Přejít na obsah
Menu

Urban sketching. Skicování městského života. Architektura a lidi

DSC_0450-2
DSC_0388
DSC_1157dsd
DSC_0496
1-DSC_0905
DSC_0608
DSC_1065
DSC_0503
DSC_0585
DSC_0708
DSC_0488
DSC_0505
DSC_0704
DSC_0695
DSC_0512
DSC_0440
DSC_0676
DSC_0689
DSC_1141fdf
DSC_0687
DSC_0681
DSC_0675
DSC_0498
DSC_0484
DSC_0471
DSC_0457
DSC_0455
DSC_0451
DSC_0442
DSC_0437
1-DSC_0925
DSC_0404
DSC_0364
DSC_0402
1-DSC_0929
DSC_0434
DSC_0370
DSC_0382
DSC_0377
DSC_1114

Urban sketching. Skicování městského života. Architektura a lidi

Baví Vás skicování architektury a lidských postav? Chtěli byste naučit zachytit náladu městského života a jeho atmosféru?

DSC_0450-2
DSC_0388
DSC_1157dsd
DSC_0496
1-DSC_0905
DSC_0608
DSC_1065
DSC_0503
DSC_0585
DSC_0708
DSC_0488
DSC_0505
DSC_0704
DSC_0695
DSC_0512
DSC_0440
DSC_0676
DSC_0689
DSC_1141fdf
DSC_0687
DSC_0681
DSC_0675
DSC_0498
DSC_0484
DSC_0471
DSC_0457
DSC_0455
DSC_0451
DSC_0442
DSC_0437
1-DSC_0925
DSC_0404
DSC_0364
DSC_0402
1-DSC_0929
DSC_0434
DSC_0370
DSC_0382
DSC_0377
DSC_1114

Baví Vás skicování architektury a lidských postav? Chtěli byste naučit zachytit náladu městského života a jeho atmosféru?

Urban sketching. Skicování městského života. Architektura a lidi

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro úplné začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Naučte se s námi, jak zachytit město a jak správně vystihnout proporce člověka! To vše na kurzu skicování městské architektury a postav!

Chtěli byste umět zachytit svět kolem Vás? Jsou scény, předměty, lidé či město to, co byste si chtěli umět rychle načrtnout, ale nevíte, kde začít? Naučíme Vás trikům skicování. Zjistíte, že to vůbec není složité. Ukážeme Vám, jak zachytit předměty, ulici, přírodu i lidi pomocí rychlých skic!

Zkusíte si skici moderními fixami, zvýrazňování linery (tenké fixy) a práci s jemným akvarelem. Řekneme si, jak správně šrafovat, kde je stín a světlo, jaká jsou pravidla kompozice i stylizace a povíme si také, jak na lettering. Společně dokážeme hodit na papír gesta i výraz člověka a podle jeho vzhledu zachytit i jeho charakter. Vysvětlíme si, co je důležité při kresbě výrazu obličeje a nezapomeneme ani na vyobrazení oblečení a jeho ohybů. Kromě klasické tužky zkusíme experimentovat i třeba s fixy a akvarelem. Pracovat budeme uvnitř i venku, s živými modely i fotkami a najdeme cestu, jak vyjádřit pohyb člověka! Na kurz může přijít začátečník se zájem o sketching, ale ani zkušenější účastníci se určitě nudit nebudou.

Celý kurz je inspirovaný světovou komunitou umělců Urban Sketchers, zaměřují přímo na rychlý sketching kdekoli a kdykoli. Ať už jedou v tramvaji nebo zrovna obědvají. Naši úžasní lektoři vás to naučí, vše postupně a v klidu vysvětlí.

Skicování postav a městské architektury si pro kouzlo okamžiku zamiluje snad každý, koho baví tvořit!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂 ! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma!

Na kurz si nepotřebujete nic kupovat. Vše pro Vás připravíme. Vybavení, materiály i pomůcky na Vás budou čekat v ateliérech.

Pokud během kurzu něco zmeškáte a budete potřebovat lekce nahradit, jistě najdeme řešení a vhodný termín náhrad. Určitě o nic nepřijdete.

Přihláška a veškeré informace o termínech a hodinách kurzu jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Kurz má 9 lekcí + 1 bonusovou na konci kurzu
  • Každá lekce má 3 hodiny. Celkem 27 hodin skvělé výuky
  • Cena kurzu je 5600 Kč
  • V přepočtu jen 187 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

DSC_0694
DSC_0356
DSC_0437
DSC_0712
dsc-0137-1

Lektoři

Satine

Její komiksy jsou prostě boží. Jsme překvapeni, že ještě nepracuje pro Marvel. Možná pro ni není jejich nabídka to pravé. Satine vytváří nejen postavy, ale celé unikátní fascinující světy. Je naprosto úžasná a jako lektor je perfektní. Jsme šťastní, že v ateliérech Draw Planet bude vyučovat kurzy tvorby komiksu právě ona.

Stan Solo

Marně přemýšlíme o technice, kterou by Stan neovládal. Kreslí naprosto famózně fixy, spreji, airbrushem, tužkou, pastelkami… Jeho schopnosti jsou přímo šokující. Ničeho se nebojí a do všeho jde po hlavě. Je to jeden z nejvstřícnějších a nejvíce motivujících lektorů, které máme tu čest mít v týmu. Dokáže strávit hodiny navíc před i po lekci kurzu, aby všem studentům poradil s nejasnostmi. Jsme moc pyšní, že ho máme mezi námi.

Marcela

Marcela je naším ilustrátorským mágem. Poté, co absolvovala obor Ilustrace na Západočeské Univerzitě, rozjel se její život naplno. Úspěšně připravovala studenty na umělecké přijímačky, vytvářela knižní ilustrace, založila vlastní nakladatelství a stihla i stáž v Římě. O jejích superschopnostech pozvednout náladu a namotivovat i úplného začátečníka se vypráví legendy. Je to všestranně nadaná umělkyně a skvělá osobnost.

Tomáš S

Stíhá pracovat pro časopisy, publikovat komiksy, je to vynikající ilustrátor a zároveň se věnuje ještě hudbě. Celý Tomáš! Je vždy velmi přátelský a hodně energický. Udělá vše pro to, aby inspiroval své studenty ke skvělým nápadům. Pomůže rozvinout myšlenku a vysvětlí, jak nápad dotáhnout do konce. Pracuje v neskutečné škále technik, které neuvěřitelně ovládá a ve všech najdete jeho vlastní nápaditý styl. V současné době finišuje na magisterském studiu na FDULS a my jsme nadšení, že s námi spolupracuje.

Helena D

Kde jen začít?! Helča je vynikající ilustrátorka, grafická designérka, architektka a k tomu všemu ještě kunsthistorička. V Draw Planet pomohla zavést výuku spousty kurzů a z jejích zkušeností čerpáme stále. Je úžasnou stylistkou a má vytříbený vkus. Dokáže poradit s řemeslem i s uměleckým záměrem. K tomu všemu je milá, přátelská a stále usměvavá. Jsme nadšení, že je součástí našeho týmu a nabíjí nás svou pozitivní energií.

Více o kurzu

Přijďte se do Draw Planet naučit, jak na rychlé zobrazení života kolem nás! Urban sketching v samozřejmě staví také na základech různých kontrastů a proporcích. Dokážeme je ale zjednodušit, a tak i zrychlit pro budoucí použití v terénu. Učíme se také využívat perspektivu!

Kreslení postavy si vyzkoušíme zajímavými a modeními technikami jako jsou akvarel a fixy. Zkusíme skicovat jak podle fantazie a reálného výletu do kavárny, tak podle fotografických předloh. Naučíme se pracovat se světlem a stínem, abychom dokázali správně zobrazit ohyby látky na oblečení, které často podtrhuje osobní příběh skicovaných lidí města. Sketching postav samozřejmě staví také na základech různých kontrastů anatomických zákonitostech a proporcích.Cílem je zobrazit lidi takové, jací jsou v okamžik, kdy je vidíte. Objevte s námi krásu jejich charakterů!

Při sketchingu nesmíme zapomenout na gesta, která o charakteru říkají nejvíc ze všeho. Každý z nás má často nevědomky určitý postoj vypovídající o náladě a rozpoložení. A abychom našim skicám vdechli život, vysvětlíme si, co vyjadřují! Dále budeme stylizovat a zkusíme zachytit i každodenní výjevy města.

Celý kurz vás povede k rychlému zachycení podstaty městského života či dovolené tak, aby byla viditelná i na vaší skice. Cílem je zobrazit okamžik. Objevte s námi krásu života!

Hledali jste kurz skicování v Praze? Už jste našli! Kurz urban sketchingu a skicování lidí v Draw Planet si opravdu užijete. Vkročte s námi do úžasné umělecké atmosféry a tvořte tak, jak jste si to vždy představovali!

Program kurzu

1

Seznámení s Urban sketchingem
Co je urban sketching. Ukážeme si vlastnosti akvarelu a namalujeme 3 drobné skicy z ulice dle předloh.

2

Seznámení s fixami
Vlastnosti a využití fix. Učíme se vytvořit texturu a skicujeme okna i dveře. Zkoušíme přechody barev.

3

Člověk v oblečení, jak se kreslí ohyby látky.
kreslíme podle fotek skici lidi v oblečení fixami, učíme se používat omezenou barevnou škálů.

4

Člověk v oblečení podle živého modelu.
Model má s sebou několik druhů oblečení. Kreslíme modela v 3-4 různých druzích oblečení a pózách.

5

Perspektiva
Vysvětlíme si všechny druhy perspektivy a za pomoci nabytých zkušeností skicujeme malebnou uličku.

6

Scéna
Skicujeme několik každodenních výjevů ze života ve městě či kolem sebe. Zakomponujeme také obyvatele.

7

Portrét - základní proporce, tvary, základní proporce hlavy - profil, rovně. Skicy podle fotek

8

Cestovní deník
Povíme si o letteringu a kompozici. Vytváříme stránku s cestovního deníku za pomoci různých stylů písma a stylizace.

9

Kavárna
Jdeme na výlet! Skicujeme interiér kavárny, výjevy, gesta, jídlo i zákazníky. Využijeme vše, co jsme se naučili o fixách.

10

Pohlednice
Vytvoříme vlastní unikátní pohlednici z oblíbeného města. Využijeme kompozici, stylizaci, lettering i perspektivu.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94