Přejít na obsah
Menu

Tipy pro letní fotografie

18. září 2018

Zpět na blog
37689283_1862795477100633_543264640834994176_n

Navzdory tvrdému dennímu světlu, raným východům a pozdním západům slunce, zůstává léto nejoblíbenějším obdobím roku pro spoustu fotografů.

Dokonce i pobyt v přírodě s foťákem v ruce je v teplých dnech velmi příjemný. Pokud hledáte kreativní nápady pro letní fotografie, pak čtěte dál.

Sluneční záření

Ve většině případů se slunci snažíme vyhnout všemi možnými prostředky. Když už se do záběru slunce dostane, z oslněním transformované fotografie přímo cítíme žár letního slunce. Proč tedy nezkusit udělat pár takových záběrů schválně?!

S takovým sluncem můžete fotografovat portréty i některé krajiny.
Pokud fotografujete uprostřed dne, budete muset fotit s malým úhlem (pokud nepoužíváte širokoúhlý objektiv), abyste oslnění zachytili.

V některých případech je třeba zahrnout slunce do rámu natolik, že sluneční paprsky procházejí přední částí objektivu a vytváří tak efekt oslnění.

Monochromatické obrázky

Modré nebe a pestré letní květiny jsou samozřejmě přímo stvořeny pro prázdninové fotografie, ale jasné sluneční světlo a hluboké stíny mohou být skvělou kombinací pro monochromatické fotografie, zejména pro fotografie města.

Pro dosažení těch nejlepších výsledků doporučujeme fotit rovnou v monochromatickém režimu.

Letní sporty
Kromě fotbalu existuje i mnoho dalších zajímavých sportů, zejména těch letních.

Jste-li někde v blízkosti moře, vyrazte na pobřeží fotit surfovaní. V našich končinách zaostřete na windsurfing. Stejně zajímavé je také fotografování jezdeckého sportu.
Pro focení může být zábavný a emocionální i obraz fanoušků, nejen samotných sportovců.

Zajímá vás, jak na fotografie esteticky i technicky správně? Na kurzu fotky vás naučíme mačkat spoušť jako profíci. S námi to zvládnete!
https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-fotografovani-pro-zacatecniky/

IMG_7051

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!