Go to

#grafika

AEpresets
Adobe After Effects je univerzální počítačový program, pomocí kterého můžete upravovat jakékoliv video a také vytvářet vizuální efekty a animaci. Často se používá ve fázi postprodukce v kině a v televizi.

Pomocí Adobe After Effects můžete vytvářet, kombinovat a stylizovat 2D vrstvy v trojrozměrném prostoru. Program Adobe After Effects provádí různé funkce v závislosti na potřebách uživatelů. Například umělec VFX může tento program používat pro 3D renderování. Video redaktor může pomocíAfter Effects vytvořit titulky a animátor jej může použít k vytvoření 2D kreslených postav. Důvodem, proč tolik lidí nemá jasnou představu o tom, co vlastně After Effects dělá, je ten, že dělá tolik věcí najednou. A dělá je dobře.

Navzdory vysoké funkčnosti je After Effects ve své struktuře velmi jednoduchý. Stejně jako všechny programy pro editaci videa, používá tento program systém vrstev. Nejlepší způsob, jak pochopit jak to funguje, je představit si stoh papírů. Papír níže se nezobrazí kvůli papíru nad ním. 🙂

Na co lidé používají aplikaci After Effects?
Knihovna efektů
Co opravdu odlišuje After Effects od všech ostatních video editorů, je rozsáhlá knihovna efektů. Existují doslova stovky vestavěných efektů, které můžete kombinovat, abyste vytvořili neomezený počet všech možných kombinací. Možná to zní příliš dobře, než aby to byla pravda, ale pokud o tom sníte, můžete to v tomto programu uskutečnit.

Efekty modelování
Do programu Adobe After Effects bylo vestavěno 18 simulačních efektů. Tyto modelovací efekty lze použít k vytvoření všeho od deště až po vlasy. Všechny tyto efekty jsou zcela přizpůsobitelné. Když je připojíte k jiným efektům, můžete výrazně rozšířit jejich funkce.
Stylizované efekty, které se nacházejí v After Effects, jsou užitečné při vytváření vrstev videa, které by jinak nebyly možné.

Šablony
Šablony After Effects jsou mocným důvodem, proč většina video redaktorů používá tento program. Mohli byste strávit spoustu svého času, abyste se zlepšili v motion designu. Místo toho vývojáři z celého světa nakonfigurovali filtry After Effects tak, aby uživatelé mohli jednoduše už hotové práce a získat tak úžasné výsledky.

Díky takovým jedinečným designovým funkcím je After Effects vynikajícím programem pro vytváření perfektních titulků pro vaše video projekty. Nástroj “nápisy”, zabudovaný do After Effects, pracuje stejně jako ve většině textových procesorů. Nicméně věc, která opravdu umožňuje aplikaci pro titulní návrh, je animační část, která umožňuje uživatelům automaticky animovat znaky, slova nebo řádky v závislosti na tom, co potřebujete.

V Draw Planet otevíráme kurz tohoto úžasného programu. Pokud Vás zajímá animace a nechcete jen zhruba vědět co to je ten Adobe After Effect za program, přihlaste se do kurzu a přijďte si program pořádně užít!
https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-animace-adobe-effects-pro-zacatecniky/

712a8d7c76

Tisková reklama není jen fotografie. Existují příklady efektivního využití ilustrací v reklamě.
Nejčastěji se v reklamě používá kombinace fotografií a textu. Nicméně když nadejde čas přijít s něčím novým, položte si otázku: „Může ilustrace zvládnout tento úkol lépe?“
Posbírali jsme několik příkladů se zručným použitím velkolepých ilustrací v tištěné reklamě.

Rozhlasová stanice Kiss FM
Člen skupiny Beatles převzal v této komerční rozhlasové stanici místo strýčka Sama
Tato reklama na propagaci rozhlasové stanice, kde se hraje rocková hudba, byla provedena agenturou Lua Propaganda v Sao Paulu. Ilustrace byla připravena v 2020 Studios. Jedná se o moderní verzi plakátu “I Want You for the U.S. Army “. Původní plakát namaloval v roce 1917 James Montgomery Flagg. Na místě strýčka Sama je nyní John Lennon. Na samotný rozhlas zůstává odkaz jen na malém odznáčku na hrudníku Johna. Detail je to sice opravdu malý ale vytváří o to silnější efekt.

Červený kříž
Expresivní ilustrace a provokativní popis se na tomto plakátu Červeného kříže velmi efektivně spojují.
Všichni jsme zvyklí na šokující fotografie katastrof, pro které jsme již vytvořili imunitu. Proto může být ilustrace někdy mnohem účinnější než fotografie a tento plakát je toho příkladem. Lakonická a expresivní ilustrace pro kampaň Červeného kříže, která má za cíl přilákat pozornost, ji rozhodně přitahuje. Reklama byla vytvořena agenturou Verde v Paraguay, ilustrační dílo od Edgar Ars.

Saint Beer
Saint Beer obdržel souhlas s použitím této ironické reklamy
Katolické kláštery jsou již dlouho spojovány s výrobou silného piva. Tato reklama s popisem “Uvěř” a mírně znepokojující zmínkou o svatém grálu je ironická ale zároveň lakonická i stylová. Práce reklamní agentury v Brazílii Propague, ilustrace od Pimp Studio.

Ford
Agentura WPP ví, co dělá, a vytváří reklamy pro Ford technikou pointilismu
Reklama, která přitahuje pozornost a způsobuje mírné bolesti hlavy a je vyzbrojena popiskem “Nepište emotikony a řiďte”. Použitím typické formy pointilismu, skládajícího se z emotikon, vytvořila BlueHive divize agentury WPP v roce 2010 inzerát pro Ford v Itálii. Ilustrace je převzata z agentury Illusion.


Behanse
Kreativní reklama pro tvůrčí komunitu
Adobe Behance je celosvětová sociální síť pro tvůrčí lidi všeho druhu, na které můžete sdílet své portfolio. Jeho činnost však není omezena hranicemi virtuálního světa: společnost sbírá členy komunity pro osobní komunikaci s demonstrací portfolia. Tato reklama informuje o události v Brazílii. Jedná se o koláž ve smíšené technice, kterou vytvořil umělecký ředitel, ilustrátor a fotograf Antonio Rodriguez Jr.

Máte ve hlavě kreativní chaos? Dejte mu svobodu na kurzu počítačové grafiky v Draw Planet!
https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-zacatecniky/
Dostanete znalosti programu Adobe Photoshopu a dozvíte se, jak pomoci své kreativitě najít cestu k úspěchu. 🙂

31703872_1747424178637764_7578697628922150912_n

Co vás napadne jako první, když se řekne „logo“? Pravděpodobně si okamžitě vybavíte značku automobilu nebo známého produktu. To je síla loga. Dnes je řada firem posedlá značkováním, svých produktů a logo má ve společnosti zvláštní místo. Je více než nepravděpodobné, že by se v našem moderním světe našel obchod bez loga nebo obchodního znaku. Díky logu je jednodušší odlišit a rozpoznat firmu od mnoha podobných společností. A jak to všechno začalo? Existují různé názory na aktuální vývoj loga. Pojďme se podívat do světa designu loga, včetně jeho minulosti, současnosti a budoucnosti.

Termín “logo” se poprvé objevuje v řecké etymologii. Odvozuje se od slova “logos” a znamená “slovo”. Starověké římské a řecké mince byly zpravidla zdobeny monogramy (v moderní době zvanými loga) králů. Pokud si myslíte, že pouze Řekové a Římané používali loga pro různé účely, mýlíte se. Asyrská, mayská, egyptská, čínská a babylonská – tyto všechny kultury také používaly piktogramy, které se nyní mohou nazývat starověkými logy. Pokud jde o 13. nebo 14. století, existovaly monogramy, které v moderní době představují obchodní znaky. Zemědělci, klenotníci i obchodníci je používali. Faktem je, že branding existuje už několik století. Například v době před označováním hospodářských zvířat kódem, označovali zemědělci zvířata pomocí „razítka“ z rozžhaveného železa.
Když v 18. století nastala průmyslová revoluce, vývoj loga a značky se stal ještě nezbytnějším a intenzivnějším. Firmy postupně začaly používat značky jako součást firemní kultury. S produkováním výrobků ve velkém měřítku museli obchodníci a podnikatelé najít způsoby, jak rozlišit své výrobky od konkurenčních a udělat je jedinečnými. S nástupem nových technologií se stával design více a více populární. Vývoj výtvarného umění a litografických procesů pozitivně ovlivnil popularizaci loga. Pokud si připomeneme devadesátá léta, loga našla své místo v brandingu.


Současná historie loga a značky má své kořeny v padesátých letech minulého století. V současné době používají designéři ve velkém měřítku nejnovější technologie včetně bezchybné grafiky, aby vytvořily vzorové návrhy log, které budou uchvacovat svět. S nárůstem konkurence a dosažením nových výšin v designu se vývoj loga stal pro podnikání prostě nenahraditelným. Kromě toho, pokud obchodní zástupce hodlá spustit webové stránky, logo hraje jednu z rozhodujících rolí. Dnes prostě nejde ignorovat sílu loga. Jeho konstrukce se v posledních letech stala jednoduchou, ale velmi efektivní. Návrháři používají různé styly a písma, vizuální efekty atd., aby vytvořili unikátní logo pro podnikání.


Pokud se podíváme na historii a zohledníme současné hodnoty loga, je zřejmé, že se logo stává stále důležitější součástí značky. Díky tomu, že se designéři stávají zkušenějšími a využívají všechny nové technologie, je design loga ještě významnější a je důležitou součástí marketingové strategie pro obchodní organizace. Bez ohledu na to, co říkají skeptici, logo designu bude v nadcházejících letech stále dosahovat nových a nových výšin.

Zkusit si vymyslet vlastní logo, zrealizovat ho v počítačovém programu a mnohem víc můžete na našem kurzu Grafického designu. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky.

3D modelování

12. April 2018

30515615_1726681540712028_8460372634318667776_n

3D modelování se stalo součástí našeho života a částečně nebo zcela změnilo některé typy podnikání. Ve všech průmyslových odvětvích, ve kterých 3D modelování přineslo změny, existují jak určité standardy, tak nevyslovená pravidla.
Nejprve se podíváme, jaké jsou typy 3D modelování a kde se používají.

Existují tři velká průmyslová odvětví, která si dnes nelze představit bez použití trojrozměrných modelů. Jedná se o:

Zábavní průmysl
Lékařství (chirurgii)
Průmysl

Na první odvětví narážíme téměř každý den. Jde o filmy, animace a 90% počítačových her. Všechny virtuální světy a postavy jsou vytvářeny stejným principem – polygonálním modelováním.
Jako polygony nazýváme trojúhelníky a čtverce.


Čím více polygonů je na modelové oblasti, tím přesnější model to je. Nicméně to neznamená, že pokud model obsahuje jen pár polygonů, je špatný a člověk, který ho vytvářel je nešikovným. Stejnou věc nelze říci o tom, že pokud je v modelu obrovské množství polygonů (High poly), je to správně. Vše závisí na cíli. Pokud například mluvíme o hromadných násobcích, představte si, jak se bude cítit váš počítač, když bude muset zpracovat kolem 200 high poly postav?
Polygonální modelování se děje při manipulací s polygony v prostoru. Pohybování, otáčení, ohýbání atd.

Průmyslovým průkopníkem v tomto oboru je Autodesk (známý mnoha výrobcům AutoCADu).
Produkty Autodesk 3Ds Max a Autodesk Maya se de facto staly průmyslovým standardem.
Ještě existuje směr jako je 3D-sculpting. Je to vlastně pořád stejné polygonální modelování, ale zaměřené na vytvoření převážně složitých biologických organismů. Používá jiné nástroje pro manipulaci s polygony.


Je-li polygonální model vyroben ve formě uzavřeného objemu, jako jsou třeba sochy, pak díky moderní 3D technologii tisku (která dokáže vytvořit téměř jakýkoli tvar) může být realizován.

Franklin Booth

8. August 2017

FranklinBooth4

„Franklin Booth bude vždy mnohem lepší, než téměř kdokoli, kdo kdy vzal do ruky pero …“

© Bernie Wrightson

Franklin Booth, (1874 – 1948) byl jedním z nejvýznamnějších a nejvlivnějších amerických umělců devatenáctého a dvacátého století, známý svou vysoce vybranou černobílou ilustrací, provedenou perem a inkoustem.

Neobvyklý postup Booth zvolil vlastně nedorozuměním. Úzkostlivě přesně kopíroval ilustrace z časopisů perem a inkoustem, protože si myslel, že tak byly stvořené i původně. Ve skutečnosti šlo o dřevoryt. Ve výsledku to ale Bootha přivedlo k vytvoření vlastního stylu kresby, který se skládal z tisíců čar, pečlivě umístěných vedle sebe.

Nelze si nevšimnout výrazných obrovských budov a lesů, které se rýsují přes drobounké postavy, klasickou kaligrafii a pokroucené stromy.

Franklin se stal vynikajícím komerčním umělcem. Ilustroval knihy Jamese Reillyho, Marka Twaina, Theodora Dreisera, Meredith M. Nicholson a dalších autorů. Výborná znalost anatomie a pocit plasticity v zastoupení postav, smysl pro drama a dovednost kompozice, to vše pojal Booth naprosto úžasně. Vskutku to byl jeden z největších mistrů s perem a tuší, kteří se narodili v Americe.

Jeho jedinečný styl kreslení, ta vzrušující rozmanitost, se podobá malbě. Evidentně ovlivnil svými pracemi jeho současné i budoucí generace umělců, například Franka Fazetta a Berniho Wrightsona.

„Vždycky jsem obdivoval krásu práce Franklina Bootha a považuji ho za jednoho z nejlepších v americké ilustraci.“ © Norman Rockwell

„Moderní student, který chce dosáhnout rychlého úspěchu, by měl kopírovat některé jeho ilustrace, přestože užitečné budou pouze pro disciplínu. Dřív jsem ho kopíroval jen z lásky k němu. © Milton Caniff

Topics

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

Our newsletter!