Kurz figurální kresby a portrétu

Předchozí
Další
nas-atelier-8
1-2017-Figura-1-12
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-24
Figura-2016-2-4
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
1-2017-Figura-1-40
1-2016-Figura-3-14
1-2016-Figura-3-11
Figura-31-3
Figura-2016-2-7
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
1-2017-Figura-1-31
1-2017-Figura-1-36
Figura-2016-2-1
1-2016-Figura-3-1

Chtěli byste znát lidské tělo nazpaměť? Vědět, kde je jaký sval a záhyb pro perfektní výsledek?

Naučíme Vás vše o anatomii, lidském těle v pohybu i portrétu! Kurz figurální kresby a portrétu tu pro Vás! Přijďte na kurz kreslení udělat první krok do nového světa umění!

Rádi Vás povedeme krok po kroku ke krásným obrazům, na které budete hrdí.

nas-atelier-8
1-2017-Figura-1-12
Figura-32-2
1-2017-Figura-1-24
Figura-2016-2-4
1-2016-Figura-3-7
1-2016-figura-3-19
1-2017-Figura-1-40
1-2016-Figura-3-14
1-2016-Figura-3-11
Figura-31-3
Figura-2016-2-7
1-2016-Figura-3-8
1-2017-Figura-1-3
1-2017-Figura-1-27
1-2017-Figura-1-37
1-2017-Figura-1-31
1-2017-Figura-1-36
Figura-2016-2-1
1-2016-Figura-3-1
Předchozí
Další

Chtěli byste znát lidské tělo nazpaměť? Vědět, kde je jaký sval a záhyb pro perfektní výsledek?

Naučíme Vás vše o anatomii, lidském těle v pohybu i portrétu! Kurz figurální kresby a portrétu tu pro Vás! Přijďte na kurz kreslení udělat první krok do nového světa umění!

Rádi Vás povedeme krok po kroku ke krásným obrazům, na které budete hrdí.

Více o Kurzu figurální kresby a portrétu

Chtěli byste vědět, jak zachytit během několika tahů lidskou postavu? Toužíte umět správě namalovat postavu v různých polohách či pohybu? Chcete-li se naučit realistické a detailní kresbě postavy, portrétu, proporcím lidského těla a obličeje, pak je kurz figurální kresby a malování portrétu přesně pro Vás!

Znalost proporcí a anatomie lidského těla a obličeje je důležitým základem pro jakoukoli tvorbu. Ukážeme si, jak zachytit části lidského těla, zaměříme se jak na končetiny, tak i na kreslení a malování portrétu. Řekneme si, jak nakreslit portrét třeba jenom tužkou, a jak vůbec kresba portrétu logicky probíhá. Během kurzu si zkusíte i uhel, pastel nebo akvarel. Pro dokonalou znalost lidské postavy Vám budou předlohou živí modelové a modelky.

Naučíte se nezbytně nutným základům zachycení postavy či obličeje na papír. Malování portrétů a figury Vám poslouží i v jakékoli další umělecké tvorbě. Kurz zakončíte se znalostmi lidských proporcí, anatomie, stínování a zachycení lidského těla v pohybu či v různých polohách. Praha dýchá uměleckou atmosférou, využijte ji a začněte kurz figurální kresby!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂  Veškeré materiály a pomůcky Vám během celého kurzu poskytneme zdarma.

V kurzu je 9 lekcí a 1 náhradní na konci zdarma. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem 10 lekcí, tedy 30 hodin špičkové výuky v příjemném prostředí!

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Přihláška a veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Počet lekcí v Kurzu figurální kresby a portrétu

V kurzu máte 9 lekcí a 1 náhradní zdarma. Každá lekce trvá 3 hod.

Dohromady 10 lekcí, tedy 30 hodin v Draw Planet :)

Cena Kurzu figurální kresby a portrétu

4500 Kč za celý kurz včetně všech materiálů a pomůcek

Vychází jenom na 150 Kč za hodinu výuky

Jakým způsobem kurz probíhá?

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

Občerstvení i pomůcky máte vždycky zdarma

Lektoři

Klara

Nestává se často, aby se člověk setkal s tak úžasnou kombinací v lektorovi, jakou Klára představuje. Nejen že umí výborně učit, ale je zároveň velmi talentovaná umělkyně. V jejím mladistvém věku se jí podařilo získat dvouletou zkušenost z Univerzity Karlovy v oboru pedagogiky a nyní pokračuje studiu na AVU. Klára je velice kreativní a přichází s výbornými nápady na každou lekci, hodně ráda vyučuje portrét, figurální kresbu a olejomalbu. Díky jejím zkušenostem v oboru pedagogiky výborně vede skupiny nejen dospělých, ale i skupinky pro děti.

Marek

Grafika, figurální kresba, malování, ilustrace, design, portrét – to všechno Marka zajímá. A co víc: to všechno perfektně ovládá. Marek je pravý renesanční člověk a velice talentovaný lektor. Miluje samotný proces výuky a studentům pomáhá realizovat jejich vlastní myšlenky a nápady. V ateliéru Draw Planet vede kurzy pro začátečníky, kurzy figurální kresby, olejomalby, kresby, sketchingu a přípravu na talentové zkoušky.

Program kurzu

#Popis lekce
1

Úvodní lekce, proporce figury, kreslíme rychlé skici figury pouze linkou, 10 minut, materiál: tužka, uhel, pastelka nebo pastelová tužka

2

Základní proporce figury, opakování teorie, kreslíme rychlé skici figury linkou a šrafujeme, základní pojmy světlo a stín (rychlé skici 20 minut), materiál: tužka, uhel, pastelka nebo pastelová tužka

3

Rychlé skici 3x7 minut, opakování teorie, kreslíme schématickou postavu, konstrukce a kostra, 2x1 hodina, materiál: tužka 5B, 6B

4

4Rychlé skici 3x7 minut, sedící postava 2,5 hod.,schéma, konstrukce, propracování do detailu, materiál: černobílý pastel

5

Portrét bez modela, schématická kresba hlavy v různých polohách, pak kresba sádrové busty a z foto

6

Rychlé skici 3x7 minut, portrét s modelkou 1,5 hod., studie rukou a nohou

7

Skici figury v různém oblečení, max. 30 minut, 5x

8-9

Sedící postava, 6 hodin, materiál: pastelové tužky

Bonusová

Portrét 3 hod.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Nyní máme dva světlé a prostorné ateliéry v centru Prahy na adrese Bubenská 1, Praha 7, přímo u stanice metra C a tramvaje Vltavská. V pěším dosahu jsou i tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešen. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!