Kurz interiérového designu pro začátečníky

Předchozí
Další
DSC_0503
DSC_0573 1
DSC_0536
DSC_0511
DSC_0516
1-2016-sketching-1-52
DSC_0575 1
DSC_0515
DSC_0517
DSC_0532
DSC_0507
DSC_0522
k96auZQKm_s
^52E6902851CB511B5E91A27216ADEE1ABCCC4468C6A315B967^pimgpsh_fullsize_distr
DSC_0525

Toužíte vědět, jak uspořádat interiér jako z časopisu?

Chcete si sami navrhnout nádherný domov? I jako úplný začátečník kurz s našimi šikovnými lektory zvládnete! Vysvětlíme, jak celý obor funguje a předáme spostu znalostí.

Existuje spousta teorií na správné uspořádání prostoru, my Vám vysvětlíme, jak to celé funguje!

DSC_0503
DSC_0573 1
DSC_0536
DSC_0511
DSC_0516
1-2016-sketching-1-52
DSC_0575 1
DSC_0515
DSC_0517
DSC_0532
DSC_0507
DSC_0522
k96auZQKm_s
^52E6902851CB511B5E91A27216ADEE1ABCCC4468C6A315B967^pimgpsh_fullsize_distr
DSC_0525
Předchozí
Další

Toužíte vědět, jak uspořádat interiér jako z časopisu?

Chcete si sami navrhnout nádherný domov? I jako úplný začátečník kurz s našimi šikovnými lektory zvládnete! Vysvětlíme, jak celý obor funguje a předáme spostu znalostí.

Existuje spousta teorií na správné uspořádání prostoru, my Vám vysvětlíme, jak to celé funguje!

Více o Kurzu interiérového designu pro začátečníky

Baví Vás vybírat nábytek, vymýšlet novou barvu na stěnu? Chcete se dozvědět, jak sladit vše dohromady? A jak to celé naplánovat? Detailně Vám vysvětlíme, jak probíhá celý proces návrhu interiéru! Uvidíte, že s námi navrhnete originální prostor, který budou všichni obdivovat!

Abychom došli ke skvělým výsledkům, projdeme si podstatné základy kresby. Naučíme perspektivě i skicování. Povíme si o ergonomii a proč je důležitá. Barvy v interiéru kouzelně účinkují jako zvětšování či zmenšování prostoru, ukážeme Vám, jak pracují! Dotkneme se i zeleně a oživíme kreslení příjemnými pokojovými rostlinami.

Po historii se vrhneme na praktickou část. Vytvoříme návrh na vlastní úžasný interiér podle výběru! Můžeme se inspirovat některým ze stylů, o kterých jsme si říkali. Na papíře umístíme nábytek, vymyslíme barvy, rostliny. Z výsledku budete nadšení!

Provedeme Vás interiérovým designem s trpělivostí a zapálením pro věc! Stane se z Vás skvělý bytový návrhář, změníte design bytu. Už nemusíte nádherné prostory jen navštěvovat, vytvořte vlastní, naše škola interiérového designu a Praha, to dohromady prostě dýchá!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂  Veškeré materiály a pomůcky Vám během celého kurzu poskytneme zdarma.

V kurzu je 9 lekcí a 1 náhradní na konci zdarma. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem 9 lekcí, tedy 30 hodin špičkové výuky v příjemném prostředí!

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Přihláška a veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Počet lekcí v Kurzu interiérového designu

V kurzu máte 9 lekcí a 1 náhradní zdarma. Každá lekce trvá 3 hod.

Dohromady 10 lekcí, tedy 30 hodin v Draw Planet :)

Cena Kurzu Kurzu designu interiérů

3900 Kč za celý kurz včetně všech materiálů a pomůcek

Vychází jenom na 130 Kč za hodinu výuky

Jakým způsobem kurz probíhá?

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

Občerstvení i pomůcky máte vždycky zdarma

Program kurzu

#Popis lekce
1

Perspektiva a základy kresby. Pojetí perspektivy, co to je, jaké druhy existují, jak to nakreslit. Kreslíme tužkou pokoj v perspektivním zobrazení.
Domácí úkol: perspektivní kresba pokoje, kavárny, atd.

2

Ergonomie a nábytek. Ergonomie jako základ interiéru, co to je, jaké jsou požadavky na nábytek a místnosti, rozměry základních druhů nábytku a manipulačních prostor. Kreslíme skici nábytku.
Domácí úkol: kreslíme židli nebo křeslo z domova, popíšeme rozměry.

3

Barva a světlo v interiéru. Optické iluze a barvy v interiéru. Jak zvětšit prostor, jak udělat pokoj teplejší nebo naopak studenější. Světlo v interiéru, jak ovlivňuje celou koncepci. Výběr barevných sestav pro různé typy interiéru. Barevné skici nábytku v kombinaci s tapetami a barevnými doplňky.
Domácí úkol: skici různých druhů svítidel.

4

Půdorys, řez, měřítko. Povíme si, na co uvedené potřebujeme, jak to nakreslíme a vypočítáme. Vytvoříme podrobný půdorys učebny a recepce v určitém měřítku.
Domácí úkol: nakreslit půdorys oblíbené kavárny, nemusí být přesná (cvičíme prostorovou představivost), bude-li čas, ověřit.

5

Dějiny interiérů. Projdeme si dějiny interiérů a jejich stylů, řekneme si o nejdůležitějších prvcích stylů 19., 20., a 21. století. Současní designéři a jejich autorský styl. Zkopírujeme prvky, které nás nejvíc zaujaly.
Domácí úkol: nastudovat více o stylu interiéru, který nás nejvíc zaujal.

6

Rostliny. Rostliny v interiéru, jak je nakreslit. (Domácí úkol na závěrečnou práci: foto a rozměry místnosti, bytu, domu, kavárny, obchodu, salónu, atd., který budeme zařizovat, kde budeme řešit interiér).
Domácí úkol: nakreslit rostliny z domova, nebo z kavárny.

7

Design interiéru. Začneme práci na vlastním projektu, kreslíme půdorys, návrh, skicu. Vybereme styl, barevné řešení interiéru.
Domácí úkol: hledání nábytku v internetových obchodech, nábytek musí existovat a lze ho koupit.

8

Finalizace dispozic bytu. Určujeme dispozice nábytku, pracujeme nad skicami interiéru z různých pohledů.
Domácí úkol: jít do objektu a ještě jednou zkontrolovat dispozice nábytku. Jestliže je to doma nebo v prázdném prostoru, obrysy nábytku mohou být vyznačené lepenkou na podlahu.

9

Finální design. Dokončujeme práci s interiérem, připravujeme návrh k prezentaci "klientovi".

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Nyní máme dva světlé a prostorné ateliéry v centru Prahy na adrese Bubenská 1, Praha 7, přímo u stanice metra C a tramvaje Vltavská. V pěším dosahu jsou i tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešen. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!