Přejít na obsah
Menu

Jak vytvořit logo v Adobe Illustrator

6. září 2021

Zpět na blog
brad-neathery-mGH253KbfaY-unsplash

Perfektní logo bude samozřejmě jiné v každém případě, záleží na identitě značky. Každý projekt je jiný a všechny mají svá úskalí, ale jedno by měly mít stejné – pracovní prostup, který je založen na kreativitě a produktivitě. 

Podívejme se na krátký tutorial, který Vás provede krok za krokem od zrození nápadu až po finální návrh. 

  1. Vždy začneme na papíře

Nezapomínejte začít plánem na papíře. Ten toho snese hodně, můžete si skicovat, gumovat, upravovat, navrhnout více možností a vždy se k nim vrátit. Kreativní začátek Vaší vlastní rukou bude určitě přínosný.

2. Mobilní scanner

Papírový návrh je hned ze začátku dobré převést do digitální podoby. Pokud máte scanner na mobilu, je ideální ho použít. Jinak samozřejmě postačí fotoaparát. Je ale třeba dbát na preciznost!

3. Cvičení dělá mistra

Zkuste začít procvičovat nástroj Pero a obkreslovat s ním. Je velice vhodný v této fázi použít, ale není úplně jednoduché se s ním naučit. 

4. Využijte Tvary

Toto logo vytvoříme pomocí nástroje Obdélník. Nalezneme jej na panelu Tvarů. Podržte Shift, abyste díky tomu mohli nakreslit tvary o stejné velikosti. Vyberte si jakýkoliv tvar v nabídce a zde můžete zvolit výšku a šířku. 

5. Duplikujte a kombinujte

Pro porovnání více variant duplikujte původní verzi podržením Alt a potáhněte. Nyní zkuste změnit tvary podle své libosti a kreativity. Použijte paletu Pathfinder ke kombinování tvarů a vytvoření nových. 

6. Písmo

Pohrajte si také s písmem. Změnit můžete i délku rozestupu jednotlivých písmenek. Přidejte k nim logo a zkuste zakomponovat k textu, aby spolu vizuálně seděli a uživatele příliš nerušila jejich kombinace. 

7. Provádějte menší změny

Použijte Direct Selection nástroj k aranžování základních bodů a můžete změnit i výsledné písmo. Změny ovšem provádějte jen menší. Nakonec precizně vyměřte i rozdíly mezi logem a písmem, aby byl výsledek skutečně oku lahodný. Podržte Shift při provádění změn, aby velikosti byly skutečně stejné. 

8. Čas na barvy

V CS4 a vyšší, můžete zapojit i aplikaci Adobe Kuler, abyste viděli barevné palety. Zkuste se vyhnout nápadným přechodům, ale neberte to jako absolutní pravidlo. Stiskněte Cmd/Ctrl+F9  pro menu barevné palety. Vyzkoušejte logo na spoustu barevných pozadí, než najdete tu pravou kombinaci. 

9. Vytvořte šablony

Běžte následující cestou: Soubor – Uložit jako – Illustrator template. Vyberte písma, která sedí Vaší značce. Zaznamenejte také šablony pro styl: CMYK rozhraní, Pantone kody nebo nárvy písma. Také zkuste přidat různé materiály. 

Pro více návodů a nápadů Vás rádi přivítáme na našem kurzu Adobe Illustrator. 🙂 https://www.drawplanet.cz/kurz/adobe-illustrator-pro-zacatecniky/

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!