fbpx
Přejít na obsah
Menu

#anatomie

Vytváření postavičky

27. září 2018

tQzmqjx

V tomto článku se podíváme na některé jednoduché, ale efektivní metody, které můžete použít k tomu, aby vaše postavy byly více osobité a vizuálně zajímavé. Už jen třeba změna polohy očí je skvělou cestou k jednoduchému vytvoření nové postavičky.

Změňte oční linii
Oční linie je imaginární vodorovná osa, která určuje polohu očí na hlavě postavy. Jedním ze způsobů, jak vytvořit novou, vizuálně zajímavou postavu, je změnit pozici této linie.
Čím je tato čára výš, tím menší je velikost čela postavy a tím hloupěji postavičky vypadají. A naopak, čím níž se tato čára nachází, tím vypadá postavička inteligentněji.
Po dokončení očí postavičky můžete experimentovat s různými účesy, abyste získali jedinečný vzhled.

Změňte vzdálenost mezi očima
Chcete-li, aby byly postavičky ještě různorodější, můžete zvětšit nebo zmenšit vzdálenost mezi jejich očima, jak je to znázorněno na obrázku níže.
„Normální“ uspořádání očí nám vytváří obyčejnou postavu, ale změna vzdálenosti mezi nimi postavičkám dává něco zajímavějšího.


Chcete-li pořádně pozorovat efekt vzniklý změnou vzdálenosti mezi očima, ponechte všechny ostatní znaky obličeje stejné.


Na závěr
Změnou linie očí a vzdáleností mezi nimi můžete rychle vytvořit řadu nových zajímavých postav. Na kurzu komiksu v Draw Planet budeme vytvářet nejenom postavičky ale i prostředí, a také probírat anatomii a vymýšlet akci. Přihlaste se do nového sobotního terminu kurzu! Začínáme 3. listopadu!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-komiksu/

draw-cats-done-5

Zjednodušená anatomie
Tvar těla každého zvířete je určen dvěma anatomickými úrovněmi: kosterní a svalovou strukturou. Jsou sice ukryty pod kůží a srstí, ale bez nich by bylo kočičí tělo beztvaré.

Kostra kočky může být zobrazena zjednodušeně. Stačí si vzpomenout na tělesné proporce a umístění kloubů. Když to párkrát procvičíte, budete schopni zobrazit kočku z různých úhlů pohledu.

Nejjednodušší způsob, jak si to procvičit, je podívat se na obrázky koček a nakreslit schematicky jejich kostru.
Po několika desítkách těchto skic si Vaše oči i ruka zapamatují, kde se co nachází.

Tip: Chcete-li kreslit kočky „z hlavy“, zkuste se při procvičování co nejméně se dívat na vzorový obrázek – tak vycvičíte paměť.

Při kreslení věnujeme zvláštní pozornost páteři. U koček jsou záda velmi flexibilní, tato flexibilita je omezena pouze žebry a stehny.

Kočičí svalstvo je složitější než kostra ale naštěstí se o něj nemusíme starat. Vybavujete si na „nahé“ sfinx? Nakolik mají vrásčitou kůži.? Všechny kočky mají pod srstí stejnou kůži – je vrásčitá a vytahaná. A to i přes jejich vypracované svaly.

Takže kostru bychom měli hotovou. Postupně přidáme objem na různé čísti těla:


Můžete začít v libovolném pořadí:


Hladké linie zobrazují kůži, která bude skrytá pod srstí:

Nyní obecný obrys těla:


V počáteční fázi se pokuste vytvořit co nejméně čar, specifikujte později:

Vytvořte si vlastní metodu nebo metody kreslení od anatomického náčrtu až po zjednodušené kontury těla. Takto vytvoříte svůj vlastní jedinečný styl.


Pomocí těchto náčrtků lze nakreslit kočku s jakéhokoli plemene, jakékoliv srsti a ve všech pózách! Své skici nevyhazujte. Všechny vaše materiály jsou výhradně vaše předchozí práce, ze kterých se můžete poučit. Pokud se cítíte nejistě při kreslení konkrétní polohy – praxe je jediná věc, která Vám pomůže.


A teď můžete překreslit vše na nový papír a dát tomu barvu!

Umělci, kteří pracují digitálně, to všechno mají poněkud jednodušší – vytvářejí nové vrstvy a vybarvují. Ale práce rukama na papíře a se skutečnými materiály, to je teprve výzva! Ale nezapomínejte, že všechny práce jsou dobré, všechny materiály a techniky jsou dobré. Hlavní věcí je kreslit!
Máte rádi se ponořit do konstrukce jakéhokoliv objektu? Přihlaste se do kurzu kresby v Draw Planet, během kterého se dozvíte mnoho informací o perspektivě, anatomii člověka a práci s grafickými materiály.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresby/

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!