Přejít na obsah
Menu

Výstavy v srpnu

29. července 2019

Zpět na blog
GettyImages-1051272020

Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírek Ordrupgaard 
29. 6. – 13. 10. 2019
Palác Kinských


Díla plná světla a barev budou prezentována na výstavě, která představí unikátní sbírku francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.
Zastoupeni budou především impresionisté jako například Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d’oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Výstava určite must see pro všichni kdo ason trošku zajmá se o malbu jako směr vytvarného umění!

https://www.ngprague.cz/budova/palac-kinskych/

 

Výstava—David Gaberle: Metropolight 
19. 6. – 15. 9. 2019
Kasárna Karlín

Výstava Metropolight je souborem fotografií z ulic světových velkoměst. Lidé na snímcích procházejí světelnými odrazy mrakodrapů a přítmím nočních neonů a lamp. Ve městech napříč kontinenty, od New Yorku až po Tokio, dýchá z fotografií úzkost a melancholie, které jsou podtrženy až filmovou atmosférou. Některé snímky působí zinscenovaně – skoro jakoby se z ulic stalo nasvícené jeviště a herci moderní doby se po něm procházeli všichni spolu, a přesto každý zvlášť.

Tématem výstavy i stejnojmenné knihy je především vztah mezi člověkem a architekturou velkoměst. Fotografie zároveň podtrhuji i emoční deficit, který se v jejich obyvatelích spolu s odcizením a kolektivní samotou postupně prohlubuje

Máte rádi fotografie čí architekturu? Tato výstava je pro Vás 🙂
https://kasarnakarlin.cz/node/1146

Adolf Zika 2019 
1. 7. – 31. 8. 2019
GALERIE ART Praha

Výstava představuje soukromou sbírku fotografií Adolfa Ziky za posledních 20 let jeho umělecké tvorby.
Adolf Zika fotografování se začal věnovat v roce 1994 a rok na to zvítězil v prvním ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Jeho fotografie se prodávají po celém světě a za svůj život již stihl vydat mnoho fotografických publikací, které prezentují jeho uměleckou tvorbu. Mezi jeho charakteristické fotografické vyjádření patří především různé druhy uměleckých aktů a portréty.

Fotoportrety znamých osobnosti je vizitkou autora, přijdte se podívat pokud tenhle žanr Vás taky baví.

https://www.galerie-art-praha.cz/vystava-adolf-zika-2019

Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 
30. 4. – 29. 9. 2019
Městská knihovna, 2. patro


Kurátorský projekt „Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a Československu“ představuje první souhrnnou přehlídku portugalského vizuálního umění v Čechách i na Slovensku v historicko-politickém dialogu s československými umělci.
Navštivte vystavu pokud báví Vás historie.
http://www.ghmp.cz/vystavy/karafiaty-a-samet-umeni-a-revoluce-v-portugalsku-a-ceskoslovensku-1968-1974-1989/

Témata1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!