Přejít na obsah
Menu

Green for oil

7. září 2018

Zpět na blog
maxresdefault

Co nového ve světe olejových barev? Fantastická série doplňků pro olejové barvy „Green for oil“!

Doplňky Green for oil jsou vyrobené na bázi oleje ze safloru (Světlice barvířské), což je taková malá žlutá kytička, která je vůní podobná nechvalně známé řepce olejné. Jsou tedy přírodní a zdravotně nezávadné! V této sérii naleznete všechny doplňky, které můžete k tvorbě olejem potřebovat. Pojďme se na každý z nich podívat trochu víc zblízka.

Jako první je ekologické ředidlo na ředění barev. Jedná se o skvělou variantu pro každého, kdo nechce škodit svému zdraví a zatěžovat životní prostředí. Je totiž plnohodnotnou náhradou klasických ropných destilátů, jen nezpůsobuje žádná zdravotní rizika a při jeho použití se nemusí dodržovat žádná speciální opatření. Výrobek lze používat kdekoliv a kdykoliv.

Jako další bychom vám chtěli představit univerzální médium, které zcela bez rozdílu zastoupí klasické doplňky k olejovým barvám této kategorie. Nemusíte však pracovat v dobře větraných prostorách, ani dodržovat žádné jiné speciální podmínky. Zlepšuje konzistenci olejové barvy, urychluje schnutí a přidává lesk. Umožňuje vytvářet lazury, stejně jako lze použít i pro impasto techniky.

V této sérii naleznete i gel, který se prodává v tubě a je určen především pro umělce, kteří rádi používají velmi pastózní barvy a rádi budují hloubku malby. I po přimíchání tohoto média, barvy neztrácí intenzitu a nabývají na objemu a zářivosti. Jen pozor, urychluje schnutí barev.

Naleznete tu i čistič štětců. Možná nebude působit tak rychle, jako ty klasické, které by dokázaly sežrat i štětinky, ale zvládne štětce vyčistit do par desítek minut.  Lze s ním samozřejmě čistit jakékoliv malířské náčiní, ať už štětce, špachtle, palety…

K ochraně hotové olejomalby jistě využijete dva typy laků, které jsou rychleschnoucí a po zaschnutí zůstávají zcela čiré.

Lesklý lak se používá k navýšení lesku a také k podtrhnutí nejjasnějších a nejživějších barev v malbě. Matný lak se zpravidla používá, pokud se v malbě chcete vyhnout odleskům.

Pro dosažení saténového finiše smíchejte dohromady lesklý a matný lak.

Zbytky všech těchto doplňků můžete zcela bez obav vylít do umyvadla. Není třeba žádného speciálního zacházení.
Celou sérii „Green for oil“ najdete v obchodě u našich partnerů na Soukenické 14. Pouze příznivci Draw Planet mají od 15.9. do 15.10. slevu 10%! Stačí, když na pokladně řeknete, že jste od nás 😊

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!