Přejít na obsah
Menu

👩‍🎨🖌️ Canva: Kreativita na dosah kliknutí

20. prosince 2023

Zpět na blog

Co je Canva

Online editor Canva je aplikace, pomocí které můžete vytvářet vizuály pro sociální sítě, články a webové stránky, sestavovat prezentace, pracovat s fotografiemi a videi. Je nainstalována na všech zařízeních, ale můžete s ní pracovat i na webových stránkách. Canva má přívětivé rozhraní, takže zvládnutí online editoru vám zabere minimum času. Obrázky připravené k publikování lze sestavit i pomocí základních nástrojů.

 

 

Charakteristiky programu

Mnoho úkolů lze provést v bezplatné verzi. I zde budou k dispozici stovky typů návrhů a tisíce bezplatných šablon a fotografií – Canva má mnoho integrací se sbírkami obrázků a generátory ilustrací. Také i v bezplatném plánu můžete na projektu pracovat s dalšími lidmi a umožnit jim přístup k prohlížení nebo úpravám návrhu.

 

 

Mínusy aplikace Canva

  • Žádný offline přístup k pracovním souborům.
  • Pro svou zdánlivou přístupnost služba přitahuje lidi bez grafických dovedností a zkušeností. Je pro ně obtížné se zorientovat, když si vyberou nevhodný nástroj – například písmo, které nemá určitá písmena. V takovém případě automatické nahrazení vybere výchozí písmo a může to dopadnout nehezky a ošklivě.
  • Kvůli používání klipartů a generátorů obrázků je méně pravděpodobné, že lidé vymyslí něco vlastního. To vede k poklesu kreativity ve vizuální komunikaci.
  • Kvůli minimální sadě funkcí je obtížné kontrolovat grafickou kvalitu obrázků.

Online editor Canva je vzhledem k omezené sadě funkcí vhodný spíše pro studenty, SMM a interní komunikační oddělení. Pokud si designér přizpůsobí šablony, písma a prvky firemní identity, lze Canvu použít pro reklamní a multimediální projekty. K tomu je zapotřebí dokumentace stylu, například brandbook, kterou je nutné striktně dodržovat.

 

Jak používat online editor Canva

Chcete objevit taje grafického designu a vytvořit díla, za která by se nestyděl ani profesionální grafik? Nevíte, odkud začít? V našem online kurzu se naučíte od základů vysvětlíme, co vlastně grafický design znamená, naučíme se kompozice, využití šablon v Canvě či dokonce vytvoření vlastních děl od píky. Náš skvělý lektor Vám se vším pomůže!

Dozvědět víc můžete u nás na online kurzu:

Témata1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!