Kurz digitální malby pro začátečníky

Předchozí
Další
1-2016-Digital-malba-1-13
1-2016-Digital-malba-1-9
1-2016-Digital-malba-1-12
draw-planet-digitalni-malba-got-1-2
1-2016-Digital-malba-1-6-2
1-2016-Digital-malba-1-4
draw-planet-digitalni-malba-portrait-1-2
1-2016-Digital-malba-1-10
draw-planet-digitalni-malba-manga-1-2
1-2016-Ateliery-Draw-Planet-3-4
komiksgirl-1
1-2016-Digital-malba-1-1
Ateliery-2-2
1-2016-Digital-malba-1-11
1-2016-Ateliery-Draw-Planet-3-8
1-2016-Digital-malba-1-7-2
1-2016-Digital-malba-1-3
draw-planet-digitalni-malba-dinosaur-1
1-2016-Digital-malba-1-14

Kurz pro ty, kteří chtějí svou tvorbu posunout dál, do nejnovější techniky. Nebojte se kroku vpřed, s námi lehce proniknete do tajů digitální malby.

1-2016-Digital-malba-1-13
1-2016-Digital-malba-1-9
1-2016-Digital-malba-1-12
draw-planet-digitalni-malba-got-1-2
1-2016-Digital-malba-1-6-2
1-2016-Digital-malba-1-4
draw-planet-digitalni-malba-portrait-1-2
1-2016-Digital-malba-1-10
draw-planet-digitalni-malba-manga-1-2
1-2016-Ateliery-Draw-Planet-3-4
komiksgirl-1
1-2016-Digital-malba-1-1
Ateliery-2-2
1-2016-Digital-malba-1-11
1-2016-Ateliery-Draw-Planet-3-8
1-2016-Digital-malba-1-7-2
1-2016-Digital-malba-1-3
draw-planet-digitalni-malba-dinosaur-1
1-2016-Digital-malba-1-14
Předchozí
Další

Kurz pro ty, kteří chtějí svou tvorbu posunout dál, do nejnovější techniky. Nebojte se kroku vpřed, s námi lehce proniknete do tajů digitální malby.

Více o Kurzu digitální malby

Obdivujete digitální ilustrace, grafický design nebo počítačové hry a game design? Už se nějakou dobu věnujete malování, ale chcete se posunout dál? Líbí se Vám digitální tvorba nebo počítačová grafika? Nemáte žádné základy počítačové ani fyzické tvorby, a přesto Vás fascinují tyto možnosti? Láká Vás Photoshop a nevíte, jak s tím vším začít? Digitální malba je tu pro Vás!

Objevíme úžasné možnosti digitální kresby a ilustrace, probereme základní instrumenty Photoshopu nezbytné pro kvalitní tvorbu a naučíme se je používat. Rychle, ale samozřejmě pečlivě, se budeme učit, jak skloubit malování a Photoshop. Odhalíme Vám několik tajných triků digitálních ilustrátorů, jak urychlit tvůrčí proces, a jak se můžeme zdokonalovat a zlepšovat. Postupně si projdeme elementy digitální malby a ilustrace, vytvoříme krajinu, pozadí, budeme dělat vlastní postavu, prostudujeme základy anatomie a mnoho dalšího 🙂

Pokud jste už dávno chtěli otevřít dveře do nádherného světa digitální tvorby, ale nevíte, jak začít, přijďte k nám. Pod vedením našich lektorů zapomenete na neuchopitelné návody z internetu. Naši výborní lektoři Vás nebudou mučit zbytečnými nástroji ve Photoshopu, ukážou Vám ty nejkratší a nejlepší cesty k rozvoji Vaší tvorby. Máte skvělou příležitost udělat si opravdu kvalitní a pevný základ pro budoucí digitální tvorbu, ať už to bude malba ilustrace, nebo grafický design. Objevte svět obrovských možností, který Vás pohltí, přijďte na kurz digitální malby!

Co vzít s sebou? Budete potřebovat notebook, grafický tablet na malbu a funkční novější verzi Photoshopu. Veškeré pomůcky na offline tvorbu Vám poskytneme v ateliérech. Pokud něco z výše uvedeného nemáte a nemůžete si ani půjčit, napište nám to v přihlášce, pokusíme se Vám pomoct 🙂

V kurzu je 9 lekcí a 1 náhradní na konci zdarma. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem 10 lekcí, tedy 30 hodin špičkové výuky v příjemném prostředí!

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Přihláška a veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

Počet lekcí v Kurzu digitální malby

V kurzu máte 9 lekcí a 1 náhradní zdarma. Každá lekce trvá 3 hod.

Dohromady 10 lekcí, tedy 30 hodin v Draw Planet :)

Cena Kurzu digitální malby je

3900 Kč za celý kurz, s sebou jenom notebook a tablet

Vychází jenom na 130 Kč za hodinu výuky

Jakým způsobem kurz probíhá?

Kurz probíhá jednou týdně, vždy toho dne, kdy kurz začal

Občerstvení i pomůcky máte vždycky zdarma

Lektoři

Satine

Její komiksy jsou prostě boží. Jsme hodně překvapeni, že ještě nepracuje pro Marvel. Možná pro ni jejich nabídka není to pravé. Satine vytváří nejen postavy, ale celé unikátní fascinující světy. Satine je naprosto úžasná a jako lektor je perfektní. Jsme šťastní, že v ateliérech Draw Planet bude vyučovat kurzy tvorby komiksu právě ona. V ateliéru Draw Planet vede kurzy komiksů, kresby, začátečníky a digitální malby

Marek

Grafika, figurální kresba, malování, ilustrace, design, portrét – to všechno Marka zajímá. A co víc: to všechno perfektně ovládá. Marek je pravý renesanční člověk a velice talentovaný lektor. Miluje samotný proces výuky a studentům pomáhá realizovat jejich vlastní myšlenky a nápady. V ateliéru Draw Planet vede kurzy pro začátečníky, kurzy figurální kresby, olejomalby, kresby, sketchingu a přípravu na talentové zkoušky.

Program kurzu

#Popis lekce
1

Úvod do Photoshopu, základy tvorby. Co vše nabízí nástroj štětec? Ukážeme si, jak digitálně napodobit různé materiály. Na malbě obličeje podle photo reference si vyzkoušíme, jak namalovat světlo, stín a jak vyjádřit tvar.

2

Malba zátiší ve Photoshopu, ukázka, jak se dá kreslit tužkou, jak v počítači.

3

Digitálně namalujeme krajinu. Vysvětlíme si, jak kreslit stromy, kameny, trávu, měsíc, tedy celkově přírodu. Napodobíme různé textury.

4

Malba krajiny pokračuje. Sjednotíme barevnost, aby výsledek působil reálně a přirozeně. Vysvětlíme si, jak krajinu následovně použít.

5

Vytvoření vlastní postavy, zvíře, příšera, robot, nebo člověk. Základy anatomie, řekneme si, jak proces urychlit a ulehčit. Dáme Vám tipy k inspiraci na zajímavé postavy.

6

Dokončení malby postavy. Budeme pracovat na detailech, objevíme nové instrumenty.

7

Lekce věnující se perspektivě. Proč je klíčová? Uděláme si cvičení na zlepšení v perspektivě, zkusíme si práci na několika digitálních skicách architektury, domů, atd.

8-9

Vlastní digitální ilustrace s příběhem, postavou, krajinou, detaily i pozadím. Ukážeme si, jak vyrobit vlastní time lapse video s vlastní tvorbou.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Nyní máme dva světlé a prostorné ateliéry v centru Prahy na adrese Bubenská 1, Praha 7, přímo u stanice metra C a tramvaje Vltavská. V pěším dosahu jsou i tramvajové zastávky Strossmayerovo náměstí. Kolem budovy jsou i parkovací hodiny, dá se tedy zaparkovat na placených zónách.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 3 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

CO JSOU KURZY A CO JSOU WORKSHOPY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 10 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

Workshop je jako expres-kurz, zahrnuje 1 až 3 lekce. Jednotlivé lekce jsou v různé délce od 2 hodin až po celodenní lekce, v závislosti na tématu.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Vrácení peněz je možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešen. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Můžete si objednat i zkušební lekce, nebo se nejdříve účastnit krátkého workshopu. Nejdůležitější je začít, ať už jakkoli. Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!