Přejít na obsah
Menu

#akryl

Jak malovat na oblečení

23. listopadu 2021

okeykat-rw81Rz5GrPo-unsplash

Pokud máte pocit, že je oblečení nudné nebo přímo neodpovídá s Vaším osobním stylem, není nic snazšího, než si jej přizpůsobit. Mnoho lidí se bojí s barvami na oblečení experimentovat, protože by jeden špatný tah mohl zničit celý kus oděvu. Říká se ale, že člověk je umělec a jeho tělo plátno na kterém tvoří. Proto bychom se měli umět co nejlépe vyjádřit za pomoci oděvu, který si chystáme obléct. 

SPOLEČENSTVO TŘÍ 

K obarvení oblečení se používají především tři způsoby – Malování za pomoci barvy na látky, obarvení látky nebo použití inkoustu. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých způsobů?

  1. Barva na látky – barva na bázi akrylu určena k menším výtvorům na oděvu. Nanáší se za pomoci klasického štětce stejně, jako je tomu u malby na plátno. Barva se vpije do látky a oděv zůstane omyvatelný a pružný. 
  2. Inkoust – Existují dva druhy inkoustu – akrylový nebo na alkoholové bázi. Akrylový se nedokáže tolik vpít do látky. Alkoholový inkoust má naopak tendenci rozpíjet se až příliš. Proto je důležité oblast ve které tvoříte ohraničit. 
  3. Obarvení látky – Všichni známe batikovaná trička, která jsou a hned zase nejsou v módě. Obarvení látky se používá v případě, kdy chcete změnit celkovou barvu oděvu. Kus oblečení se ponoří do obarvené vody a barva má tak šanci dostat se opravdu ke každému vláknu látky. 

AKRYLOVÁ BARVA

Ač se to může zdát k nevíře, k malování na oblečení se dá používat i klasická akrylová barva. Někteří ji preferují před tou speciálně vytvořenou pro malbu na oděv. Důvodem je širší spektrum barev a odstínů. Zde si ovšem musíte dávat pozor, abyste nezapomněli na Médium na textil, jinak by totiž látka ztratila pružnost nabyla na tvrdosti. 

POSTUP

  1. Oděv na který budete malovat nebo obarvovat musí být vypraný. Tak se z něj odstraní drobné nečistoty a zbytky chemických přípravků. Vyhněte se použití změkčovače prádla, který by do látky přidal další chemikálie.
  2. Po usušení oděv vyžehlete – i drobné přehyby mohou při malbě překážet.
  3. Vyzkoušejte namalovat malý kousek látky. Uvidíte, zda barva dostatečně kryje nebo bude potřeba přidat další vrstvu.
  4. Pokud malujete jen na jednu stranu oděvu, nezapomeňte zevntiř vložit například kartonovu desku – jinak se barva propije až na druhou stranu.
  5. Až budete mít hotovo, nechte barvu schnout alespoň 24 hodin. Poté například tričko obraťte a vyžehlete znovu. Tím se barva v látce zacelí.

Láká Vás malba akrylem a nevíte, jak na to? Nebo jste s ním už začali, ale chcete získat pevné základy? Přijďte k nám na kurz akrylu!  https://www.drawplanet.cz/kurz/akryl-zacatecniky/

1510a3f1cc1a1d57baa53d96350920a4

Při malbě olejem či akrylem se dá využít mnoho podpůrných olejů, gelů či jiných médií, které mají různé účinky na výsledek. Pojďme se spolu podívat na některé z nich. 

Ředidlo 

Bez ředitel (rozpouštědel a lihů) se při tvorbě s olejem rozhodně neobejdete, jelikož olejové barvy rozhodně nezředíme vodou. Nejčastěji používaný bude terpentýn, který jistě ze své tvorby znáte. Terpentýn použijeme k ředění barev a jejich promíchávání, ale také k čištění štětců a palet, čili ho k olejomalbě bude zapotřebí určitě hodně. Jedinou nevýhodou pro Vás může být jeho charakteristický zápach, což ovšem lze vyřešit nákupem speciální bezzápachové verze, což ale na jednu stranu může být i škoda a ochudit Vás o ten pocit malby jako mistři za starých časů. Pokud zde můžeme ještě něco doporučit, k malbě nebudou vhodná technická ředidla, která by mohla ovlivnit žloutnutí barev. 

Oleje

Zasychací oleje jsou určitě další věcí, která je pro tvorbu s olejovými barvami velice důležitá. Jsou to přírodní oleje, které při kontaktu se vzduchem tvrdnou. 

Lněný olej

Je asi nejvyužívanějším olejem. Vyrábí se ze semínek lnu ve dvou variantách: Rafinovaný nebo za studena lisovaný. Který z nich je lepší, to záleží na Vašem osobním výběru. Za studena lisovaný olej neprošel žádnou chemickou úpravou, a proto je považován za stabilnější, rafinovaný olej má méně nedokonalostí a tím pádem má nižší tendence zežloutnout. 

Lněný olej smíchaný s terpentýnem se dobře hodí na závěrečné lazurování. Jeho přidáním do barev také docílíme hladkého povrchu s minimem stop po tazích štětcem. 

Makový olej

Makový olej je velice světlý, až transparentní olej, a tím pádem má menší tendenci jít do žluta než lněný olej. Schne mnohem pomaleji než lněný, takže je vhodný pro metodu “mokré do mokrého”. Svého času byl makový olej také využíván k výrobě některých bílých odstínů, ale byl nahrazen o něco levnějším světlicovým olejem. 

Světlicový olej

Jak již zmíněno, dost se podobá makovému oleji. Schne také o něco déle než lněný olej a je doporučen pro závěrečné vrstvy. 

Olej z vlašských ořechů

Tento olej se olejomalbě využívá déle než lněný olej a žloutne o trochu méně, což způsobuje, že světlé a studené odstíny utrpí méně změny při zasychání. Jeho povrch po zaschnutí je silnější než např. u makového oleje, a proto se hodí na spodní vrstvy a je skvělý pro malbu detailů. Ořechový olej má plnou a hedvábnou texturu, díky které barokní malíři dosáhli skvělých efektů při malbě límců a dalších detailů opulentního oblečení. 

Mezi další můžeme zařadit různá média a gely, které se dají využít pro změnu struktury, lesky a transparentnosti. 

Pomůcky k akrylovým barvám

Nejjednodušší a nejlevnější řešení pro akrylové barvy je voda, která má srovnatelný efekt s ředidlem u olejových barev, a také s ní čistíme štětce. 

Za použití trochy vody bude barva lépe klouzat a roztírat se. Nicméně ale použití přílišného množství vody může způsobovat problémy, např. v závislosti na kvalitě barev může voda způsobovat nejednotnost barvy a tím slabší místa. 

Naopak ale můžete s použitím většího množství vody s akrylem pracovat třeba na papíru určeným pro akvarel a tím zvodnatělá barva se vpije do papíru, než aby seděla na plátně a zaschla. 

Flow improver

Pokud chceme akrylovou barvu naředit více a voda už by způsobovala problémy, je zde na pomoc médium zvané flow improver, za pomoci kterého barva bude více naředěná a nebude způsobovat zmíněnou nejednotnost barvy. 

Někteří umělci používají směs tohoto média a retardéru, když potřebují zakrýt větší plochy. Barva krásně klouže po plátně a díky retardéru uschne pomaleji, čímž se dají skvěle zakrýt velké plochy bez viditelných přechodů. 

Glazing medium

Toto médium pomáhá transparentnosti barev, aniž by narušilo jejich sílu, a proto se skvěle hodí na horní vrstvy. 

Podobně jako u olejových barev najdeme i u akrylu spoustu dalších médií, které ovlivňují lesk/matnost barvy nebo gelové médium, které se dá využít pro impasto efekt ( opravdu silné zahuštěné vrstvy, kde jsou tahy štětcem viditelné a zamýšlené)

Další média jsou také využitelná pro změnu struktury, k čemuž ale můžeme chytře využít i obyčejnou kuchyňskou sůl a vody, která nám vytvoří krásné efekty. 

Závěrem

Z hlediska ředění barev je pro začínajícího umělce, který si zatím sám není moc jistý, lepší pořídit akrylové barvy, jelikož k tomu stačí pouze voda. Pro oba druhy existuje na trhu spousta různých doplňků, které změní a dodají požadované textury a finiše, bude určitě zajímavé vyzkoušet je všechny!

Vyzkoušet si požadované techniky a média můžete na našich kurzech malby, které pořádáme jak pro akrylové tak i olejové barvy. Rádi Vás zde uvidíme a můžeme si o pomůckách, které Vás zajímají, popovídat hlouběji. 🙂 

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-olejomalby-pro-zacatecniky/

Jak malovat na plátno

25. října 2019

image (6)

Zhlédli jste se v představě, jak táhnete štětcem po plátně jako profesionální malíř? Proč jste ještě nezačali? Přečtěte si, jak na to!

Nejdříve si ujasněte, co všechno budete potřebovat kromě samotného plátna. Určitě je nutností stojan. Ten pro začátek stačí základní, třeba jen malý na stůl. Plátno položené jen tak na podložce bez podepření by se vám lesklo a navíc byste nemohli najít správný úhel nanášení a pořád byste příliš tlačili na štětec, takže by se plátno prohýbalo.

Dále si musíte vybrat, kterými barvami budete malovat. Na plátno můžete tvořit akrylem nebo olejem. Každá technika má své výhody a nevýhody.

Akryl schne opravdu rychle a lze ředit vodou. Má krásné a jasné barvy. Můžete rychle za sebou nanášet více vrstev. Pokud se vám ale něco nepovede, hůř se opravuje. Má o něco menší stálost, než olej.

Olejomalba bude vždy ve znamení trpělivosti. Dá se také ředit, ale už budete potřebovat speciální přípravky. Mezi jednotlivými vrstvami budete čekat i týden. Zase máte dlouhou dobu na to, rozhodnout se barvy klidně prostě setřít a začít znovu. Na olejovém obraze vydrží barvy dlouho stejně jasné.

Když máte jasno v barvách, přijdou na řadu štětce. Můžete si pořídit přírodní nebo syntetické. Přírodní bývají dražší, většinou kvalitnější, lépe drží a nepelichají. Syntetické mají příznivější cenu, ale jejich kvalitu musíte vyzkoušet, velmi se liší.

Hodit se vám bude i paleta. Tu můžete pro začátek nahradit jakoukoli destičkou, na které budete míchat barvy. Do budoucna se vám ale paleta bude hodit.

A nakonec samozřejmě nezapomeňte koupit ve výtvarných potřebách to plátno!

Máte plátno, štětce, barvy i paletu a stojíte před výzvou namalovat svůj první výtvor. Stačí začít! Naneste barvu a nechte se unášet kouzlem tahů. Abstrakce pro začátek bohatě stačí.

A jestli se chcete naučit malovat na plátno tak, abyste na sebe byli opravdu hrdí, přihlaste se na kurz malby do Draw Planet!

https://www.drawplanet.cz/kurz/akryl-zacatecniky/

Malířské palety

13. srpna 2019

Paleta

Paleta (lat. Paleterum – „deska“) zůstává jako nepostradatelný atribut v arzenálu umělce od dob starověkého Egypta. Kde by byl tvůrčí proces bez paletyPaletu nutně potřebujeme na míchání barev. Opravdu často chceme jinou barvu než tu, kterou už máme hotovou v tubě. A ačkoliv role palety se zdá poměrně jednoduchá, pojďme si o ní přece jen říct víc. Protože profesionálové přistupují k výběru tohoto nástroje velmi zodpovědně.

Při pouhém pohledu na paletu získá umělec stejně jako válečník při pohledu na zbraň sebedůvěru a odvahu.“  Egene Delacroy

Už jste někdy věnovali pozornost paletám slavných umělců?

Když se podíváte pořádně, uvidíte na paletě rukopis mistra i jeho styl.. Není náhodou, že na některých výstavách spolu s malbami najdete i palety. Spolehlivě sdělují nejen barevné schéma, ale i styl každého umělce.

Paleta Clauda Moneta se popisuje jako jasná a bohatá. Paletu Rembrandta však lze popsat jako jednoduchou, s minimálním množstvím barev. Renoir měl na základě své přesnosti a hospodárnosti vždy zcela čistou paletu.

Mimochodem, německý fotograf Matthias Schaller vytvořil unikátní fotografický projekt „Das Meisterstück“ („Mistrovské dílo“). Autor zachytil více než 70 palet slavných umělců 19. a 20. století

Virtuální výstavu si můžete prohlédnout na stránce autora: http://www.matthiasschaller.com/das-meisterstuck/

Bez ohledu na to, kterými barvami budete malovat (olej, akryl, akvarel, kvaš, tempera), se paleta stane vaším věrným asistentem při získávání požadovaného odstínu barvy. Vyzkoušejte to na kurzu akrylu v Draw Planet! 

https://www.drawplanet.cz/kurz/akryl-zacatecniky/

Jak malovat akrylem

8. května 2019

Bez názvu-rrrrr

Malujete a chcete vyzkoušet něco nového? Věnujte pozornost akrylu! Díla vytvořená barvou na bázi plastu mají zajímavou objemovou strukturu. Přitom malba akrylem není o nic těžší, než třeba akvarelem. Obraz nemusíte po dokončení fixovat, protože barvy drží jasnost, voděodolnost a pyšní se dlouhou životností.

1. Co je to akryl

2. Jak připravit základ pro budoucí obraz

3. Jak se naučit malovat akrylem od nuly

4. Tipy pro umělce

 

Co jsou akrylové barvy

Akrylové barvy se objevily v masové výrobě poměrně nedávno, jen před 50 lety. Pigmentovaná akrylová pryskyřice rychle získala velkou popularitu, především díky své univerzálnosti a životnosti. Využívají ji nejen malíři na plátně, ale také interiéroví umělci, kteří vytvářejí malby na zdech, nebo i stavitelé nebo manikérky.

Akrylové barvy se liší. Takže pro výzdobu stěn nebo stropu je lepší zvolit speciální akrylové barvy husté konzistence. Objemové obrazy v interiéru vypadají barevně, realisticky a originálně. Pro tvorbu maleb na plátně se hodí méně koncentrované barvy, obvykle prodávané ve zkumavkách. Proces malby začátečníků opravdu fascinuje, umožňuje postupně naplnit umělecký talent.

Jak připravit základ pro budoucí obraz

Než se rozhodnete pro akrylovou barvu, dbejte na přípravu základu. Můžete malovat na dřevěné desky nebo překližky. Můžete použít i běžné plátno. Nejjednodušší způsob je malovat akrylem na papír, takže začátečník by měl zvolit tuto poslední variantu.

Vyberte papír se silným hrubým povrchem. Aby šel nátěr akrylátem správně nanášet, musí být podklad pevný. Pokud zvolíte texturovaný papír, podlepte ho dřevěnou podložkou.

Odstraňte vytvořené vzduchové bubliny třeba knihou. A máte připravené plátno na malování! Plátno na tvoření akrylem lze také brousit, protože materiál nejlépe drží na hladkém povrchu. Začátečníci si často kladou otázku, jestli se pod akrylem schovává plátno?

Pokud pracujete na deskách, budete potřebovat akrylový základní nátěr, který se prodává v obchodech s výtvarnými potřebami. Jedná se o speciální emulzi s oxidem titaničitým, která dodává bělost. Naneste základní nátěr na připravenou desku v několika vrstvách. Uschne přibližně během jednoho dne.

 

Jak se naučit malování akrylem od nuly

Nejprve se ujistěte, že barvy nevyschly. Při prvních tazích dbejte na to, abyste paletu s akrylovými barvami navlhčili vodou. Bude se vám hodit láhev s rozprašovačem. Není třeba nalévat na akryl hodně vody najednou. Použijte savý papír, můžete ho umístit pod paletu.

Kontrolujte, jaká je průhlednost barvy, čím více vody přidáte, tím budou tahy průhlednější. Nejprve malujte velkými štětci, začněte s velkými plochami. Pak postupně a hladce přejděte na hlavní detaily. Technika kreslení akrylem na papír nebo dřevěnou desku vyžaduje maximální přesnost a soustředění. Čas od času se podívejte na obrázek v zrcadle. Díky tomu zjistíte, zda jsou proporce dílka správné.

Mnozí začátečníci mají obtížně s mícháním akrylových barev. Můžete použít ředěnější barvy, zvyšuje to „otevřený“ čas barev, což usnadňuje jejich sestavení do požadovaného výsledku. Musíte dávat materiál pouze na okraj štětce. Abyste získali jasné kontury obrysu, můžete použít malířskou lepicí pásku, která se běžně prodává v obchodech.

Zkuste zesvětlit a ztmavit odstíny přidáním bílých nebo černých barev. K čištění palety z akrylových nátěrů použijte jakékoliv rozpouštědlo vhodné na akryl.

 

Tipy umělců

Malování akrylem na papír nebo dřevo je tvůrčí proces, který přináší spoustu zábavy a překvapení. Aby to bylo ještě zábavnější a těch nepříjemných překvapení bylo méně, postupujte podle doporučení:

Barvy při sušení podstatně ztmavnou. Zvažte při výběru odstínů. Vyberte si na práci netoxické materiály, i když budou dražší. Při práci používejte zástěru, abyste zabránili znečištění oblečení.

Kromě profesionálních štětců s dlouhými tyčkami, barev a základů na plátno se bude hodit lepidlo na decoupage, stejně jako praktická láhev s rozprašovačem naplněná vodou.

Použijte radši plastovou paletu, je praktická a snadno omyvatelná. Nezapomeňte na čistou vodu, ve které si opláchnete štětce.

Po zvládnutí techniky malby akrylem můžete vytvořit opravdu mistrovská díla. Trocha trpělivosti, usilovného zkoušení a správných materiálů jsou klíčem k působivým výsledkům.

Chcete si malbu technikou akrylu vyzkoušet? Přihlaste sena kurz akrylu do Draw Planet! S námi vám to půjde!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-olejomalby-pro-zacatecniky/

Akryl Amsterdam

6. prosince 2018

qox9QY_I4E0

Od nového roku budeme používat v Draw Planet nové akrylové barvy. Zkusíme vám ujasnit, v čem jsou vlastně lepší.
Akrylové barvy Amsterdam od holandského výrobce Royal Talens jsou nesmírně oblíbené a to z mnoha různých důvodů. Jsou naprosto skvěle pigmentované a disponují výbornou světlostálostí. I jejich konzistence je velice příjemná a oproti jiným akrylovým barvám se lépe míchají, protože obsahují méně pigmentu v každém z odstínů. Pojivo, do kterého se pigment přidává, obsahuje 100% akrylové pryskyřice, což zajišťuje, že je barva trvanlivá a velice odolná.
Proto není vůbec od věci malovat s ní i na zdi nebo na dřevo.


Amsterdam nabízí také velice neortodoxní škálu barev, která obsahuje jak tradiční odstíny, tak také současné, moderní odstíny a včetně úžasných pastelových, kterým se jiný výrobce prostě nevyrovná! Ty jsou hodně tlumené, a asi právě proto jsou tak populární ve Skandinávských zemích. 🙂 Také mají speciální řadu perleťových odstínů, která se vyjímá nejen na bílém, ale především na černém podkladu.


Sám od sebe je akryl Amsterdam saténový, není tak matný jak Pebeo. Není však problém používat pro práci s ním doplňky od Pebea.
Amsterodamy mají také poměrně krátkou dobu schnutí a jsou prakticky bez zápachu.


Akryl Amsterdam najdete v obchodě našich partnerů na Soukenické 14. Pouze příznivci Draw Planet mají od 17.12. do 17.01. slevu 10%! Stačí, když na pokladně řeknete, že jste od nás 😊
Rádi byste se naučili malovat akrylem? Přihlaste se na náš kurz akrylu pro začátečníky. Pod vedením šikovného lektora to určitě zvládnete!

https://www.drawplanet.cz/kurz/akryl-zacatecniky/

Malování na textil

13. září 2018

xADK5QC0ZAs

Malování na textil je skvělý způsob jak oživit staré jednobarevné tričko, nudné tílko nebo jakoukoli jinou textilii. Znalost malovaní na tkaniny vám umožní přenášet své nápady na látku a díky tomu vyzdobit svůj domov i šatník. Naučte se podle těchto kroků, jak vytvořit kresbu, aplikovat ji na jakoukoli tkaninu a namalovat ji podle níže uvedených kroků.

Barvy pro malování na látku
Nejlepšími barvami na textil jsou akrylové barvy, které jsou vyráběné na bázi polymerů. To znamená, že pigment neprochází skrze vlákna, ale pokrývá je „ochrannou fólií“. Struktura textilie se stává hustší a ztrácí svou pružnost.

Textilie pokryté barvami se stávají barevnými, jasnými a jedinečnými. Kromě toho akrylová vrstva dodává barvám voděodolný efekt.

 

Výhody akrylových barev
O tom, že jsou akrylové barvy na textil prostě skvělé, vypovídá i to, že jde o nejoblíbenější druh barev mezi domácími fanoušky malování i profesionálními umělci. A jaké jsou jejich výhody?
– široký sortiment a dostupnost v prodeji;
– bezpečné a snadné použití;
– možnost přidání vody jako ředidla;
– odolnost proti vodě a schopnost odolávat pracím prostředkům;

Akrylové barvy se pro vícebarevné malovaní na tkanině snadno míchají, což umožňuje získat různé nové odstíny.
Chcete-li fixovat akrylový nátěr, použijte sušení lehce nahřátou žehličkou.

Akrylovými barvami se dají namalovat nejen kusy oblečení, ale můžete s nimi také zdobit textilní obuv, pomalovat kabelku nebo deštník.

Výrobci těchto barev obvykle na obalech specifikují doporučení, na který typ tkaniny se barva hodí:
Pokud je na obalu „Silk“, znamená to, že pigment je určen k pomalování měkkých a tenkých tkanin, např. Hedvábí, batistu, šifonu.
Označení „Textil“ znamená, že se tento druh doporučuje pro barvení pevných materiálů, přírodní kůže, sametu, semiše.
Pevné tkaniny mohou vypadat dobře i s akrylovým vzorem nebo šablonou. Vzor na takové látce bude mít jasné hranice s výrazným barevným tiskem.

 

Přípravné práce
Před tím, než začnete s nanášením barvy, doporučujeme textilii pečlivě připravit : ponořte ji do studené vody na cca jednu hodinu a trochu ji roztáhněte. Po opláchnutí v čisté vodě tkaninu vysušte a poté vyžehlete.

Pokud je materiál tenký, například batist nebo hedvábí, pak je lepší jej natáhnout na dřevěný rám a nechat ho úplně vyschnout. Pokud se rozhodnete zdobit kus oblečení, je nejlepší izolovat jednu vrstvu od druhé kartonem nebo silným papírem.

Techniky malování
Při aplikaci barev je důležité dodržet některá pravidla:

Barvená plocha tkaniny nebo oděvu je oddělena od pracovní plochy (stolu nebo jiné plochy) nepropustným filmem nebo voskovým papírem.
Pokud chcete látku pomalovat pomocí šablony nebo vzoru, postupujte jako při vybarvování dětské omalovánky. Jediný rozdíl spočívá v tom, že při aplikaci akrylu vrstvy po vrstvě je nutné počkat, dokud předchozí vrstva úplně neuschne.
Nejprve se na obrázek aplikují světlé tóny a poté tmavší.
Když se budete při malování na textil držet těchto jednoduchých pravidel, můžete získat krásnou akrylovou malbu, která se ani po opakovaném praní a mytí nesmyje.
Přejeme Vám hodně inspirace a ať se vydaří Vaše kreativní plány 🙂

Akryl vs Olej

15. února 2018

4e46301e22f82fb57002c2d0147a3472

Nejběžnějšími technologickými variantami barev jsou
akryl a olej.

Hlavní rozdíl mezi akrylátovými a olejovými barvami tkví v jejich chemickém složení. První varianta se skládá ze syntetiky. Druhá možnost se v zásadě může vyrábět z přírodních komponentů. Akrylové barvy se vyrábějí s použitím vody a olejové rozpouštěním barviva v oleji.

Mimochodem mnozí současní umělci při tvorbě obrazů používají oba typy barev najednou. Základ obrazu vytvoří pomocí akrylových barev a detaily na povrchu dělají olejem. V tom případě není nutné čekat, než uschne podmalba.
Ještě jednou krátce popíšeme vlastnosti barev.
Akrylové barvy: vyrábí se na bázi vody a syntetických barviv, mírně tmavnou po uschnutí, lze Olejové barvy: tvoří se na bázi přírodních olejů (občas na bázi syntetického vysoušecího oleje) a barviv, po zaschnutí drží barevnost, zpravidla vyžadují práci s plátnem před nanášením.

Nejlepší je, vyzkoušet olejomalbu a akryl u nás v Draw Planet! Pochopíte jejích kouzlo a naučíte se tipům a trikům, které Vás dovedou ke krásným výsledkům. Těšíme se na kurzu! 😉

1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!