Go to

Draw Planet Blog CZ

793A3927

Chcete se naučit kreslit, malovat a nebo Vás láká grafický design či digitální malba? Právě teď to jde i online, a to odkudkoliv v celé České Republice.

Atmosféra výtvarného ateliéru může být i u Vás doma! Jak? Snadno! Naše lekce totiž probíhají online živě po internetu a Vy tvoříte v reálném čase z pohodlí domova. Jednou za týden zapnete počítač a malujete nebo navrhujete společně s lektorem krok za krokem. 

Lektor Vám trpělivě vysvětlí jak správně začít, odpovíme na všechny Vaše otázky a budeme Vás navigovat od prvních krůčků v tvorbě. Jednoduše několikrát za lekci vyfotíte Vaše dílo a lektor Vám okamžitě poradí jak ho ještě vylepšit, ukáže kde třeba máte chybičky a vysvětlí jak je opravit.  Nejde o předtočené video – tvoříte zároveň s lektorem. Pokud Vám něco uniklo a nebo si nejste jistí – v průběhu celé lekce s lektorem komunikujete, stačí se zeptat.

Technicky je to velmi jednoduché. Před začátkem kurzu si nainstalujete několik programů pro dálkovou výuku, které jsou zdarma. Všechny instrukce s obrázky Vám zašleme a pokud byste i přesto měli otázky – jsme Vám k dispozici na telefonu nebo mailu. 

Tvorba Vám pomůže přepnout, dobít energii, naučit se novým věcem a na své výsledky, které vytvoříte vlastní rukou budete opravdu pyšní.

Přestaňte to odkládat, přihlaste se teď a začněte tvořit v živých skupinách s nejlepšími lektory dálkově!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/

793A5245

Využijte volný čas strávený doma seberealizací a kvalitním odpočinkem. Díky online lekcím můžete tvořit odkudkoliv! Nejste si jisti, jak probíhají naše online grafické kurzy? Pojďme si to společně vysvětlit. 🙂

Všechny naše kurzy probíhají v malých skupinkách formou živých online lekcí. Stačí se připojit v konkrétní den a čas ke své skupince a tvoříte krok za krokem spolu s lektorem. Lektor studenty provádí teorií a také praktickou částí, při které okamžitě reaguje na otázky. Během kurzu se lektor ke každému 4-5x vrací, radí a pomáhá. Studenti posílají své práce a sdílí svou obrazovku. Lektor jim během lekce radí a doporučuje tipy.

Pokud by se stalo, že byste se v programu „ztratili“ a něco by Vám prostě nešlo, můžete lektorovi sdílet obrazovku a on Vám se vším pomůže. 

Celý přenos kurzu je ve full HD kvalitě a všechny instrukce jsou velmi přehledné a lektor udržuje příjemné tempo. Všechno skvěle zvládnete!

Technicky je to jednoduché. Pro komfortní tvorbu na online kurzu je potřeba mít připojení k internetu, notebook, počítač a nebo monitor navíc. Na počítači pracujete a na druhé obrazovce sledujete lekci. Můžete mít notebook + extra monitor a nebo počítač a 2 monitory. 

Všechny proběhlé lekce jsou nahrávané, tudíž se k instrukcím můžete po skončení lekci znovu vrátit a cvičit své znalosti. Součástí kurzu jsou také skvělé prezentace a didaktické materiály s tipy na další tvorbu ve volném čase.

Nabízíme celou řadu počítačových kurzů a postupem času budeme přidávat nové další. Tvorba v programech je čím dál tím víc oblíbenější a navíc svůj koníček můžete snadno proměnit v profesi. My v Draw Planet jsme si toho vědomi a chceme Vás podpořit a pomocI Vám rozvíjet nové poznatky a zkušenosti v oblasti kreativní tvorby! 

Tak už neváhejte, přihlaste se a začněte tvořit!

https://www.drawplanet.cz/onlinegrafika/

Pokud přece jenom potřebujete něco objasnit a zodpovědět, ozvěte se nám na mail [email protected]

 

williams-4-960×805@2x

Herb Williams svými díly upozorňuje ožehavé problémy dnešní doby, třeba nekontrolovatelné požáry, hurikány nebo nedostatek surovin, skrze nečekané hravé médium. Umělec z Nashvillu používá ke svým bustám a sochám nespočetné množství voskovek a vystavuje tak všudypřítomnou dětskou hračku a zároveň adresuje problémy dnešní doby. 

Už před 10 lety vytvořil sochu k připomínání požárů v Texasu a dále pokračuje ve vyobrazování podobných témat. Sám říká: “ Tyto epické katastrofy jsou člověkem mnohy nepředvídatelné a neovladatelné, stejně jako současná pandemie, a tak vytvářím díla, která mohou dětem ukázat problémy, kterým čelíme.”

Jeho První oheň tak byl doplněn o Tři grácie změn klimatu , trio figurativních skulptur připomínajících Venuši milskou s pohledem požárů, tání ledovců a odlesňování. V jedné ze soch šlehají plameny přímo z těla, další je přepůlené a ukazuje letokruhy jako je tomu při kácení stromů. 

Williams momentálně pracuje na šesti dalších dílech, která budou k vidění na letišti v Atlantě a současně je kurátorem v nashvillské Rymer Gallery, kde můžete najít více jeho děl. 

Co byste z voskovek vysochali Vy? 

IMG_3372

Stále se nemůžete odhodlat ke kreativní tvorbě? Následujících 5 důvodů Vás určitě přesvědčí.

  1. Kreativní tvorba pomáhá stimulovat představivost

Tvorba otevírá mysl novým možnostem a podporuje představivost. Umění je proces učení a tvorby a umožňuje nám prožívat novými způsoby. Kreativní tvorba nám také rozšiřuje pohled na život a pomáhá nám prožívat přítomný okamžik.

2. Tvorba Vám zlepší pozornost

Leonardo Da Vinci řekl: Malba zahrnuje všech 10 schopností oka – vidět světlo, tmu, tělesa, barvy, tvary, umístění, vzdálenost, blízkost, pohyb a také odpočinek.

3. Umění Vám zvýší dovednost řešit problémy

Při kreativní tvorbě zjistíte, že existuje více jak jedno řešení problému. Umění podporuje naše otevřené myšlení, které nám pomáhá při řešení problémů a situací, se kterými se denodenně setkáváme.

4. Umění pomáhá zvyšovat sebeúctu a poskytuje pocit úspěchu

Není divu, proč zavěšujeme obrázky našich dětí na lednice, zdi a skříňky, abychom jim zvýšili sebevědomí. Aplikovat to můžeme stejně i na dospělé. Vystavte si Vaše díla, uvidíte, jak se budete cítit dobře. 🙂

5. Kreativní tvorba redukuje stres

Malování, kreslení, sochařství, fotografování a třeba tvorba hudby jsou relaxační a obohacující koníčky, které snižují hladinu stresu vedou k celkovému zlepšení psychické pohody. Tvorba umění přinejmenším na okamžik odvede Vaši mysl od každodenního stresu.

Tak už neváhejte a začněte tvořit. 🙂 Tým Draw Planet je tu pro Vás. Naši lektoři Vás provedou skvělými online kurzy. Překvapí Vás, jak je to jednoduché. V průběhu lekce posíláte lektorovi fotografie své práce a veškeré pokroky. Lektor Vám dá zpětnou vazbu a rady a tipy pro zlepšení. Všechno s námi zvládnete a z tvorby budete mít radost a skvělý pocit!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/

DSC_0160h (7)

Co to Procreate vůbec je?

Procreate je aplikace pro digitální malbu vyvinutá pro operační systém iOS a iPadOS. 

Procreate je milovaný program kreativními profesionály, ale i uživateli, kteří tvoří jen pro zábavu. Má vše, co potřebujete k vytváření expresivních skic, bohatých obrazů, nádherných ilustrací a krásných animací. Procreate je kompletní umělecké studio, které si můžete vzít kamkoliv, plné jedinečných funkcí a intuitivních kreativních nástrojů.

A proč je tolik oblíbený?

Je velmi oblíbený pro jeho nekonečné možnosti v tvorbě digitální ilustrace. Velmi se podobá nastavení aplikace Adobe Photoshop, ale s jeho nekonečnými funkcemi a nástroji vytváří nový rozměr pro tvorbu digitální malby.

Rozhraní v Procreate je vysoce intuitivní a přizpůsobitelné – ovládání gesty, nastavení štětců. Tato aplikace poskytuje řadu vysoce kvalitních štětců pro mokrou i suchou tvorbu. V kombinaci s tužkou iPencil sleduje aplikace úhel a tlak, který na tužku vyvíjíte, a vytváří tak realistické zobrazení toho, jak se štětec nebo pero na pracovní desce chová.

Zde jsou ukázky, co všechno jsme schopni v Procreate vytvořit:

Jak takový online kurz probíhá?

Je to úplně jednoduché. Stačí Vám k tomu pouze internet, iPad, aplikace Procreate, počítač, a radost z tvorby. Pak už se jen stačí připojit ke skupině pod vedením přátelského lektora, který Vám vše živě ukáže a bude připraven i na ty nejzáludnější dotazy. Velkou výhodou, oproti prezenčním kurzům, je obrazovka sdílená s lektorem, kde uvidíte jeho tvorbu krok za krokem. Celý Váš postup s Vámi lektor bude konzultovat – vyfotíte své dílo, které lektorovi pošlete a ten Vám následně poradí jak postupovat, co se Vám povedlo, a co by šlo vylepšit. O všechno ostatní se již postaráme my. Díky naší nejmodernější technice Vám zajístíme přenos v té nejvyšší kvalitě. Všechny materiály, prezentace, podklady Vám budou k dispozici v classroomu a kdybyste náhodou o nějakou lekci přišli, bude Vám k dispozici v nahrané podobě.

Přihlaste se na kurzy sketchingu v iPad Procreate a zažijte s námi přátelskou atmosféru, radost z tvorby a umělecký zážitek!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/online-ilustrace-sketching-v-ipad-procreate-kurz-pro-zacatecniky/

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

Our newsletter!