Přejít na obsah
Menu

Výstavy v říjnu

4. října 2019

Zpět na blog

Daniel Pitín: Papírová věž
26. 9.– 29. 12. 2019
Galerie Rudolfinum

Průřezová výstava Daniela Pitína představí jeho malířskou tvorbu s důrazem na novější práce.
Výstava Papírová věž Daniela Pitína, českého umělce narozeného roku 1977, zahrnuje průřez jeho malířské tvorby. Název je metaforou k umělcovu vnímání dnešního světa médií a informací. Na více než třiceti dílech doplněných filmy budete mít možnost nahlédnout do umělcových inspiračních zdrojů. Díky malířskému talentu jsou jeho díla plná svůdných náznaků, lákavých zdánlivou snadností je uchopit. To je ovšem past vedoucí posléze do hlubin podivného šera světů za obrazy, temných hrozeb a nevyslovených nebezpečí. Přijďte se nechat pohltit změtí útržků teatrálních scén, filmových postupů vzbuzujících napětí, budování labyrintů kašírované reality paralelních světů.
Úžasný mix realistických maleb a abstraktních prvků, doporučujeme!

https://www.galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/pripravujeme/daniel-pitin/

Lukáš Musil: Azajtókzáródnak
25. 9. – 24. 11. 2019 Villa Pellé

Lukáš Musil, narozený roku 1984, se od roku 2006 věnoval tatuáži a pod pseudonymem MUSA byl jako jediný z českých tatérů prezentován na celosvětové tatérské výstavě Musée du Quai Branly v Paříži. Lidskou kůži ale vyměnil časem za plátno a nyní prezentuje svá originální umělecká díla na výstavě Azajtókzáródnak. Celé výstave dominuje linie, která je podle umělce elementárním zobrazovacím prvkem. Kromě těchto zřetelných tematických prvků výstavy jako jsou svoboda, podstata, identita, nebo symbol a intimita tvoří podstatnou část výstavy i Musilova díla z předešlých let, která pomocí květin, obličejů, zvířat i lidí hledá výrazové prostředky. Samozřejmě ale nebudou chybět ani jeho nová díla vznikající v budapešťském ateliéru.
Výstava pro všechny, kteří mají rádi abstraktní malby a oceňují originalitu expozice.

https://villapelle.cz/lukas-musil-azajtokzarodnak/

Signal Festival 2019
10. 10. – 13. 10. 2019

Už po sedmé se do pražských ulic vrací Signal Festival – festival, který propojuje umění, městský prostor a moderní technologie.
Protože Signal Festival od svého vzniku prošel revolucí, je revoluce i letošním tématem. Z přehlídky videomappingu a light designu vyrostl v respektovaný festival digitálního umění a art/tech kulturní akci, která dnes patří k jedněm z největších v České republice.
Známá a všemi oblíbená akce Signal Festival každoročně překvapuje diváky, nenechte si ji ujít!
https://www.facebook.com/SignalFestival

Designblok 2019
17. 10. – 21. 10. 2019

Designblok založili roku 1999 Jana Zielinski a Jiří Macek. Nyní, o dvacet let později, se jedná o největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě.
Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.
Doporučujeme všem, kdo se zajímá o design a návrhářství.
https://www.designblok.cz/

Témata1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!