Přejít na obsah
Menu

Akvarel a nová media: Nové horizonty tvorby

27. září 2023

Zpět na blog

Akvarel je tradiční a nádherná výtvarná technika, která se vyznačuje transparentností, lehkostí a překrásnými odstíny. Ačkoli má své vlastní kouzlo, můžete dát svým akvarelům moderní zvrat tím, že je zkombinujete s digitálním uměním. Kombinace tradičního akvarelu a digitálního média otevírá nové možnosti pro tvorbu a výraz umělců. Zde se podíváme na to, jakým způsobem můžete využít digitální technologie k posunu vašeho akvarelu na další úroveň.

Digitální skicování a plánování

Digitální médium umožňuje umělcům plánovat svá akvarelová díla a provádět předchozí skice elektronicky. Pomocí tabletu (například v programu IPad Procreate) můžete vytvořit několik verzí skic, experimentovat s kompozicí a barvami a okamžitě je upravovat.

 Obrázek #1 z Freepik

Digitální efekty a textura

Digitální programy pro umění, jako Adobe Photoshop nebo Corel Painter, nabízejí širokou škálu efektů, které můžete použít na vaše akvarelová díla. Můžete přidat texturu, stínování, mlhu, nebo dokonce simulovat různé druhy papíru. Tím získáváte nové možnosti pro tvorbu atmosférických a zajímavých akvarelů.

Kombinace digitálních a tradičních médií

Kombinace digitálního a tradičního akvarelu může produkovat skvělé výsledky. Například, můžete namalovat základní akvarel na papíře, naskenovat jej a poté digitálně upravit barvy, kontrasty a detaily. Tímto způsobem můžete dosáhnout precizního vzhledu nebo experimentovat s odstíny a efekty, které by byly obtížné dosáhnout pouze s tradičními akvarelovými technikami.

 

Obrázek #2 z Freepik   

Uchování a sdílení děl

Digitální médium vám umožňuje snadno uchovávat a sdílet svá akvarelová díla. Můžete vytvářet digitální archiv vašich uměleckých prací a snadno je sdílet online s přáteli, rodinou nebo publikem. To je zvlášť užitečné, pokud chcete prezentovat svou tvorbu na sociálních médiích nebo prodejních platformách.                                                               

Kombinace digitálního média a tradičního akvarelu otevírá nové dveře pro umělce a umožňuje jim zkoumat a experimentovat s novými technikami a výrazy. Můžete plánovat svá díla digitálně, přidávat efekty a textury, nebo jednoduše digitálně upravovat své akvarely, aby dosáhly požadovaného výsledku.

Dozvědět víc můžete u nás na kurzech:

Obrázek titulní z Freepik

Témata1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!