Перейти
Меню

Блог Draw Planet CZ

DSC_0198

Chcete naučit děti programovat? Kurz programování pro děti se hodí pro každého malého nadšence! Naši vynikající lektoři vše vysvětlí úplně od začátku a dokážou všechny účastníky nadchnout do světa programování a robotiky! Dokážeme, že i programování může být skvělá zábava a v robotice leží velká budoucnost.

Vytvořte svým dětem náskok v různých technických a moderních profesích. Ať už se chce váš potomek stát webdesignérem, inženýrem, administrátorem databází, nebo i analytikem a finančníkem, naučit děti programovat se rozhodně vyplatí. Naučíme se s počítačem opravdu pracovat. Tvořením her s parádní grafikou děti zjistí, jak to doopravdy funguje!

Navíc budeme mít k dispozici roboty Lego Mindstorms, které dokážeme ovládat právě pomocí programování. Studenti se naučí základy světově uznávaného programovacího jazyku pro mládež s názvem Scratch. Kurz robototechniky a robotiky, kurz Scratch, kurz Mindstorms, byla by škoda tolik zajímavého rozdělit. A tak je kurz uceleným průvodcem po začátcích programování.

Kurz robotiky a programování pro děti povede profesionální lektor s přátelským přístupem a zápalem pro věc. Má vaše dítě pořád hodně otázek na technická témata a vy neumíte odpovědět? Výborně, malé zvědavce máme opravdu rádi! Vždy přistupujeme ke každému s trpělivostí a snažíme se odpovědět na všechny dotazy k tématu.

Ukažte dětem, že už teď mohou jít za svým cílem a navíc se dobře bavit! V příjemném a přátelském prostředí ateliérů Draw Planet si lekce opravdu užijí. Tak pojďme na to!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-zakladu-programovani-robotiky-pro-deti-mladez/

Děti a grafické kurzy

21. августа 2019

DSC_0265-2

Zajímá se Vaše dítě o kreslení a malování a rádi byste, aby se v budoucnu věnovalo třeba architektuře nebo grafickému designu? Orientace v grafických programech je v dnešní době pro tyto moderní profese nezbytná.

Děti mezi desátým a patnáctým rokem jsou celkově na práci na počítači zvyklí. Často jsou však možnostmi, které mají, přehlceni a nedokážou se sami na práci plně soustředit. Pokud se jim však dostane dobrého vedení již v takto nízkém věku, budou mít před svými vrstevníky opravdu velký náskok. Můžou se stát skvělým grafickým designerem, concept artistou nebo designerem počítačových her.

Na našem kurzu počítačové grafiky jim představíme práci v grafických programech neotřelou a zábavnou formou. Pracovat budeme v Adobe Photoshopu i Illustratoru, tedy ve dvou nejpoužívanějších programech rodiny Adobe. Pod vedením profesionálních lektorů se naučí spoustu užitečných a zajímavých věcí, které se jim budou k další tvorbě náramně hodit.

Na zajímavých úkolech si představíme základní nástroje programů Photoshopu i Ilustrátoru. Řekneme si, co jsou to vrstvy a naučíme se je používat. Budeme s dětmi vytvářet krásné digitální obrázky a ilustrace, ukážeme si jak měnit barvy, jak vytvářet koláže, parádní fotomontáže a mnoho dalšího.

Díky zábavné formě, kterou jsou kurzy vedené, se děti naučí spoustu užitečných věcí, které jim s budoucí tvorbou moc pomůžou. Umožněte svým dětem mít náskok před svými vrstevníky a přihlaste je na kurz v Draw Planet. Naši přátelští lektoři jim vysvětlí vše srozumitelně krok po kroku a zábavnou formou.

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-mladez-10-15-let/

Robotika pro děti

21. августа 2019

DSC_0208

Robotika je jednou z nejzajímavějších sfér v oblasti nových technologií a mnoho lidí v ní vidí budoucnost. Kromě toho může být robotika mnohem zábavnější než cokoli jiného. Konstruování robota znamená téměř vytvoření nového tvora, třebaže elektronického, což je samozřejmě přitažlivé. V tomto odvětví je však všechno poměrně obtížné, zejména na začátku. Spolu s odborníky se pokusíme zjistit, proč je robotika potřebná, a jak k ní přistupovat.

V 60. letech minulého století se k výzkumu a výrobě začala používat automatizovaná a samosprávná zařízení, která vykonávají jakoukoli práci za člověka. Poté došlo na robotizaci v sektoru služeb a každým rokem pevněji zaujímá robotika své místo v běžném životě lidí.

A tady si vysvětlíme, jak přiblížit robotiku i dětem.
Jaký je rozdíl mezi robotikou pro děti a pro profesionály?
Stručně řečeno, robotika pro děti je zaměřena na studium předmětu, zatímco odborná je zaměřena na řešení konkrétních problémů. Pokud specialisté vytvoří průmyslové manipulátory, které plní různé technologické úkoly nebo specializované kolové plošiny, pak amatéři a děti samozřejmě dělají věci jednodušší.

Jak zjistit, jestli najde dítě zálibu v robotice?
Nejlepší je, když o tématiku jeví zájem. A pak je potřeba to prostě zkusit. Můžete dítě přihlásit na lekce modeláře. Ty pomohou rozvíjet jemné motorické dovednosti, představivost, prostorové vnímání, logiku, soustředění a trpělivost.

Čím rychleji se můžete rozhodnout o konkrétním směru robotiky, o který máte zájem, ať už je to design, elektronika, nebo programování, tím lépe. Všechny tři oblasti jsou obrovské a vyžadují samostatné pečlivé studium.

Pokud dítě rádo sestaví model, pak je pro něj designování nejlepší. Pokud má zájem o studium toho, jak věc funguje, bude rádo dělat elektroniku. Pokud dítě prahne po matematice, bude mít zájem o programování.

Kdy začít s učením robotiky?
Nejlepší je začít studovat a proniknout do tématiky už v dětství. Ale ne však příliš brzy, nejdříve ve věku 8-12 let. Pro dítě je těžší pochytit abstrakci a později bude mít v dospívání jiné zájmy. Také musí být dítě motivované ke studiu matematiky, díky tomu pak bude snadné navrhnout mechanismy a obvody, nebo algoritmy.

Od 8 do 9 let už mohou děti rozumět a pamatovat si, co jsou rezistory, LED, kondenzátory a později zvládnout koncepty školní fyziky před školními osnovami. Nezáleží na tom, zda se stanou odborníky v této oblasti nebo ne, získané znalosti a dovednosti rozhodně nejsou zbytečné.

Ve věku 14–15 let musíte pokračovat ve studiu matematiky, odsunout robotiku na pozadí a začít vážně studovat programování. To abyste pochopili nejen složité algoritmy, ale také struktury ukládání dat. Dále přichází matematický základ a znalosti v algoritmech, ponoření do teorie mechanismů a strojů, navrhování elektromechanického vybavení robotického zařízení, implementace automatických navigačních algoritmů, algoritmů počítačového vidění a strojového učení.

Zaujalo vás to? Přihlaste své děti na nový kurz základů robotiky pro děti a mládež v Draw Planet!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-zakladu-programovani-robotiky-pro-deti-mladez/

Proč učit děti kreslit

21. августа 2019

ruki_kraska_deti_schaste_pozitiv_ulybki_92895_1600x1200

Skoro každé dítě ze začátku kreslí a maluje. Některé děti od toho ale postupně upouští. Proč toho některé nechají a postupně začnou jakoukoli tvorbu nesnášet? Prostě se jim nedaří malování podle jejich představ.

Ze začátku se mají prostě radost z toho, že mohou čmárat a líbí se jim barvičky. Pak ale postupně přichází frustrace z toho, že už si dokážou představit lepší výsledky a ne a ne je aplikovat na papír. A tak se začnou porovnávat s ostatními. Komplexy jsou na světě!

Přitom stačí málo. Děti k sobě začnou být kritické přibližně až ve školním věku. To by měla být zároveň doba, kdy se už začnou soustředit na výuku. A tak už můžeme nenásilně vysvětlovat, jak dojít k tomu, co chtěly namalovat. Děti se budou těšit z úspěchu a mohou se postupně rozvíjet :).

Zbytečné stresy můžete podchytit nebo dokonce odstranit. Dětem se sebevědomí vrátí, když zjistí, že se malování a kreslení dá naučit. Je ale nutné vše vysvětlovat s citem, rozumně a bez zbytečného poukazování na minulé chyby. Vždy je dobré navrhnout lepší řešení a neodsuzovat to předchozí.

Pokud byste chtěli mít vaše děti pod vedením těch nejlepších lektorů, díky kterým je tvoření bude bavit, určitě přijďte na lekce pro děti v Draw Planet. U nás se kreslení a malování opravdu naučí a budou se k nám těšit :)!

Výtvarka, kreslení a malování pro děti 6-9 let:

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-malovani-pro-deti-od-6-do-9-let/

Výtvarka, kreslení a malování pro mládež 10-15 let:

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pro-mladez-10-15-let/

Edvard Munch

16. августа 2019

munch4

Slavný norský umělec Edvard Munch dal silný impuls expresionistickému umění, aniž by to věděl. Slavný obraz Výkřik překonávající iluzorní, naturalistické vidění, bude jedním z hlavních ideologických inspirací v éře vzniku «moderního umění».

Strach, smrt, bolest a deprese. To bylo tajemství úspěchu umělce. Život odsuzoval Munche k hrozným pocitům, kterými trpěl od raného dětství. Odrážely se pak v jeho obrazech. Snad proto malý manický umělec vnímal svá díla jako své vlastní děti. Dokonce svá díla trestal, za neposlušnost vystavil dle jeho názoru nepovedené plátno na ulici, v chladném a deštivém počasí. Právě z toho důvodu potřebuje spousta jeho prací, například The Parting (1894), péči restaurátora.

Krvavě červený západ slunce bývá teď skvělým důvodem, jak vytvořit na instagram „jedinečný“ příběh, protože je to krvavé a červené. Edvard Munch by možná miloval instagram, ale na svou stránku nikdy nepřidal západ slunce, protože se ho strašně bál. Práce „Výkřik“, o které jsme se již zmínili, je přímou reflexí Munchovy úzkosti a paniky, která ho přepadla při procházce po nábřeží.

„Šel jsem po silnici se dvěma společníky. Slunce zapadalo. Obloha najednou začala být krvavě rudá a já jsem pocítil výbuch melancholie, píchnutí bolesti pod srdcem. Zastavil jsem se a opřel se o plot, strašně unavený. Nad modročerným fjordem a městem ležela krev a plameny. Moji přátelé pokračovali v chůzi a já jsem zůstal pozadu, třásl jsem se strachem a zaslechl jsem nekonečný pláč pronikavé přírody.“ píše Edvard Munch ve slavném deníku ze dne 22. ledna 1892.

Munch nikdy nezažil obdiv k přírodě, viděl v ní jen mocnou a ničivou sílu.

«Výkřik», osamělá lidská postava, ztracená v obrovském utlačujícím světě. Obrysy oblohy jsou pronikavé, vyčerpávající, klikaté linie, které ohrožují celé lidstvo, a obličej muže je tuhá maska bez tváře, která křičí. Umělecké dílo dosahuje na tomto plátně výjimečné energie, napětí a emocí, ostrosti a nahoty. Obraz je přirovnáván k plastické metafoře zoufalství a osamělosti.

Od raného dětství sledoval Munch smrt. Když mu bylo pět, Edwardova matka zemřela na tuberkulózu a v deseti nebo jedenácti letech ztratil svou milovanou sestru a bratra. Události zničily chlapce, který nenašel důvod pro pozitivní motivy. Již na počátku své kariéry se umělec neustále vrací k tématům nemoci, bolesti a ztráty. Série obrazů „Nemocné dítě“ zejména ztělesňuje obraz umírajících. Děj se stává odrazem osvícení, smutku, bolesti a beznaděje.

Ve své dílně měl Munch křeslo, které se objevovalo na obrazech. Podle Munchova přítele Jensa Tiise, Edward řekl, že „všichni jsme seděli, zranili se a umírali“. Spojil křeslo s traumatickými událostmi.

Bez strachu a nemoci by byl můj život lodí bez kormidla.“ Tak umělec hovořil o svém zdroji inspirace. Navzdory věčné depresi se Edvard Munch těšil úspěchu u žen a neustále se ocital v centru nějakého tragického milostného příběhu a narážel na neobyčejné dívky. Jedna z jeho múz, Dagni Yule, byla skutečná femme fatale: kreativní, nepředvídatelná osoba, která řídila mysl všech lidí v její cestě.

Tulla Larsenová velmi vyžadovala svatbu. A jak Munch věřil, děvče umělce dokonce pronásledovalo. Jeho vztahy s dívkami dosáhly bodu, kdy byl v roce 1902 během pravidelné hádky Munch postřelen. Po výstřelu mu zůstal jeden z prstů na levé ruce navždy znetvořený. Tento nešťastný románek spustil další táhlé deprese, paranoidní myšlenky a alkoholismus. Ženy pachatelky se staly častými návštěvnicemi Munchových děl. Tento motiv je zvláště viditelný na obrazech „Upír“ a „Žárlivost“.

 

Stejně jako mnoho umělců, kteří byli slavní v období symbolismu, Edvard Munch miloval líčení noci a samozřejmě její hlavní atribut, přístupný lidskému oku, Měsíc. Měsíc umělce obzvlášt fascinoval, motiv se v Edvardových obrazech často opakoval. Například “Moonlight” (1895) nebo “Tanec života” (1899). Je důležité si uvědomit, že se vždy na obraz dostal ve fázi úplňku. Umělec byl přesvědčen, že měsíc musí být kulatý. Srpek neuznával.

V Munchových obrazech se odraz měsíčního svitu na vodě podobá sloupci, na kterém stojí zlatý míč. Někteří pozorovatelé tvrdí, rozhodně ne bez zákeřného freudiismu, že se jedná o sexuální symbol: svislý měsíční proužek je muž, voda a břehy žena. Je pravděpodobné, že to tak je. Scény s láskou nebo sexuálním podtextem se v Munchových obrazech odehrávají v noci také za přítomnosti podivného sloupce a měsíce.

IMG_7051