Go to

#figura

Z historie figury

7. March 2018

DSC_6190

Pokud se chcete stát úspěšným malířem, pravděpodobně budete potřebovat velmi dobrou znalost lidské anatomie i pohybu. Figurální kresba je sice jedna z nejtěžších kategorií, ale také má velký význam! Jinak, než s podrobnou znalostí lidského těla, nejde člověk dobře a poměrově správně vyobrazit.

Historicky největší problém byl v nahotě. Obzvláště ženy-malířky byly v podstatě vyloučené z této disciplíny malířství, protože až do roku 1893 pro ně bylo téměř nemožné malovat nahé modely. Na uměleckých školách měly ženy přístup na lekce figury zakázaný a byly odkázané pouze na odhad a se štěstím na odlitky. Dámy tedy musely vynikat v krajinomalbách, portrétech a zátiších, které nebyly tolik prestižní. Až Královská akademie v Londýně průlomově povolila i ženám vzdělávat se v této oblasti!

V dnešní době už naštěstí mohou malovat co jen chtějí ženy i muži! A tak se na všechny těšíme na kurzu figurální kresby portrétu, kde se naučíte zobrazit věrně postavu. Modelem nám v Draw Planet stojí živí modelové i modelky!

1-2017-Ilustrace-1-45

Our newsletter!