Přejít na obsah
Už to neodkládejte! Přihlásit se

Kurz figurální kresby a portrétu

Předchozí
Další
Předchozí
Další
nas-atelier-8
1-2017-Figura-1-12
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-2
1-2017-Figura-1-24
Figura-2016-2-4
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
1-2017-Figura-1-40
1-2016-Figura-3-14
1-2016-Figura-3-11
Figura-31-3
Figura-2016-2-7
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
1-2017-Figura-1-31
Figura-2016-2-1
1-2017-Figura-1-28
1-2016-Figura-3-1

Kurz figurální kresby a portrétu

Chtěli byste vědět, jak zachytit lidskou postavu? Toužíte ji správě namalovat v různých polohách či pohybu?

nas-atelier-8
1-2017-Figura-1-12
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-2
1-2017-Figura-1-24
Figura-2016-2-4
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
1-2017-Figura-1-40
1-2016-Figura-3-14
1-2016-Figura-3-11
Figura-31-3
Figura-2016-2-7
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
1-2017-Figura-1-31
Figura-2016-2-1
1-2017-Figura-1-28
1-2016-Figura-3-1
Předchozí
Další

Chtěli byste vědět, jak zachytit lidskou postavu? Toužíte ji správě namalovat v různých polohách či pohybu?

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Naučíme Vás vše o lidském těle v pohybu a portrétech. Přijďte i jako začátečník!

Chtěli byste znát lidské tělo nazpaměť? Vědět, kde je jaký sval a záhyb pro perfektní výsledek? Chcete-li se naučit realistické a detailní kresbě postavy, portrétu, nebo proporcím lidského těla a obličeje, pak je kurz figurální kresby a portrétu přesně pro Vás! Ponořte se s námi do tvorby.

Znalost proporcí a anatomie lidského těla i obličeje je důležitým základem pro tvorbu. Ukážeme si, jak zachytit části lidského těla, zaměříme se jak na končetiny, tak i na kreslení a malování portrétu. Zkusíte si přírodní a umělý uhel, rudku nebo pastel. Předlohou Vám budou živí modelové a modelky!

S našimi milými lektory se naučíte zachytit člověka takového, jaký je. Malování portrétů a figury Vám poslouží v jakékoli další umělecké tvorbě. Začněte s námi opravdu kreslit, v Draw Planet to zvládnete!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Přihláška a veškeré informace o termínech a hodinách kurzu jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
V kurzu je 9 lekcí + 1 bonusová na konci kurzu
Každá lekce je 3 hodiny. Celkem 30 hodin skvělé výuky!
Cena celého kurzu je 4500 Kč
Jen 150 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

Předchozí
Další
1-2017-Figura-1-60
1-2017-Figura-1-9
1-2016-Figura-3-21
1-2017-Figura-1-13
Figura-2016-2-6
1

Přihlásit se do Kurzu figurální kresby a portrétu

1. Vyberte si kliknutím termín začátku

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

2

2. Kontaktní údaje

3

Lektoři

Klára

Nestává se často, aby se člověk setkal s tak úžasnou kombinací v lektorovi, jakou Klára představuje. Nejen že umí výborně učit, ale je zároveň velmi talentovaná umělkyně. V jejím mladistvém věku se jí podařilo získat dvouletou zkušenost z Univerzity Karlovy v oboru pedagogiky a nyní pokračuje studiu na AVU. Klára je velice kreativní a přichází s výbornými nápady na každou lekci, hodně ráda vyučuje portrét, figurální kresbu a olejomalbu. Díky jejím zkušenostem v oboru pedagogiky výborně vede skupiny nejen dospělých, ale i skupinky pro děti.

Marek

Grafika, figurální kresba, malování, ilustrace, design, portrét – to všechno Marka zajímá. A co víc: to všechno perfektně ovládá. Marek je pravý renesanční člověk a velice talentovaný lektor. Miluje samotný proces výuky a studentům pomáhá realizovat jejich vlastní myšlenky a nápady. V ateliéru Draw Planet vede kurzy pro začátečníky, kurzy figurální kresby, olejomalby, kresby, sketchingu a přípravu na talentové zkoušky.

Více o kurzu

Chcete-li vědět, jak se naučit kreslit lidskou postavu, kurz figurální kresby v Draw Planet Praha je ideální volbou! Přijďte si vyzkoušet, jak se dá pojmout kresba a malba figury. Začneme základními tvary a proporcemi, použijeme pastelové tužky a zjistíme, jak určovat světlo a stín i správné měření.

Zkusíme si rychlé skici, nebo jak se tvoří schématická postava. Tužkou či uhlem si na papíře zkonstruujeme sedícího člověka. Kurz kreslení lidského těla a portrétu se hodí všem umělcům. Rozšíří obzory a kresba pohybovek v Draw Planet je určitě nejlepší v Praze ve svém oboru.

Vytvoříme si studie rukou a nohou, nebo nakreslíme samostatný portrét. Kresba i malba figury by nebyla to pravé bez znalosti zobrazení postavy v oblečení. Kresba aktu je důležitá a budeme se jí pečlivě věnovat, ale zvládneme i kreslení různých druhů oblečení.

Kurz kresby člověka Vám představí důležitou uměleckou disciplínu se vším všudy. Odnesete si skvělé zážitky z tvorby a mnoho nových znalostí i zkušeností. Těšíme se na další nadšené umělce. Nebojte se kurzem figury a portrétu třeba i začít! Pojďte do toho s námi!

Program kurzu

1

Úvodní lekce, proporce figury, kreslíme rychlé skici figury pouze linkou, 10 minut, materiál: tužka, uhel, pastelka nebo pastelová tužka

2

Základní proporce figury, opakování teorie, kreslíme rychlé skici figury linkou a šrafujeme, základní pojmy světlo a stín (rychlé skici 20 minut), materiál: tužka, uhel, pastelka nebo pastelová tužka

3

Rychlé skici 3x7 minut, opakování teorie, kreslíme schématickou postavu, konstrukce a kostra, 2x1 hodina, materiál: tužka 5B, 6B

4

Rychlé skici 3x7 minut, sedící postava 2,5 hod.,schéma, konstrukce, propracování do detailu, materiál: černobílý pastel

5

Portrét bez modela, schématická kresba hlavy v různých polohách, pak kresba sádrové busty a z foto

6

Rychlé skici 3x7 minut, portrét s modelkou 1,5 hod., studie rukou a nohou

7

Skici figury v různém oblečení, max. 30 minut, 5x

8-9

Sedící postava, 6 hodin, materiál: pastelové tužky

Bonusová

Portrét 3 hod.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Adresa Draw Planet je Sokolovská 131/86, Praha 8, Karlín. Hned na zastávce Křižíkova (metro, tramvaj). Nacházíme se v budově Zirkon, ve 3. patře. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?