Přejít na obsah
Menu

Jaké jsou druhy materiálů k malbě?

13. ledna 2022

Zpět na blog
russn_fckr-krV5aS4jDjA-unsplash (1)

Chcete trávit svůj čas smysluplně, naučit se něco nového a odbourat stres? Pojďte námi vyzkoušet některý ze skvělých online kurzů, které Vám nyní nově nabízíme. V nabídce máme množství skvělých kurzů, na kterých tvoříme pomocí různých materiálů. Podívejme se společně na různé druhy materiálů, které lze využít pro malbu. 

Olej

Olej je nejklasičtější materiál pro malbu. Pro malbu jej používali staří mistři, jejichž díla můžeme ještě dnes obdivovat v muzeích. Malba olejem Vás zaujme svou schopností vytvářet plynulé přechody, jemné modelace, lazurní efekty díky pomalému usychání a odolností vůči vodě. Vaše propracované dílo tak vydrží krásné celá staletí ve Vaší domácí galerii! 

Akryl

Akryl je nejpopulárnější materiál malby v současnosti. Poměrně mladý materiál vyniká o něco lehčím způsobem ředitelnosti než olej, postačí k němu pouhá voda. Vytvoříte jím skvělá díla díky jeho skvělé krycí schopnosti a pigmentaci. Akryl bez použití zpomalovacího média rychle zasychá, a tak se dá zabránit rozmazávání a pohodlně vrstvit. 

Akvarel

Akvarel je stále více populárnější materiál. Je naprosto nepřekonatelný v jemné relaxační malbě, která Vás doslova pohltí. Pro tuto malbu není potřeba prostor pro stojan a vystačíte si tak s i s menším místem na stole. Akvarel hojně využijete v ilustracích a skicování, můžete tak sebou na cesty přibalit sadu barviček a místo fotografií si z cest dovezete naprosto originální obrázky! 

iPad

iPad Procreate je skvělou cestou k moderní malbě. Hodí se skvěle k digitální ilustraci a skicování a je poměrně intuitivně ovladatelný. Říká se, že kreslit na iPadu zvládne i technicky negramotný umělec, čili pokud Vás láká digitální tvorba jako naprostého začátečníka, iPad pro Vás bude skvělou volbu. Navíc jej díky své skladnosti můžete pohodlně převážet a začít kreslit pokaždé, když se dostaví inspirace, třeba zrovna na cestách!

Photoshop

Photoshop je naprosto skvělým prostředníkem pro digitální malbu, která v současnosti zažívá stále větší popularitu. Díky syntéze tradičních kreslířských a malířských technik s digitálním prostředím vytvoříte naprosto bezkonkureční a realistická díla. Pracovat lze s různými texturami a brushi k simulaci různorodých materiálů a vytvoření efektů. Někdy opravdu nelze rozeznat malbu olejem od digitální malby. Všechna díla máte neustále uložená u sebe a můžete na nich pracovat, aniž byste museli třeba čekat než zaschnou. Svou tvorbu tak povznesete na další úroveň.

Materiálů a technik k malbě existuje nepřeberné množství. Představili jsme si pár tradičních i možná lehce překvapivých. Pokud stále váháte, který je pro Vás ten nejlepší, určitě jsme tu pro Vás a rádi Vám poradíme!

Vyberte si tu pravou techniku malby a začněte s námi tvořit na online živém kurzu. Podívejte se na naši nabídku a rádi Vás přivítáme do světa Draw Planet. https://www.drawplanet.cz/online-kurz/

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!