Přejít na obsah
Menu

Populární trendy v designu

11. července 2019

Zpět na blog
951e8817bb98dd81a0daa4fd4352b3f7

Těžko můžeme 100% předvídat, jaký bude svět v budoucnu, ale můžeme to celkem dobře odhadnout. A v tom se můžete určitě spoléhat na názory profesionálů z tvůrčího odvětví. Přinášejí změny dlouho předtím, než si to uvědomíme. Mluvili jsme s fotografy, designéry a kurátory světového rozsahu, abychom zdůraznili nápady, trendy a trendy vizuální komunikace, které ovlivní naši celkem blízkou budoucnost.

Díky sociálním sítím a bloggerům se poprvé objevuje určitá globální estetika. Obchodníci se snaží přizpůsobit obsah, zatímco umělci a designéři hledají způsoby, jak respektovat minulost a experimentovat s inovativními přístupy k umění.

Kreativní provokace
Chcete-li přilákat pozornost, vizuální obsah by měl vyniknout. Proto byste měli používat jasné, výrazné a někdy odvážné vizuální materiály. Efekt tvůrčí provokace vzniká díky netradičním přístupům ve fotografii, umění a designu.


„Stále více se díváme na fotografie a videa na cestách prostřednictvím mobilních zařízení, takže vizuální materiály, které automaticky nezmizí, když sjedeme dolů, budou úspěšné. To znamená, že musíte vytvořit něco neočekávaného, výrazně odlišného od otupělosti, která nyní naplňuje sociální sítě “, Gabriel, portrétista DGT, fotograf.

Jen dokonalé obrázky nebo dokonalý design už nestačí. Hlavní je, aby si vás zapamatovali. A v naší době to znamená, aby publikum mluvilo o vašem projektu na internetu. Povzbuzujte diskusi, pochopíte, co to znamená, že vaše značka zůstala relevantní.

Některé z nejlepších fotografických projektů v Behance tento přístup praktikují, nabízejí kreativní řešení a publikují úžasné vizuální materiály, které motivují diskusi. Jak daleko se dají posunout hranice? Tato otázka nedává odpočinek kreativcům z celého světa.

Podívej se do minulosti
Dokonce i před 5 lety se web design ve stylu 90. let mohl zdát jako chyba. Například společnost Adidas na svých internetových stránkách pro sérii Yung hrála na nostalgii, když tak pojmenovala celou řadu tenisek příštího tisíciletí.

Použití barev, vzorů a fontů, které jsou charakteristické pro 90. léta ve web designu, může velmi efektivně fungovat. Pokud míříme na správnou cílovou skupinu.
„Vracíme se do minulosti. Stále častěji vytváříme koláže a používají se staré fotografie k přidávání nového významu a kladení nových otázek o minulosti. “, Oded Wagenstein, fotograf.

Umělci, designéři a známé značky navazují na trendy minulosti, vracejí se do stylu událostí a slavných osobností posledních desetiletí. Tyto odkazy jsou určeny těm, kteří si časy pamatují, a těm, kteří se na minulost dívají se zvědavostí s nečekaně získanou nostalgií.


Móda často čerpá inspiraci z minulosti a ukazuje nám, že staré trendy lze používat znovu a s nadšením. Vracet se do minulosti pomáhá využít toho nejlepšího z několika dob jako nostalgický obraz s moderní interpretací.

První globální estetika
Proč se objevují téměř stejně vypadající kavárny v různých částech světa?

Quartz News nastínil první estetiku, která začíná být globální. Luxusní minimalismus. To je název pro univerzální minimalistický interiérový design v místech, kde jíme, pracujeme, trávíme večery. Po celém světě vznikl tento styl převážně díky sociálním sítím.

„Instagram“ design v kavárnách se stal jedním ze způsobů, jak přilákat nové návštěvníky. Nyní jde tento trend daleko za kavárny. Je trochu děsivé si uvědomit , jak sociální sítě ovlivňují fyzický svět. Děje se to ale opravdu všude kolem nás. Veřejná místa v různých zemích se navzájem velmi podobají.

Luxusní minimalismus je sofistikovaný, leštěný, čistě estetický. Móda pro ideální design s použitím přírodních materiálů (dřevo, květiny, kámen) plní sociální sítě a v reakci na to se životní styl s fotografiemi stává rafinovanější.

Přechod do 3D
3D design přidává realismus do plochého virtuálního světa. Naplňuje projekty hloubkou a okamžitě vzbuzuje zájem. Vedle 3D designu statické obrazy ztrácejí svého ducha.
3D technologie získala nejen web design. Fotografové experimentují s 3D snímky a nabízejí detailní obrazy, které lze nazvat velkými uměleckými díly.

Filozofický minimalismus

Minimalismus každý rok nalézá stále více směrů. Přístí rok se minimalistický trend dotkne nejen designu webových stránek a aplikací, ale také designu produktu a fotografie. Minimalistické obrazy inspirují diváka k filosofickému hledání, zastavte se a přemýšlejte. Vyvoďte závěry z pohledů, které obecně neobsahují velkolepost. Fotografie v tomto stylu nejsou nudné, naopak, díky nečekaným drobným prvkům na snímku vytváří minimalismus zájem sám o sobě.

Environmentální povědomí
Když společnost utratí pět milionů dolarů, aby upozornila na otázky životního prostředí během Super Bowl, pak je to vážná záležitost. Známé značky stále více začínají hovořit o globálních tématech a péče o životní prostředí se stává jedním z nejdůležitějších.

Sledujte stranky Draw Planet a vždycky budete IN 🙂 

Chcete proniknout do grafického designu? Láká vás komerční tvorba? Vrhneme se na počítačovou grafiku úplně od píky!

https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-pocitacove-grafiky-pro-zacatecniky/

Témata1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!