Přejít na obsah
Menu

Kurz šití a oděvní tvorby. Šaty, sukně a mikiny

DSC_0854
DSC_0728
DSC_0873
DSC_1049
DSC_0725
DSC_0315
1-2019-Modni-Tvorba-1-4
DSC_0020
DSC_0846
DSC_0009
DSC_0865
DSC_0875
1-2019-Modni-Tvorba-1-10
DSC_1055
1-2019-Modni-Tvorba-1-12
1-2019-Modni-Tvorba-1-36
1-2019-Modni-Tvorba-1-44
DSC_0091
DSC_0163
DSC_0244
DSC_0420
DSC_0286
DSC_0290
DSC_0394
DSC_0421
DSC_0445
DSC_0251
DSC_0408
DSC_0124
DSC_0713
DSC_0277
1-2019-Modni-Tvorba-1-30

Kurz šití a oděvní tvorby. Šaty, sukně a mikiny

Chcete se naučit šít módní kousky? Zajímá Vás, jak šít na stroji, nebo jak pracovat se střihem? Naučíme vás, jak šít jedna radost! I když právě začínáte.

DSC_0854
DSC_0728
DSC_0873
DSC_1049
DSC_0725
DSC_0315
1-2019-Modni-Tvorba-1-4
DSC_0020
DSC_0846
DSC_0009
DSC_0865
DSC_0875
1-2019-Modni-Tvorba-1-10
DSC_1055
1-2019-Modni-Tvorba-1-12
1-2019-Modni-Tvorba-1-36
1-2019-Modni-Tvorba-1-44
DSC_0091
DSC_0163
DSC_0244
DSC_0420
DSC_0286
DSC_0290
DSC_0394
DSC_0421
DSC_0445
DSC_0251
DSC_0408
DSC_0124
DSC_0713
DSC_0277
1-2019-Modni-Tvorba-1-30

Chcete se naučit šít módní kousky? Zajímá Vás, jak šít na stroji, nebo jak pracovat se střihem? Naučíme vás, jak šít jedna radost! I když právě začínáte.

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Ovládněte šicí stroj, naši lektoři vám vše vysvětlí od začátku. I vy zvládnete ušít krásné kousky!

Rádi byste vytvářeli vlastní krásné módní oblečení? Láká vás šití, ale nevíte si rady s šicím strojem? Chtěli byste pochopit střihy, naučit se s nimi pracovat i je upravovat? Naši úžasní lektoři vám odhalí kouzla šicích strojů :). Začneme pěkně od základů, a tak se vše naučíte, i když jste ještě vytvářením oděvů zcela nepolíbení.

Na kurzu šití si nejdříve vysvětlíme základy práce se strojem a vše si vyzkoušíme na drobných módních doplňcích. Později přejdeme k oblečení, řekneme, jak vzít míry, ukážeme si, jak špendlit, zvládneme vše sešít do krásného celku. Postupně si vyrobíme vlastní parádní módní top, sukni nebo také šaty. Vše potřebné k tvorbě Vám v ateliérech poskytneme, máme skvělé vybavení, stroje i výběr látek.

Kurz šití a oděvní tvorby je vhodný pro začátečníky, vše si v klidu vysvětlíme. Navíc je kurz nabitý praxí a skvělými radami, které opravdu využijete. Pod vedením našich lektorů se naučíte vytvářet originální moderní kousky a realizovat vlastní nápady! Přihlaste se a naučte se tvořit vlastní originální oblečení. Už se na Vás v Draw Planet těšíme!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂 ! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Kurz probíhá jednou týdně. Cena každé lekce je 570,-Kc včetně všech pomůcek a materiálu. Platí se za každou lekci zvlášť.

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku.

Veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce!

Přihlásit se můžete dole přes formulář nebo se můžete zeptat na jakékoli otázky na [email protected]

 Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Na každé lekci Vás čeká nový inspirující program
  • Každá lekce má 3 hodiny.
  • Cena lekce je 570 Kč, lekce se platí jednotlivě
  • V přepočtu jen 190 Kč za hodinu fantastické výuky

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

DSC_0270
DSC_0100
DSC_1055
DSC_1087
DSC_0839
1-2019-Modni-Tvorba-1-33
DSC_0036
DSC_0141
DSC_0721

Lektoři

Ivana

Ivana je velmi známou a výraznou postavou současného umění a módní scény. Její kreslířské a oděvní práce Vás upoutají silnou emocionalitou a neuvěřitelnou vizí. Během studií textilní tvorby v Hradci Králové a postgraduálního studia v Bratislavě si vytvořila vlastní unikátní tvůrčí rukopis. Její oděvní kolekce propojují módu, technologie a moderní materiály. Věnuje se ale i zakázkové tvorbě v grafickém a průmyslovém designu. Tato velmi vstřícná, milá a přátelská lektorka má neuvěřitelný smysl pro detail. Právě díky tomu dokáže studentům předat na lekcích módní tvorby a pastelek komplexní znalosti.

Veronika

Energická a stále veselá Veronika se dokáže spřátelit úplně s každým. Rozsáhlým studiem módní tvorby ve Zlíně a spoustou komerčních a experimentálních realizacích získala nepřeberné množství zkušeností. Ty každodenně zužitkovává navrhováním, šitím a celkovou koordinací módního designu. Své zkušenosti moc ráda předává dál studentům. Jsme rádi, že je součástí našeho týmu.

Rebeka M

Umělecké a designové obory obsahují mnoho komponentů. Od designu přes obchodní stránku, pak přijde na řadu marketing a výroba produktu. A kdo ví o celé této cestě nejvíc? Právě naše úžasná Rebeka! Nejen, že je to vynikající a svěží módní návrhářka a odbornice na vše kolem fashion oboru, ale dokáže svým studentům poradit ohledně propagace, reklamy a obchodu. Její vynikající kolekce slaví na módních přehlídkách velký úspěch. Rebeka má vlastní značku oblečení a vystudovala magistra fashion designu. Vyučuje u nás módní tvorbu a šití.

Více o kurzu

Hledáte kurz oděvního šití? Jste na správné adrese!  Vysvětlíme, co vůbec šicí stroj umí, jak se vyvarovat častým začátečnickým chybám. Možná je pro vás těžké sebrat odvahu a sednout si poprvé za šicí stroj. U nás v Draw Planet ostych zahodíte! Na kurzu šití a oděvní tvorby vše ukážeme a v klidu vysvětlíme, začneme jednoduchou pěknou taškou. Hned z první lekce si tak odnesete svůj výtvor, na který budete pyšní!

Budeme si povídat o materiálech, jaké látky se používají, jaké druhy nití existují. Postupně se přesuneme k větším úkolům. Naučíme se brat míru a pořádně měřit. Ukážeme si to v praxi na pěkném topu. Zvládneme také používat overlock, který je nezbytnou součástí profesionálního šití.

Naše škola šití obsahuje také lekci věnovanou sukni a všívání zipů. Naučíme vás, jak umístit zip, který druh zvolit a na které typy oblečení se hodí. Absolvujeme lekci modeláže šatů a tvorbu střihu. Zvládneme přesunout střih na látku a ušít vlastní krásné šaty! Kurz šití šatů posune na úroveň zábavy a kreativity.

Ještě hledáte kurz šití Praha? Už opravdu nemusíte! Kurz šití a oděvní tvorby už jste našli. Na kurzu se také dozvíte, jak sladit barvy, nebo které materiály lze kombinovat. Na závěr si necháme tvorbu mikiny. Na nít použijeme vše, co jsme se naučili a navíc si ukážeme, jak ušít kapuci. Projdeme celým procesem od výběru materiálu, přes vytažení a úpravu střihu, až po samotné šití. A nakonec si odneseme další parádní kousek do své skříně!

Pojďte s námi šít. Odpočinete si u úžasné manuální činnosti, kterou můžete prakticky využít. V Draw Planet bude šití hračka i pro začátečníky :)!

Program kurzu

Řekneme si, jak používat stroji.

Zadání:
Uděláme cvičení na rovné šití “Spirála”.
Nastříháme látku na plátěnou tašku.

Plátěná taška

Ukážeme si různé druhy švů.

Zadání:
Uděláme cvičení na různé druhy švů.
Sešijeme plátěnou tašku.

Sukně

Ukážeme si, jak provádět měření a vytvořit střih na sukni.

Zadání:
Výpočet a střih půlkruhové sukně.

Sukně

Ukážeme si, jak všívat zip a pas.

Zadání:

Sešijeme sukni z předešlé lekce.
Uděláme cvičení na overlocku na různé švy.

Tričko z pružného materiálu

Projdeme teorii o správném měření, vytvoříme střih trička a blíže se seznámíme s overlockem.

Tričko z pružného materiálu

Zadání: Sešijeme tričko na overlocku a začistíme švy.

Šaty

Ukážeme si jak správně brát míry. Podle střihu nastříháme vybranou látku na šaty.

Zadání: Vytvoříme střih, přeneseme ho na látku a látku nastříháme. Sestehujeme v ruce a upravíme šaty podle figury. Sešijeme šaty na stroji.

Mikina

Naučíme se šít kapuci a ukážeme si, jak pracovat se silnější látkou.

Zadání: Nastříháme mikinu, upravíme tak, aby seděla na figuře a sešijeme na stroji.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44