Přejít na obsah
Menu

Kurz realistické kresby

DSC_0600
DSC_0303
DSC_1083
DSC_0178
DSC_0699
DSC_0622
DSC_0703
DSC_0893-2
DSC_0246
DSC_0776
DSC_0592
DSC_0256
DSC_0298
DSC_0317
DSC_1053
DSC_0475
DSC_0973
DSC_0275
DSC_0310
DSC_0294
DSC_0868-2
DSC_0879-2
DSC_0611
DSC_0712
DSC_1073
DSC_0985
DSC_0706
DSC_0291
DSC_0778
DSC_0898-2

Kurz realistické kresby

Obdivujete precizní kresby reálných věcí? Chtěli byste konečně zobrazit věci kolem sebe takové, jaké je opravdu vidíte?

DSC_0600
DSC_0303
DSC_1083
DSC_0178
DSC_0699
DSC_0622
DSC_0703
DSC_0893-2
DSC_0246
DSC_0776
DSC_0592
DSC_0256
DSC_0298
DSC_0317
DSC_1053
DSC_0475
DSC_0973
DSC_0275
DSC_0310
DSC_0294
DSC_0868-2
DSC_0879-2
DSC_0611
DSC_0712
DSC_1073
DSC_0985
DSC_0706
DSC_0291
DSC_0778
DSC_0898-2

Obdivujete precizní kresby reálných věcí? Chtěli byste konečně zobrazit věci kolem sebe takové, jaké je opravdu vidíte?

Už to neodkládejte! Přihlásit se

Příjemné přátelské prostředí

Skvělý program a motivující lektoři

Všechno se podaří. Vhodné pro začátečníky

Flexibilní náhrada zmeškaných lekcí

Veškeré pomůcky Vám poskytneme zdarma

Osvojte si v Draw Planet umění realistické kresby a buďte na svá díla opravdu hrdí!

Vidíte kolem sebe tolik pěkných věcí s detaily, které si prostě zaslouží hodit na papír? Toužíte s přesností kreslit podle reality, ale nevíte, jak na to? Nevěste hlavu, všechno se dá naučit! V Draw Planet vám ukážeme správné tipy a triky, jak docílit perfektních obrázků, na které budete opravdu pyšní.

Budeme pracovat s tužkou, linery, rudkou a dalšími materiály. Nakreslíme drapérii, předměty průmyslového designu, sklo, a mnoho dalšího. Zaměříme se na perspektivu kompozici i kresbu podle reálné předlohy. Vše můžete využít při pozdějším portrétování, v ilustraci nebo v jakýchkoli dalších disciplínách kresby.

Naši úžasní lektoři vám vše trpělivě vysvětlí a vypilují s vámi kresbu k vaší spokojenosti. Vaše obrázky sklidí jistě mnoho obdivu. Každou lekci v příjemných ateliérech Draw Planet si navíc opravdu užijete. Vrhněte se s námi na detailní tvorbu a oslňte svým novým umem!

Co s sebou? Vůbec nic 🙂! Veškeré materiály a pomůcky Vám během kurzu poskytneme zdarma.

Přihláška a veškeré informace o termínech a hodinách kurzu jsou níž na stránce! Už to neodkládejte, přihlaste se hned!

  • Příjemné přátelské prostředí Draw Planet
  • Vše se podaří, i když třeba začínáte úplně od nuly
  • Kurzy probíhají jednou týdně v den a čas, kdy jste začali
  • Veškeré pomůcky špičkové kvality poskytujeme zdarma
  • Milí profesionální lektoři a inspirativní programy
  • Vhodné pro začátečníky! S námi vše zvládnete
  • Kurz má 12 lekcí + 1 bonusovou na konci kurzu
  • Každá lekce má 3 hodiny. Celkem 39 hodin skvělé výuky
  • Cena kurzu je 6300 Kč
  • V přepočtu jen 161 Kč za hodinu fantastické výuky

Stane-li se, že některou Vaši lekci nestihnete, uděláme vše pro flexibilní nahrazení. Stačí nám napsat email a řešení vymyslíme!

Prohlédněte si práce studentů, i oni u nás začínali s tvorbou. S námi to v klidu zvládnete také!

DSC_0691
DSC_0180
DSC_1070
DSC_0775
DSC_0917-2
DSC_0311
DSC_0771
DSC_0721

Lektoři

Petr

Náš fantastický výtvarník Petr zvládá vše od klasické kresby až po ty nejvíce experimentální grafické techniky. Jeho hluboké znalosti, které získal studiem na VUTu, dokáží během lekce zaujmout každého, skoro stejně jako jeho zápal pro tvorbu. Široký stylistický záběr v kresbě získal jak na zahraničních stážích, tak praxí v designovém ateliéru.

Anna A

Akvarel, kaligrafie a scénografie – to vše je Aniččinou parketou. Po vystudování akademické klasické kresby se Anna rozhodla věnovat propojení akvarelu a scénografie. Nyní, čerstvě po dokončení magisterského studia, je její tvorba hluboce propojena s filmem a stala se nedílnou součástí mnoha různých produkcí kin. Tato velmi milá, vstřícná a usměvavá lektorka ochotně radí a pomáhá všem svým studentům. Na každou lekci je perfektně připravená a během výuky se snaží předat maximum svých znalostí a zkušeností, aby si z jejích kurzů odnesli studenti co nejvíce.

Stan Solo

Marně přemýšlíme o technice, kterou by Stan neovládal. Kreslí naprosto famózně fixy, spreji, airbrushem, tužkou, pastelkami… Jeho schopnosti jsou přímo šokující. Ničeho se nebojí a do všeho jde po hlavě. Je to jeden z nejvstřícnějších a nejvíce motivujících lektorů, které máme tu čest mít v týmu. Dokáže strávit hodiny navíc před i po lekci kurzu, aby všem studentům poradil s nejasnostmi. Jsme moc pyšní, že ho máme mezi námi.

Sergej

Sergej je unikátně příjemný člověk a velmi zajímavý lektor. Po úspěšném studiu na fakultě fotografie pokračuje ve studiích na magisterském studiu ZČU. Má za sebou léta zkušeností s akvarelem. Jeho díla jsou hypnotická. Lekce pod jeho vedením jsou plné nových nápadů, obrazů a čerstvých informací. Jsme rádi, že si nachází čas na vedení kurzů akvarelu v Draw Planet.

Více o kurzu

Kurz se skvěle hodí pro každého, kdo by chtěl své tvoření posunout na vyšší úroveň a poznat, jak se dělá pokročilá kresba. Přestože už kreslíte a je pro vás kreslení a realismus zatím nesouvisející spojení, dokážeme vám, že to zvládnete také. Určitě se lekce také hodí jako navazující kurz kreslení po některém ze začátečnických kurzů.

Realistická kresba chce trošku trpělivosti, ale žádný strach! Ostatní nechte na nás. Vysvětlíme, jak šrafovat, jak se předměty přenáší na papír, nebo kdy použít který materiál. Budeme se věnovat hře světla a stínu, dokážeme zobrazit různé materiály a naučíme se skicovat. Naučit se kreslit je tajným snem snad každého, přišel čas si přání splnit!

Naučíme se kreslit detailní zátiší s ovocem, dokážeme přenést reálné předměty na stole na papír. Budeme se věnovat kreslení pokojových rostlin a dokážeme také drapérii, tedy splývající látku se všemi stíny a záhyby.

Užijeme si kvalitních pomůcek a materiálů, vyzkoušíme různé druhy papíru, bílou tužku, rudku nebo třeba tuš. Milý lektor bude vždy při ruce ke konzultaci a pomůže pochopit, jak přenášet správně všechny odrazy a detaily předmětu daným materiálem.

Kreslení pro pokročilé vám dá hluboké znalosti umělecké akademické kresby. Takovou skvělou a perfektní dovednost pak využijete opravdu ve všech oborech tvorby. Přijďte s námi kreslit, také dosáhnete neuvěřitelných výsledků!

Program kurzu

1

1.lekce

Ovoce a zelenina - reálně, obrazy a foto.
a) Základy šrafování, cvičení, jak držet tužku, atd.
b) Vysvětlení, z jakých tvarů se skládá ovoce, jak ho nakreslit.
c) analyzujeme formu, kreslíme a šrafujeme ovoce nebo zeleninu.

1. podle návodu
2. podle reálného předmětu

2

2.lekce

Elipsy a šrafování.
a. základy šrafování a tvarování objemu
b. teorie elips
c. kreslíme menší zátiší s rozříznutým ovocem a hrnkem

3

3.lekce

Kreslíme obrázek tužkou podle realistické předlohy

4

4.lekce

Drapérie - kreslíme rudkou nebo měkkou tužkou na šedý papírna sedy papir, používáme bílou tužku

5

5.lekce

Základy perspektivy, cvičení. Kreslíme knihy nebo krabice na stole.

6

6.lekce

Kreslíme starou botu, kterou máme na stole před sebou

7

7.lekce

Skleněné předměty a elipsy, cvičení jak správně nakreslit elipsu, jak šrafovat sklo.

Nakreslíme sklenici, z fotky nebo reálnou a můžeme doplnit fantazií, některým prvkem.

8

8.lekce

Základy perspektivy. Kreslíme skicu předmětu z průmyslového designu podle fotek nebo 3D vizualizaci, na zacatku konstrukce, perspektiva, pak šrafování.

9

9.lekce

Skici, učíme se dělat rychlé a správné skici věcí, které máme před sebou.
Procvičujeme rychlou šrafuru měkkou tužkou.

10

10.lekce

Kreslíme interiér nebo ulici podle fotografie, podle reference vybíráme styl šrafování.

Základy kompozice, účastníci vyberou foto, pak kreslí město nebo interiér do zadaného formátu.

11

11.lekce

Rostliny - monstera, bambus. Kreslíme rostlinné tvary, řekneme si, co to je atmosférická perspektiva, používáme fotky a reference a živé květiny, opakujeme kompozici

12

12.lekce

Kresba krajiny s lodí, nebo města podle fotky pomocí referencí, tuší nebo linerem na A3.

Nejčastější otázky a odpovědi

MŮŽU SE PŘIHLÁSIT NA KURZY DRAW PLANET, I KDYŽ NEUMÍM KRESLIT?

Samozřejmě! Často se věnujeme právě začínajícím umělcům a studentům bez tvůrčích zkušeností, kteří si mysleli totéž. Proto lekce probíhají v malých skupinách, abychom se každému věnovali podle potřeb jeho výuky. Je pro nás důležité nejen abyste ovládli techniku malování, ale také abyste měli potěšeni z lekcí, abyste našli v malování zalíbení.

PROČ VŮBEC TVOŘIT?

Tvorba má spoustu pozitivní účinků! Umožní vám svobodně vyjádřit emoce i myšlenky. Zlepšíte si paměť a také se odreagujete a zbavíte stresu. Díky tvorbě se stanete vnímavější k okolnímu světu i efektivnější ve své profesi. Ale hlavně budete mít koníčka, kterého si zamilujete! Tvorba dělá lidi šťastnější, začněte tvořit také.

MÁ SMYSL CHODIT KRESLIT K VÁM NA KURZ, KDYŽ MI TO NEJDE ANI DOMA?

Ano, určitě má. :) Doma začínající umělec často podléhá chmurám právě proto, že tvoří sám a je na sebe příliš tvrdý. Pro pokrok je nutná přítomnost specialisty, který Vás bude navigovat, opravovat, povzbuzovat a ujišťovat. A právě takové máme v Draw Planet. Naši profesionální lektoři jsou energičtí a laskaví. Provedou Vás propracovaným programem a vše Vás naučí od naprostých základů až k pokročilým technikám. V našich ateliérech vládne dobrá nálada, klid a pohoda. Všechny naše studenty motivujeme a inspirujeme.

KDE SE NACHÁZÍ VÁŠ ATELIÉR?

Máme pro Vás připravené krásné ateliéry v centru Prahy, s perfektní dopravní dostupností. Zároveň otevíráme další pobočky v Brně a Ostravě.

JE MOŽNÉ PŘEVÉST OBJEDNANÝ KURZ NEBO WORKSHOP NA JINOU OSOBU?

Ano, samozřejmě. Jenom nám to oznamte, prosíme co nejdříve.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ SE NEMŮŽU DOSTAVIT NA LEKCI?

Chápeme, že v životě mohou nastat různé situace, které vám znemožní dostavit se na lekci. Nic hrozného se však nestane, pokud jednu lekci vynecháte – kurzy jsou sestaveny tak, že vám vynechání jedné lekce nebude bránit v pokračování a zvládnutí celého obsahu kurzu a i tak se naučíte malovat. K tomu našim studentům poskytujeme jako dárek po absolvování kurzu ještě jednu lekci navíc, během které můžete dokončit či doplnit vše, co ještě bude potřeba. A nebo si s námi sednout k čaji a popovídat si.

CO SI MUSÍM PŘINÉST DO ATELIÉRU S SEBOU?

Veškeré pomůcky a materiály vám poskytneme v ateliéru zdarma. Nic s sebou proto nemusíte mít (výjimkou jsou kurzy digitální). Stačí přijít a užívat si dobré nálady!

JAK DLOUHO UŽ POŘÁDÁTE KURZY?

Pracujeme v této oblasti přes 4 roky, průběžně se zlepšujeme, vymýšlíme nové kurzy, zkoušíme nové techniky a nacházíme zkušené lektory. Během této doby jsme se již naučili připravovat kurzy tak, aby každý ze studentů dokázal ovládnout oblíbenou výtvarnou techniku a vycházel z Draw Planet s krásným vlastním dílem.

MŮŽU SE NAUČIT KRESLIT, KDYŽ VŮBEC NEMÁM TALENT?

Talent na kreslení máme všichni. Nejde o to mít talent ale rozvíjet ho. Od malička jsme si všichni čmárali na papír. Někteří ale kreslili víc než jiní. Právě tím svůj talent rozvíjeli a stále se zlepšovali. S rozvíjením talentu můžete začít kdykoli. Nikdy není pozdě! Svaly ruky a lidská mysl jsou neuvěřitelným mechanismem. Stačí je jen začít cvičit a brzy budete žasnout nad tím, co svýma vlastníma rukama a nově nabytými zkušenostmi dokážete.

MŮŽU PŘIJÍT NA NÁVŠTĚVU?

Skvělý nápad! Přijďte! Máme rádi návštěvníky a chápeme počáteční nejisté váhání. Všechno vám ukážeme, vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky. Jen prosíme, dejte nám to vědět alespoň pár hodin předem.

JACÍ JSOU VAŠÍ LEKTOŘI?

Všichni lektoři v Draw Planet jsou ti nejlepší - milí, přívětiví a vzdělaní lidé, milující umění. Některé workshopy jsou vedeny nejen našimi lektory, ale i znamenitými mistry ve svém oboru.

JAK SE MÁM NAUČIT KRESLIT, KDYŽ MÁM SPOUSTU PRÁCE A NEMÁM ČAS?

V dnešní uspěchané době je třeba, aby si člověk udělal jednou týdně pár hodin času jen pro sebe. Víme, že to občas opravdu není možné, ale nemít na sebe čas je z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Pokud svému mozku nedáte chvilku na odpočinutí, vyčerpáte ho. Nejen, že pro Vás bude těžké soustředit se, ale také Vám pracovní úkoly zaberou více času. Při kreslení se odreagujete a Váš mozek bude odpočatější a vy budete produktivnější. Zkuste se zamyslet nad svým programem a trochu ho přeorganizovat. Tři hodiny týdně na sebe jistě najdete. :)

CO JSOU KURZY?

Kurz je dlouhodobější, zpravidla zahrnuje od 7 do 15 lekci. Lekce se konají jedenkrát týdně v délce 2 až 3,5 hodiny.

JE MOŽNÉ POŽÁDAT O VRÁCENÍ PENĚZ ZA JIŽ ZAPLACENÝ KURZ?

Pokud do začátku kurzu zbývá alespoň 30 dnů, je vrácení peněz možné. K jednotlivým případům přistupujeme individuálně a snažíme se najít nejlepší řešení. Podrobněji k tomuto tématu si můžete přečíst v nabídce O nás v části Podmínky vracení peněz.

NEJSEM SI JISTÝ, KTERÝ Z KURZU MI BUDE VYHOVOVAT NEJVÍC. CO MÁM DĚLAT?

Takové úvahy trápí začínající umělce často a pro ně samotné bývá těžké se rozhodnout. Zavolejte nám nebo napište. Pomůžeme vám zorientovat se v nabídce a přijdeme společně na to, co je právě pro vás nejvhodnější. Nejdůležitější je začít! Ostatní se vždy včas ukáže.

ABSOLVOVAL JSEM VÁŠ KURZ. CO DÁL?

U nás máte možnost se i dál zdokonalovat. Můžete se přihlásit na další kurz, nebo se připojit k přátelům na workshop. Mimo to vás rádi uvidíme na různých našich akcích, jako jsou tvůrčí výlety do přírody, nebo i cesty do zahraničí. S Draw Planet se nikdy nudit nebudete!

Hledáte jiný kurz?

1-2017-Ilustrace-1-45