Přejít na obsah
Menu

Brunch: Spojení Snídaně a Oběda

17. ledna 2024

Zpět na blog

 

Brunch, tato půvabná kombinace slov, znamená mnohem více než jen dobrodružství spojení dvou hlavních jídelních událostí dne. Je to jedinečná gastronomická zkušenost, která přináší do našich životů harmonii mezi ranním vstáváním a pohodlím odpoledne.

 

Co je Brunch?

Brunch, slovo spojením snídaně (breakfast) a oběda (lunch), vytváří kulturní a chutovou událost, která se stává stále oblíbenější po celém světě. Tato jedinečná jídla jsou tradičně podávána kolem dopoledne nebo brzy odpoledne a nabízejí širokou škálu pokrmů, které splňují touhu po ranním zlehka sladkém jídle i po pozdějších sycených chodech.

 

Historie Brunch

Historie Brunch je trochu záhadná a zahrnuje několik teorií. Jedna z nich říká, že Brunch vznikl v Anglii v 19. století jako prostředek pro aristokracii na potěšení obědů v pozdních ranních hodinách. Další teorie naznačuje, že Brunch má svůj původ v New Yorku ve 20. století, kdy se stával oblíbeným mezi pracujícími lidmi, kteří si rádi dopřáli dlouhou snídani o víkendech.

 

Typické Pokrmy Brunche

Brunchové menu je často bohaté a rozmanité. Zahrnuje klasické snídaně, jako jsou vajíčka, slanina, toast a omelety, ale také pokrmy jako wafle, palačinky, croissanty, quiche, bagely a ryby. Nelze zapomenout na oblíbené nápoje, jako jsou mimózy, Bloody Mary, káva a čaj, které dodávají této události svůj specifický šarm.

 

Proč Milujeme Brunch?

Brunch není jen o jídle, je to také o atmosféře. Je to příležitost ke společnému setkání s přáteli a rodinou, ke sdílení dobrého jídla a k relaxaci po náročném týdnu. Navíc vám dává svobodu volit, zda se rozhodnete pro snídani nebo oběd – nebo obojí!

 

Brunch není pouze jídlo, je to způsob, jak prožít den plný chutí a společenského propojení. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro klasickou snídani nebo svačinu, Brunch je skvělý způsob, jak se odpoledne obléci v pohodlném stylu a užít si kulinářskou rozmanitost a relaxaci. Takže proč nevyrazit na Brunch tento víkend a objevit svou novou oblíbenou kombinaci chutí?

Dozvědět víc můžete na kurzech :

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!