Přejít na obsah

#Komiks

Jak kreslit komiks

17. června 2019

comics

Možná Vás napadlo, že nakreslit si svůj vlastní komiks nebude taková věda. Pár jednoduchých postaviček, které nakreslíte do rámečků vedle sebe, a pak jen doplníte text do bubliny. Sedli jste si ke stolu a.. A nic. Poradíme vám, jak na to!

Komiks stojí na 3 základních kamenech. Musíme vytvořit skvělé postavičky s jasným charakterem, vymyslet poutavý příběh a udržet nit příběhu a styl kresby. A tak můžete začít hned tím prvním. Zkuste si načrtnout hlavní postavu. Budete ji potřebovat v různých situacích, kde zažívá různé emoce. Až budete s několika postoji a výrazy ve tváři spokojení, ucelte to. A máte svého hlavního hrdinu!

Popřemýšlejte o vlastnostech vytvořeného charakteru a osobním příběhu. I zelený králíček s fialovou mrkví má svůj možná trochu šílený osobní příběh! Možná se vám začne už teď rodit v hlavě parádní story. Ale přesto ještě chvilku zabrzděte a přemýšlejte nad tím, jaká vaše postava je. Je nutné, abyste věděli, jak se zachová při nebezpečí, jak se raduje a co má ráda a co naopak nesnáší. To vám pomůže v autentičnosti příběhu.

A teď přijde na řadu příběh. Už si můžete představit konkrétní postavu, která příhody prožívá. Nejdůležitější je ale zápletka nebo vtip. Nemusíte hned napsat Bratry Karamazovi, ale pokud budou obrázky bez pointy a odejdou do ztracena, bude to velká škoda vaší práce. A tak prostě pište a pište, můžete si udělat strukturu příběhu, aby bylo jasné, že máte děj i důstojný závěr. Udělejte to, i když půjde o opravdu krátký komiks!

Pak musíme všechno zkompletovat. Brzy začne velká práce s kreslením. Vezměte sešit a zkuste si příběh rozložit na jednotlivé scény, které chcete vyobrazit. Načrtněte si situace, připište, co bude ke čtení. Zatím jde o hrubý náčrt. Můžete to ukázat někomu z blízkých, aby vám upřímně řekl, jestli chápe, o co jde. A když komiks testem projde, je čas začít pracovat na jednotlivých obrázcích, na kterých už si dáte opravdu záležet.

Povedlo se? Určitě jste na svůj první komiks pyšní. A nebuďte na sebe přísní, na poprvé nikdo není perfektní. A jestli chcete se začátky pomoct od profesionála, naučte se to přímo od tvůrce komiksů v Draw Planet. Přihlaste se na kurz a vytvořte komiks, na který budete opravdu hrdí!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-komiksu/

cover-trent

Termín koncepční umění poprvé vyjádřilo studio Walt Disney Feature Animation ve 30. letech minulého století. To bylo ještě před příchodem prvních umělců. Ne těch, kteří malovali na stěny jeskyní mamuty, ale těch, kteří udělali z umění plnohodnotnou profesi.

Concept art je forma ilustrace, jejíž hlavním účelem je předávat vizuální představu designu, nápadu nebo nálady filmů, videoher, animáků nebo komiksových knih. Jde o obraz toho, co bude součástí konečného produktu. Vývoj concept artu je nedílnou součástí rozvíjení a zlepšování čehokoli, od budování domu až po vývoj nového automobilu, nebo třeba nové populární mobilní aplikace, která je navržena tak, aby přivedla svět na kolena. Zvláštní případ takového koncepčního umění navždy zůstane zapsán v patentové knihovně a bude připomínat Steva Jobse.

A jak se vlastně vytváří takový koncept? Začíná se vždy z tmavé siluety objektu nebo postavy. Z tohoto vyplývá, že umělec nebo jakákoli jiná osoba, která si ráda kreslí, začíná od toho neobecnějšího a pokračuje postupně k nejmenším detailům. Nejčastější chybou nováčků je, že začínají vykreslovat detaily do obecné siluety nebo obrysu. Pořádně ani nevědí, jak se jim detail do kresby bude vůbec hodit a jestli jej kreslí ve správné velikosti. Když jej do výkresu nějak vměstnají, je z toho všeho takový nehezký guláš. 🙂


V dnešní době mnoho umělců po celém světě kreslí stovky tisíc konceptů („skic“) denně. Nejlepší digitální galerie jsou plné rozmanitého grafického obsahu.  Proč ale všichni tito lidé pro někoho vytvářejí tak šíleně obrovskou armádu konceptů? K čemu to všechno je? Kdo to potřebuje? Pro některé umělce je tvorba konceptů jako dýchání. Pro druhé je to výzva, výzva, ve které se umělec snaží světu ukázat, jak je v dobrý a jak originální jsou jeho navrhované koncepty. Někdo kvůli PR. Pro některé je to rutinní práce, kde je třeba vytvořit alespoň pět konceptu za hodinu práce, aby někdo jiný mohl vybrat ten nejlepší. Pro někoho je to jen odpočinek. Existuje více typů těchto umělců, než si dokážete představit, ale …
… Jedna věc je spojuje – vytvářejí rychlé koncepty, které nám umožňují v rané fázi zjistit, zda stojí obětovat zdroje na vývoj zvoleného směru projektu, nebo ne.

Získala si vás digitální tvorba a pohlcující herní svět? Chcete se do toho opravdu obout a naučit se digitálně namalovat postavu a dělat návrhy?

Přihlaste se do kurzu charecter designu a concept artu v Draw Planet! 🙂

Ucelený program logicky krok po kroku poodhaluje detailněji digitální umění. Povíme si o zajímavých tvůrcích, inspirujeme se jejich tvorbou, probereme možnosti zlepšení, a jak dosáhli svých výsledků. Představíme si funkce Photoshopu, ve kterém budeme tvořit.
Se štětci zvládneme textury, barvy i různé materiály. Nezapomeneme ani na anatomii. Při tvorbě charakteru se nám bude velmi hodit, stejně tak je důležitá psychologie postavy.
Nahlédnete do světa tvorby her a odnesete si praktické zkušenosti i k dalšímu pokračování s tvorbou concept art. Dodejte svému tvoření uvěřitelnost! V Draw Planet milujeme posouvání hranic tvorby. Tak do toho pojďte s námi!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-digitalni-malby-character-design-concept-art/

 

10-sovetov-po-sozdaniyu-personazhej-ot-professionalov

1. Zaměřte se na výrazy obličeje
Tex Avery, tvůrce kačera Duffyho, Bugse Bunnyho a dalších milovaných animovaných postaviček, nikdy nezanedbával mimiku. Rozvíjel své postavy a díky tomu byly populární.

Podle povahy postavy může být jeho emoce buď jasná, nebo mírně skryté. Když vyvíjíte svou postavičku, přemýšlejte o jeho osobních vlastnostech a teprve poté pracujte na výrazech tváře.

2. Udělejte postavy něčím zvláštní
Když Matt Greining vytvořil Simpsonovi, věděl, že musí nabídnout publiku něco zvláštního, něco, co by se lišilo od ostatních televizních pořadů. Napadlo ho, že když divák prochází programy a narazí na kreslený film se žlutými postavičkami, musí ho to zaujmout.

Když vytváříte vlastní postavu, snažte se, aby se co nejvíce lišila od těch, co už existují. Musí mít zajímavé vizuální vlastnosti, které se budou zdát divákovi neobvyklé. Stejně jako žlutá kůže a čtyři prsty místo pěti.

3. Experiment
Pravidla jsou proto, aby se porušovala. Alespoň to říká ilustrátor Yuck . Když začne s vytvářením své postavy, neví ještě, co z toho vznikne. „Poslouchám hudbu a výsledná postava závisí na mé náladě: vznikají podivné nebo roztomilé postavičky. Vždycky chci kreslit něco, co mě zajímá. „říká.

4. Myslete na ty, pro které tvoříte
Přemýšlejte o vašem publiku. Pro dospělé je třeba vybrat zcela odlišné povahy, barvy i nástroje interakce než pro děti.

5. Zkoumejte
„Nikdy nepracujte bez materiálu, vždy se podívejte na něco, od čeho se můžete odrazit. Sežeňte si fotky lidí, kteří mohou být dobrým základem pro vaši práci. Například jejich oblečení, účes, obličej. Dokonce, i když vaše postava není člověk, přemýšlejte o tom, odkud pochází jeho DNA a začněte od ní. Jak začnete pracovat s příklady, vaše práce bude jasnější a více zapojená. „- ilustrátor Gal Shkedi.

6. Začněte jednoduše
„Vždy začínejte s jednoduchými tvary. Čtverce jsou dobré pro silné a tvrdé postavy a trojúhelníky budou perfektní, pokud chcete udělat postavičku víc děsivou. No, pokud chcete přátelský charakter, použijte oblé tvary. „- ilustrátor Jorfe.

Stojí za zmínku, že bez ohledu na to, jak složitá je postava, skládá se z jednoduchých prvků. Vycházíme z jednoduchých, postupně vrstvených prvků a končíme s uceleným obrazem.

7. Technika není nejdůležitější
Umět kreslit vám hodně pomůže, pokud chcete prezentovat svou postavu v různých polohách a z různých úhlů. A tato dovednost vyžaduje praxi. Abychom však vytvořili důvěryhodný a příjemný charakter, nejsou umělecké dovednosti tak důležité.

„Snažím se proniknout do postavy, zdůraznit její zvláštnosti, kombinovat je a pracovat na nich. Kreslím mnoho různých variant jedné postavy, dokud nejsem spokojen s jednou z nich. „- ilustrátor Nick Sheehy.

8. Vytvořte příběh
„Pokud chcete, aby vaše postava existovala nejen v komiksu nebo jako karikatura, pak byste měli trávit čas vymýšlením příběh. Odkud přišla, jak se to stalo, co se děje v jejím životě – to vše pomůže vytvořit integritu. Někdy je příběh postavy zajímavější než jeho současné dobrodružství. „- Pixar.

9. Pracujte s povahovými vlastnostmi postavy
Zajímavý vzhled ne vždy stačí. Povaha je klíčem, postava musí být konzistentní ve svých emocích a činnostech.

10. Prostředí
Dalším pravidlem je zapracovat na prostředí, ve kterém se postavička nachází.
„Chcete-li, aby vaše postava byla uvěřitelná, pak udělejte věruhodný svět kolem ni. Přemýšlejte o životním prostředí a snažte se, aby vše spolupracovalo. “

Baví Vás prohlížet si ilustrace a chtěli byste je sami umět namalovat? Nevíte, jak to všechno pojmout? My Vás obrovským možnostem umění ilustrace rádi naučíme. 🙂
https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-ilustrace-pro-zacatecniky/

Vytváření postavičky

27. září 2018

tQzmqjx

V tomto článku se podíváme na některé jednoduché, ale efektivní metody, které můžete použít k tomu, aby vaše postavy byly více osobité a vizuálně zajímavé. Už jen třeba změna polohy očí je skvělou cestou k jednoduchému vytvoření nové postavičky.

Změňte oční linii
Oční linie je imaginární vodorovná osa, která určuje polohu očí na hlavě postavy. Jedním ze způsobů, jak vytvořit novou, vizuálně zajímavou postavu, je změnit pozici této linie.
Čím je tato čára výš, tím menší je velikost čela postavy a tím hloupěji postavičky vypadají. A naopak, čím níž se tato čára nachází, tím vypadá postavička inteligentněji.
Po dokončení očí postavičky můžete experimentovat s různými účesy, abyste získali jedinečný vzhled.

Změňte vzdálenost mezi očima
Chcete-li, aby byly postavičky ještě různorodější, můžete zvětšit nebo zmenšit vzdálenost mezi jejich očima, jak je to znázorněno na obrázku níže.
„Normální“ uspořádání očí nám vytváří obyčejnou postavu, ale změna vzdálenosti mezi nimi postavičkám dává něco zajímavějšího.


Chcete-li pořádně pozorovat efekt vzniklý změnou vzdálenosti mezi očima, ponechte všechny ostatní znaky obličeje stejné.


Na závěr
Změnou linie očí a vzdáleností mezi nimi můžete rychle vytvořit řadu nových zajímavých postav. Na kurzu komiksu v Draw Planet budeme vytvářet nejenom postavičky ale i prostředí, a také probírat anatomii a vymýšlet akci. Přihlaste se do nového sobotního terminu kurzu! Začínáme 3. listopadu!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-komiksu/

Kreslíme emoce

4. července 2018

sQiDbZM

Ve světě existují miliony očí, úst, nosů, uší, brad a každá z nich má své specifické vlastnosti. V každém případě při kreslení tváří v animaci musíte pochopit základy.
Pokud opravdu chcete zlepšit svoje výkresy, musíte se naučit, jak zobrazit emoce!

Obličej může ve skutečnosti nakreslit kdokoli. Prostě nakreslíte kruh s pár tečkami a čarami a prohlásíte to za tvář. Ale i přes takto snadnou konstrukci je nakreslení pocitů a emocí pro většinu lidí problémem…

Jak se chová lidská tvář?
Různé výrazy obličeje, stejně jako různé hlasové tóny, lze snadno měnit. Výraz není jen výsledkem kontrakce obličejových svalů, ale je spíše kombinací napětí některých svalů a uvolnění ostatních. Existují některé skupiny akcí, například když se člověk usmívá nebo se směje, kde se rozdíl projevuje pouze intenzitou kontrakce.

Základní emoce
Základní (primární) emoce jsou emoce, které člověk není schopen plně ovládat. To znamená, že člověk není schopný plně ovládat svůj projev. Takové emoce se objeví z ničeho nic například jako reakce na jednoduchý podnět.

Tyto primární emoce se projevují v obličeji bez ohledu na kulturu, rasu a věk. Níže vám představíme hlavní z nich:
Pocit štěstí (1): koutky úst jsou vztyčeny – obočí je umístěno vysoko – oči jsou otevřené.
Hněv (2): koutky úst směřují dolů – obočí je svraštěno ke kořenu nosu – oči jsou otevřené.
Strach (3): Ústa jsou prohnuta s koutky směřujícími dolů – obočí směruje vzhůru – oči jsou otevřené.
Smutek (4): koutky úst směřují dolů – obočí u kořene nosu se mírně zvedá – víčka jsou přivřená, pohled směřuje dolů


To byly hlavní výrazy obličeje, které používáme během našeho života nejčastěji. Z animací těchto čtyř emocí můžeme odvodit i další, které potřebujeme.

Existují ještě dvě emoce, které jsou méně časté, ale také doplňují základní skupinu:
Překvapení (5): malá a napůl otevřená ústa – vysoce zvednuté obočí – oči otevřené.
Podráždění (6): linie úst je zkřivená – obočí je úplně svraštělé – oči jsou zavřené.


Pokud jste si všimli, tyto výrazy jsou pozměněné výrazy z první skupiny.

Po seznámení s primárními emocemi jste nejspíš překvapeni, že jich je tak málo… Je to jednoduché: stejně jako základní barvy, které po smíchání vytvoří jiné barvy, mohou být také základní emoce smíchány, aby se vytvořily další – sekundární emoce! Jen se přesvědčte na vlastní oči:

Související emoce
Související emoce jsou ty, které jsou založeny na jednoduchých emocích. Nahradíme pouze jednu část obličeje a získáme další emoce!

Všimněte si, že jsme na obrázku změnili pouze ústa. Můžeme vyjádřit dva různé pocity podráždění a změnit jen jeden obličejový prvek! Zde je další příklad:


Opět jsme změnili jen ústa, abychom zobrazili požadované emoce.
Zatímco používáme ústa a oči, abychom získali jinou možnost založenou na základních emocích.


Nejen primární emoce jsou schopny generovat sekundární, můžeme také získat „terciární“ emoce ze sekundárních emocí. Podívejte se:

Stejně jako předtím jsme změnili pouze ústa.

Fantastické, že? Touto technikou můžete získat tucet nebo dokonce stovky různých výrazů obličeje!

Emoce fyzických stavů
Emoce generované různými fyzickými stavy jsou v podstatě blízké základním emocím, ale na rozdíl od nich mohou mít individuální a nepředvídatelné formy.

Všimněte si, že „fyzické“ emoce také pocházejí ze základních. Únava pochází ze smutku.
Můžeme posílit emoce přidáním dalšího prvku, například stékajícími kapkami potu:

Podívejme se na další příklad fyzické reakce, kterou nemůžeme plně ovládnout. Zde se naše postava stala obětí elektrického proudu! Stručně řečeno: zcela ztratila kontrolu nad svoji reakcí!

Uvědomte si také, že převažují primární emoce. Reakce šoku, i když je nekontrolovatelná, je variantou strachu. Nejzajímavější na emocích fyzických stavů je, že je v reálném životě zažíváme aniž bychom si uvědomili, že se to děje. Je to dáno tím, že jsme vystaveni vnějším faktorům a dalším podmínkám.

Intenzita a další prvky
V animaci nejsou výrazy obličeje omezeny stupni intenzity. V závislosti na intenzitě můžeme získat velmi zajímavé výsledky:

Kromě intenzity můžeme také přidat prvky pro zvýšení emocí. Na prvním obrázku jsme přidali několik kapiček potu, rozptýlených po obličeji, abychom posílili výraz strachu. V druhém obrázku jsme přidali jazyk, který postava vyplazuje a posílili tak požadovaný efekt.

Pokud Vás zajímá zobrazování výrazů obličeje, doporučujeme náš skvělý kurz komiksu, během kterého je budete kreslit. Kromě tváří si vyzkoušíte zachytit i řeč těla.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-komiksu/

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!