Přejít na obsah
Menu

V čem je tvorba v Procreate tak výjimečná?

25. dubna 2021

Zpět na blog
DSC_0160h (7)

Co to Procreate vůbec je?

Procreate je aplikace pro digitální malbu vyvinutá pro operační systém iOS a iPadOS. 

Procreate je milovaný program kreativními profesionály, ale i uživateli, kteří tvoří jen pro zábavu. Má vše, co potřebujete k vytváření expresivních skic, bohatých obrazů, nádherných ilustrací a krásných animací. Procreate je kompletní umělecké studio, které si můžete vzít kamkoliv, plné jedinečných funkcí a intuitivních kreativních nástrojů.

A proč je tolik oblíbený?

Je velmi oblíbený pro jeho nekonečné možnosti v tvorbě digitální ilustrace. Velmi se podobá nastavení aplikace Adobe Photoshop, ale s jeho nekonečnými funkcemi a nástroji vytváří nový rozměr pro tvorbu digitální malby.

Rozhraní v Procreate je vysoce intuitivní a přizpůsobitelné – ovládání gesty, nastavení štětců. Tato aplikace poskytuje řadu vysoce kvalitních štětců pro mokrou i suchou tvorbu. V kombinaci s tužkou iPencil sleduje aplikace úhel a tlak, který na tužku vyvíjíte, a vytváří tak realistické zobrazení toho, jak se štětec nebo pero na pracovní desce chová.

Zde jsou ukázky, co všechno jsme schopni v Procreate vytvořit:

Jak takový online kurz probíhá?

Je to úplně jednoduché. Stačí Vám k tomu pouze internet, iPad, aplikace Procreate, počítač, a radost z tvorby. Pak už se jen stačí připojit ke skupině pod vedením přátelského lektora, který Vám vše živě ukáže a bude připraven i na ty nejzáludnější dotazy. Velkou výhodou, oproti prezenčním kurzům, je obrazovka sdílená s lektorem, kde uvidíte jeho tvorbu krok za krokem. Celý Váš postup s Vámi lektor bude konzultovat – vyfotíte své dílo, které lektorovi pošlete a ten Vám následně poradí jak postupovat, co se Vám povedlo, a co by šlo vylepšit. O všechno ostatní se již postaráme my. Díky naší nejmodernější technice Vám zajístíme přenos v té nejvyšší kvalitě. Všechny materiály, prezentace, podklady Vám budou k dispozici v classroomu a kdybyste náhodou o nějakou lekci přišli, bude Vám k dispozici v nahrané podobě.

Přihlaste se na kurzy sketchingu v iPad Procreate a zažijte s námi přátelskou atmosféru, radost z tvorby a umělecký zážitek!

https://www.drawplanet.cz/online-kurz/online-ilustrace-sketching-v-ipad-procreate-kurz-pro-zacatecniky/

Témata1-2017-Ilustrace-1-45

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!