Go to

#barvy

a084ed804e3a392820cc3b41074b5831

Umělec dokáže namalovat přirozený portrét člověka pouze tehdy, když si z obecných pravidel vytvoří svůj jedinečný recept na dosažení přirozené pleti na plátně. Článek odhaluje odpověď na otázku: v jakém poměru namíchat barvy pro vznik tělových odstínů.
Vedle čistého bílého listu papíru má zdravá kůže jemný teplý béž. Dokonce i lidé s nejsvětlejší kůží nemohou říci, že je jejich obličej bílý: stačí jej srovnat s čistým papírem – rozdíl bude zřejmý.
Kromě bílé barvy se v paletě objeví okrová, žlutá a červená kadmia, případně sienna a umbra (pouze pro účely stínování, aplikujte ji velmi opatrně). Je nutné na paletu nabrat malé množství bílé barvy, zředit ji rozpouštědlem a přidat okrovou, červenou a žlutou barvou.
V teoretických dílech současných umělců najdeme popis další možnosti kombinace barev.
Smíchejte 6 dílů žluté barvy s 1 dílem červené, promíchejte je do homogenní žlutooranžové konzistence.
Přidejte ½ dílu modré. Po smíchání se objeví červenohnědý odstín.
Do výsledné směsi přidáme bílé barvivo. Musíme však brát v potaz, že tento recept není univerzální. Množství jednotlivých barev je přímo úměrné požadované barvě: tmavé nebo světlé.

Aspekty, které je třeba brát v úvahu
Neexistuje žádný dokonalý recept na takový nebo onaký odstín – výsledek přímo závisí na vidění umělce a barvě tváře modela.
Primární aspekty, které je třeba vzít v úvahu:
Ženská pleť je bledší a jemnější než mužská;
Tělo, ruce a nohy jsou tmavší než odstíny tváře;

Tělová barva akvarelem
Proces vytváření tělové barvy je jednodušší u malování akvarelem. Někdy se však může zdát, že pracovat akvarelem je těžší než olejem. Alternativou pro bílou barvu při práci s akvarelem je pozadí papíru, který bude prosvítat skrz tahy.

Pořadí barev:

Vezměte si plastovou paletu a na ni nakapejte pár kapek vody.
Hrotem měkkého štětce naberte trošku červeného akvarelu.
V důsledku smíchání malého množství červené s vodou se objeví slabý růžový odstín.
Po získání této směsi přidejte trochu žluté.
Konzistence je připravena na tvorbu portrétu.


Každý nováček nebo portrétista se musí naučit vytvářet realistický odstín pokožky. Až získáte zkušenosti, můžete vyvinout svou vlastní techniku míchání barev, která Vám bude vyhovovat. Obecně platí, že schopnost správně vybírat a míchat barvy je skutečné umění, protože každý člověk má svůj vlastní jedinečný tón pleti. Naučte se vytvořit realistický tón pleti, můžete začít experimentovat se surrealistickými odstíny a obrazy.

Přihlaste se do kurzu v Draw Planet, společné to namíchání zvládneme! 🙂
https://www.drawplanet.cz/kurz/

1-2017-Ilustrace-1-45

Our newsletter!