Go to

Draw Planet Blog CZ

Akryl Amsterdam

6. December 2018

qox9QY_I4E0

Od nového roku budeme používat v Draw Planet nové akrylové barvy. Zkusíme vám ujasnit, v čem jsou vlastně lepší.
Akrylové barvy Amsterdam od holandského výrobce Royal Talens jsou nesmírně oblíbené a to z mnoha různých důvodů. Jsou naprosto skvěle pigmentované a disponují výbornou světlostálostí. I jejich konzistence je velice příjemná a oproti jiným akrylovým barvám se lépe míchají, protože obsahují méně pigmentu v každém z odstínů. Pojivo, do kterého se pigment přidává, obsahuje 100% akrylové pryskyřice, což zajišťuje, že je barva trvanlivá a velice odolná.
Proto není vůbec od věci malovat s ní i na zdi nebo na dřevo.


Amsterdam nabízí také velice neortodoxní škálu barev, která obsahuje jak tradiční odstíny, tak také současné, moderní odstíny a včetně úžasných pastelových, kterým se jiný výrobce prostě nevyrovná! Ty jsou hodně tlumené, a asi právě proto jsou tak populární ve Skandinávských zemích. 🙂 Také mají speciální řadu perleťových odstínů, která se vyjímá nejen na bílém, ale především na černém podkladu.


Sám od sebe je akryl Amsterdam saténový, není tak matný jak Pebeo. Není však problém používat pro práci s ním doplňky od Pebea.
Amsterodamy mají také poměrně krátkou dobu schnutí a jsou prakticky bez zápachu.


Akryl Amsterdam najdete v obchodě našich partnerů na Soukenické 14. Pouze příznivci Draw Planet mají od 17.12. do 17.01. slevu 10%! Stačí, když na pokladně řeknete, že jste od nás 😊
Rádi byste se naučili malovat akrylem? Přihlaste se na náš kurz akrylu pro začátečníky. Pod vedením šikovného lektora to určitě zvládnete!

https://www.drawplanet.cz/kurz/akryl-zacatecniky/

442d08fcf67829dc95f64f112908c11c

Existují různé výtvarné techniky – některé jsou tradiční, jiné jsou netradiční a existují dokonce i inovativní techniky. Obecně platí, že výtvarná technika není charakterizována jen použitými materiály ale i způsobem nanášení barev. Délka a směr tahů, jejich jas a způsob míchání barvy jsou důležité. To vše je pro každého umělce individuální a tvoří jeho styl. Stále však existují hlavní typy technik v tvorbě, které vyniknou podle použitých barev. Nejznámější a nejoblíbenější výtvarné techniky jsou: kresba tužkou a pastelem, malba akvarelem a olejem.

Nejjednodušší technikou je kresba tužkou. Skoro každý s ní začíná. Technika kreslení tužkou nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti a navíc jsou kresby tužkou přípravnou fází pro jiné techniky. Nicméně, kreslení tužkou má své vlastní tajemství, jak dosáhnout přesnosti výkresu a vysoké kvalitě a jak správně šrafovat a stínovat.

Pro práci s pastelovými křídami je nutný hrubý fleecový povrch. Pastelem můžete kreslit i malovat. To znamená, že můžete buďto pastel rozmazat do jednolitého povrchu – malovat jím, nebo můžete kreslit malými od sebe oddělenými tahy. Pastely vypadají velmi hezky na tmavém pozadí, proto se v této technice se často používá tónovaný papír.

Technika akvarelu je složitější, často zůstává nepochopená a tajemná. Zdejší zjednodušení je klamné. Slovo akvarel pochází z latinského aqua. Schopnost umělce řídit tento vodní prvek smíchaný s barvou určuje jeho dovednosti a vývoj v této technice. Akvarel je tekoucí a průhledný, náchylný k pohybu štětce. To je oblíbená technika mnoha umělců.

Olejem se maluje především dvěma způsoby: s podmalbou a bez. První metoda vyžaduje poměrně složitou přípravu. Neexistují žádná přísná pravidla pro nanášení olejových barev. Vyzkoušejte různé možnosti. I neprofesionální umělec může malovat olejem.

V poslední době se objevila další velmi populární a oblíbená výtvarná technika – kreslení pomocí stylusu na obrazovce tabletu. Tato technika je vhodná jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Existují dokonce programy, které pomáhají ovládat techniku kreslení na obrazovce pro děti i dospělé.

Ale v jakékoli technice, kterou se rozhodnete ukázat své tvůrčí schopnosti, nezapomeňte, že trénink vám pomůže realizovat vaše nejdivočejší nápady. Pro ty, kteří si nedokáží vybrat jen jednu určitou techniku, máme v Draw Planet kurz kreslení a malovaní pro úplné začátečníky, během kterého si pod vedením šikovného lektora vyzkoušíte ty nejpopulárnější techniky. 🙂

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresleni-a-malovani-pro-uplne-zacatecniky/

07062018-_MG_0590

Czech Design Week podzim 2018

28.11. – 2.12.2018, Kongresové centrum Praha 

Stovka českých a zahraničních designérů představí na přehlídce to nejlepší z českého porcelánu, skla, šperků, interiérového designu, originálních hraček, umění či průmyslového designu. Další autorská díla čekají návštěvníky ve více než dvaceti Design store obchodech v centru Prahy.

Doporučujeme všem, koho zajímá design, interiéry nebo móda.

http://czdw.cz/

 

František Kyncl 
Říjen 2018 – leden 2019, Museum Kampa – 1. patro Moderny

František Kyncl je významný český exilový umělec, který žil od roku 1969 v Düsseldorfu, kde zůstali i po roce 1989. To je jeden z hlavních důvodů, proč jeho dílo zůstalo poněkud stranou mapování. Naštěstí začíná být u nás zásluhou menších výstavních projektů stále známější. Je představitelem konstruktivních tendencí a členem Klubu konkretistů a patří k významným německým autorům tzv. düsseldorfského okruhu.

Retrospektivní výstava zahrne oblasti Kynclovy tvorby: plastiky, reliéfy, práce na papíře (grafiky, kresby, deníkové záznamy).
Zajímáte se o české umění a umělce? Tato výstava je přímo pro Vás!

http://www.museumkampa.cz/vystava/frantisek-kyncl/

Michal Škapa: Babylon

21.11.2018 – 27.1.2019, Villa Pellé

Po dvou předchozích sólových výstavách Michala Škapy přichází do Prahy jeho dosud největší výstava. Hlavní myšlenkou jsou městské struktury zachycující vývoj různých civilizací a jejich působení na jedince i společenství. Malby ve vile doplní instalace objektů jak uvnitř budovy, tak v přilehlé zahradě a okolí.

 Výstava současného českého umělce. Must see pro ty, koho baví písmo a graffiti, spreje a airbrush.

http://www.villapelle.cz/

 

Czech Press Photo 2018

21.11.2018 – 30.1.2019, Staroměstská radnice

Prestižní fotografická soutěž, která na následné výstavě každoročně představuje veřejnosti fotografie a dokumentární filmy z nejvýznamnějších událostí minulého roku. Mezinárodní porota na letošním 24. ročníku soutěže hodnotila více než čtyři sta českých fotografů v osmi fotografických a třech video kategoriích.

Určitě stojí za to, jít se na výstavu podívat. A to doporučujeme všem, ne jen fotografům.

https://www.czechphoto.org/

Adobe Illustrator

15. November 2018

26166178_1626735437373306_3111932099666050746_n

Adobe Illustrator je nejlepší program pro práci s vektorovou grafikou.
Na rozdíl od bitmapových obrázků, ve kterých jsou informace uloženy v mřížce jednotlivých bodů, Illustrator při vytváření používá formulářů matematické rovnice. To umožňuje změnit velikost vektorových obrázků bez ztráty rozlišení.

Rozsah jeho možností je velmi široký: od kreslení pohlednic po vytváření reklamních jednotek, od návrhu vizitek až po získání vysoce uměleckých obrazů. Vektorová grafika se používá k vývoji firemní identity, log, štítků, balíků, map, diagramů, výkresů a ilustrací. Program otevírá velké možnosti kreativity, pohodlné nástroje a příkazy umožňují realizovat nejkomplexnější autorské plány.

Výhody při použití vektorové grafiky:
– Možnost škálovatelnosti bez ztráty rozlišení
– Linky jsou jasné a dokonce v každé velikosti
– Tisk při vysokém rozlišení
– Menší velikosti souborů
– Hodí se pro tvorbu ilustrací

Přihlaste se do kurzu Adobe Illustratoru a ponořte se do překvapivého světa možností digitální tvorby! 🙂

https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

Vánoce se blíží

15. November 2018

1-2016-Vocery-foto-5

Darujte letos pod stromeček něco, co má skutečně smysl! Opravdu krásné zážitky, nové dovednosti i radost z tvorby. To vše věnujete kreativním kurzem kresby či malby.

I úplný začátečník si u nás užije každou lekci a odnese si velkou radost, zkušenosti a nádherná dílka. Každému zvedne náladu a podpoří sebevědomí povedená tvorba. Zároveň se při kresbě krásně odpočívá a odbourává stres. Co víc si přát? Věnujte kurz, stojí to za to!

Vyberte se kterýkoli z mnoha designů včetně krásného vánočního a udělejte Vašim blízkým radost při kterékoli příležitosti. Obdarovaný si pak může sám vybrat termín kurzu na našich stránkách.

https://www.drawplanet.cz/voucher/

1-2017-Ilustrace-1-45