Go to

#Realismus

Draw-Planet-David-Cheifetz-8

Malby od Davida Cheifetze z USA.

Draw-Planet-David-Cheifetz-4

Tyto hyperrealistické malby jsou další dimenzí tvorby olejem. Věnuje se technice alla prima nebo-li wet-on-wet, tedy nanášení mokrých vrstev na mokré vrstvy.

Draw-Planet-David-Cheifetz-3

Malování touto technikou má kouzlo v tom, že se provádí rychlým způsobem, tedy můžete zachytit všechny své pocity a dojmy.

Draw-Planet-David-Cheifetz-7

Pokud bychom mluvili o fotografii, šlo by v podstatě o momentku 🙂

Draw-Planet-David-Cheifetz-6

Jak se Vám líbí “momentky” od Davida Cheifetze?

Draw-Planet-David-Cheifetz-5

James-Neil-Hollingsworth-1

Hyperrealismus je pro soustu lidí děsivý a nepochopitelný. “Kolik to musí dát práce namalovat něco takového?” “Na to musí mít člověk zvláštní dar.” a mnoho dalších myšlenek se honí většině diváků v galeriích před hyperrealistickými obrazy… Není to ale tak těžké, jak se možná domníváte. Hodně z toho, co dělá obrazy natolik skutečné, až jsou nerozpoznatelné od fotografie, jsou pouze malé detaily. Odlesky, stíny, studené a teplé barvy.

James-Neil-Hollingsworth-2

James-Neil-Hollingsworth-3

James-Neil-Hollingsworth-4

James-Neil-Hollingsworth-5

James-Neil-Hollingsworth-6

James-Neil-Hollingsworth-8

James-Neil-Hollingsworth-9

James-Neil-Hollingsworth-10

\James-Neil-Hollingsworth-11

James-Neil-Hollingsworth-12

James-Neil-Hollingsworth-13

Když to vše je na svém místě, obraz velmi rychle nabude na realističnosti. Chce to pouze praxi a vedení zkušeného lektora, který Vám vysvětlí co je důležité. A to my v Draw Planet nabízíme. 🙂 Obrazy, které můžete vidět jsou od malíře jménem James Neil Hollingsworth.

Michele Del Campo

1. May 2016

Krásné malby italského umělce Michele Del Campo. Michele už od rané dospělosti hodně cestoval. Studoval umění v Miláně a poté navštívil například Falmouth, Dundee a Madrid, až se nakonec přestěhoval do Londýna, kde žije i dnes.

Michele-Del-Campo-2

Michele-Del-Campo-1

Jeho pokračující sérii obrazů s názvem “Daydreamers” lidi v mladistvé kráse a zároveň melancholii. Ačkoli jsou políbeni jasem středozemního slunce, jeví se uzavřeni a staženi do svého vlastního světa.

Michele-Del-Campo-5

Michele-Del-Campo-3

V druhé sérii maleb s názvem “Life on the edge” se pak umělec dostává ještě dále do expresivnější a dramatičtější formy vyjádření izolace jedince, osamělosti a pocitu ztráty vlastní individuality. Více k vidění zde: http://micheledelcampo.com/

Romantický realismus

26. April 2016

Realistické malby současné francouzské umělkyně Francine Van Hove.

Francine-Van-Hove-5

Francine-Van-Hove-4

Francine absolvovala v Paříži uměleckou školu. Je známá svými malbami žen se zasněními pohledy. Momentálně má zásluhu za více než 400 maleb, které za svou kariéru namalovala všechny držení soukromých sběratelů.

Francine-Van-Hove-2

Francine-Van-Hove-3

Umělkyně má ovšem mnohem širší záběr a také se věnuje kresbě nebo třeba i pastelu. Více zde:https://www.facebook.com/Francine-Van-Hove-180441508686308/timeline

Ukrajinská malířka Olga Odalchuk se již od malička zajímala o umění. Vystudovala uměleckou školu a od té doby maluje tyto krásné realistické krajiny plné lučního kvítí a počasí babího léta. Už jen pohled na ně zahřeje a na chvilku dá zapomenout na studený vítr, který nám duje za okny 🙂

-4-B36vNADM

c2MnkyM8nBE

VFzStX2E-2U

gbQBjuk7zhc

1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

Our newsletter!