Přejít na obsah
Menu

Kurz šití a oděvní tvorby. Kalhoty, košile a kardigany

1-DSC_0070
1-DSC_0106
1-DSC_0647
1-DSC_0152
1-DSC_0670
1-DSC_0838
1-DSC_1437
1-DSC_0551
1-DSC_0178
1-DSC_0082
1-DSC_0101
1-DSC_0167
1-DSC_0058
1-DSC_0172 2
1-DSC_0021
1-DSC_0172
1-DSC_0174
1-DSC_0570
1-DSC_0701
1-DSC_1426
1-DSC_0699
1-DSC_0645
1-DSC_0581
1-DSC_0711
1-DSC_0804
1-DSC_1428
1-DSC_0858
1-DSC_1429
1-DSC_0822

Kurz šití a oděvní tvorby. Kalhoty, košile a kardigany

Rádi byste šatník obohatili o vlastnoručně šité kousky? Chcete se naučit šít na stroji? Uvažujete o šití pro známé? Naučíme Vás to, i když jste úplný začátečník.

1-DSC_0070
1-DSC_0106
1-DSC_0647
1-DSC_0152
1-DSC_0670
1-DSC_0838
1-DSC_1437
1-DSC_0551
1-DSC_0178
1-DSC_0082
1-DSC_0101
1-DSC_0167
1-DSC_0058
1-DSC_0172 2
1-DSC_0021
1-DSC_0172
1-DSC_0174
1-DSC_0570
1-DSC_0701
1-DSC_1426
1-DSC_0699
1-DSC_0645
1-DSC_0581
1-DSC_0711
1-DSC_0804
1-DSC_1428
1-DSC_0858
1-DSC_1429
1-DSC_0822

Rádi byste šatník obohatili o vlastnoručně šité kousky? Chcete se naučit šít na stroji? Uvažujete o šití pro známé? Naučíme Vás to, i když jste úplný začátečník.

Kurz šití a oděvní tvorby. Kalhoty, košile a kardigany

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku!

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Pod vedením našich lektorů se naučíte vše, co k šití potřebujete znát, srozumitelně od úplných základů!

Láká vás šití, ale šicí stroj jste viděli zatím jen na obrázku? Je Vaším snem umět ušít kvalitní a šik kousky? Rádi byste pochopili, jak fungují střihy i jak se dají upravovat? Naši zkušení lektoři vás naučí vše, co potřebujete znát! :). Začneme od úplných základů, a zvládneme vše v klidu a s přehledem. A to, i když s šitím nemáte žádné zkušenosti!

Pro začátek si na kurzu šití vysvětlíme úplné základy práce se strojem. Nově nabyté znalosti si vyzkoušíme na drobných módních doplňcích a plynule přejdeme k samotnému oblečení. Naučíme se brát míry, vytahovat střihy, upravovat i špendlit a samozřejmě zvládneme ušít první módní kousky. Postupně si během kurzu zvládneme vytvořit vlastní kalhoty, košili a také úpletový kardigan! Stroje, výběr látek i všechno ostatní vybavení potřebné k tvorbě Vám v ateliérech poskytneme.

Kurz šití a oděvní tvorby je vhodný i pro naprosté začátečníky. Vše projdeme v klidu krok po kroku od práce se strojem přes vkládání zipů a kapes až po práci s úpletem. A navíc si veškeré znalosti vyzkoušíte v praxi pod vedením zkušených odborníků. Naučte se vytvářet originální moderní kousky a realizovat vlastní nápady! Přihlaste se a tvořte vlastní kvalitní oblečení. Už se na Vás v Draw Planet těšíme!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂 ! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Kurz probíhá jednou týdně. Cena každé lekce je 570,-Kc včetně všech pomůcek a materiálu. Platí se za každou lekci zvlášť.

Do kurzu se můžete zapojit kdykoliv během roku.

Veškeré informace o datumech a hodinách kurzu – jsou níž na stránce!

Přihlásit se můžete dole přes formulář nebo se můžete zeptat na jakékoli otázky na [email protected]

 Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Na každé lekci Vás čeká nový inspirující program
  • Každá lekce má 3 hodiny
  • Cena lekce je 570 Kč, lekce se platí jednotlivě
  • V přepočtu jen 190 Kč za hodinu fantastické výuky

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

1-DSC_0718
1-DSC_0173
1-DSC_0665
1-DSC_0065
1-DSC_1434
1-DSC_0816
1-DSC_0181
1-DSC_0137

Lektoři

Rebeka M

Umělecké a designové obory obsahují mnoho komponentů. Od designu přes obchodní stránku, pak přijde na řadu marketing a výroba produktu. A kdo ví o celé této cestě nejvíc? Právě naše úžasná Rebeka! Nejen, že je to vynikající a svěží módní návrhářka a odbornice na vše kolem fashion oboru, ale dokáže svým studentům poradit ohledně propagace, reklamy a obchodu. Její vynikající kolekce slaví na módních přehlídkách velký úspěch. Rebeka má vlastní značku oblečení a vystudovala magistra fashion designu. Vyučuje u nás módní tvorbu a šití.

Veronika

Energická a stále veselá Veronika se dokáže spřátelit úplně s každým. Rozsáhlým studiem módní tvorby ve Zlíně a spoustou komerčních a experimentálních realizacích získala nepřeberné množství zkušeností. Ty každodenně zužitkovává navrhováním, šitím a celkovou koordinací módního designu. Své zkušenosti moc ráda předává dál studentům. Jsme rádi, že je součástí našeho týmu.

Ivana

Ivana je velmi známou a výraznou postavou současného umění a módní scény. Její kreslířské a oděvní práce Vás upoutají silnou emocionalitou a neuvěřitelnou vizí. Během studií textilní tvorby v Hradci Králové a postgraduálního studia v Bratislavě si vytvořila vlastní unikátní tvůrčí rukopis. Její oděvní kolekce propojují módu, technologie a moderní materiály. Věnuje se ale i zakázkové tvorbě v grafickém a průmyslovém designu. Tato velmi vstřícná, milá a přátelská lektorka má neuvěřitelný smysl pro detail. Právě díky tomu dokáže studentům předat na lekcích módní tvorby a pastelek komplexní znalosti.

Více o kurzu

Hledáte kurz oděvního šití? Jste na správné adrese! Vysvětlíme, co vůbec šicí stroj umí, jak s ním zacházet a čemu se vyvarovat. Chcete umět šít, ale nevíte, jak začít?  U nás v Draw Planet Vám na kurzu šití a oděvní tvorby vše ukážeme a v klidu vysvětlíme. Začneme zlehka jednoduchou kosmetickou taštičkou, takže hned z první lekce si tak odnesete výtvor, na který budete pyšní!

Povíme si vše potřebné o materiálech, vysvětlíme si, jaké látky na co použít i jaké vybrat druhy nití. Naučíme se brát míry a pořádně měřit. V praxi si to vyzkoušíme třeba na trendy kardiganu. Zvládneme také používat overlock, který je nezbytnou součástí profesionálního šití.

Naše škola šití se na lekcích zaměřuje také na šití kalhot. Naučíme vás, jak všívat kapsy i pas, aby kalhoty skvěle padly. Absolvujeme lekci modelace košile a tvorbu střihu. Zvládneme přesunout střih na látku a ušít krásnou originální košili! Přijďte se naučit něco nového a užít si spoustu zábavy v kreativním prostředí.

Ještě hledáte kurz šití Praha? Ten pravý kurz šití a oděvní tvorby už jste našli. Na kurzu se také dozvíte, jak pracovat s různými materiály i jak je kombinovat. Na závěr si ušijeme slušivý kardigan. Na něj použijeme vše, co jsme se naučili a navíc si ukážeme, jak pracovat s úpletem. Projdeme celým procesem od výběru materiálu, přes vytažení a úpravu střihu, až po samotné šití. A nakonec si odneseme další parádní kousek do své skříně!

Tak se s námi pusťte do šití. Odpočiňte si u úžasné a kreativní manuální činnosti, kterou můžete prakticky využít. V Draw Planet je šití hračka i pro začátečníky :)!

Program kurzu

Vysvětlíme si od základů, jak používat šicí stroj a procvičíme si základní úkony.

Zadání: Uděláme cvičení na šití rovně. Nastříháme z látky kosmetickou taštičku.

Ukážeme si různé druhy švů.

Zadání: Procvičíme si vytváření různých druhů švů a sešijeme kosmetickou taštičku na zip.

Jednoduché kalhoty s kapsami

Vysvětlíme si, jak brát míry a pustíme se do prvního střihu na kalhoty.

Zadání: Naměříme a nastříháme látku na kalhoty.

Overlock a pokračování šití kalhot

Zadání: Pokračujeme v sešívání střihů kalhot z předešlé lekce. Naučíme se všívat kapsy a pas. Představíme si Overlock a vyzkoušíme na něm šití různých švů.

Košile

Zadání: Zopakujeme si, jak brát míry. Podle střihu nastříháme vybranou látku na košili. Ručně střihy sestehujeme, upravíme je podle figury a sešijeme na stroji.

Kalhoty

Zadání: Zopakujeme, jak správně brát míry. Podle střihu nastříháme vybranou látku na kalhoty. Ručně střihy sestehujeme, upravíme je podle figury a sešijeme kalhoty na stroji. Zopakujeme si všívání kapes a zipu.

Základy práce s úpletem

Vysvětlíme si, kdy úplet používat a jak s ním pracovat

Zadání: Procvičíme šití úpletu na overlocku. Vezmeme míry na kardigan nebo pončo, podle střihu nastříháme látku, upravíme střih a sešijeme výrobek na overlocku.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44