Přejít na obsah
Menu

Intenzivní připravka v Praze

dsc-1446
1-DSC_0331 (1)
1-2016-Sketching-1-7
1-dsc-0992
1-DSC_0456
1-2016-Zacatecniky-3-13
DSC_0423
Screenshot
kurz-priprava-zkouskam-13
1-dsc-0594
1-DSC_0054
0-tabor-2020-jpg-web-47
DSC_0434
1-Draw-Planet-2016-Vytvarne-zkousky-7
1-DSC_0314 (1)
dsc-0620
DSC_5668-1
DSC_5277
dsc-0083
1-DSC_0258 (1)
dsc-0046
1-DSC_0495
1-dsc-1032
jak-zacit-22

Intenzivní připravka v Praze

Hledáte doplňkovou aktivitu v letě na přípravu k výtvarným zkouškám? Chystáte se na střední školu a chcete se zvýšit své kreslířské dovednosti? 

dsc-1446
1-DSC_0331 (1)
1-2016-Sketching-1-7
1-dsc-0992
1-DSC_0456
1-2016-Zacatecniky-3-13
DSC_0423
Screenshot
kurz-priprava-zkouskam-13
1-dsc-0594
1-DSC_0054
0-tabor-2020-jpg-web-47
DSC_0434
1-Draw-Planet-2016-Vytvarne-zkousky-7
1-DSC_0314 (1)
dsc-0620
DSC_5668-1
DSC_5277
dsc-0083
1-DSC_0258 (1)
dsc-0046
1-DSC_0495
1-dsc-1032
jak-zacit-22

Hledáte doplňkovou aktivitu v letě na přípravu k výtvarným zkouškám? Chystáte se na střední školu a chcete se zvýšit své kreslířské dovednosti? 

Intenzivní připrava k výtvarným zkouškám

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Každý den Vás čeká nový inspirující program

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Hledáte doplňkovou aktivitu na přípravu k výtvarným zkouškám? Chystáte se na střední školu a chcete se dozvědět více o světě umění a zároveň zvýšit své kreslířské dovednosti?

Připojte se k naší intenzivní přípravě k talentovým zkouškám!

Petidenní příprava na talentové zkoušky Vám pomůže s rozvojem kreativity, osobního stylu a citu pro tvorbu. Naše škola Vás naučí sebereflexi a zdravé sebekritice, která je nedílnou součástí uměleckého růstu. Pomůžeme vytvořit portfolio vhodné pro daný obor, řekneme Vám důležité rady a triky, které pomohou uspět.

Na co se těšit?

Během pěti dnů se podíváme do nejvýznamnějších pražských galerií, jako jsou Národní galerie v Praze, DOX Centrum současného umění Museum Kampa a dálší. Prohlídky budou našími vedené odborníky, kteří vás seznámí s nejdůležitějšími díly a uměleckými směry, které ovlivnily vývoj umění.

Každý den bude obsahovat také teoretickou část, kde se dozvíte o klíčových obdobích a postavách v dějinách umění. Zaměříme se na antiku a středověk, renesanci a baroko, moderní umění a avantgardy, a současné trendy v umění. Lekce budou interaktivní a s důrazem na diskusi!

Budeme věnovát praktickým cvičením v kresbě a malbě. Naučíte se různé techniky a postupy, které vám pomohou zlepšit vaše dovednosti. Čekají vás kresba tužkou, uhlem a pastely, akvarelová a akrylová malba, koláže a experimentální techniky. Na konci týdne budete mít připravené práce, které můžete zařadit do svého portfolia.

Kdo jsou naši lektoři?

Naši lektoři mají dlouholeté zkušenosti s přípravou studentů na střední a vysoké školy a vědí, co je potřeba k úspěšnému zvládnutí talentových zkoušek. Společně projdeme vaše práce a poskytneme vám konkrétní rady, jak se dále zlepšovat.

Naši lektoři jsou odborníci s bohatými zkušenostmi v oblasti umění a pedagogiky. Mají za sebou dlouholetou praxi a mnoho úspěšných studentů, kteří se díky jejich vedení dostali na prestižní umělecké školy.

Uvedené termíny jsou aktuální pro léto 2024.

Co s sebou? Vůbec nic 🙂  V kurzovném jsou zahrnuté veškeré materiály a strava 2x denně. Studenty s sebou nic mít nemusí.

Program je pětidenní – od pondělí do pátku – od 9:00 do 17:00.

Sraz v ateliérech je v rozmezí 8:00 – 9:00.

Cena za týden včetně všech materiálů, výuky, kvalitní, zdravé stravy, občerstvení a všech vstupenek je pouze 6200,-Kč

Přihláška a veškeré informace o termínech jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když děti s tvorbou teprve začínají
  • Všechno si krok po kroku vysvětlíme
  • V kurzovném jsou zahrnuté veškeré materiály a strava
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Na každé lekci Vás čeká nový inspirující program
  • Program je pětidenní, od pondělí do pátku
  • Sraz 8:00 – 9:00, jdeme domů 17:00- 18:00
  • Cena za týden je 6200 Kč
  • Strava, pitný režim, vstupné i jízdné je v ceně

Prohlédněte si, jak intenzívní připravka u nás probíhá 🙂 Mají skvělou atmosféru, přidejte se taky!

DSC_5668-1
1-DSC_0375 (1)
1-dsc-0594
IMG_1722
1-dsc-0992
1-DSC_0054
1-dsc-1032
0-tabor-2020-jpg-web-47

Lektoři

Anastasia

Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a Kdo je vynikající ilustrátorkou, grafičkou, designérkou a kaligrafičkou a k tomu ještě úžasně kreslí? Anastasia! Anastasia aktuálně dokončuje magisterské studium na Západočeské Univerzitě v oboru Grafický design. Mimochodem se v závěrečné práci věnuje písmu a typografii. Zbožňuje však tvorbu ve všech jejích podobách. Inspiraci čerpá hlavně z tance a cestování. Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. . Má za sebou úspěšné realizace v reklamě a marketingu pro největší evropské klienty. V Draw Planet vyučuje počítačovou grafiku, ilustrátorství, kaligrafii a přípravu k talentovým zkouškám.

Helena D

Kde jen začít?! Helča je vynikající ilustrátorka, grafická designérka, architektka a k tomu všemu ještě kunsthistorička. V Draw Planet pomohla zavést výuku spousty kurzů a z jejích zkušeností čerpáme stále. Je úžasnou stylistkou a má vytříbený vkus. Dokáže poradit s řemeslem i s uměleckým záměrem. K tomu všemu je milá, přátelská a stále usměvavá. Jsme nadšení, že je součástí našeho týmu a nabíjí nás svou pozitivní energií.

Marcela

Marcela je naším ilustrátorským mágem. Poté, co absolvovala obor Ilustrace na Západočeské Univerzitě, rozjel se její život naplno. Úspěšně připravovala studenty na umělecké přijímačky, vytvářela knižní ilustrace, založila vlastní nakladatelství a stihla i stáž v Římě. O jejích superschopnostech pozvednout náladu a namotivovat i úplného začátečníka se vypráví legendy. Je to všestranně nadaná umělkyně a skvělá osobnost.

Kateřina M

Kateřina M je profesionální ilustrátorka, kterou baví vymýšlet si vlastní světy a charaktery, přičemž se nechává inspirovat fantasy knihami. Vystudovala kresbu a ilustraci v médiích na Vyšší odborné škole Václava Hollara a momentálně studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Kateřina v Draw Planet vyučuje digitální ilustraci a celou řadu kurzů pro děti. Je velice důkladná s přípravou na každou hodinu a děti jsou nadšené nepřeberným množstvím nápadů, které má pro ně nachystané na lekcích.

Více o kurzu

Naše kurzy jsou navrženy tak, aby vám poskytly všechny potřebné dovednosti a znalosti pro úspěšné zvládnutí talentovek. Intenzivní výuka je zaměřena na efektivní přípravu na zkoušky, kde každá lekce maximalizuje váš čas a pomůže vám dosáhnout nejlepších výsledků. Specializujeme se na přípravu na talentové zkoušky, které jsou klíčové pro přijetí na umělecké školy. Naši lektoři mají bohaté zkušenosti a znají přesné požadavky těchto zkoušek. Naše kurzy se konají v centru Prahy, konkrétně v moderním kulturním prostoru DOX. Toto inspirativní prostředí vám poskytne ideální podmínky pro rozvoj vašich dovedností v kresbě a malbě. Při přípravě budete potřebovat základní nástroje jako tužka, papír a barvy. V rámci kurzu se zaměříme na rozvoj vaší techniky a kreativity, abyste byli připraveni na talentové zkoušky i náročné požadavky galerií. Nečekejte a přihlaste se do našeho intenzivního kurzu, abyste mohli začít svou cestu k uměleckému úspěchu ještě dnes.

Při přípravě na talentovky je kresba a malba základními disciplínami, na které klademe velký důraz. Naučíme vás různé techniky kresby, od základních tahů tužkou po složitější kompozice a práce s barvami. V malbě se zaměříme na práci s akrylem a olejem, aby vaše práce byla co nejpestřejší a technicky dokonalá.

Podle žádané školy se budeme připravovat na konkrétní talentovky a věnovat se designu, kompozicím a různým zátiším nebo třeba kresbě interiéru. Samozřejmě také prokonzultujeme domácí práce studentů a probereme, co je ještě potřeba do portfolia. Budeme vymýšlet dekory, nebo se vrhneme na originální komiksy, zkusíme ilustraci a mnho dalšího. Příprava na přijímačky v Draw Planet Praha poskytne všechny pomůcky a materiály v průběhu lekcí, aby si mohli studenti vše pořádně osahat.

V Draw Planet máme ty nejlepší lektory, profesionály ve svém oboru, kteří udělají všechno pro to, abyste absolvovali přijímací zkoušky s talentovou částí úspěšně. Příprava na talentové zkoušky v Praze je dostupná a ve skvělé lokalitě. Podchyťte to s námi a věnujte úsilí, talentové zkoušky pak zvládnete! Se vším pomůžeme. Stojí to za to, umění má budoucnost! Příprava na talentovky, tedy příprava k talentovým zkouškám, se vyplatí.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Ilustrace-1-45