Art of Cai Guo-Qiang

Cai Guo- Qiang miluje vyhazování věcí do povětří. Tento film krásně zachycuje portrét jeho tvorby. 

 1. Abstrakt: The art of design

Mnoho skvělých návrhářů – například architekt Bjarke Ingels, návrhář obuvi Nike Tinker Hatfield a grafická designérka Paula Cher. Nakoukněte do myslí těch největších současných designérů!
(Ke shlédnutí na českém Netflixu)

 1. The true cost

V éře sociálních sítí se módní průmysl nepředstavitelně zrychlil. Trendy jsou to, co lidi zajímá a výrobci jako Zara a H&M reagovali přechodem ze dvou sezónních kolekcí (jaro/léto a podzim/zima) na kolekce, které mají životnost několik dnů. I toto překvapivě levné oblečení má cenu, a není nijak nízká. Dokument Andrewa Morgana se zabývá strašnými dopady tzv. rychlé módy.

 1. Kubo a Kouzelný meč (Kubo and the Two Strings)

Co se stane, když zkombinujete nejkrásnější japonské umění a stop-motion animaci? Získáte krásný film a jako teprve druhý animovaný film v historii, bude nominován na Oscara za nejlepší vizuální efekty.

 1. Mind of a Chef a Chef’s table

Dva seriály, které nejsou jen o jídle, ale také o kulinářském umění. Stručně řečeno, umění a filozofie. (Chef’s Table ke shlédnutí na českém Netflixu)

     14. Setkání na konci světa (Encounters at the End of the World)

Vizuální kontrast mezi obrovskými, prázdnými místy a stísněnými ubikacemi. Vydejte se s režisérem Wernerem Herzokem na návštěvu za biology, zoology, vulkanology a dalšími vědci na Antarktiku!

 1. Tales by light

Tales by Light je kouzelný projekt Netflixu Original o fotografech a jejich příbězích z celého světa.

 1. Sneakerheadz

    Sneakerheadz není skvělý dokument! Prostě skvělá “učebnice” kulturního hnutí a velkého podnikání, o kterém nic nevíte. Doporučujeme všem!

 1. Mozek a kreativita (The creative Brain)

    Сo je to kreativita? A odkud se bere? Vydejte se na cestu tajemstvími mozku s neurovědcem Davidem Eaglemanem a pochopte, jak funguje proces tvorby v hlavě! (Ke shlédnutí na českém           Netflixu)

 1. Malý princ (The Little Prince)

  Příběh, který si zamilovali tisíce lidí na celém světě se dočkal filmové podoby. Ale nebojte se, opravdu se to povedlo a knižní předlohu vám to nijak neponičí. Rozhodně se zaměřte na skvěle provedené animace – jednak ve 3D a i v technice fázové animace ve formě papíru v kombinaci s keramickou hlínou. (Ke shlédnutí na českém Netflixu)
 2.  Mistři interiérů (Interior Design Masters)

          Reality show o tvorbě interiérů, kterou hodnotí ti nejlepší současní designéři. Napínavé, zábavné a inspirativní. (Ke shlédnutí na českém Netflixu)

20. Nejpozoruhodnější domy světa (The World’s Most Extraordinary Homes)

Přijďte na návštěvu do těch nejvíce fascinujících domů světa a polechtejte trochu svojí fantazii tím, jak by mohl vypadat váš vysněný dům. (Ke shlédnutí na českém Netflixu)

TémataIMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!