Přejít na obsah
Menu

Tipy kam se vydat za kulturou v Ostravě

4. prosince 2023

Zpět na blog

Ostrava Science and Technology Center · #VisitCzechia

Ostrava, město, které dýchá životem a kulturou, nabízí širokou škálu možností pro milovníky umění a kulturních zážitků. Ať už jste nadšenci do divadla, hudby, nebo moderního umění, Ostrava má co nabídnout pro každého.

 

Divadlo a Scéna

Ostravské divadlo je ohniskem kreativity a talentu. Divadlo Antonína Dvořáka či Divadlo Petra Bezruče, každé nabízí svůj vlastní unikátní repertoár. Od klasických her až po moderní dramata, divadelní scény v Ostravě neustále rozšiřují své hranice a přinášejí divákům nezapomenutelné zážitky.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA | extra-akce | Národní divadlo moravskoslezské

 Obrázek #1 Web

Hudba, Koncerty a Festivaly

Milovníci hudby si v Ostravě přijdou na své. Město hostí různorodé hudební události, včetně koncertů od místních talentů až po mezinárodně uznávané hvězdy. Festivaly jako Colours of Ostrava přivádějí do města hudbu různých žánrů, přičemž propojují kulturu, umění a zábavu do jedinečného zážitku pro návštěvníky z celého světa.

Festival Colours of Ostrava letos nebude, vstupenky jsou platné

 Obrázek #2 Web

 

Galerie a Muzea

Pro ty, kteří milují umění a historii, Ostrava nabízí bohaté spektrum galerií a muzeí. Od současného umění po historické sbírky, každá galerie a muzeum představuje unikátní perspektivu na svět umění a minulosti. Například Ostravská galerie umění nebo Dolní oblast Vítkovic s industriálním dědictvím jsou jen některými z míst, která stojí za návštěvu.

PLATO Galerie je dalším fascinujícím místem pro milovníky moderního umění v Ostravě. Tato galerie se zaměřuje na prezentaci a podporu současného umění a designu a je jednou z klíčových institucí propojujících místní umělce s veřejností.

PLATO – Loučíme se s výstavou Cena Jindřicha Chalupeckého 2020

 Obrázky #3 Web

 

Landek Park

Tento bývalý uhelný důl nyní slouží jako muzeum hornictví, které ukazuje historii těžby uhlí v Ostravě. Návštěvníci si mohou prohlédnout štoly, expozice a zjistit více o životě horníků. Interaktivní prohlídky vás vtáhnou do fascinujícího světa těžby, který měl obrovský vliv na historii regionu.

Landek Park Ostrava | Landek Park

 Obrázek #4 Web

 

Velký svět techniky

Pro ty, kteří mají zájem o vědu a technologii, je Science and Technological Center skvělým místem k návštěvě. Interaktivní expozice a experimenty vám umožní prozkoumat svět vědy zábavným a poučným způsobem.

Science and Technology Centre expositions - Dolní Vítkovice

 Obrázek #4 Web

Výtvarná škola Draw Planet

Výtvarná škola Draw Planet v Ostravě je ohniskem pro rozvoj kreativity a výtvarného talentu. Svým jedinečným přístupem a inspirativním prostředím přináší studentům nejen technické dovednosti, ale také podporuje jejich tvůrčí myšlení a individuální výtvarný projev.

Škola se zaměřuje na výtvarné vzdělávání všech věkových kategorií a nabízí širokou škálu kurzů a workshopů. Od kreslení a malby po grafický design a digitální umění, program školy reflektuje různorodost výtvarných forem a umožňuje studentům objevovat a rozvíjet své schopnosti v oblasti, která je pro ně nejbližší.

 

Ostrava je skvělým místem pro ty, kteří hledají inspiraci a kulturní rozmanitost. Město plné života a kreativity otevírá dveře do světa umění pro všechny, kdo jsou ochotni prozkoumat jeho kulturní poklady.

Ať už jste nadšenci do umění, hudby, divadla nebo historie, Ostrava má pro vás připravené nekonečné možnosti prozkoumání a objevování. Stačí jen vyrazit a ponořit se do bohatého kulturního dědictví tohoto dynamického města.

 

Dozvědět víc můžete u nás na kurzech:

Obrázek titulní z Web

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!