Přejít na obsah

#galerie

Zářijové výstavy

31. srpna 2020

Vytvořili jsme pro vás seznam výstav, na které opravdu stojí za to zajít. Navštivte je a dejte třeba i feedback na sociálních sítích, aby se množil počet nových fanoušků umění. 🙂
UNPLUGGED 13. srpna 2020 – 29. listopadu 2020 Galerie Rudolfinum
Podobně jako hudební interpreti hrající unplugged, tedy výlučně na akustické hudební nástroje místo elektrických, připravila desítka umělců z Rakouska, Belgie, České republiky a Slovenska své site-specific projekty pro Galerii Rudolfinum za minimálního užití energií na jejich výrobu i transport a s důrazem na ruční práci. Galerie je k tomu vyzvala v rámci „environmentálního uvažování“ jako tématu výstavy UNPLUGGED. Umělcům poskytla na tři měsíce část galerijních prostor a některá díla tak mohla vznikat přímo na místě.
GIMME ME A BIG GREAT SMILE – Laura Limbourg
24. 9. – 29. 10. 2020
Nová galerie
Vítězka 13. ročníku ceny kritiky za mladou malbu a studentka pražské AVU prezentuje svou osobitou výstavu. Nezvyklé materiály a zajímavá témata tvorby vás určitě budou bavit!
FACELIFT – Jan Soumar
9. 9. – 9. 10. 2020.
Galerie Dolmen
Náš lektor a také jeden ze studentů pražské AVU. Doporučujeme všem fanouškům moderní malby.
Czech Design Week 2020
10/9 – 13/9/2020
Prague Congress Centre
Czech Design Week je přehlídka, která představuje autory nezávislé scény. Prezentuje designéry z Čech a zahraničí, kteří vás zaujmou svým osobitým stylem.
image

Návštěva umělecké galerie je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, když máte volno. Nejenže načerpáte spoustu inspirace, ale také odhalíte význam v každém díle. Proto tolik lidí tráví v uměleckých galeriích spoustu času.

Povedené umělecké dílo na vás zapůsobí tak, že si ho budete chtít vyfotit. Ve všech  uměleckých galeriích však platí určitá pravidla, která bychom měli dodržovat, abychom nebyli za burany a ignoranty.

  1. Nenoste svůj batoh přímo do galerie.

Je spoustu uměleckých galerií, které nedovolují vzít si tašku nebo batoh přímo dovnitř galerie. Nejsnadnější je si odložit tašku v úschovně nebo na recepci. Nebude vám také překážet při prohlížení galerie.

  1. Věnujte pozornost všem pravidlům v každém uměleckém díle

Když navštívíte galerii umění, tak se může stát, že objevíte umělecké instalace, které expozice činí zábavnější. Jako příklad lze uvést interaktivní uměleckou instalaci, které se můžete dotknout, protože tím snadněji pochopíte její význam. Existuje však i neinteraktivní umění, kterého je zakázáno se dotýkat. To je jeden z důvodů, proč byste se měli řídit pravidly u každého uměleckého díla.

  1. Pozor na vyhrazený prostor

U každého uměleckého díla se běžně vyskytují čáry, od kterých byste se měli distancovat, pokud nechcete být vyloučeni z galerie. Měli byste mít otevřený přístup k dílům a neobtěžovat ostatní návštěvníky hlasitými zvuky.

  1. Pokud je povolen fotoaparát, tak nepoužívejte blesk

Možná vás dílo tak uchvátí, že si ho budete chtít vyfotit telefonem nebo fotoaparátem. Za žádnou cenu nepoužívejte blesk.  Blesk totiž může poškodit kvalitu obrazu a degradovat jeho barvy. Vždy se nejdřív ujistěte, že je blesk fotoaparátu vypnutý.

  1. Nedotýkat se!

Respektujte umělce tím, že se nebudete dotýkat jejich práce, pokud to není dovoleno. Tím zachováte kvalitu vystavovaného exponátu.  Pokud je umělec v galerii přítomen zapojte se s ním do hovoru, možná vám odkryje skryté významy vystavených děl. 

  1. Nebuďte hater

Nemůžete vystát umělecké dílo? Zkuste si odpovědět proč a neodsuzujte ho na první dobrou. Přemýšlejte o něm. Takové myšlenky vás mohou mnohé naučit. Je příliš snadné říct “to je hrozné“.

1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!