Přejít na obsah
Menu

Jak nakreslit profil obličeje

27. června 2021

Zpět na blog
Woman-Side-Profile-Step-10

Portréty z profilu se dlouho těší velké oblibě. Byly používány už od starověku např. na mincích nebo keramice. Jejich krása tkví v jednoduchosti hlavně díky struktuře obličeje – čela, nosu a brady. 

Rádi byste si namalovali ženský profil? Vše, co potřebujete, je tužka, papír, guma a náš malý rádce. Brzy budete schopni skicovat z profilu svou rodinu i přátele. 

 

  1. Namalujte kruh, ten Vám pomůže zformovat obrys obličeje. 

2. Připojte zakulacený trojúhelník , to pomůže zformovat bradu. 

3. Vygumujte původní obrys napojený na trojúhelník. Poté nakreslete dvě linie krku. 

4. Pokračujte prací na detailech obličeje. Nakreslete dvě zakulacené linky do špičky nosu a  vygumujte původní čáru obrysu. Poté pokračujte drobnými křivkami a vytvořte rty. Opět vymažte původní obrys. 

5. Vygumujte trojúhelníkovou bradu a místo ní nakreslete delší, zakřivenou čáru ve tvaru brady. 

  1. Přidejte elipsoidní nepravidelný tvar podle ucha, poté nakreslete několik nepravidelných linek a koleček připomínajících vzor v uchu. 
  2. Pracujte na detailech obličeje. Použijte dvě zakřivené linky na obočí. Pod ním  nakreslete dvě linky spojující se ve tvaru ”Y” k vytvarování očních víček. Spojte konce zakřivenou linkou k vytvarování zornice. Doplňte o oválný tvar k dokončení zornice a vykonturujte oční víčko. Nakonec nakreslete linku ve tvaru “C” vedle nosu a přidejte malý ovál k naznačení nozdry.  

  1. Dokreslete vlasy za pomoci překrývajících se linek. Nezapomeňte na vlasy spadající do obličeje, z uchem, na konci na spodu i vrchu hlavy a to vše spojené kulatým drdolem. 

  1. Dodejte texturu vlasům. Nakreslete linky diagonálně také v drdolu. 

Volitelně: obrázek vybarvěte

Určitě Vás v případě zájmu rádi naučíme více v našem kurzu Portrétu https://www.drawplanet.cz/kurz/kurz-kresby-malby-portretu/

Témata1-2017-Olejomalba-Pokracovani-1-44

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!