Přejít na obsah
Menu

#Digital

DSC_1419
Papír, pero a tužka nejsou jedinými nástroji moderního kaligrafa. Zajímavý nástroj, který nepřekonatelně pomáhá návrhářům, umělcům a dalším tvůrčím osobnostem dnešní doby, je tablet!
iPad skvěle zastupuje počítač. Můžete na něm pracovat s grafickými programy, sledovat videa, hrát hry atd.
Programy na iPad pro:

Asropad
Umožňuje připojit se k počítači a použít iPad stejně jako grafický tablet Wacom. Vše, co na tabletu uděláte, se okamžitě zobrazí na obrazovce počítače

Adobe Draw (Illustrator)
Program Adobe Draw je určený pro práci s vektorem. Poskytuje více možností tabletu a umožňuje vám vytvářet vektorové ilustrace. Illustrator aktivně používají například návrháři log, což pomůže i vám posunout kvalitu log na vysokou profesionální úroveň.
Stejně jako jiné Adobe programy je tento program placený.
A jak Adobe Illustrator funguje? V nabídce vlevo jsou nástroje, vpravo jsou vrstvy. Chcete-li začít pracovat na vektorovém obrázku, můžete načíst rastrový obrázek, podle kterého budete překreslovat. Může být nakreslený vámi nebo stažený z webu. Není to ale podmínkou. V Illustratoru můžete začít kreslit klidně hned. Vše záleží na vašich schopnostech.

Photoshop Adobe Sketch
Program pro práci s obrázky v rastru. Dá se v něm skvěle pracovat s akvarelovým efektem: vytvářet průsvitné vrstvy, které se do sebe vpíjí jako skutečné akvarely. Sketch nabízí umělcům obrovské množství nástrojů, barev a textur: tužky, pera, vlastní štětce a mnoho dalšího. Stáhnout si jej můžete zdarma.

Procreate
Po Illustratoru druhý nejvýkonnější program pro designéry. Díky různým nástrojům a možnostem úprav citlivosti pera můžete vytvářet dokonalé linie, krásná pozadí, vytvářet masky, měnit barvy, i se věnovat kaligrafii a letteringu.
Nejlépe si asi představíte skvělé možnosti Procreatu na vytváření písma.

Kaligrafický styl Copperplate můžete v Procreate snadno vytvořit pomocí nástroje pro kreslení. Jeho použití je velmi podobné práci se skutečným perem: když se sotva dotknete displeje, linie je tenká, s přibývajícím tlakem se rozšiřuje.
Pro dokonale rovné čáry můžete použít Streamline. Jde o nastavení pera, které vyhlazuje nerovnoměrné linie a v každém probudí pocit jakoby pero psalo samo!
Chcete-li vytvořit přímé čáry, můžete nakreslit čáru a bez uvolnění stylusu ji podržet. Uvidíte, jak se čára narovná.

Psaní na tabletu se může zdát samozřejmě obtížnější než psaní na papír. Oproti kluzkému povrchu stylusu je pero na papíře stabilnější a dává kaligrafovi větší kontrolu. Oproti tvoření na papír můžete ale své výtvory vylepšovat a upravovat jak se vám zlíbí.

Tohle je ale jen mizivý výčet programů, které můžete na iPadu používat. Nechte se technologiemi zavést do budoucnosti tvorby! IPad Pro vám to umožní stejně jako tisícům umělců z celého světa.

Přijďte si vyzkoušet, jak se tvoří na iPadu do Draw Planet! Připravili jsme pro Vás Kurz kaligrafie i kurz ilustrátorství. Tak se přihlaste a ponořte se do světa tvorby. 🙂

Digitální lettering. Kurz kaligrafie v iPad Procreate:
Kurz ilustrace a sketchingu iPad Procreate:
wacom-intuos-pro-andra-dieckmann

V životě mnoha umělců přijde moment, kdy se rozhodnou zkusit digitální malovaní. Ačkoli máme internet a existuje na toto téma mnoho vzdělávacích materiálů, pořád mnozí tápou odkud začít.  Sepsali jsme pro Vás takový malý úvodní FAQ pro začátečníky i pro zkušené „tradiční“ umělce, kteří chtějí začít digitálně tvořit na počítači v grafických editorech.

1) Musím se naučit znovu kreslit?

Ne, to nemusíte. Základy teorie kreslení / kompozice / barvy jsou stejné, bez ohledu na techniku, ve které pracujete (ať už je to pastelová, olejová nebo digitální). Jen musíme vnímat a přizpůsobit se specifikům práce v této technice. Je tedy třeba získat znalosti o rozhraní grafického editoru a zvyknout si na práci na tabletu.

2) Musím mít grafický tablet?

Kreslení myší není ten nejlepší nápad. Grafický tablet vám dost usnadní práci. Ale například průkopník počítačového malování Craig Mullins stále pracuje myší a vytváří působivou práci.

3) Co jsou to grafické tablety?

Grafické tablety můžou být buďto s vestavěnou obrazovkou nebo bez ní.

Tablety s obrazovou jsou podobné jako „ipad“ nebo jiný monitor s dotykovým vstupem. Na rozdíl od obyčejných dotykových monitorů dokáže povrch obrazovky grafického tabletu číst tlak tahů při kreslení. Také se k práci na něm se používá speciální stylus.

Setkat se můžete s takovými tablety s obrazovkou, které se připojují k počítači nebo s přenosnými verzemi s vestavěným softwarem. Výhodou tohoto druhu tabletu je, že kreslíme přímo na jeho obrazovku, což je proces velmi blízký tradičnímu kreslení. Nevýhodou těchto zařízení je jejich vysoká cena.

Tablety bez obrazovky jsou nejoblíbenější a nejběžnější. Při kreslení na tomto tabletu bez obrazovky se umělec dívá na počítačový monitor, kde se mu kresba objevuje. Nejprve je to zvláštní, ale velmi rychle si zvyknete. Výhodou je pohodlí, kompaktnost i cena.

Všechny tablety se liší velikostí pracovní plochy, citlivostí pracovní plochy, zdrojem připojení (kabelové / bezdrátové) a tak dále.

4) V jakých programech je lepší kreslit?

Vše závisí na individuálních preferencích, stejně jako na tom, co chcete aby program uměl. Pro rastrovou grafiku je to Adobe Photoshop, Corel Painter, PaintTool SAI; pro vektorovou grafiku tu je Adobe Illustrator, Corel Draw. K dispozici jsou také editory rastrové grafiky, které jsou vytvořené tak, aby věrně napodobovaly tradiční techniky (akvarel, olej, měkké materiály…), kde si můžete vybrat texturu listu, tvar štětce, a tak dále. Jedním z nejpopulárnějších programů tohoto typu je ArtRage.

5) Jaký je rozdíl mezi rastrovou a vektorovou grafikou?

Stručně řečeno: rastrové obrázky jsou složeny z obrazových bodů a mají jasné rozlišení, tento druh grafiky se blíží k tradičním kresbám na plátně nebo papíru. Vektorová grafika je založena na kontrolních bodech a křivkách, které je spojují. Vektorová grafika je užitečná pro ilustrátory stejně jako pro návrháře, kteří kreslí poměrně jednoduché obrázky. Výhodou vektorové grafiky je její flexibilita a možnost nekonečného zvětšení obrazu bez újmy na kvalitě.

6) Jaké jsou výhody kreslení na počítači?

Není možné, abyste si práci zkazili. Máte možnost uložit si práci v jednotlivých fázích odděleně, a pokud se něco nepodaří, prostě se vrátíte o kus zpátky. Dává vám to obrovské možnosti při změně fáze kreslení, při přidání nebo změně barvy, změně proporcí, velikosti plátna atd. A obrovskou výhodou je i flexibilita zobrazení originálního obrazu na různých zařízeních i neomezené kopírování.

7) Jaké jsou nevýhody kreslení na počítači?

Po vytvoření digitálního díla je třeba před finálním tiskem provést mnoho úprav, barevných korekcí a mnoho dalšího než bude vytisknuté dílo vypadat stejně jako na obrazovce. Také je obtížné provádění neočekávaných náhodných textur a efektů. Prostě je k pokročilé digitální tvorbě zapotřebí překonání digitální odlišnosti.

8) Je možné kombinovat kresbu na papíře s digitální tvorbou?

Samozřejmě! Můžete začít kreslit na papíře, pak jej naskenovat a dokreslit na počítači. Nebo naopak, nakreslit náčrty v grafickém editoru a poté náčrt přenést na plátno. Zpracování obrázku na počítači s mírnou korekcí je dnes při dotváření na papír nakreslených ilustrací naprostým standardem.

9) Jaký je nejlepší způsob, jak začít s digitálním tvořením?

Na začátku je nejdůležitější zjistit, jestli se vám tato oblast tvorby líbí. Podívejte se na díla opravdu dobrých umělců. Pokud se vám díla líbí, je na čase pořídit si grafický tablet a v závislosti na vašich finančních možnostech zvolit grafický editor, který splní vaše potřeby.

A pak už jen zbývá přihlásit se na kurz digitální malby pro začátečníky 🙂
Na kurz v Draw Planet si nemusíte pořizovat nic – máme tu pro Vás k zapůjčení notebooky s nainstalovanými grafickými editory, skvělé grafické tablety od Wacom a ty nejlepší lektory, kteří vám všechno vysvětlí a se vším pomůžou.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby/

cover-trent

Termín koncepční umění poprvé vyjádřilo studio Walt Disney Feature Animation ve 30. letech minulého století. To bylo ještě před příchodem prvních umělců. Ne těch, kteří malovali na stěny jeskyní mamuty, ale těch, kteří udělali z umění plnohodnotnou profesi.

Concept art je forma ilustrace, jejíž hlavním účelem je předávat vizuální představu designu, nápadu nebo nálady filmů, videoher, animáků nebo komiksových knih. Jde o obraz toho, co bude součástí konečného produktu. Vývoj concept artu je nedílnou součástí rozvíjení a zlepšování čehokoli, od budování domu až po vývoj nového automobilu, nebo třeba nové populární mobilní aplikace, která je navržena tak, aby přivedla svět na kolena. Zvláštní případ takového koncepčního umění navždy zůstane zapsán v patentové knihovně a bude připomínat Steva Jobse.

A jak se vlastně vytváří takový koncept? Začíná se vždy z tmavé siluety objektu nebo postavy. Z tohoto vyplývá, že umělec nebo jakákoli jiná osoba, která si ráda kreslí, začíná od toho neobecnějšího a pokračuje postupně k nejmenším detailům. Nejčastější chybou nováčků je, že začínají vykreslovat detaily do obecné siluety nebo obrysu. Pořádně ani nevědí, jak se jim detail do kresby bude vůbec hodit a jestli jej kreslí ve správné velikosti. Když jej do výkresu nějak vměstnají, je z toho všeho takový nehezký guláš. 🙂


V dnešní době mnoho umělců po celém světě kreslí stovky tisíc konceptů („skic“) denně. Nejlepší digitální galerie jsou plné rozmanitého grafického obsahu.  Proč ale všichni tito lidé pro někoho vytvářejí tak šíleně obrovskou armádu konceptů? K čemu to všechno je? Kdo to potřebuje? Pro některé umělce je tvorba konceptů jako dýchání. Pro druhé je to výzva, výzva, ve které se umělec snaží světu ukázat, jak je v dobrý a jak originální jsou jeho navrhované koncepty. Někdo kvůli PR. Pro některé je to rutinní práce, kde je třeba vytvořit alespoň pět konceptu za hodinu práce, aby někdo jiný mohl vybrat ten nejlepší. Pro někoho je to jen odpočinek. Existuje více typů těchto umělců, než si dokážete představit, ale …
… Jedna věc je spojuje – vytvářejí rychlé koncepty, které nám umožňují v rané fázi zjistit, zda stojí obětovat zdroje na vývoj zvoleného směru projektu, nebo ne.

Získala si vás digitální tvorba a pohlcující herní svět? Chcete se do toho opravdu obout a naučit se digitálně namalovat postavu a dělat návrhy?

Přihlaste se do kurzu charecter designu a concept artu v Draw Planet! 🙂

Ucelený program logicky krok po kroku poodhaluje detailněji digitální umění. Povíme si o zajímavých tvůrcích, inspirujeme se jejich tvorbou, probereme možnosti zlepšení, a jak dosáhli svých výsledků. Představíme si funkce Photoshopu, ve kterém budeme tvořit.
Se štětci zvládneme textury, barvy i různé materiály. Nezapomeneme ani na anatomii. Při tvorbě charakteru se nám bude velmi hodit, stejně tak je důležitá psychologie postavy.
Nahlédnete do světa tvorby her a odnesete si praktické zkušenosti i k dalšímu pokračování s tvorbou concept art. Dodejte svému tvoření uvěřitelnost! V Draw Planet milujeme posouvání hranic tvorby. Tak do toho pojďte s námi!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby-character-design-concept-art/

 

3676a7387eca7d3ef9c5839d9a5b2874

Podívejte se kolem sebe. Pokud se nenacházíte v nějaké bohem zapomenuté divočině, je pravděpodobné, že se právě teď díváte na spoustu log, které jsou na všem, co vlastníme. Ale všimli jste si někdy, že existují prvky, které jsou v některých logách skryté? Stejně jako u každého úžasného díla má dobré logo hloubku.

# 1 Beats

Není to jen písmeno B v červeném kruhu, ale také někdo kdo nosí sluchátka Beats.

# 2 Quiksilver

Je to ve skutečnosti stylizovaná verze slavného plátna Great Wave od Kanagawa.

# 3 Toblerone

Toblerone čokolády pocházejí ze Švýcarska a poukazují na to nejen tím, že máji v názvu schované město Bern (tam se čokolády vyrábí), ale také medvědí siluetu umístěnou uvnitř horského loga.

# 4 Amazon

Je zjevné, že šipka spojuje A i Z, ale to, co se obvykle vynechává, je, že se logo usmívá.

# 5 Toyota

Logo Toyoty je extra cool, protože v sobě opravdu obsahuje každé písmeno použité v názvu společnosti.

# 6 FedEx

FedEx skrývá malou šipku mezi písmeny E a X, což představuje hybnost a efektivitu.

# 7 Baskin Robbins

Výrobce zmrzliny je známý tím, že vyrábí 31 různých příchutí svého produktu. Tohle číslo dali dokonce i do svého loga.

# 8 Hyundai

Logo automobilu je prvním písmenem názvu značky, že? A nejen to, představuje také úspěšnou dohodu mezi prodejcem automobilů a zákazníkem.

# 9 Tour de France

Jen málo kdo si toho všimne, že do loga je začleněný i cyklista.

# 10 Formule 1

Lidé obvykle vidí písmeno F oddělené od čísla 1. Ale ve skutečnosti je číslo bílé, za ním je červená vlajka.

# 11 Pinterest

Písmeno „P“ je v logu stylizované tak, aby nám připomínal skutečný špendlík.

# 12 Obchodní domy ve Francii „Galeries Lafayette“

Dvě „T“ v názvu se proměňují na symbol Paříže – Eiffelovu věž.

# 13 Italský výrobce automobilů „Alfa Romeo“

Logo Alfa Romeo obsahuje spoustu věcí, ale klíčovým znakem je had, který požířá muže.

# 14 Sony Ericsson

Takhle vznikla ta mystická zelená bublina – spojením prvních písmen S a E

# 15 Unilever

Logo Unilever je vlastně tvořeno ikonami, které představují různé aspekty udržitelného bydlení.

Baví Vás loga a grafika? Přihlaste se k nám na kurz grafického designu nebo na kurz Adobe Illustratoru pro začátečníky a naučte se je také vytvářet!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-zacatecniky/

https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

48790f1e70414026febfafce2e063ea0

Než začnete prozkoumávat tento úžasný program, doporučujeme Vám ujasnit si, co se vlastně chcete naučit. Pomůže Vám to lépe dosáhnout požadovaných výsledků.
Photoshop je neuvěřitelně obsáhlý program určený pro práci s rastrovou grafikou. Ještě nedávno to byl téměř jediný program svého druhu.

Pojďme zjistit, pro koho se Photoshop hodí: Photoshop je skvělý pomocník pro návrháře. Pozor, správně píšeme „pomocník“ a ne všelék! Design je obvykle choulostivý a vytvářet ho je možné s čímkoli a kdekoli.

Jste umělec a už Vás nebaví plátno? Chcete více prostoru pro kreativitu? Skvěle! Photoshop je naprosto báječné řešení! Umělci, kteří začali tvořit v tomto programu, často dosáhli úspěchu, když uplatnili svůj potenciál v různých projektech. Píšeme tady o samých profesionálech, ale nesmíme zapomenout na duši! Kreslete ve Photoshopu i pro sebe, pro radost. 🙂
Když máte fantazii, je Photoshop dokonalým nástrojem pro vytváření reklam. Zvládnete v něm vytvořit vizitky, kalendáře, plakáty, brožury… A mnoho dalších produktů.

Samozřejmě, nezapomínejme na fotografy! Nejvíce z nich dává přednost Lightroomu, ten je ale omezen pouze na korekci barvy fotografie. Druhou bradu z fotky může odstranit pouze Photoshop. 🙂 Photoshop je nástroj pro umělce, designéry, fotografy a mnoho dalších. Můžete s ním vytvořit koláže, infografie, komiksy, animace, fotomontáže, kreslit, retušovat portréty převést formáty, optimalizovat obrázky…


Photoshop je prostor pro realizaci fantazie: vytvořte na bílém listu mistrovské dílo nebo radikálně přetvořte již existující fotografii. Jste si jistí, že ho potřebujete, ale nevíte čím začít? Přihlaste se na kurz Adobe Photoshop pro začátečníky v Draw Planet! Od úplných základů se naučíme koláže, retušovaní a mnoho dalšího.

https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-photoshop-pro-zacatecniky/

Vytváření postavičky

27. září 2018

tQzmqjx

V tomto článku se podíváme na některé jednoduché, ale efektivní metody, které můžete použít k tomu, aby vaše postavy byly více osobité a vizuálně zajímavé. Už jen třeba změna polohy očí je skvělou cestou k jednoduchému vytvoření nové postavičky.

Změňte oční linii
Oční linie je imaginární vodorovná osa, která určuje polohu očí na hlavě postavy. Jedním ze způsobů, jak vytvořit novou, vizuálně zajímavou postavu, je změnit pozici této linie.
Čím je tato čára výš, tím menší je velikost čela postavy a tím hloupěji postavičky vypadají. A naopak, čím níž se tato čára nachází, tím vypadá postavička inteligentněji.
Po dokončení očí postavičky můžete experimentovat s různými účesy, abyste získali jedinečný vzhled.

Změňte vzdálenost mezi očima
Chcete-li, aby byly postavičky ještě různorodější, můžete zvětšit nebo zmenšit vzdálenost mezi jejich očima, jak je to znázorněno na obrázku níže.
„Normální“ uspořádání očí nám vytváří obyčejnou postavu, ale změna vzdálenosti mezi nimi postavičkám dává něco zajímavějšího.


Chcete-li pořádně pozorovat efekt vzniklý změnou vzdálenosti mezi očima, ponechte všechny ostatní znaky obličeje stejné.


Na závěr
Změnou linie očí a vzdáleností mezi nimi můžete rychle vytvořit řadu nových zajímavých postav. Na kurzu komiksu v Draw Planet budeme vytvářet nejenom postavičky ale i prostředí, a také probírat anatomii a vymýšlet akci. Přihlaste se do nového sobotního terminu kurzu! Začínáme 3. listopadu!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-komiksu/

0f259d8035f1

Jistě měli mnozí z vás potíže při kreslení látky, a tak se podívejme na základní pravidla.

Metoda kreslení:
Určete zdroj světla
Vytvořte náčrt
Postarejte se o nezbytné předlohy
Vyberte barvu a strukturu
Nakreslete strukturu založenou na předloze
Nakreslete a vylepšete texturu

O předlohách
Existuje nesčetné množství typů textilií, takže volba správné předlohy a její následování je velmi důležité. Ne vždy je odpovídající látka po ruce, využijte tedy alespoň fotek.

Příklad 1. Před a po zmačkání

Horní obrázek ukazuje tvar tkaniny pomocí barvy a stínů a dolní obrázek jej ukazuje pomocí rovnoměrných čar. Vertikální i vodorovné čáry před a po zmačkání mají stejnou délku. Pravý krajní obrázek neodpovídá schematickému nákresu linek, protože barva ve středu není dostatečně tmavá, takže nemá zdeformovaná látka dostatečnou hloubku.

Příklad 2. Sklady

Tohle se vám bude hodit při kreslení doplňků.
Všimněte si, že pravý příklad není špatný, ale stále není nejefektivnější.

Příklad 3. Volány
Využijete, když budete kreslit rukávy.
Všimněte si, že horní část „rukávu“ má pořád stejný tvar. Ale spodní část, je zvlněná a zdeformovaná. Ale i přes zvlnění zůstává délka stejná – zkontrolujte ji pravítkem. Obvod, který tvoří okraje tkaniny, musí zůstat stejný.

Síly, které působí na látku
Gravitace
Síly přírody (vítr, vlhkost)
Různé objekty
Samotné vlastnosti látky

Příklad účinku sil na látku
Tato fotografie Marilyn Monroe je vynikajícím příkladem různých efektů: vítr, předklonění postavy, gravitace.
Čím více pozornosti věnujete působení všech druhů síly na látku, tím realističtěji ji budete schopni zobrazovat.

Světlo a stíny na látce
Stejně jako u ostatních 3D objektů je kus tkaniny také v trojrozměrném prostoru. Před nakreslením zjistěte světelný zdroj nebo přidávejte světlo v procesu.

Pevná a měkká tkanina
Pevná tkanina: barevné přechody jsou ostré, čáry jsou odlišné. Mají ostré ohyby.
Měkká tkanina: barevné přechody jsou hladké. Mají jen málo ostrých ohybů.

Textilie s tekoucím vzhledem. „Tekoucí tkaniny“ mají krásné křivky, stačí se podívat na obrázky.


Obrazy z období neoklasicismu jsou také plné vzdušných, „tekoucích“ látek.


Ale v reálném světě textilie neteče, jako ve výkresech Parrishe a Laytona. A nakreslit to není vůbec snadné. Mezitím kontrast, který způsobuje neskutečnou lehkost tvarů a ohyby, vytváří pocit nadpřirozena. Ve skutečném světě můžeme tekoucí látku vidět na podvodní fotografii.


Spolu s fotografiemi tkání, které se toulaly ve větru, mohou sloužit jako vynikající předlohy na zobrazení látek, které „proudí“.

Proces kreslení
1. Nakreslíme skicu jednoduchými čarami, určíme umístění látky.


2. Určíme vliv různých sil na tkaninu.


3. Po určení světelného zdroje nakreslíme barvu. V našem příkladu světlo spadá z pravého horního rohu.


4. Začínáme kreslit záhyby z levého horního rohu.


5. Stále pracujeme se záhyby v tomto rohu. Za běhu opravujeme chyby.


6. Vybarvujeme přední část tkaniny v popředí.


7. Pokračujeme s prací na levém horním rohu.


8. Dosáhli jsme správné formy.


9. Vykreslujeme látku ještě podrobněji. V pozadí pracujeme s ohyby.


10. Další detaily.


11. Malá práce s měkkým štětcem, která odděluje pozadí od popředí pomocí barev.


12. Při dalším používání měkkého štětce, můžete udělat látku ještě měkčí.


Kreslení látky trvá hodně času, je neustále nutné něco zkoušet, opravovat, koukat na předlohu ale za ten výsledek to stojí.
Na kurzu digitální malby pro začátečníky se budeme věnovat i kreslení látek a tkanin. Přijďte to zkusit pod vedením zkušeného lektora!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby/

Low polygon art

12. dubna 2016

Francouzský ilustrátor a grafický designér Paul Douard zachytil krok za krokem svou práci. Zájemci si tak mohou udělat představu, jak se vlastně takové dílo stylem „low poly“ tvoří. Takzvané „low poly art“ by se dalo přeložit zhruba jako umění mála úhelníků.

Tento umělecký směr se totiž projevuje tím, že místo stínování barev a používáních různě zakřivených linií skládá obraz pouze za pomocí jednobarevných několikaúhelníků různých tvarů a odstínů. Jak můžete vidět i na samotném obrazu, konečný efekt je prostě úžasný! 🙂

Více o umělci zde: https://www.behance.net/douardp

Remo-Lienhard-1

Současný umělec Remo Lienhard, jinak také známý pod přezdívkou Wes21,  tvoří zajímavé počítačové grafiky, malby, graffiti a ilustrace plné absurdity a kritiky společnosti. Obsahem se jeho práce podobají tvorbě světoznámého amerického pouličního umělce Banksyho či skupiny dvou graffiti umělců Etam Cru, o které jsme již psali.

Remo-Lienhard-3

Remo-Lienhard-2

Remo-Lienhard-5

Remo-Lienhard-7

Wes21 si ovšem potrpí na detail, což se projevuje nejcíve v jeho graffiti pracích, které jsou na fotografiích k nerozeznání od malby. Tento umělce skutečně klade důraz nejen na zprávu, kterou mají obrazy divákovi předat, ale i na její formu a uměleckou kvalitu, což z něj dělá skutečného profíka. 🙂 Více zde: https://www.facebook.com/wes21.schwarzmaler/

Remo-Lienhard-6

Remo-Lienhard-10

1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!