Přejít na obsah
Menu

Rady pro začínající umělce

16. prosince 2021

Zpět na blog
giulia-bertelli-2OU30mdtseY-unsplash

Jste aspirujícím umělcem, ale máte problém s inspirací? Nevíte kde začít? Sepsali jsme pro Vás několik výtečných tipů, které mohou být užitečné pro každého začátečníka s tvorbou 🙂 ! Takže vezměte do ruky tužku, začněte tvořit, a zapomeňte na moment na každodenní starosti.

Zachyťte okamžiky inspirace

Jsou díla, která jsou úspěšnější, a jsou méně povedená. Toto ve značné míře závisí na inspiraci a náladě pro samotný proces kreslení. Když si sednete ke stolu a horlivě chcete něco ztvárnit, když vám zápletka několikrát prolétla hlavou a už máte rozmyšleno, kde začnete, pak by 60 % práce mělo vyjít. Proto se nalaďte, abyste se hned pustili i do tvoření, jakmile chytíte inspiraci!

Začněte kreslit, i když není žádná silná touha

Pokud se do kreslení nutíte nebo je to povinnost, tak se nejčastěji práce nedaří tak, jak bychom si přáli. Existuje však možnost, kdy „u jezení přichází i chuť k jídlu“. To znamená, že jste ve skutečnosti nechtěli kreslit, ale přesto jste začali a tento proces vás zahlcuje až do úplného dokončení obrázku. To znamená, že občas stačí začít!

Rozvíjejte kreativní disciplínu 

Jako doplněk k předchozímu bodu je někdy užitečné se ke kreslení i přinutit. To je druh disciplíny. Schopnost na sobě pracovat. Ano, je těžké každý den něco nakreslit, zvláště pokud máte práci, děti, domácí práce nebo dovolenou, zeleninovou zahrádku, letní sídlo atd.

Vyhraďte si ve svém denním rozvrhu 30 minut a domluvte se s blízkými, že tento čas přidělujete sobě a svému koníčku.

Více tréninku

Umělecká dovednost je jako domácí květina. Potřebuje neustálou péči. Pokud nezaléváte, jste pryč, zapomněli jste ji otočit ke slunci a je pryč. Talent, ať už je jakýkoli, vyžaduje neustálé školení a zlepšování. Pokud se tak nestane, veškerý vývoj se vrátí do počáteční fáze. A pak musíte začít znovu.

My v Draw Planet vždy rádi pomůžeme začínajícím umělcům 🙂 – u nás v ateliérech v Praze se každá lekce pod vedením těch nejlepších lektorů stane oblíbenou částí týdne pro každého z vás. Náš program je rozvržen tak, že dokáže od úplných základů naučit rozvinout svůj talent a kreativitu každého. Připojte se tedy k nám a staňte se součástí něčeho speciálního. https://www.drawplanet.cz/

Témata1-2017-Akvarelova-Ilustrace-1-94

UŽ VÁM NIC NEUTEČE!