Go to

#Hyperrealismus

James-Neil-Hollingsworth-1

Hyperrealismus je pro soustu lidí děsivý a nepochopitelný. “Kolik to musí dát práce namalovat něco takového?” “Na to musí mít člověk zvláštní dar.” a mnoho dalších myšlenek se honí většině diváků v galeriích před hyperrealistickými obrazy… Není to ale tak těžké, jak se možná domníváte. Hodně z toho, co dělá obrazy natolik skutečné, až jsou nerozpoznatelné od fotografie, jsou pouze malé detaily. Odlesky, stíny, studené a teplé barvy.

James-Neil-Hollingsworth-2

James-Neil-Hollingsworth-3

James-Neil-Hollingsworth-4

James-Neil-Hollingsworth-5

James-Neil-Hollingsworth-6

James-Neil-Hollingsworth-8

James-Neil-Hollingsworth-9

James-Neil-Hollingsworth-10

\James-Neil-Hollingsworth-11

James-Neil-Hollingsworth-12

James-Neil-Hollingsworth-13

Když to vše je na svém místě, obraz velmi rychle nabude na realističnosti. Chce to pouze praxi a vedení zkušeného lektora, který Vám vysvětlí co je důležité. A to my v Draw Planet nabízíme. 🙂 Obrazy, které můžete vidět jsou od malíře jménem James Neil Hollingsworth.

Umělec – Restaurátor

10. July 2016

Umělec Mark Van Crombrugge studoval v Bruselu restaurování obrazů. Poté se dostal do kreativního prostředí reklamy – hlavně ilustrace v rámci reklamních kampaní. Momentálně se věnuje i digitální malbě. Je to pouze pár let zpátky, co se vrátil zpět k tradiční malbě, na které momentálně tráví většinu svého času.

Více zde:http://m-v-c.deviantart.com/

Mark-Van-Crombrugge-1

Mark-Van-Crombrugge-2

Mark-Van-Crombrugge-5

Mark-Van-Crombrugge-7

Mark-Van-Crombrugge-8

Mark-Van-Crombrugge-9

Smažená vajíčka, hranolky, sendviče, lahve od kečupu, barbie panenky, sladkosti a mnoho dalšího. To je tvorba malíře Tjalfa Spamaaye, který se snaží vždy zachytit nové pohledy a malovat obrazy, které ještě nebyly namalovány.

Svůj styl nazývá megarealismem, který spadá pod v dnešní době velice moderní styl hyperrealismus. Sparnaay je jedním z nejvýznamnějších malířů tohoto stylu.

Více zde: http://www.tjalfsparnaay.nl/en

Umělec: Damian Loeb

2. March 2016

Nádherné práce umělce Damiana Loeba prostě vyráží dech. Tím spíš, že tento americký malíř a fotograf pocházející z Connecticutu je samouk.

Damian-Loeb-4

Toto je výběr z jeho olejomaleb, u kterých je sice znatelné, že předlohou byla fotografie, ale přesto jim Loeb dodal něco navíc… malby zachycují každodenní situace s jeho manželkou Zoyou a jeho prožitek z každé této chvíle.

Say Hello To The Angels
Damian-Loeb-9
Damian-Loeb-11
IMG_7051

Our newsletter!