Kurz ilustrátorství pro začátečníky

Předchozí
Další
1 IMG_20170304_172813
draw-planet-illustration-15
1 IMG_20170310_210637
draw-planet-illustration-10
draw-planet-illustration-30
1 IMG_20170205_164246
draw-planet-illustration-26
draw-planet-illustration-31
draw-planet-illustration-18
draw-planet-illustration-14
draw-planet-illustration-20
draw-planet-illustration-22
draw-planet-illustration-23
draw-planet-illustration-3
draw-planet-illustration-17
draw-planet-illustration-4
draw-planet-illustration-2
draw-planet-illustration-7
draw-planet-illustration-32
draw-planet-illustration-29
draw-planet-illustration-11
draw-planet-illustration-19
1-2017-Ilustrace-1-35
1 IMG_20170207_210825
1-2017-Ilustrace-1-29

Fascinují Vás obrázky na internetu a chtěli byste vytvořit vlastní? Láká Vás zobrazit svět, který si představujete?

Náš kurz ilustrace pro začátečníky je vhodný i pro zájemce bez předchozích zkušeností s tvorbou.

Vše Vám vysvětlíme a naučíte se ilustrovat, jako se Vám o tom ani nesnilo!

1 IMG_20170304_172813
draw-planet-illustration-15
1 IMG_20170310_210637
draw-planet-illustration-10
draw-planet-illustration-30
1 IMG_20170205_164246
draw-planet-illustration-26
draw-planet-illustration-31
draw-planet-illustration-18
draw-planet-illustration-14
draw-planet-illustration-20
draw-planet-illustration-22
draw-planet-illustration-23
draw-planet-illustration-3
draw-planet-illustration-17
draw-planet-illustration-4
draw-planet-illustration-2
draw-planet-illustration-7
draw-planet-illustration-32
draw-planet-illustration-29
draw-planet-illustration-11
draw-planet-illustration-19
1-2017-Ilustrace-1-35
1 IMG_20170207_210825
1-2017-Ilustrace-1-29
Předchozí
Další

Fascinují Vás obrázky na internetu a chtěli byste vytvořit vlastní? Láká Vás zobrazit svět, který si představujete?

Náš kurz ilustrace pro začátečníky je vhodný i pro zájemce bez předchozích zkušeností s tvorbou.

Vše Vám vysvětlíme a naučíte se ilustrovat, jako se Vám o tom ani nesnilo!

Více o Kurzu ilustrace pro začátečníky

Baví Vás prohlížet si ilustrace a chtěli byste je sami umět namalovat? Nevíte, jak to všechno pojmout? My Vás obrovským možnostem umění ilustrace rádi naučíme. Uvidíte, že to jde i bez předchozích zkušeností!

Kurz ilustrátorství Vás naučí pracovat s textem i stylizací předmětů. Rozebereme si práce slavných ilustrátorů, abychom vše dobře pochopili. S našimi lektory zjistíte, jak vypracovat ze skici plnohodnotnou ilustraci s emocemi, a jak se naučit triky ilustrace. Od základů se naučíme, jak se chovají barvy. Jemný akvarel, tužka i fixy Vás určitě nadchnou!

Ilustrace je úžasně rozmanitá a zajímavá, umožňuje tvořit unikátní světy, kam můžeme umístit fantastické postavy jak reálné, tak i fiktivní. Lidskou postavu rozebereme. Rozšíříme Vám obzory a Vaše kreativita se rozvine 🙂 Na konci budete mít několik vlastních děl i potřebný přehled pro další tvorbu a pevné základy důležitých technik!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂  Veškeré materiály a pomůcky Vám během celého kurzu poskytneme zdarma.

V kurzu je 9 lekcí a 1 náhradní na konci zdarma. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem 10 lekcí, tedy 30 hodin špičkové výuky v příjemném prostředí!

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Přihláška a veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Počet lekcí v Kurzu ilustrace pro začátečníky

V kurzu máte 9 lekcí a 1 náhradní zdarma. Každá lekce trvá 3 hod.

Dohromady 10 lekcí, tedy 30 hodin v Draw Planet :)

Cena Kurzu ilustrace pro začátečníky

4300 Kč za celý kurz včetně všech materiálů a pomůcek

Vychází jenom na 143 Kč za hodinu výuky

Jakým způsobem kurz probíhá?

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

Občerstvení i pomůcky máte vždycky zdarma

Lektoři

Kateřina M

Kateřina M je profesionální ilustrátorka, kterou baví vymýšlet si vlastní světy a charaktery, při čemž se nechává inspirovat fantasy knihami. Vystudovala kresbu a ilustraci v médiích na Vyšší odborné škole Václava Hollara a momentálně studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Kateřina v Draw planer vyučuje digitální ilustraci a celou řadu kurzů pro děti. Je velice důkladná s přípravou na každou hodinu a děti jsou nadšené nepřeberným množstvím nápadů, které má pro ně nachystané na lekcích.

Satine

Její komiksy jsou prostě boží. Jsme hodně překvapeni, že ještě nepracuje pro Marvel. Možná pro ni jejich nabídka není to pravé. Satine vytváří nejen postavy, ale celé unikátní fascinující světy. Satine je naprosto úžasná a jako lektor je perfektní. Jsme šťastní, že v ateliérech Draw Planet bude vyučovat kurzy tvorby komiksu právě ona. V ateliéru Draw Planet vede kurzy komiksů, kresby, začátečníky a digitální malby

Marek

Grafika, figurální kresba, malování, ilustrace, design, portrét – to všechno Marka zajímá. A co víc: to všechno perfektně ovládá. Marek je pravý renesanční člověk a velice talentovaný lektor. Miluje samotný proces výuky a studentům pomáhá realizovat jejich vlastní myšlenky a nápady. V ateliéru Draw Planet vede kurzy pro začátečníky, kurzy figurální kresby, olejomalby, kresby, sketchingu a přípravu na talentové zkoušky.

Program kurzu

#Popis lekce
1

Cvičení na rozvoj představivosti, základy stylizace, úvod do kresby, základy písma.
Základy stylizace objektu. Od realistické kresby po ilustraci. Zákldy práce s tužkou, linerem a akvarelem, cvičení.
Nakreslíme 1 reálný předmět, uděláme podpisy s různými tématy a různou náladou i stylem.

2

Dějiny ilustrace, podrobná přednáška o různých stylech, demostrace příkladů, probírání kompozice. Uděláme kopii jedné ilustrace, která nás zaujala, zanalyzujeme, proč funguje.

3

Probereme základy kresby lidského těla, základní proporce těla i obličeje, řešíme efektivní způsoby, jak dobře vyjádřit figuru. Pracujeme s referencí, kreslíme několik lidí, děláme stylizovaný autoportrét.

4-6

Knižní ilustrace, pracujeme na obálce knihy, spojujeme s kompozicí písma a jednou ilustrací části příběhu knihy. Knihu si vybereme sami.

7

Vyrobíme komerční ilustraci, přidáme stylizovaný podpis. Vytáhneme si úkol z čepice, kde se dozvíme, pro kterého klienta to bude. Reklama, reklamní článek, menu, poster, obálka produktu, žurnál, atd.

8-9

Děláme ilustraci ke konkrétnímu tématu, tvoříme vlastní styl. Krásná detailní a finální závěrečná práce. Na výběr máme 5 témat, studenti si mohou téma zvolit.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Nyní máme dva světlé a prostorné ateliéry v centru Prahy na adrese Bubenská 1, Praha 7, přímo u stanice metra C a tramvaje Vltavská. V pěším dosahu jsou i tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešen. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!