Přejít na obsah
Menu

Jak snadno nakreslit roztomilého psa

8. prosince 2023

Zpět na blog

Zkusme si jako příklad nakreslit kresleného corgiho. Postupujte podle našich pokynů ke kreslení a začněme!

steps to draw a cute dog

Krok 1: Pomocí jednoduchých tvarů vytvořte celkovou kompozici psa.

draw a cute dog step 1

Nejprve si vytvořte obecnou kompozici objektu, který budeme kreslit. Pomocí některých geometrických tvarů obkreslete psa, aby bylo později snazší přidat další detaily. Kompozice nemusí být stejná jako skutečný tvar, jen odráží vlastnosti psa a ukazuje jeho baculaté a roztomilé tělo.

V případě kresleného corgiho ji můžeme zredukovat na trojúhelníky a ovály. Tvar obličeje a těla jsme zhruba načrtli pomocí oválů a polohu uší nahoře jsme označili dvěma trojúhelníky.

Krok 2: Nakreslete psa a přidejte pomocné čáry

draw a cute dog step 2

Nyní, když jsme nakreslili celkovou kompozici psa v jedné vrstvě, můžeme vytvořit další vrstvu a snížit krytí první vrstvy. Psa můžeme dále obkreslit pomocí tvarů, které jsme vytvořili v prvním kroku.

Přidáme dělící čáry, které rozdělí obličej na polovinu vertikálně a pak horizontálně přes místo, kde zhruba sedí oči. Můžete přidat další obrysy, které vám pomohou lépe pochopit jednotlivé části a dosáhnout správných proporcí.

 

Krok 3: Překreslení obrysů a přidání dalších detailů

draw a cute dog step 3

V kroku 2 jsme nakreslili hrubý náčrt, takže nyní můžeme snížit krytí druhé vrstvy a vytvořit třetí vrstvu. V této vrstvě můžeme překreslit obrys s většími detaily a rozmanitostí a zaměřit se na části bagru, jako je jeho nos, oči, uši, tečkovaný vzor srsti atd. tak, aby vypadal roztomileji a živěji.

 

Krok 4: Vybarvěte svého psa

draw a cute dog step 4

Před vybarvením vytvořte pod vrstvou náčrtu novou vrstvu. A pomocí štětce odlište jednotlivé barevné bloky. Zde pro tohoto corgiho používáme 4 odstíny – 2 odstíny žluté pro srst, světle růžový odstín pro jazyk a část vnitřních uší a černý odstín pro nos a oči. Tyto bloky oddělte a poté je vyplňte barvou. Samozřejmě, pokud chcete při kreslení psa použít jiné barvy, můžete je libovolně střídat. Využijte svou kreativitu a představivost!

Krok 5: Přidejte stín a světlo a projděte dílem.

draw a cute dog step 5

Vytvořte další vrstvu, která bude rozlišovat světlo a stín. Zde musíte určit zdroj světla na kresbě psa, protože ten bude určovat světla a stíny vaší práce. Pro tento příklad jsme předpokládali, že zdroj světla je na levé straně. V tomto případě je levá strana psa světlejší a pravá zadní strana tmavší, jak je znázorněno na obrázku výše.

 

Krok 6: Přidejte do své práce personalizované prvky

draw a cute dog step 6

Nakonec můžete přidat kreativní prvky, které se vám líbí, a oživit tak svou kresbu. Na bok tohoto roztomilého astrokorgiho jsme přidali roztomilou helmu astronauta a stožár vlajky, který je připraven prozkoumat vesmír!

Dejte průchod svým nápadům a užijte si kreslení!

 

 

Dozvědět víc můžete tady:

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!