Přejít na obsah
Menu

5 důvodů proč Vám tvorba prospěje!

26. dubna 2021

Zpět na blog
IMG_3372

Stále se nemůžete odhodlat ke kreativní tvorbě? Následujících 5 důvodů Vás určitě přesvědčí.

  1. Kreativní tvorba pomáhá stimulovat představivost

Tvorba otevírá mysl novým možnostem a podporuje představivost. Umění je proces učení a tvorby a umožňuje nám prožívat novými způsoby. Kreativní tvorba nám také rozšiřuje pohled na život a pomáhá nám prožívat přítomný okamžik.

2. Tvorba Vám zlepší pozornost

Leonardo Da Vinci řekl: Malba zahrnuje všech 10 schopností oka – vidět světlo, tmu, tělesa, barvy, tvary, umístění, vzdálenost, blízkost, pohyb a také odpočinek.

3. Umění Vám zvýší dovednost řešit problémy

Při kreativní tvorbě zjistíte, že existuje více jak jedno řešení problému. Umění podporuje naše otevřené myšlení, které nám pomáhá při řešení problémů a situací, se kterými se denodenně setkáváme.

4. Umění pomáhá zvyšovat sebeúctu a poskytuje pocit úspěchu

Není divu, proč zavěšujeme obrázky našich dětí na lednice, zdi a skříňky, abychom jim zvýšili sebevědomí. Aplikovat to můžeme stejně i na dospělé. Vystavte si Vaše díla, uvidíte, jak se budete cítit dobře. 🙂

5. Kreativní tvorba redukuje stres

Malování, kreslení, sochařství, fotografování a třeba tvorba hudby jsou relaxační a obohacující koníčky, které snižují hladinu stresu vedou k celkovému zlepšení psychické pohody. Tvorba umění přinejmenším na okamžik odvede Vaši mysl od každodenního stresu.

Tak už neváhejte a začněte tvořit. 🙂 Tým Draw Planet je tu pro Vás. Naši lektoři Vás provedou skvělými online kurzy. Překvapí Vás, jak je to jednoduché. V průběhu lekce posíláte lektorovi fotografie své práce a veškeré pokroky. Lektor Vám dá zpětnou vazbu a rady a tipy pro zlepšení. Všechno s námi zvládnete a z tvorby budete mít radost a skvělý pocit!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/

Témata1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!